Skoči na vsebino

Izpit


_miha

Priporočene objave

pred 31 minutami, Scarabeo 500 pravi:

Vidim, da je bil problem v pojmovanju  - in preko ramena (bolj primerno bi torej bilo LEVO

Tudi meni ta definicija predstavlja problem, ker v praksi se izkaže, da pogled samo levo skozi stransko okno ni dovolj. Mrtev kot je bolj zadaj. Samo dlje časa spremljanje dogajanje za seboj, se mi zdi dovolj varno za spremembo smeri.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eni mislijo, da je mrtvi kot samo od zadaj. Mrtvi kot ni samo zadaj ampak vsepovsod kjer ti del vozila zastira pogled na dogajanje na cesti. Skratka vsi stebri v avtu (sprednja, stranska, zadnja), ki ovirajo pogled na dogajanje na cesti predstavljajo mrtvi kot.

Defenzivna vožnja pa vozniku nalaga tako vožnjo, da bo drugemu vozniku viden. Za tovornjakom bolj levo ali desno po voznem pasu, nikakor ne vožnja vzporedno v mrvem kotu. Jaz se vzporedne vožnje z bilokaterim vozilom izogibam, pa če je zato potrebno prekoračiti omejitev, pa naj bo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

@interista napisal: Eden izmed komentarjev komisije na glavni, da bi moral voziti bolj po desni polovici svojega voznega pasu. Me prav zanima, če imajo tili kekci kakšne obnovitvene tečaje. 

Ob 9/12/2016 at 11:54, Yoghurt pravi:

Borutt je lepo napisal. Če imaš en vozni pas naj bi vozil bolj desno :BUA:, če imaš dva ali več pasov v isti smeri pa voziš po sredini svojega voznega pasu. Saj je logično.

To se tudi jaz spomnem, da je bilo treba voziti na desni polovici svojega pasu, če je samo en vozni pas,..ampak to je v praksi nepraktično, sploh če je ovinkasta cesta, se boš vozil raje po bolj idealni liniji,
http://www.motoguzzi-si.com/Gimnastika/Gimnastika.html
kot pa skoz za robom, pa od začetka sem se tako vozil in sem se počutil bolj ogroženega, se peljem po omejitvi po mestu lepo po  omejitvi in me nekdo z majhno hitrostjo prehiti tik ob meni, da sem kar cviknil, od takrat se vozim lepo po sredini svojega pasu in ni problemov, ter tudi "stari" motoristi so mi tako svetovali..






ta "slika" mi deluje "pravilna" a jaz sem raje bolj na sredini svojega desnega pasu.

Capture.JPG

Popravljeno . Popravil Ktr1sk
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

14 minutes ago, Ktr1sk said:

 

@interista napisal: Eden izmed komentarjev komisije na glavni, da bi moral voziti bolj po desni polovici svojega voznega pasu. Me prav zanima, če imajo tili kekci kakšne obnovitvene tečaje. 

To se tudi jaz spomnem, da je bilo treba voziti na desni polovici svojega pasu, če je samo en vozni pas,..ampak to je v praksi nepraktično, sploh če je ovinkasta cesta, se boš vozil raje po bolj idealni liniji,
http://www.motoguzzi-si.com/Gimnastika/Gimnastika.html
kot pa skoz za robom, pa od začetka sem se tako vozil in sem se počutil bolj ogroženega, se peljem po omejitvi po mestu lepo po  omejitvi in me nekdo z majhno hitrostjo prehiti tik ob meni, da sem kar cviknil, od takrat se vozim lepo po sredini svojega pasu in ni problemov, ter tudi "stari" motoristi so mi tako svetovali..






ta "slika" mi deluje "pravilna" a jaz sem raje bolj na sredini svojega desnega pasu.

Capture.JPG



Preberi si še kakšen komentar na prejšnjih straneh, tudi moj. Se nas večina strinja, da je vožnja po desni na svojem pasu ne najbolj pametna. Pač takšen je zakon, če pa je uporaben ozirom varen tudi v praksi, se pa lahko vsak sam vpraša.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Joj jst res ne vem zakaj se tolk dajete glede izpita,... jst ga nimam pa nisem imel nikoli nobenega problema še ko so me policaji ustavili jih je bolj zanimal avspuh in profil gum kot pa izpit niti vprašali niso po njemu.

 

Aja še to prednost je tudi da ti ga ne morejo pobrat če voziš kje prehitro :D

Popravljeno . Popravil ludiluka
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, ludiluka pravi:

Joj jst res ne vem zakaj se tolk dajete glede izpita,... jst ga nimam pa nisem imel nikoli nobenega problema še ko so me policaji ustavili jih je bolj zanimal avspuh in profil gum kot pa izpit niti vprašali niso po njemu.

 

Aja še to prednost je tudi da ti ga ne morejo pobrat če voziš kje prehitro :D

Saj ti ga ne bodo. Zasegli ti bodo pa vozilo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

20 minutes ago, C eagle said:

Saj ti ga ne bodo. Zasegli ti bodo pa vozilo...

To si pa sploh ne upajo nimajo dovolj € da bi ga vzdrževali pa še garažo bi meli vso mastno :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, kozel pravi:

mene zanima cena za izpit, sem iz okolice Nova Gorica, zanima me tudi kateri motor se mi bolj splača kupit za 125cc.

 

Glede cene izpita ti bodo povedali v vsaki šoli vožnji. Tudi mene je čudilo, kaj vse vedo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 urami, kozel pravi:

mene zanima cena za izpit, sem iz okolice Nova Gorica, zanima me tudi kateri motor se mi bolj splača kupit za 125cc.

 

za celoten izpit boš odštel okrog 800/900€ če narediš vse v prvo..

sepravi:

prva pomoč: 80€

zdravniški: 32€

tečaj cpp: 70-100€

izpit cpp: 32€

vožnje (v gorici je ura vožnje kolikor vem 32€): 20 x 32 = 640€ 

glavna vožnja: 15€ + 32€ (za avto šolo)

 

za motor pa sam veš kaj te zanima, kakšne oblike/vrste.. sama končujem izpit a1 in se odločam med hondo cbr 125r, ter yamaho yzf r125. 

 

Popravljeno . Popravil valemon
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 19. 9. 2016 at 18:08, valemon pravi:

...... prva pomoč: 80€......

 

 

V katere primeru ti prve pomoči ni treba delat?  In pa zdravniškega ?Ker sem operativna gasilka- bolničarka, sem v bistvu usposobljena za pomoč ob nesrečah , prav tako imam redno zdravniške, ki so mal bolj podrobni kot pri vozniškem.

Razmišljam, da bi spomladi šla opravljat izpit za A. ( ja še zdej ga nimam..... ;)  )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 52 minutami, dr.looney pravi:

V katere primeru ti prve pomoči ni treba delat?  In pa zdravniškega ?Ker sem operativna gasilka- bolničarka, sem v bistvu usposobljena za pomoč ob nesrečah , prav tako imam redno zdravniške, ki so mal bolj podrobni kot pri vozniškem.

Razmišljam, da bi spomladi šla opravljat izpit za A. ( ja še zdej ga nimam..... ;)  )

(1) Izpit iz prve pomoči, kot del izpita za voznike motornih vozil kategorij A1, A2, A, B1, B, BE, C1, C1E, C, CE, D1, D1E, D in DE opravi kandidat pri pristojni organizaciji Rdečega križa.

(2) O opravljenem izpitu organizacija iz prejšnjega odstavka vodi evidenco in izda potrdilo o opravljenem izpitu. Evidenca vsebuje naslednje podatke:

1.      osebno ime udeleženca;

2.      EMŠO;

3.      stalno oziroma začasno prebivališče;

4.      datum izdaje potrdila o opravljenem izpitu;

5.      številko izdanega potrdila.

(3) Izpita ne opravlja kandidat za voznika, ki že ima vozniško dovoljenje kategorij A1, A2, A, B1, B, BE, C1, C1E, C, CE, D1, D1E, D in DE.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 9/18/2016 at 7:37 PM, kozel said:

mene zanima cena za izpit, sem iz okolice Nova Gorica, zanima me tudi kateri motor se mi bolj splača kupit za 125cc.

 

Še najbolj poceni če narediš izpit v Italiji. V kolikor imaš vozniško za avto samo prineseš potrdilo družinskega zdravnika, in se prijaviš na izpit pred pristojnim uradom, pogledajo, če znaš voziti in to je to; brez vseh slovenskih veleučenih manevrov vele-usposobljenih komisij za preučevanje toplogrednih izpustov. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

14 hours ago, kozel said:

februarja bom imel 16 let, in nimam še vozniškega. Bi se dalo useeno delat izpit v Italiji?

 

Ne bi se ti finančno izplačalo; poleg tega je problem z dokumentacijo, ker nisi polnoleten.

Kako je z izpiti pred 18 letom ravno ne vem, ker v moje čase si pri 18 delal izpit za polno A kategorijo (brez vseh prehodnih obdobij, ki so jih uvedli kasneje). 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 urami, dr.looney pravi:

V katere primeru ti prve pomoči ni treba delat?  In pa zdravniškega ?Ker sem operativna gasilka- bolničarka, sem v bistvu usposobljena za pomoč ob nesrečah , prav tako imam redno zdravniške, ki so mal bolj podrobni kot pri vozniškem.

Razmišljam, da bi spomladi šla opravljat izpit za A. ( ja še zdej ga nimam..... ;)  )

Če imaš izpit za avto, ti prva pomoč velja.

Kako si lohka na Motosvetu brez A :? al si pa mislila, da je to Traktorsvet ?

Tile moderatorji res slabo opravljajo svoje delo :lol1:

Popravljeno . Popravil HD-Dyna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 urami, girox pravi:

Še najbolj poceni če narediš izpit v Italiji. V kolikor imaš vozniško za avto samo prineseš potrdilo družinskega zdravnika, in se prijaviš na izpit pred pristojnim uradom, pogledajo, če znaš voziti in to je to; brez vseh slovenskih veleučenih manevrov vele-usposobljenih komisij za preučevanje toplogrednih izpustov. 

Pa ni to tko kot s hrvaškimi izpiti za čoln, ki nam veljajo povsod razen v Sloveniji?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 minutes ago, Frenk 67 said:

Pa ni to tko kot s hrvaškimi izpiti za čoln, ki nam veljajo povsod razen v Sloveniji?

:yea1:ne, to je cesta, ne pa morje okrog katerega se prička Joras s svojim pralnim strojem. 

Je pa res, da se Hrvaškega (moto, avto, itd.)  izpita ni dalo prenesti v Slovenskega vse do vstopa Hrvaške v EU. 

23 minutes ago, HD-Dyna said:

Kako si lohka na Motosvetu brez A :? al si pa mislila, da je to Traktorsvet ? Tile moderatorji res slabo opravljajo svoje delo :lol1:

Vsi profesionalni tekmovalci v moto GP, Superbike, itd,... so vozili superšportnike do daske davno preden so prišli do A kategorije. Tako da,... 

Popravljeno . Popravil girox
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, girox pravi:

Vsi profesionalni tekmovalci v moto GP, Superbike, itd,... so vozili superšportnike do daske davno preden so prišli do A kategorije. Tako da,... 

Če nisi opazil sarkastičnega odgovora, me zelo žalosti :(

Dejansko je bil odgovor v temi samo v prvo vrstici, ostalo pa je joke .... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 minutes ago, HD-Dyna said:

Če nisi opazil sarkastičnega odgovora, me zelo žalosti :(

Dejansko je bil odgovor v temi samo v prvo vrstici, ostalo pa je joke .... 

sem opazil; ampak ti nisi prebral, da je gospa bojevnica :D  

tako da zna voziti kola, da se praši za njimi :) izpit gor ali dol :D 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, girox pravi:

sem opazil; ampak ti nisi prebral, da je gospa bojevnica :D  

tako da zna voziti kola, da se praši za njimi :) izpit gor ali dol :D 

Respect :blush:

Gospa se zna sama predobro branit :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 35 minutami, girox pravi:

:yea1:ne, to je cesta, ne pa morje okrog katerega se prička Joras s svojim pralnim strojem. 

Je pa res, da se Hrvaškega (moto, avto, itd.)  izpita ni dalo prenesti v Slovenskega vse do vstopa Hrvaške v EU. 

 

Mislim, da se motiš.

DIRECTIVE 2006/126/EC OF THE EUROPEAN PARLIAMENT AND OF THE COUNCIL

of 20 December 2006

on driving licences (Recast)

Article 7

Issue, validity and renewal

1. Driving licences shall be issued only to those applicants:

(e) who have their normal residence in the territory of the

Member State issuing the licence, or can produce evidence

that they have been studying there for at least six months.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, HD-Dyna pravi:

....Kako si lohka na Motosvetu brez A :? al si pa mislila, da je to Traktorsvet ?

Tile moderatorji res slabo opravljajo svoje delo :lol1:

a te zdle al te pol...... :P ..... mene veteranko motosveta bi dol metu...tole bo treba ukrepat....:fight1:   :P  

traktorja pa še res nisem peljala, pa bi ga če bi ga imela...... :) 

pred 2 urami, girox pravi:

sem opazil; ampak ti nisi prebral, da je gospa bojevnica :D  

tako da zna voziti kola, da se praši za njimi :) izpit gor ali dol :D 

:004

 

pred 2 urami, HD-Dyna pravi:

Respect :blush:

Gospa se zna sama predobro branit :P

pa še tebi enega...... :004 ( sej moj ne vidi ;) )

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!