Skoči na vsebino

država je prasica, kurba in vse najgrše


Broj Jedan

Priporočene objave

KURILNO OLJE POPOLNOMA NIČ NE ŠKODI DIZELSKIM MOTORJEM, ker je isto kot dizel gorivo - nasprotne argumentacije so državna antipropaganda -

*cough*pojmanimaš*cough*

Vprašaj kakega kemika...ti bo povedal...če maš Golf II D res ni razlike, če maš kaj novejšega je pa še kak razlika

El Barto

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kurilno olje in plinsko olje(po domače diesel) sta enaki snovi. Slednje(Diesel) je le drugače obarvano. Morda je razlika v kakšni primesi, ki zniža temperaturo zamrznitve. Drugače pa ne bi smelo biti težav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kurilno olje in plinsko olje(po domače diesel) sta enaki snovi. Slednje(Diesel) je le drugače obarvano. Morda je razlika v kakšni primesi, ki zniža temperaturo zamrznitve. Drugače pa ne bi smelo biti težav.

to potrjujeta tudi 2 znanca z Gorenjske, pa eden s Primorske in eden z Dolenjske(status kmeta) katerim novi avtomobili s skupnim vodom (najnovejši diesel motorji) lepoo tečejo na kurilca

:010 :010 :010 :010

če ima elbarto težave z dieslom = izvor težav drugje, ne v kurilcu

:(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to potrjujeta tudi 2 znanca z Gorenjske, pa eden s Primorske in eden z Dolenjske(status kmeta) katerim novi avtomobili s skupnim vodom (najnovejši diesel motorji) lepoo tečejo na kurilca

:010  :010  :010  :010

če ima elbarto težave z dieslom = izvor težav drugje, ne v kurilcu

:(

Bučke....jest sem meu sodelavca, ki se je vozil iz Gorenjske s kurilcem....(BTW Renault Scenic, še prvi model, okoli 97 l. 1.9 dCi....ne vem, kolk KM je meutakrat ta motor...skratka...prvič zagori lučka, neki začne trokirat....servis....ja gospod...s kurilcem pa ne bo šlo....eh, dejte mo spucal...zrihtal...čez par dni ista zgodba...opet.... ne morš verjamt, avto je na anfto delal brez težav....

Ne vem vzroka....nekoč sem slišal o nekih svetlobnih senzorjih, ki naj bi presvetljevali nafto in na ta način blokirali normalno delovanje..... ali pa ....letošnje hrvaške zgodbe o neustreznosti dizelskega goriva...al pa neprimerno skladišče...al pa, kwa pa vem...nisem še probou, ker se bojim, da bi s kakšno pizdarijo prihranek par let pustil mehanikom...dejstva so taka...da zgodbe krožijo takšne in drugačne, osebno pa poznam samo tisto, ki sem jo opisal

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, dejstvo je, da gre za enako snov. Seveda je pa res, da ima plinsko olje(alias nafta) nekatere prinesi(ki se notri dodajo...da se razlikuje od kurilnega in se mu lahko zato nabije višjo ceno). Čeprav, tisto glede kakšnih senzorjev bi že lahko držalo. Ali pa dodajo kakšno primes, ki je potrebna za normalno delovanje sodobnih dizelašev.

Vendar...v osnovi je oboje bel kruh...le enega morda namažejo z marmelado, zato izbirčnim ustom bolj tekne :) (upam da je primerjava razumljiva).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

*cough*pojmanimaš*cough*

Vprašaj kakega kemika...ti bo povedal...če maš Golf II D res ni razlike, če maš kaj novejšega je pa še kak razlika

El Barto

Nikar tako. Ali ne veš, da je Jur najpametnejši na tem svetu in da mu pamet sili iz ušes. Po nepreverjenih novicah iz zanesljivih virov se je izvedelo, da jo namerava tudi flaširati in prodajati pod blagovno znamko "Pametjurjeva". :kva2: :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, dejstvo je, da gre za enako snov. Seveda je pa res, da ima plinsko olje(alias nafta) nekatere prinesi(ki se notri dodajo...da se razlikuje od kurilnega in se mu lahko zato nabije višjo ceno). Čeprav, tisto glede kakšnih senzorjev bi že lahko držalo. Ali pa dodajo kakšno primes, ki je potrebna za normalno delovanje sodobnih dizelašev.

Vendar...v osnovi je oboje bel kruh...le enega morda namažejo z marmelado, zato izbirčnim ustom bolj tekne :)  (upam da je primerjava razumljiva).

kolk dizelašev si že vozil in v koliko si jih dolgoročno tankal kurilca? Ali pa tvoji prijatelji, znanci, frendi, sorodniki, sošolci, profesorji?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, dejstvo je, da gre za enako snov. Seveda je pa res, da ima plinsko olje(alias nafta) nekatere prinesi(ki se notri dodajo...da se razlikuje od kurilnega in se mu lahko zato nabije višjo ceno). Čeprav, tisto glede kakšnih senzorjev bi že lahko držalo. Ali pa dodajo kakšno primes, ki je potrebna za normalno delovanje sodobnih dizelašev.

Vendar...v osnovi je oboje bel kruh...le enega morda namažejo z marmelado, zato izbirčnim ustom bolj tekne :)  (upam da je primerjava razumljiva).

Iz zanesljivih virov vem, da je kurilno olje oziroma nafta skladiščena v isti cisterni. Ko le-to snov prečrpajo v kamion cisterno in jo določijo za kurilca, ji dodajo barvilo in nič drugega. Če gre naprej kot nafta, ji ne dodajo nič. Kurilno olje=D2, lahko kurilno olje=Eurodiesel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolk dizelašev si že vozil in v koliko si jih dolgoročno tankal kurilca? Ali pa tvoji prijatelji, znanci, frendi, sorodniki, sošolci, profesorji?

Moj dober prijatelj woz na kurilca že par let. Živi bolj na kmetih, vsezkozi brez denarja, tako, da ni problem. B)

Ma pa Golfa II, dizel, letnik '86 :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nikar tako. Ali ne veš, da je Jur najpametnejši na tem svetu ...

asmi fowš?

:grim

tipiškodeinišslowenceljniš

:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolk dizelašev si že vozil in v koliko si jih dolgoročno tankal kurilca? Ali pa tvoji prijatelji, znanci, frendi, sorodniki, sošolci, profesorji?

veliko

zadnji = bil ... saj vem da mi ne boš verjel, ampak = res

MB S 300D - 1,5 let - 75% časa-ali tankanja/kurilca (iz čistega inata)

frendi in znanci:

različne avte od 2 - 3 leta eni več drugi manj, ampak večinoma tankajo kurilca ... zaenkrat nimajo težav

vodja prodaje kurilca v skladišču v medvodah mi je povedal, da NI NOBENE RAZLIKE, razen v aditivu za obarvanje, ki nima nobenega vpliva na motor - dodan je zato da politzija ujame kamionarje, ki vozijo na kurilca

--------------------

no sedaj se pa pripravite spet na cirkuški nastop in zabavne komentarje

slavnega virtualnega MSpsiohoanalitika Mr. C.-ja, ki bo na zabaven način opisal moj IQ in podal kak izredno nekoristen nasvet, kaj moram narediti z njim ...

in do skrajnosti in samo edino on, veleon, užival v neizmernih globinah svojega onanistično pronicljivega duhovičenja

:lol1:

----------------

zdaj pa delat - si pišemo ob priliki

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tut jest ne poznam nikogar, ki se vozi (uradno zanikam, da sploh poznam takega nepridiprava) in bi imel kakršnekoli probleme /na tehničnem pregledu ali z mašino...pa naj gre za bager, traktor ali avto (/traktorje in delavne stroje kar precej kontrolirajo, osebnega avta pa ne poznam, da bi kdo kej težil).....vse dela (staro ali novo)...in govora o razliki (na koncu sklep..:je samo dodana barva vse ostalo je isto....insajderske (no ni mi glih Baučar povedal) info) je bilo ogromno...eni so celo surov krompir v kurilca namakal, da bi se barvila znebil, drugi čez ogljen filter pa raznorazne fore...če je kaj pomagalo ne vem...v glavnem jest mam bencinarja in kot kaže bo še nekaj časa ,,moj avto,,.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

osebnega avta pa ne poznam, da bi kdo kej težil).....

O pa težijo. Nazdanje so v Kranju prejšnji teden na Laborah lepo po vrsti ustavljal pa spraševal, če maš dizel, pa potem....

Najlepše pa je bilo, ker pride v bife (sem bil samo na kavici, nič alkohola) en model in pove, da so ga ustavl pa spraševal, če ma dizel. Pa ima 6 let staro hondo civic! :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Simči, ne boš verjel, toda prebral sem učbenik ali dva z področja organske kemije(kamor spadajo tudi naftni derivati). Tam to piše. Če pa seveda v svoji modrosti dvomiš v to, kaj naj rečem...dokaži eksperimentalno...in to kemikom, ne meni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Avatar, daj pol prosim recimo kakšne tehtne argumente postavi proti Twingo16v-vi trditvi ... Jaz mu kar verjamem, pa še sam ne vem, zakaj ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no sedaj se pa  pripravite spet na cirkuški nastop in zabavne komentarje

slavnega virtualnega MSpsiohoanalitika Mr. C.-ja, ki bo na zabaven način opisal moj IQ in podal kak izredno nekoristen nasvet, kaj moram narediti z njim ...

in do skrajnosti in samo edino on, veleon, užival v neizmernih globinah svojega onanistično pronicljivega duhovičenja

Ti kar...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na temo kurilc vs. diesel si lahko nekaj preberete v moji objavi v tej temi.

prebral link - podobno vsakemu nakladanju trgovcev kateremu smo dnevno priča v medijih - cilj = pa jasen: "kurte dizl ne kurilca (, da bo oblast kasirala)"

moj MB S = bil turbo diesel - pa ni kazal nobenih opisanih znakov

ma,

kaj pa vem - zgleda da se vsak po svoje odloča

@ Symči - ane, sploh če tooolk da na to, kaj toči v tank :naughty: kurilca al dizl

zdaj bi pa rad nekaj vedel od vseh vas izvedencev, ki zagovarjate uporabo dizla:

čemu so tako visoke kazni, če je kurilc sam po sebi tako hudo škodljiv za motorjem avtov??? !!!

no čemu ?

saj je mahanje z macolo po svojem avtu - posebej po stroju - tudi škodljivo, pa še nisem slišal, da bi nekdo predlagal zakonodajalcu zakon in kazen 100.000 SIT za to - razen če se ne motim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

saj je mahanje z macolo po svojem avtu - posebej po stroju - tudi škodljivo, pa še nisem slišal, da bi nekdo predlagal zakonodajalcu zakon in kazen 100.000 SIT  za to - razen če se ne motim,

pa bo na ta račun

Men se zdi, da je namerno uničevanje slehrne lastnine kaznivo dejanje.

Tud če sam sebi kaj namerno uničiš, lahko nastradaš.

To, da bi se skupaj z odvetnikom izgovarjala na neprištevnost ne gre.

Te vtaknejo ke nekam in si iz dežja pod kap. :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men se zdi, da je namerno uničevanje slehrne lastnine kaznivo dejanje.

Tud če sam sebi kaj namerno uničiš, lahko nastradaš.

To, da bi se skupaj z odvetnikom izgovarjala na neprištevnost ne gre.

Te vtaknejo ke nekam in si iz dežja pod kap. :kva2:

japajade

:lol1:

tega

ne govori tja v 3 dni

navedi zakon in člen prosim ...

:huh:

pa glej, da ne boš iskal "tja do večnosti" ...

;)

BTW

celo namerna samopoškodba je kazniva le,

če z njo posledično narediš škodo drugemu ali ga ogrožaš

npr.:

še noben od samomorilcev ni šel pred sodišče, razen če ni padu komu na glavo in ga poškodoval

:kva2:

:lol1:

tako velja za poškodovanje svoje lastnine, ki je kaznivo samo v primeru, če z aktom poškodovanja ogrožaš druge ali jim povzročaš posredno ali neposredno škodo

tolkoMSpravnikihpress

:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!