Skoči na vsebino

MOTO škornji - izbor, čiščenje, vzdrževanje..


Leteči

Priporočene objave

Moja civilna (za na šiht) varijanta so Josh bulerji in Moto jeans (imajo kevlar na riti in CE ščitnike na kolenih).

Stopala so kar dobro zaščitena v teh bulerjih ker imajo debel podplat in železno kapico spredaj. Problem pa je z zaščito gležnjev, ker je preko samo usnje. Sem že študiral, če bi sam kaj naredil v obliki nekega zaščitnega traku, da bi še gležnje malce bolj zaščitil. Itak se ne bi videlo, ker so kavbojke preko...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, ne gre z vložki so eno št. preveliki. Imam na izbiro dve zadeve iste, (dobi se jih v avstriji) št. 41 (42 prodam), ali pa kot sem že omenil zamenjava za HIGHWAY 1 BIKER. Pri omenjenih me moti samo to, ker ne vem kako je oprijem na vrhu, ker nima nič za zatisnit in pa gladek podplat.

Ne vem kako ti kupuješ čevlje, ampak če prste premakneš naprej do konca in imaš na peti prostora za manj kot prst ti čevlji gotovo niso preveliki in bi te manjša številka tiščala. Če si se enkrat "nasral" ne kupuj več čevljev na blef, ampak se zapelji z motorjem v Avstrijo in sam probaj. Ta sobota bo kot nalašč za kaj takega.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem kako ti kupuješ čevlje, ampak če prste premakneš naprej do konca in imaš na peti prostora za manj kot prst ti čevlji gotovo niso preveliki in bi te manjša številka tiščala. Če si se enkrat "nasral" ne kupuj več čevljev na blef, ampak se zapelji z motorjem v Avstrijo in sam probaj. Ta sobota bo kot nalašč za kaj takega.

Se popolnoma strinjam. Sem še malo testiral in je tam za prst prostora. Tudi ko hodim mi noga malce pleše. Št. 41 bi bila prava. Bi menjal za 41 vendar se pri nas ne dobi več. Razmišljal sem tudi o bulerjih, a niso oblazinjeni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

jaz pa se odločam med alpinestars smx-plus in smx-r. prosim za malo pomoči. :)

lp, miha

Z smx-r zelo zadovoljen, sicer so še prejšnji model stari 4leta, so pa kot novi, material res odličen. Edini problem sem imel z zadrgo ob strani, ki je šla papa, ampak so v Labi dali popravit njihovemu čevljarju in od takrat bp. Če bi še 1x kupoval bi pa mogoče dal še tistih 20E in kupil smx plus. LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem kupil čevlje v louisu (highway 1 chopper). Super se prilegajo nogi, 41 št. kot vlita. Se useden ma motor in kaj ugotovim, da so tako visoki (podplat+kapa čevlja), da se težko menja prestave navzgor :slap: . Menjalnik je pa že tako ali tako visoko nastavljen. Nimam sreče :)

Popravljeno . Popravil alen1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

alen1 ej ti pa res nimaš sreče, upam da ti bojo znali pomagat. jst se na to ne spoznam.

mihol jst mam smx-plus in sm zelo zadovolna edino kar je - je škripanje.

tko da tisti, k maste smx-plus s čim jih mažete, da ne škripajo. baje z nekim silikonskim sprejem, pa če lahko kdo pove kaj je to za en sprej, da vsaj vem kaj vprašat v trgovini. a ja s ketnsprejem jih ne mislim mazat, ker bojo potem vsi usrani.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eh ni kaj ni sreče pa še za darilo sem jih dobil. Ima kdo kakšen predlog? Recimo z običajnimi čevlji ni problema, tej pa so kar malo debeli. Ne vem, koliko je pametno zamikat menjalnik navzgor sedaj mislim, da je ravno prav nastavljen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eh ni kaj ni sreče pa še za darilo sem jih dobil. Ima kdo kakšen predlog? Recimo z običajnimi čevlji ni problema, tej pa so kar malo debeli. Ne vem, koliko je pametno zamikat menjalnik navzgor sedaj mislim, da je ravno prav nastavljen.

In zakaj ga ne bi prestavil navzgor, če boš lahko potem lažje oz. sploh lahko normalno prestavljal? :hmm: Zato pa ima vzvod možnost, da si vsak ga nastavi po svojih željah oz. merah.

Vsaj probaj, če ti ne bo všeč ga lahko potem še vedno premakneš nazaj na zdajšnjo pozicijo. Vse skupaj pa ti ne bi smelo vzeti več kot pol ure dobre volje. :D

Popravljeno . Popravil dive
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče še Sidi,jaz imam vortice in so bomba!trance_41_w00t2.gif

Si vzel kje na štajerskem koncu, bi tudi rad probal Vortice pa ne najdem nič pred Ljubljano...

Odločam se med Supertech in Vortice.... Alpinestars naj bi bil mal boljši v zaščiti gležnja kot Sidi.

Kako pa je z zračenjem, je OK?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene pa zanima s kakšnim silikonskim sprejem sprejate a* smx-plus, da ne škripajo?

Jst sm jih neki z WD40...

Pol se mi pa ni več dal s tem zajebavat (mi je šlo škripanje zmer bl na živce), pa sm jih prodal in kupil Supertech R ...in vse tiho je bilo. :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

paris2 naslednji bojo tudi moji supertech.

sm ugotovila da tkk dela te silikonske spreje. wd ne pomaga, ketensprej je pa packarija. sicer meni niti ne gre na zivce, bolj gre drugim. pa imam nov vzdevek škripavček :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

paris2 naslednji bojo tudi moji supertech.

sm ugotovila da tkk dela te silikonske spreje. wd ne pomaga, ketensprej je pa packarija. sicer meni niti ne gre na zivce, bolj gre drugim. pa imam nov vzdevek škripavček :P

Moji itak tudi škripajo, vendar me to ne moti. Ketn sprej, niti nč drugega ne pomaga. Nosil jih bom dokler bodo celi potem pa bom nabavil Supertech R, če bom še vozil motor. Je pa velik plus, da so škornji zelo udobni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si vzel kje na štajerskem koncu, bi tudi rad probal Vortice pa ne najdem nič pred Ljubljano...

Odločam se med Supertech in Vortice.... Alpinestars naj bi bil mal boljši v zaščiti gležnja kot Sidi.

Kako pa je z zračenjem, je OK?

ce boš kupil superteh kupi pri yogiju v velenju da ZELO VELIKO popusta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem kupil čevlje v louisu (highway 1 chopper). Super se prilegajo nogi, 41 št. kot vlita. Se useden ma motor in kaj ugotovim, da so tako visoki (podplat+kapa čevlja), da se težko menja prestave navzgor :slap: . Menjalnik je pa že tako ali tako visoko nastavljen. Nimam sreče :)

Sposodil sem si še par škornjev, bulerjev in ugotovil kje tiči težava. Problem je v te, da škornji ne "pustijo" pregibati stopala. Če hočem vstavit stopalo med stopalko in menjalnik, moram stopalo potisniti navzdol, kar pa zahteva pregib v gležnju. Recimo v športnih copatih ni nobenega problema.

Popravljeno . Popravil alen1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ima kdo kakšne izkušnje s temi čevlji?

Popravljeno . Popravil alen1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima kdo kakšne izkušnje s temi čevlji?

POLO Road Comfort, vodoodbojno usnje, membrana. Cena v Polo Motorrad ene 70 EUR.

Če ti pašejo na nogo so čisto dobri osnovni škornji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj prodaja še kdo Alpinestars v Sloveniji razen Labe?

Iščem Alpinestars SupertechTouring GoreTex v številkah 45 in 46 za poizkusit (Laba nima in ne bo imela).

Ali pa če pozna kdo kakšno trgovino v Italiji, ki ima kaj več zaloge/izbire za Alpinestars obutev?

Hvala.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še to, poizkusil sem Supertech R v velikosti 45 in so mi kot ulite... bi znal kdo povlečt paralelo s SupertechTouring GoreTex, velikost mislim?

Hvala.2

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tu se dobi praktično vsa A* oprema po ugodnih cenah,po mojih iskušnjah najceneje v sloveniji. moto-oprema(pika)com

Popravljeno . Popravil Sorty
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to ni nobena reklama ali karkoli!!!

sem kar nekaj stvari naročil preko te strani: www.fc-moto.com

stvar katero sem naročil sem plačal po prevzetju torej so zadevo poslali in plačal ko je poštar prišel :D

ljubko ane? :D

drugače kar se tiče škornjev, sam imam Alpinestars Supertech R in sem nenormalno zadovoljen z njimi, tako udobnih in lahkih škornjev še nisem imel obutih. Če se bom odločal za nakup novih ko stare ponucam se definitivno odločim za isti nakup. Ni mi žal niti centa ki sem ga dal za te škornje....so me ko sem še izpit delal kar parkrat rešili oz. ublažili udarce :D itd. hehehe

in da ne bo pomote, ne bom rekel da so ostale znamke itd. slabe ampak na žalost nisem sprobal ostalih tako da lahko samo pohvalim ST-R ;)

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tu se dobi praktično vsa A* oprema po ugodnih cenah,po mojih iskušnjah najceneje v sloveniji. moto-oprema(pika)com

Če pogledaš cene, ki jih imajo na internetni strani, sploh zadeva ni pocen, kombinizoni kolikor vidim dražji od Labe ali FC-moto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bikez ne bom trdil...Vem pa, da je pred 2 leti ko sem kupoval opremo nudil robo najceneje oz. se je dalo dogovoriti za velike popuste.Kako je trenutno ne vem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!