Skoči na vsebino

država je prasica, kurba in vse najgrše


Broj Jedan

Priporočene objave

Totalna roparska aroganca naše države me je pripeljala do dileme:

- če država dela to s svojimi državljani, kar se dogaja pri nas (tu mislim predvsem lopovsko davčno politiko),

- če država krši sama svoje zakone (zakon o dvojni obdavčitvi)

- če se dela norca pri navijanju cen (nedavna pocenitev bencina je pljunek v oči svojim državljanom)

- če si izmišlja vedno nove in nove "dajatve", "taxe", "luft-davke"

potem je treba nekaj storiti

edina možnost,

katero imamo je to, da si izmenjamo nasvete:

- kako zjebati davkarijo

- kako plačati čimmanj davkov

- kako priti čimceneje skozi naš vsakdan

seveda

ne bom odkrili nič takega, česar dacarji ne bi že tako ali tako vedeli - pomembno je to, da čimveč ljudi zve za razne trike, da jih začno uporabljati in s tem nekako poskrbe zase in za svoje

pa naj začnem prvi s predlogi ta "tiho revolucijo":

- ne bojte se "kazni"

dacarjev, saj so za "privatne finte" veliiko redkejše kot recimo prometne nesreče

- kjerkoli je mogoče kupujte brez računov

in na podlagi tega zahtevajte popust najmanj 5% (tržnica, manjše trgovinice/popravljalnice, privatne monterske/servisne firme) - NIKOLI ne plačujte DDVja brez potrebe in samo na izrecno zahtevo prodajalca - v najslabšem primeru plačajte le ceno brez DDVja

- tudi računalnike,

katere sestavljajo privatne firme same, lahko dobite brez računov za bistveno nižjo ceno

- z obrtniki

se vedno da dogovoriti, da davek plačate le za material - delo pa opravijo brez računa ali pa za zelo zmanjšano vsoto; tu lahko prihranita pri davku obe strani

- v svoje dizle

povsem mirno točite kurilno olje - to lahko kupujete tako kot bencin na privatnih "tankštelah" ali pa ga črpate iz lastnega rezervoarja z rotacijsko pupmo, ki se montira na vrtalnik - KURILNO OLJE POPOLNOMA NIČ NE ŠKODI DIZELSKIM MOTORJEM, ker je isto kot dizel gorivo - nasprotne argumentacije so državna antipropaganda - ne pozabite pa pozimi dodajati aditivov proti izločanju parafina zaradi nizkih temperatur, ker se potem zamaši filter in ga je treba očistiti, kar ni nobena posebna umetnost (z bencinom) - je pa delo in če izračunate prihranek, zeloo dobro plačano delo

- razne pogodbe

sklepajte tako, da je iz njih viden le del obdavčljivega dohodka - če je le mogoče se za del dohodka dogovorite "na črno" - pri večjih zneskih lahko bistveno profitirata obe pogodbeni stranki, saj je zaradi manjšega davka lahko tudi cena nižja in ne glede na to obe strani dobita dejansko več denarja

:ph34r: :ph34r: :ph34r: :ph34r: :ph34r: :ph34r:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Totalna roparska aroganca naše države me je pripeljala do dileme:

:ph34r:  :ph34r:  :ph34r:  :ph34r:  :ph34r:  :ph34r:

Si slabo spal, si z levo vstal ?

:blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz masovnega vidika dolgoročno gledano ni lih najboljša varjanta za recimo, da vsaj približno stabilno družbo. :hmm:

Iz vidika posameznika je pa čist res .... :D

Sicer se maš lahko še lepše, sam je mal težje .... sej veš kako je un pregovor ... če sovražnika ne moreš premagat se mu pridrži .... :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si slabo spal, si z levo vstal ?

ne eno ne drugo

kaplja čez rob

je bilo poslušanje radijskih poročil, kjer so z "blaaaaznimnavdušenjem" objavili, da se je bencin pocenil

za

1,6 SIT !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

(0,00666 € !!!!!!!!!!!!!!)

:angry: :angry: :angry:

da jih ni sram sploh odpreti gobce in tako arogantno zajebavati narod

povedali so celo, da bi se benz lahko pocenil za več,

ampak je država takoj dvignila trošarine in cena je ostala praktično nespremenjena

mater če to ni dovolj velik razlog za jezo ... poleg vsega ostalega ... mislim, veš kaj ...

dost je

mater nek je ena pika

od katere naprej je sam še pizdarija

:fight2: :fight2: :fight2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odgovor za zgornjo bedarijo se nahaja v tvojem odgovoru TUKAJ !!!

a ti

si pa zdej hud name,

ker nočem kupiti tvoje teorije o Marsovcih,

katerim je všeč človeško meso

in

nas bodo pojedli,

al kaj??

:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz masovnega vidika dolgoročno gledano ni lih najboljša varjanta za recimo, da vsaj približno stabilno družbo. :hmm:

Iz vidika posameznika je pa čist res ....  :D

Ravno to je point - masovni vidik

šele tako se bodo ustvarjalci vampirske zakonodaje zavedli svojega pretiravanja in naredili neko normalno davčno zakonodajo.

Kaj se pa to pravi,

da nam, recimo samo eden od primerov,

poberejo

- davek na nepremičnine

- prispevek za mestno zemljišče

- davke za motorna vozila (teinone)

in

vse to, kar smo že plačali, kar je že davno na državnem bančnem računu,

ponovno

obračunajo kot naš dohodek pri obračunu dohodnine

da ne začnemo o DDV pizdariji

:fight2: :fight2: :fight2:

mogoče sem res nor

mogoče svet vidim "enodimenzionalno" (avtorska p. - Codeine)

ampak eden od osnovnih davčnih zakonov je zakon o preprečevanju dvojnega obdavčevanja

saj vem

da obstajajo shizo-birokratske razlage zakaj je to kar v redu, in da sam mi butli butasti enodimenzionalni ne uvidimo vseh ugodnosti in poštenja katerega nam nudi SLO davčni sistem (zaradi katerega beže vse resne firme razen prodajnih iz SLO)

&

da je v drugih državah isto (hja, potem so tudi druge države prasice)

&

ys trmasto vztrajam na tem, da je to barabarija, pa fertik ...

in

potem ne vem, zakaj bi moral ys "pošteno" plačevati to barabinsko ropanje brez misli na zajeb

:hmm:

ali veste vi - zakaj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a ti

si pa zdej hud name,

ker nočem kupiti tvoje teorije o Marsovcih,

katerim je všeč človeško meso

in

nas bodo pojedli,

al kaj??

:lol1:

če bi znal njegovo objavo povezat z naslovom teme v kateri je bla objavljena, bi mogoče uvidel problematiko, ki jo z dodatnimi primerjavami zelo odprto naznanja

člank je čist razumljiv za povprečnega bralca, vzbuja pa gnus do masovne pridelave hrane na račun trpljenja živali in s primerjavo postavlja človeka v podoben položaj ampak ker nimamo naravnih sovražnikov, je za to uporabil nekaj neznanega in posledično človeku strašljivega...problem je, ker si očitno gledal že preveč ZF filmov in so ti stvari izven naše atmosfere zelo jasne

podobno mnenje se lako prenese na tvoj poenostavljen pogled v tej temi :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jur:

Rad bi seveda plačeval čim manj davkov ali nič, vendar po mojem mišljenju obstaja tudi druga plat zgodbe neplačevanja davkov ...

Morda pa država ravno zaradi tako mislečih kot si ti, oz. ki to tudi izvajajo, posledično dela takšne davčne "pizdarije", namreč vse več je takšnih, ki se izogibajo plačevanju davkom (npr. ogromno malih privatnikov, ki prikazujejo samo min prihodek, vse ostalo gre direkt v žep). Zaradi tega ni pritok denarja v državno blagajno nič večji kljub višanju davkov in čedalje večjim potrebam države. Ker davkarija očitno vsega tega ne more kontrolirati, mora pač od nekje denar oz. čedalje več denarja tudi dobiti, nastradamo in bomo pa najbolj pošteni.

Kar se tiče pa cene nafte vs. trošarine je blo pa že dost napisanega, torej bodi vesel, da ni bilo gorivo v prejšnjih mesecih še dražje (zmanjšane trošarine na min po EU..., zarad želje po čim nižji inflaciji, sedaj je bla pač šansa da pridejo spet na "varno" stran)

End of story zame tukaj!

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, kolikor se le da lagat, goljufat, se sprenevedat,... in kdor še ni lažnivec, goljuf,... bo to pač postal, ker zgledi vlečejo in potem bomo živeli v prekrasni družbi... :SS

A ne bi bilo bolš, če bi se problema lotili na drugi strani. Najprej davčno zakonodajo mal prevetrit, jo prilagodit okolico, da nam kapital in dobri kadri ne pobegnejo, jo poenostavit, da bo zadeve sploh možno nadzirat (in tud spoštovat), jo predihtat, da raznorazna izmikanja ne bodo možna,... potem pa se z vsemi močmi spravit na sivo in črno ekonomijo (tako ki jo Jur predlaga). Mogoče bodo lahko tako tudi davki nižji, ker jih bodo plačevali vsi, ne le pošteni "naivneži" in "nevedneži".

Evo, prihodkovno stran smo porihtal, zdaj se lahko lotmo še stroškovne...

...na cesto potrajbat pol državne uprave (ki ne dela nič koristnega, oz. sploh nič ne dela), drugo polovico narediti učinkovitejšo, poensotavit razne uiberzakomplicirane postopke, nehat se ubadat z marsovskimi problemi in se odgovorno lotiti zemeljskih,...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jur:

Rad bi seveda plačeval čim manj davkov ali nič, vendar po mojem mišljenju obstaja tudi druga plat zgodbe neplačevanja davkov ...

...End of story zame tukaj!

LP

yess zate ja ..

zame pa ne ..

nikoli sre nisi vprašal:

- zakaj imamo najdražji km avtoceste v EU

- kam izgine denar v Lj pobran iz naslova prispevka za mest. zemljišče (računaj cca 1 mio SIT / 1000m2 za posl. prostor) - za razne bolnice in obsevalne naprave pa fehtajo denar pri privatnih donatorjih

SLO bi imela denarja več kot dovolj s 35% nižjimi davki, če politiki ne bi bili tako lačni, imeloi vsi toliko by-pass firm kjer izginjajo groozni državni denarji

dej

malo premisli, no

:huh:

za naše

bo vedno premalo denarja - potem pa enostavno ne gre več - ok?

Popravljeno . Popravil Jur
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšen tak bojkot bi lahko bil celo koristen - ko bi jim denarja zmanjkovalo, bi nas politiki po cesti ustavljali in spraševali, če lahko kaj storijo za nas (samodabostimulacija).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšen tak bojkot bi lahko bil celo koristen - ko bi jim denarja zmanjkovalo, bi nas politiki po cesti ustavljali in spraševali, če lahko kaj storijo za nas (samodabostimulacija).

nekaj takih politikov

že fehta na parkplatzu Maxija vis-a-vis Skupščine;

sicer ne vem ali imajo sedež v parlamentu,

pa kje se fixajo, tudi ne ...

vsekakor pa tisti bedaki s sedeži v parlamentu

prav gotov ne vedo,

da je to njihova 100%na usoda,

če bo šlo tako naprej :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nekaj takih politikov

e bo šlo tako naprej :BUA:

In zakaj se razburjaš tukaj na forumu v popolni anonimnosti. Če te je kaj v hlačah pojdi na ulico, pred parlament in se tam deri, tuli in nosi transparente, če bo komu mar.

Ne, ti pa vsak dan neko revolucionarno misel na forum spišeš, potem pa očitno pričakuješ, da se bodo drugi borili za tvoj prav.

Adejganosratpress.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

z vsem spoštovanjem Codeine

tvoje psihoanaliziranje moje osebe = milo povedano: totalmem, fulbrca v temo ..

mogoče bi ti koristilo, da se udeležiš kakega šnelkursa ali psihodelavnic, s ciljem nabiranja znanja, da bi lažje ocenjeval takole na daljavo neke svoje virtualne zoprneže-znance

saj je tisti tvoj konstrukt o "mojih očitnih adejganosrt pričakovanjih" čista izmišljotina, katere namen mi je popolna neznanka

za mene je MSforum bil je in bo neke vrste debatni klub in zagotavljam ti

DA NIKOLI V ŽIVLJENJU NISEM, NE IN NE BOM KARKOLI PRIČAKOVAL OD KATEREGAKOLI ČLANA, ŠE NAJMANJ PA, DA SE BO KDO "BORIL" ZA KARKOLI V ZVEZI Z MANO (z velikimi pismenkami pišem iz preprostega razloga, ker pričakujem, da boš spet obrnil zadeve in se bojim, da bi ta pomembni del spregledal)

je pa dejstvo

da večkrat naletim na vprašanja/nasvete iz različnih področij ... in tukaj, sem smatral, da bo govora o konkretnem varčevanju, kar se tiče pretiranih davkov, tax, kazni (recimo parkiranje - saj v mestih načrtno delajo premalo parkirnih mest oz parkirno politiko vodijo tako, da kasirajo čimveč kazni)

sem pa pričakoval vsaj od tebe, da boš s svojim večdimenzionalnim načinom razmišljanja, dojel enostavnost mojega enodimenzionalno razmišljujočega debatiranja o teh varčevalnih ukrepih - pa vse kaže, da si me uspel spet razočarati v globino moje enodimenzionalne duše ;)

BTW - popolna anonimnost na forumu, katero omenjaš v zvezi z mojo osebo, je celo za nas simple-minded-people totalen absurd - saj ti je menda jasno kako enostavno je dobiti podatke pisca, če jih zahteva kaka pooblaščena inštitucija, kar pa seveda ti nisi ... lahko pa po meni, če te že moti to, da se ne poznava osebno, povprašaš koga od mojih dobrih prijateljev, katere tudi ti pobliže poznaš

lep konec tedna

želim tebi in MSteamu

v upanju,

da bo MS nemoteno tekel brez večjih pretresov (razen mojih "revolucij") tudi v bodoče

jur

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.....sicer ne vem ali imajo sedež v parlamentu,

pa kje se fixajo, tudi ne ...

Po mojih info izključno snifajo. Je bil razpis za omarice s šifratorji, ker ključe skoz zgublajo. Če niso ta beli, je pa ta bel na oblasti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na Jur :yea2:  :yea2:  :yea2:

:afro1:

evo ga - enga borca ...

:ph34r:

potem bo pa g. C. spet mene krivil

za organizacijo mladih jurišnikov na MSu

---------------------------------------------------------

stooojte

ustaute konje

zadržite krike jurišnikov

pospraute meče v nožnice

pa q**e u hlače

(lohka pa meče v hlače

pa q**e v nožnice = bo bolj lušno)

tukaj naj bi se govorilo o tihem podjebavanju oblasti

:xx:

rajkakšnodobičkonosnofintopress

:010

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dejstvo je, da se državljan državi sploh ne more upreti.

V diktaturi smo na zborih razpravljali o predlogih zakonov, ki so jih potem sprejemali v federaciji in dajali svoje pripombe, zdaj ko pa imamo demokracijo, pa nas izvoljeni predstavniki šele po sprejetju zakonov samo seznanijo z njeno vsebino.

Zdaj smo vsaj lahko srečni, da naše forume spremlja krščanski človek, bivši šef policije, Pogorevc. Ti krščanski dobrohotneži bi naredili za denar prav vse, saj je njihova osnovna značilnost prav skromnost in ponižnost, če mu dovolj plačaš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na vse skupaj gledate preveč kratkoročno. Prva težava se pojavi v temeljni postavki kapitalizma, to je neskončni akumulaciji kapitala. Ker so produkcijski faktorji omejeni(končni), tovrstna Igra ne bo trajala v nedogled. Že samo temeljno pravilo jo(Igro) obsoja na konec(če izvzamemo entropijo, usodo vsakega sistema&materije).

Razen, če začnemo z masovno kolonizacijo vesolja. To pa, vsaj zaenkrat(in še kar nekaj časa...verjetno) ne bo mogoče. Namreč...le vesolje bi lahko bilo neomejena zakladnica resursov.

Druga teza, če izvzamemo kolonizacijo vesolja, je prevelika rast svetovne populacije. Prvič je ta planet omejen in na njem živi še kaj drugega, ne samo človek. Kot drugo so potrebe/želje itaq neomejene. Če zadostimo vsaj osnovnim človekovih potrebam, nujnim za (dostojno) preživetje, je to že kar dosežek. Ob neprenehni rasti prebivlastva se ta cilj vedno bolj odmika.

Če se torej vzpostavi neka konstntna populacija, se lahko razmišlja o boljšem sistemu. Takšen, ki bo temeljil na ne-rasti, torej ohranjanju nekega stanja, ki bo omogočalo vsem članom družbe, živeti dostojno življenje.

A tu je tudi glavna in temeljna težava.

Človekova genska zasnova ni najbolj navdušena nad tovrstno stopnjo sožitja in enakosti(in ohranjanjem enako obsežnega imetja) Človek želi biti nekaj, biti več, biti prepoznaven...želi metati kamen na kamen in dobiti palačo...in nato dve.

Zato, vsaj kar zadeva ekonomski vidik, bi to moralo biti omogočeno, vendar v manjšem obsegu kot sedaj. Lahko bi bil bogat, vendar bi se postavilo neko omejitev max kapitala(npr. 10 miljonov današnjih evrov, ali pa bi se uvedlo progresivne davke in to po vzoru skadinavskih dežel).

Veliko prednost bi imela že ukinitev borz in delnic. Zakaj? Zato ker to omogoča imetniku kapitala, da bogati brez vsakega dela. To je pa res višek. Ne rečem, fabrikant mora vsaj voditi firmo, če pa imaš dovolj premoženja, lahko z vlaganjem v sklade živiš brez dela. No, to je večja težava kot davki.

P.S. Ko se razburjate na državo imejte v mislih, da slednja ni neka abstraktna tvorba s svojo zavestjo in odgovornostjo. Za "državo" vedno stojijo ljudje(na visokih položajih).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

z vsem spoštovanjem Codeine

tvoje psihoanaliziranje moje osebe = milo povedano: totalmem, fulbrca v temo ..

mogoče bi ti koristilo, da se udeležiš kakega šnelkursa ali psihodelavnic, s ciljem nabiranja znanja, da bi lažje ocenjeval takole na daljavo neke svoje virtualne zoprneže-znance

BTW - popolna anonimnost na forumu, katero omenjaš v zvezi z mojo osebo, je celo za nas simple-minded-people totalen absurd - saj ti je menda jasno kako enostavno je dobiti podatke pisca, če jih zahteva kaka pooblaščena inštitucija, kar pa seveda ti nisi ... lahko pa po meni, če te že moti to, da se ne poznava osebno, povprašaš koga od mojih dobrih prijateljev, katere tudi ti pobliže poznaš

Madona so eni pametni, tako, da jim pamet že iz ušes sili.

Enkrat si dobro oglej vsebino svojih objav. Pa tudi ogled bebave oblike tvojih objav ti ne bi škodil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!