Skoči na vsebino

država je prasica, kurba in vse najgrše


Broj Jedan

Priporočene objave

.... ker Petrolovci so bili znani po svojih manevrih....točenje vode v benz.....

To delajo še zdaj. Je pa s kurilcem tako, da agentje carinske uprave RS po cestah ustavljajo in delajo analize nafte v svojih kombi-laboratorijih. Mene so že sondirali. Še mal pa bo en domov pršou gledat, če mam kakšn CD skopiran. :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne boš verjel,ampak je resnica,v to me je prisilila ta sfu... država

voziš motor za 1,7 maljona, ampak si pa prisiljen kurilca tankat, ker si dizla ne morš prvoščt :afro1: :lol1: brez zamere, men se hecno sliš tole :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... brez zamere, men se hecno sliš tole

Symči

saj je hecno, seveda - če človek razmišlja samo o dizlu ... če bi bil samo to problem, se nikomur ne bi zajebavalo s tem - verjemi, da ne ...

Ampak,

če pogledaš z vrha, ko se dvigneš visooko kot orel in dobiš celotno sliko o državi-vampirki, ki nam po malem cufa meso s kosti in po kapljicah pije kri - zdaj tu zdaj tam vendar stalno, neprekinjeno, po vsakem četrtem grižljaju enega za državo, in ko ugotoviš, da boš na koncu tako ocufan lahko samo še crknil, potem se MORAM temu cufanju MOJEGA mesa z mojih kosti začeti izogibati.

Sistematično

se izogibaš vsakemu ugrizu povampirjene države posebej - zato da preživiš in si lahko privoščiš človeka dostojno življenje za celo družino. Nihče od nas ne fura nevemkakega luxusa, da bi bil sedaj proglašen za viberkriminalca z zaslužki pri bojkotiranju vampirjev.

Ta država

je narejena tako, da te s 1000fintami sili v 1000fint in samo dizel spljoh ni vprašanje, to je le ENA od 1000fint.

Ali

ti je morda sedaj bolj jasno?

Hudo si boš pomagal,

če boš upošteval moj dobronamerni predlog:

Svoj privatni proračun (dohodke&odhodke) vedno računaj v zneskih/leto, ne pa po stari SLO navadi - enkratni znesek s tipičnim komentarjem: "qwa pa jeto...mah sejtoninč.."

Ko potegneš letno vsoto

vsega, kjer te ofuli država za prazen nič - človeka groza rata kakšni miljoni od vsakega posameznika se nabirajo na b.rač. države.

Vsakdo,

ki misli, da ni tako naj si zdajle preko vikenda vzame pol urice, kalkulatorčić in naj si malce izračuna te cifre - pa lavor za solze si pripravite zraven.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jur,

valda te štekam in celo na načelnem nivoju soglašam... Vendar pa se sprašujem, kam bomo prišli, če bomo vseh teh 1000 fint tudi mi sami uporabljali za izogibanje pred državnimi obveznostmi? SEveda si želim brezvladje, anarhijo, pa ukinitev državnih obveznosti, vendar se mi zdi, da bo potem v primeru, ko bom pa v fazi, da "nekaj pričakujem od te iste države" ostal še z bolj dolgim nosom, kot ga imam sedaj... Ne bi pa rad, da me kdo začne klicati Pinokio :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

voziš motor za 1,7 maljona, ampak si pa prisiljen kurilca tankat, ker si dizla ne morš prvoščt  :afro1:  :lol1: brez zamere, men se hecno sliš tole :)

a ni to bolj logično, da tisti, ki imajo avto za 1,7 miljona imajo manj denarja kot tisti, ki se vozijo z avti, ki stanejo 3+ miljone...torej tisti, ki ima cenejši avto bolj špara, ker nima denarja, kot nekdo ki si lahko kupi avto za 3+ miljone...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a ni to bolj logično, da tisti, ki imajo avto za 1,7 miljona imajo manj denarja kot tisti, ki se vozijo z avti, ki stanejo 3+ miljone...torej tisti, ki ima cenejši avto bolj špara, ker nima denarja, kot nekdo ki si lahko kupi avto za 3+ miljone...

mene je k komentarju vzpodbudila formulacija "država me sili v tankanje kurilca". Država IMHO nikogar ne sili, razen s plačevanjem davkov... Pa napisu sm, da se meni zdi hecno, da si nekdo privošči luksuz (motor), pol pa je "prisiljen tankat na črno kurilca :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

le vkup uboga gmajna... :yea2:

pesmica od mlakarja:

....vjš Guido mlad politik je glih tak ku mlado prese,

je mičkn luštkn zlat ga ni nnkr za n par klobasc,

ma hitro poglej k ga človk h koritu u štalu nese,

zredi se usmradi in rata z njega en velik prasc,

ben ahti Guido tist bot k človk nč za jst več nima,

zakolje kar je u štali an obesi na rampin (kavelj)

in praujo Guido da bo ljtos stršno huda zima e,

zna bet da tudi zate hmali pride cajt kolin...

:afro1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jur,

valda te štekam in celo na načelnem nivoju soglašam... Vendar pa se sprašujem, kam bomo prišli, če bomo vseh teh 1000 fint tudi mi sami uporabljali za izogibanje pred državnimi obveznostmi? SEveda si želim brezvladje, anarhijo, pa ukinitev državnih obveznosti, vendar se mi zdi, da bo potem v primeru, ko bom pa v fazi, da "nekaj pričakujem od te iste države" ostal še z bolj dolgim nosom, kot ga imam sedaj... Ne bi pa rad, da me kdo začne klicati Pinokio :D

kaj

naj pričakujemo od te države (osnova je mati samohranilka - prodajalka z neto-plačo 120.000 SIT/mesec):

- otrok

hodi v 1. razred 9letke = 23.000 SIT/mesec ... 276.000SIT/leto .. brez šolskih potrebščin, obleke, čevljev, hrane

ali znaš zračunati koliko stane otrok danes ... nas - ne državo

- 1,5 sobno stanovanje

minimalne položnice 60.000 SIT/mesec ... 720.000SIT/leto

- hrana

40.000SIT/mesec - 480.000 SIT/leto - brez obleke, čevljev, avtobusa, časopisa, telefona, zdravil

smo že presegli nejn letni dohodek za 36.000 SIT

fantje in punce - ne ga lomit, no - lepo vas prosim

to kar se dogaja ni pot v anarhijo ...

peeesda

to je boj za preživetje

anarhija

je že zdavanj tu s prihodom LSDja na oblast

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mal je pa še občutka zraven...tak ,,prebrisan se sam sebi zdiš,,...mali delikventek... :kva2: oz kar robin hood.

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prodajalka z neto-plačo 120.000 SIT/mesec):

Si pa našel bogato prodajalko,povprečno imajo 90.000 sit neto,pol še prej $$$zmanka

SmyRu:sem se narobe izrazil,država me spodbuja v to

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SmyRu:sem se narobe izrazil,država me spodbuja v to

po mojem, da se država trudi to preprečiti ... ergo je nesposobna... jaz navijam za to, da bi ji ratalo... ker če hočemo učinkovito socialno državo, potem mora biti predvsem učinkovita pri sprovajanju lastnih idej...

to je tko, kot jaz, kadar se mi pač ne da delat... nisem funkcionalen, pa gre vse u kurac... takrat niti lastnih idej ne sprovedem, kar je slabo.. potem me moji državljani (okej, nimam bolh :)), ne jemljejo resno, ko se pogledam v ogledalo zjutraj, in mi ne zaupajo več... takrat je čas za spremembe, za novo oblast :) Problem pa je, ker sam sebe dobro poznam in se tudi zelo učinkovito poslužujem 1000 in 1 trika, da se okoli prinesem. Na koncu človek več ne ve, ali je boljši občutek, kadar se počuti učinkovitega in funkcionalnega, ali pa, kadar se učinkovito sam sebe nategne.

ERgo - menim, da tisti, ki tankate cviček, delno tudi sami sebe malce vlečete za nos :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ERgo - menim, da tisti, ki tankate cviček, delno tudi sami sebe malce vlečete za nos

To je res in bo tako tudi ostalo,glede carine za preverjanje kur.olja,so pa tudi na delu,tako ,da se jih bojimo,treba tvegati ,da je kakšen rezultat,so pa brez moči,ker imamo skrivnosti :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da je pa nekaj narobe, se pa s tabo Jur popolnoma strinjam. :grim

Ampak z načinom kako ta "narobe" odpravit pa ne. :grrr

Mi je pa tudi jasno, da če bom kdaj trčil ob problem preživetja, načina, kako se izvleči, ne bom preveč izbiral in bom najbrž ubral najlažjo pot. :cry:

Je pa žalostno, da se npr. Curiju zdi, da je vozilo za 1.7miljona (nerevni imajo take za 3+) dovolj dober izgovor za zganjaje kriminala pod krinko revščine.

Revščina je pač taka in drugačna, nekaterim manjka denarja, drugim pa... :doze:

P.S. Curi ne jemlji tega osebno, si le priročen primer. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

P.S. Curi ne jemlji tega osebno, si le priročen primer.

Ne se bat se požvižgam na to,tudi če bi na lotu zadel,bi v tanku romal cviček zamenjal bi se samo avto :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"pocestni" nasvet

:ph34r:

Če se odločite,

da boste tankali "cviček", odstranite z avta vse napise in nalepke, ki na daleč opozarjajo razne vampirske organe na to, da vozite "dizelaša" in jih po možnosti zamenjajte s kakimimi bencinskimi oznakami, kot je nalepka na tanku ali zadku avta, ki označuje bencin ...

:kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sym: kar zadeva dilemo glede barve ene in druge snovi, je upam razčiščena. To nikakor ne pomeni, da spodbujam kogarkoli k uporabi "cvička". Še več, odločno sem proti temu. Morda so res novejši agregati občutlivejši na slednjega.

Jaz uporabljam diesel(večinoma pa kar lepo bencin...ker se vozim z bencinarjem).

Stvar je sledeča: Jur, seveda se v državi vedno zaredi cel kup izkoriščevalcev. Toda, ne enači njih in države. Država je abstraktna tvorba, v katero spadamo vsi mi. In če bodo tvojo strategijo začeli prakticirati vsi takšni zvitorepci, bodo posledično nafukali ljudje(revni in naivni), ker bo vlada drugje nabila davke...npr pri hrani ali kjerkoli že.

Sicer pa Jur, s tvojimi nasveti o propagiranju nemoralnega in parazitskega ravnanja, ne soglašam. Prav bojim se kaj bi bilo, če takšne ljudi(vajene cvička in nategovanja države) spraviš na oblast? Enako ali huje, kot je že.(Verjetno enako).

Potrebno si je prizadevati za neko mero kreposti in vrlin, čeprav se sliši zelo fajmuštersko. Kajti bolj kot se visoka moralna drža zasidra v jedro družbe, manj je razširjena korupcija in kriminal. In končno, lahko mi vrjameš, da bi življenje brez države bilo zelo verjetno težje. Prvič, proizvodnja bi se tako zreducirala, da bi večji del prebivalstva pocrkal od lakote. Drugič bi v začetnem(kratkotrajnem) stanju anarhije večina izgubila domove, lahko bi jim/vam/nam posilili družine, jih pobili. Skratka...življenje izven urejene skupnost je kar jeba. Aja, sem prepričan, da bivanje znotraj plemen ni preveč prijetno, sploh če želiš izražati kakšne nekonformistične vzorce.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Šofer tovornjaka mi je še pred kratkim povedal, da ko pelje v Rusijo takoj ko prestopi mejo tam dotoči kurilno olje, ker potem avto dosti bolj vleče, kar se pozna, ko pelje v hib.

V tujini je nafta mnogo bblj prečiščena, naša pa je na spodnji meji dovoljenega. Tako so povedali pri Petrolu.

Popravljeno . Popravil Komunist
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Avatar,19 Nov 2004 @ 22:35

Jur

Stvar je sledeča: Jur, seveda se v državi vedno zaredi cel kup izkoriščevalcev. Toda, ne enači njih in države. Država je abstraktna tvorba, v katero spadamo vsi mi.

mogoče - ampak taka kot jo naredi vodilna struktura (lopovi)

In če bodo tvojo strategijo začeli prakticirati vsi takšni zvitorepci, bodo posledično nafukali ljudje(revni in naivni), ker bo vlada drugje nabila davke...npr pri hrani ali kjerkoli že.

moje "zvitorepstvo" je - to si naivno spregledal - samo posledica "nafukanja", ker vodilna struktura skozi abnormalno ostro davčno politiko preperčuje normalno življenje - ali misliš, da bi se mi dalo jebat s kretenijami, če po tem ne bi bilo absolutno nobene potrebe in ne bi živel v državi katero organizirajo povampirjeni pohlepni shizoidni kriminalci.

Sicer pa Jur, s tvojimi nasveti o propagiranju nemoralnega in parazitskega ravnanja, ne soglašam.

Prow - to se mene ne tiče ... "vsak po svoje boga moli"

Prav bojim se kaj bi bilo, če takšne ljudi(vajene cvička in nategovanja države) spraviš na oblast? Enako ali huje, kot je že.(Verjetno enako).

Ne pretiravat - pa kdo več krade lepo te prosim - ys ki dvema obrtnikoma na leto na črno plačam račun in kurbinskidržaviprasici preprečim, da mi pobere še nadaljnih 12.500 SIT/leto ali uni qrci iz raznih afer, ki nekaznovano pretakajo čez by-pass firme na svoje švicarske konte cifre v Eurih o katerih midva v naslednjih desetih življenjih tudi sanjati ne bova upala in to denar, ki je od, recimo, EUja dan za kajtijazvemkako pomoč ... dej, dej, lepo te prosim, tele male finte, ki služijo edino preživetju, proglašati za viberkriminal.

Potrebno si je prizadevati za neko mero kreposti in vrlin, čeprav se sliši zelo fajmuštersko.

Točno to in še hudo naivno zraven - da veš!

Kajti bolj kot se visoka moralna drža zasidra v jedro družbe, manj je razširjena korupcija in kriminal.

Japajade - to te učijo politiki&popi, da ti potem lahko čiiimveč dnarja poberejo - pa saj, če malo prihraniš sem in tja, DRŽAVA ŠE VEDNO VELIIIKO PREVEČ POKASIRA in ni nobene šanse, da bi zaradi nekaj tisoč litrov kurilca, ki steče namesto dizla (gre le za razliko v davku !!), država skrahirala. Ne bodi tako naiven, no, lepo te prosim ... za te poteze bo še vedno v bodočnosti imelo samo 5% ljudi jajca, drugi bodo pa pridno plačevali davke in posredno v politikantske by-pass-e, tako da bo kilometer ceste v SLO najdražji na svetu, ker bo vsak butl politikantski in županski kasiral od tega v svoj žep (recimo).

In končno, lahko mi vrjameš, da bi življenje brez države bilo zelo verjetno težje.

Nikoli nisem trdil, da bi lahko živeli brez države - to si mi lepo podtaknil, sine.

Prvič, proizvodnja bi se tako zreducirala, da bi večji del prebivalstva pocrkal od lakote.

Ali je v SLO sploh še kje kaka omembe vredna proizvodnja ... kolikor vem jo je uspela kurbinskadržavaprasica skoraj povsem uničiti - ostanki niso moje besede vredni.

Drugič bi v začetnem(kratkotrajnem) stanju anarhije večina izgubila domove, lahko bi jim/vam/nam posilili družine, jih pobili.

No ja - pozabil si še na to, da bi kdo začel metat atomske bombe, pa vojaške strupe.

Skratka...življenje izven urejene skupnost je kar jeba.

Gotovo imaš bogate izkušnje s tem, da tako vehementno trdiš nekaj takega. Ys sem sicer parkrat poizkusil ... no - pa moram reči, da ni bilo tako grozno. Ali je tebe napadel medved, da si tako prestrašen?

Aja, sem prepričan, da bivanje znotraj plemen ni preveč prijetno,

Sem in tja se najdejo plemena, ki imajo zelo prijetne navade - poglavar te "pogosti" oz popestri prenočevanje s svojo živahno hčerko.

sploh če želiš izražati kakšne nekonformistične vzorce.

Vsekakor je treba točno reči, kateri so ti vzorci - namreč pleme ima lahko za nas nekomformistične vzorce za svoje konformistične vzorce ... ali kako si to pravzaprav mislil ... mogoče obratno ... hmmm - recimo: poligamija je v veliiko plemenih dovoljena, pri nas pa prepovedana in kako bi se ti počuti na obisku v takem plemenu, kjer bi bila dovoljena???

Torej - malce si naložil, malce preteral in postavil neko majavo teorijo, s katero ys nič nimam.

Ys trdim, da se je V TEJ DRŽAVI treba na poseben tih način postaviti po robu pretiranemu državnemu ropanju posameznika, ki je postalo do skrajnosti absurdno in neznosno in ne pozivam niti h anarhizmu, niti h totalnemu neplačevanju davkov, da bi država razpadla, niti h posiljevanju kajtijazvem koga...

In verjamem, da me je marsikdo narobe razumel.

Ys sem zato, da se iz davkov financira država ... amapk država, ne pa vsi potomci naših političnih mafiozov za deset generacij v bodočnost.

Ali se sedaj razumemo??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Avatar,19 Nov 2004 @ 22:35

Ali se sedaj razumemo??

Pa dej pejt v parlament. Ce bi jim take romane tam bral bi se jim ze od???al. :kva2:

moderator SymRu: prosim ne citirat celega romana samo za to, da dodaš spodaj eno vrstico komentarja. Kdor hoče prebrati roman, ga najde itak eno objavo višje, kajneda? Hvala! ;)

Popravljeno . Popravil SymRu
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej lepo po vrsti. Kar zadeva plemensko ureditrev:

Če bi začel širiti ideje/vedenjske vzorce, ki njim ne ustrezajo, bi te zelo verjetno izgnali, ali celo ubili. Če bi tam tako pizdil kot zdaj...hja...recimo, da ne bi dolgo živel.

Glede kraje. Seveda je veliko huje, ko si razni mogotci nagrabijo ogromna premoženja. Vendar temu ni zato, ker bi bili oni na položajih tako slabi(slabši kot ostali), pač pa zato, ker imajo možnost, da kradejo večje vsote. Preden so prišli v špil, so gotovo svojo znajdenost prakticirali na cvičku in kakšnem švercanju. Če se že ne strinjaš z politično ureditvijo, če ti gre država in vlada na kurac in želiš biti radikalen, se pa začni baviti z kakšno obliko robinhoodovstva.

Najprej razčisti pri sebi, kaj te sploh moti. To, da se izkorišča ljudstvo ali to, da si sam na dnu in zato izkoriščan. Če te moti prvo, so potrebne dosti bolj radikalne in pogumne akcije.

In še nekaj: Namesto da se jeziš na motosvetu, raje začni nabirati privržence in ustanovi svojo stranko. Upam, da boš prišel na oblast, pa da vidimo, kako bo potem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Avatar,20 Nov 2004 @ 18:26

jur

....z kakšno obliko robinhoodovstva.

ja, sy ... :ph34r:

Najprej razčisti pri sebi, kaj te sploh moti.

sey sm

To, da se izkorišča ljudstvo ali to,

to

da si sam na dnu

??

ys sm daleč, tj visooko od dna

in zato izkoriščan.

"zato" zamenjati z "do absurda"

Če te moti prvo, so potrebne dosti bolj radikalne in pogumne akcije.

ni zrela situacija, zato so te akcije nemogoče

In še nekaj: Namesto da se jeziš na motosvetu, raje začni nabirati privržence in ustanovi svojo stranko. Upam, da boš prišel na oblast, pa da vidimo, kako bo potem.

ne - ker sem samotar, kar se akcij tiče ... že celo življenje in sedaj je malce pozno "kožo menjati" & nisem sposoben oz. ne znam "potegniti" folka - znam se pa sam "zrihtat"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bravo Jur! Vsaj eden, ki pove nekaj pametnega. Za tiste, ki so proti se ne sekiraj, tako ali tako jim ne boš prišel nikoli do konca. Upam, da nas je še kaj, ki te podpiramo. Ta kurčev sistem bi bilo treba zrušit. Kot si omenil, čim več kupovat brez računov, točit kurilca... pa še vedno s temi krajami ne pridemo do kolen v primerjavi s tem, kar krade država nam. Je treba razumet, da država potrebuje denar za falkona, predvolilne kampanije... in vse to plačamo mi. Če pa je kakšna stvar že pametna in nujno potrebna, potem pa zagotovo zanjo ni denarja. In tisti, ki se vam zdi to normalno in to podpirate, ne vem kaj je z vami.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer sem še mlad a se je men tud že država zamerla in sicer z registracijo 50ccm motorjev. Se pravi moram registrerat avtomatika ki je vreden 10k, da se bom lahko prevažov v šolo in nazaj. Cena registracije je pa 25k! Tko da če se da nategent državo... Zakaj pa ne, sej oni tud nas.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!