Skoči na vsebino

Nasvet za internet ?


Priporočene objave

Kot nekateri že veste sem jaz za računalnike bolj glupan in zato tukaj sprašujem stručkote.

V stanovanju bom v kratkem dobil kabelseko TV by LJ kabel, telefonskega priključka pa nimam in ga ne mslim imet, glede na to, da ima sedaj že vsak GSM.

Kakšen dostop do interneta mi priporočate? Nekateri ste na forumu (predno se je vse zbrisalo 5. novembra) trdili, da je kabelski internet v kurcu in daj je ADSL oz. ISDN boljša varjanta. Kaj je sploh razlika med ADSL in ISDN? Prosim za ta kmečko razlago...

Nekateri sedaj reklamirajo, da lahko ADSL oz. ISDN (kaj pa jaz vem kaj) dobiš tudi brez tega, da plačaš telefonski priključek.

V glavnem men se o teh zadevah ne sanja niti približno, zato vas prosim za en nasvet.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tadej, če ne boš imel stacionarnega (v tem primeru ISDN) telefona, potem zaenkrat tudi ADSL-a ne boš imel...pri ponudnikih ADSL je še vedno pogoj predhodno sklenjena ISDN linija, čeprav smo že ničkolikokrat ugotovili, da tehnično za priklop ADSL-a ni nujno potrebna ISDN linija....o tem si lahko prebereš....torej, ti ne glede na vse preostane samo še kabelski ponudnik....zdaj, kdo je boljši, o tem ne bi, tudi SIOL kot ponudnik ima svoje težave, finte, amaterske izpade in podobno, je pa res, ko sem jaz iskal dostop, da je kljub vsemu najcenejši, oziroma vsaj po tehničnih karakteristikah dobiš največ za svoj denar....torej, na tvojem mestu bi še malo počakal, da se določene stvari skristalizirajo, nerodno je le, ker nimaš nobene telefonske linije, preko katere bi dostopal skozi dial up način....Skratka, zastonj ni nič več....zdaj je samo na tebi, da skalkuliraš koliko in kaj res potrebuješ, in koliko si pripravljen za to plačati...

Ostane ti tudi GPRS, vendar....??? Jaz bi to res amo v skrajnem primeru

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tadej: sam sem uporabnik ADSLja in ga tudi priporočam, tako cenovno kot po zmogljivostih. Če pa se boš odločil za kabel pa si oglej ponudbo voljatela, ki je tudi zanimiva :afro1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se bom odločil za kabelski. Za "telefonski" internet sem misli, da je dovolj, če imaš telefonsko vtičnico.  :BUA:

Tadej

Samo vtičnico ti pša jest zastonj zmontiram....pravzaprav lahko kar nekaj :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se bom odločil za kabelski. Za "telefonski" internet sem misli, da je dovolj, če imaš telefonsko vtičnico.  :BUA:

Preden se odločiš za kabel, povpraši Noisa, kako je zadovoljen s kabelskim internetom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se bom odločil za kabelski.

Tadej

Upam da je Telemach kej izboljsal odzivnost pri odpravljanju tezav pri povezavi....

.)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne bom delal reklame za nikogar, ampak samo povedal svoja opazanja:

v dveh letih odkar uporabljam kabelski internet (ponudnik perftech) preko telemahovega kabla sem bil brez interneta en dan in pol, ko so me obvestili, da so strgali optiko in da so delavci na terenu in odpravljajo tezavo. in to je tudi vse kar je bilo tezav. siba mi 100 na uro, dobesedno, ker imam prenose pri downloadanju malenkost pod 100kb/s. narocnina 7.5k sit/mesec. skratka priporocam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa se zakaj nisem na adsl-ju: ce bi zelel na adsl bi moral iz analognega telefona na isdn, kar mi podrazi narocnino za dvakrat in bi me tako dejansko adsl kostal adsl + cca narocnina navadne telefonske linije. za koji k*** bi placeval monopolistom cca 3k sit/mesec (cca 30%) za zelo primerljive storitve :grrr !!!???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da ne bomo v temo brcali?

Analogni priključek 2.140,00+ddv 428,00=2.568,00

ISDN priključek 3.078,70 + 615,74 =3.694,44 Razlika je 1.126,44

S tem, da imaš pri ISDN dosti več funkcij pri telefoniranju.

Študenjski paket 5.900,00+ISDN 3.694,44=9.594,44 Pri 1M

Zdaj si preračunajte?

Pa brez zamere :notworthy: Lp Motoristek

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jep Motoristek...tko je kot si ti napisou, in nič drugače....zdej pa da vidimo kabelske kalkulacije /neomejen dostop in 1024/256/...vse ostalo so bučke...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo.

Eno leto uporabljam kabelski internet in nimam nikakršnih pripomb. Plačala sem 20 čukcov, da so mi vse uštimali, v enem tednu, in mesečno naročnino 3600 za osnovni paket z možnostjo 800MB prometa in hitrost 256. Za 6 ksit, pa imaš že možnost neomejenega prometa, s hitrostjo 512 kbps.

Torej, jaz glasujem za kabel.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jep Motoristek...tko je kot si ti napisou, in nič drugače....zdej pa da vidimo kabelske kalkulacije /neomejen dostop in 1024/256/...vse ostalo so bučke...

ČE lahko dobiš študentski paket, te pride na LJ kablu+ARNES:

1M /256 kbps

- priključnina + modem = 0 SIT (12 mesečna obveza naročnine)

- 6.100 SIT / mesec

Razlika v korist kabla ARNES glede na ADSL, če gledamo LE mesečni strošek: 3.494,44 SIT

ČE študentskega paketa ne moreš dobit, je trenutno preko NET.SI (metalling) + LJ KABEL:

- priključnina 0 SIT (36 mesečna obveza naročnine; lahko pa tudi plačaš normalno in pride priključnina + modem 48.000)

- mesečni strošek: 8.400 SIT

Razlika v korist kabla NET.SI glede na ADSL, če gledamo LE mesečni strošek: 1.194,44 SIT

Itak, da kabel. Jaz zelo zadovoljen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na iSDN in dial up pozabi- je potem bolje da iamš mega GPRS (500MB za 5 čukov)

Imaš kakega soseda s katerim sta bolj na TI in ima on telefonski priključek in mogoče tudi že adsl. Vprašaj ga če bi delil adsl s teboj. Kolikor vem rabiš router pa mal kabla od soseda. Mogoče bi šlo celo brez kabla (WL), če le ni sosed preveč daleč stran od tebe.

Glede na Noisovo pisanje pa navijam za kabel- ne rabiš tako nujno interneta nonstop, tako da če boš kako uro brez ne take panike. Telesmeh je pa res bolj takotako- po pisanju drugih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi na obali smo se "začel" pkrivat z WL in imamo ponudnika ki nudi sam to. Cena kr ok glede na kapacitete.

kako je to kej pri vas v ljubljanskem koncu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam preko Telemachovega kabla pri ponudniku Net.si...

In nikakor še nisem ostal "par ur" brez neta... nikoli...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da ne bomo v temo brcali?

Analogni priključek 2.140,00+ddv 428,00=2.568,00

ISDN  priključek  3.078,70 + 615,74 =3.694,44  Razlika je 1.126,44

S tem, da imaš pri ISDN dosti več funkcij pri telefoniranju.

Študenjski paket 5.900,00+ISDN 3.694,44=9.594,44 Pri 1M

Zdaj si preračunajte?

Pa brez zamere :notworthy: Lp Motoristek

aha, kaj pa ce nisi student???

Popravljeno . Popravil fazerer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!