Skoči na vsebino

MOTO škornji - izbor, čiščenje, vzdrževanje..


Leteči

Priporočene objave

jaz sem si naredil železne, tam kjer imaš ti že podplat načet

Bi prosil če bi prilepil kakšno slikco da vidim kako si to poštimal? :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Imam manjšo težavo. Navoj na imbus vijaku je tok zanič, da ga ne morem odtegnit, ali imate morda kakšne metode ki bi me pripeljale do uspeha. Zanimivo je pa, da so škornji novi, oziroma kupljeni avgusta letos. Vijakov prej še nisem odtegoval. Še slikica Moja povezava

Hvala za odg.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Iščem, iščem pa ne najdem... :book:

Obstajajo kakšni boljši touring škornji z drsniki oz. kakšni racing, ki so bolj komot.

Mislim jih nosit pod corduro.

jaz sem si naredil železne, tam kjer imaš ti že podplat načet

To bi tudi mene zanimalo, ker potem bi mogoče vzel še celo kakšne navadne touring čevlje in jih malce friziral. :hmm:

Hvala.

lp

Popravljeno . Popravil TBoxer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam manjšo težavo. Navoj na imbus vijaku je tok zanič, da ga ne morem odtegnit, ali imate morda kakšne metode ki bi me pripeljale do uspeha. Zanimivo je pa, da so škornji novi, oziroma kupljeni avgusta letos. Vijakov prej še nisem odtegoval. Še slikica Moja povezava

Hvala za odg.

Verjetno si mislil napisat, da je utor za imbus zanič ... če je tako potem poiskusi vijak zarezat z recimo tamalo flexarco in tanko rezalno ploščo (seveda, če je toliko prostora, da zraven prideš) in ga potem odtegniti z ploščatim izvijačem. Če to ne bo šlo pa obstaja še ena možnost, da izvrtaš v vijak na sredini luknjico, potem pa uporabiš orodje za odvijanje poškodovanih vijakov. To je takšna konusna zadeva z levim navojem, ki jo potem zavijačiš v luknjico, ko ne gre več naprej začne odvijati vijak.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno si mislil napisat, da je utor za imbus zanič ... če je tako potem poiskusi vijak zarezat z recimo tamalo flexarco in tanko rezalno ploščo (seveda, če je toliko prostora, da zraven prideš) in ga potem odtegniti z ploščatim izvijačem. Če to ne bo šlo pa obstaja še ena možnost, da izvrtaš v vijak na sredini luknjico, potem pa uporabiš orodje za odvijanje poškodovanih vijakov. To je takšna konusna zadeva z levim navojem, ki jo potem zavijačiš v luknjico, ko ne gre več naprej začne odvijati vijak.

lahko pa ga tudi z točkalom ali hamrom zatučeš imbus vijak mislim pa pol probaš odvit z tistim imbusom, včasih pomaga če ni pretirano zategnjeno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam manjšo težavo. Navoj na imbus vijaku je tok zanič, da ga ne morem odtegnit, ali imate morda kakšne metode ki bi me pripeljale do uspeha. Zanimivo je pa, da so škornji novi, oziroma kupljeni avgusta letos. Vijakov prej še nisem odtegoval. Še slikica Moja povezava

Hvala za odg.

Zdravo,

mislim da boš najhitreje, če boš z ravno prav velikim svedrom prevrtal glavo imbus vijaka (tako da glava vijaka pade stran) ostale vijake "odšraufaš" in odstraniš zaščito. Ko boš ostranil glavo vijaku bo vijak "razbremenjen" in ga boš lahko "odšraufal" z kombiniranimi kleščami.

LP Urban

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si slišal za "svinjski rep" uporabi to...

Pozdravljen,

sem že večkrat poizkusil kako stvar z temle rešit pa NIKOLI ta zadeva ni učinkovala kot naj bi (sploh za tako majhen vijak). Vedno je nekaj bilo ali nisi moral izvrtati dovolj velike luknje ali pa je orodje (FÖRCH) "počepnilo". Jaz odsvetujem tole igračkanje...

lp Urban

Popravljeno . Popravil Urbii
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole je čist vredu orodje, dobiš tudi v merkurju za par eur.

Zelo uporabno, treba je pa vedet, da se to ne ušravfa na silo notri, ampak gre malo naprej, malo nazaj, malo naprej itd... Drugače poči. Reši pa vsak vijak :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

louis.de kataloška 10003942, dobiš jih tudi v interdiskontu v BTC.

Se najdejo pravi motoristi ;)

Popravljeno . Popravil Samuell
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

zdravo

trenutno kupujem škornje in se nagibam k Alpinestars Supertech R ker naj bi bili naboljši, tudi sam sem jih probal in mi kar odgovarjajo.in me zanima če obstaja kakšen konkurenčni škorenj Alpinestarsu ali je to trenutno top (razen daytone, mi ne odgovarja)

Popravljeno . Popravil brancisv
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdravo

trenutno kupujem škornje in se nagibam k Alpinestars Supertech R ker naj bi bili naboljši, tudi sam sem jih probal in mi kar odgovarjajo.in me zanima če obstaja kakšen konkurenčni škorenj Alpinestarsu ali je to trenutno top (razen daytone, mi ne odgovarja)

probal daytono je nisem kupil ker mi je cena bila hard core :headbang:

mislim da kaj se tice kvalitete udobja.. varnosti ni boljsega od alpinestarsa :closedeyes:

drugace pa vsak svoje hvali.....

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdravo

trenutno kupujem škornje in se nagibam k Alpinestars Supertech R ker naj bi bili naboljši, tudi sam sem jih probal in mi kar odgovarjajo.in me zanima če obstaja kakšen konkurenčni škorenj Alpinestarsu ali je to trenutno top (razen daytone, mi ne odgovarja)

Škornji top proizvajalcev so vsi dobri seveda govorim približno v enakem razredu.Osebno vozim Dainese VR.Kupi kar ti je najbolj všeč oziroma meniš da je dobro pa še občutek bo dober..

ali pa poglej Puma 1000

Popravljeno . Popravil Samuell
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
  • 3 tedne pozneje...

Pozdravljeni!

Zanima me, kaj priporočate kot obutev za chopperja. Odločam se med bulerji ali kakšnimi škornji. Prosim za mnenje voznikov. Hlače pa bom verjetno kupil kakšne gore tex, ali pa bom imel kar kavbojke. Prosil bi za vaša mnenja predvsem glede obutve.

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Zanima me, kaj priporočate kot obutev za chopperja. Odločam se med bulerji ali kakšnimi škornji. Prosim za mnenje voznikov. Hlače pa bom verjetno kupil kakšne gore tex, ali pa bom imel kar kavbojke. Prosil bi za vaša mnenja predvsem glede obutve.

Hvala

Nebi bilo slabo, če bi vseeno dal malo več zaščite nase in kak pir manj vase :).

Resno mislim namesto navadnih jeansov si vzami ene dragging jeans, namesto bulerjev pa ene podobne škornje za čoperiste, ki imajo zaščito na predelu gležnjev. (pa tudi če ne boš nikol padel, ti dobri škornji lahko rešijo marsikatero situacijo, lahko ti kaj prileti med vožnjo, ali pa da na mestu kipnes z motorja na nogo)

Je pa to tvoja stvar kaj bos naredil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam z odgovorim.

Kakšne škornje pa priporočate? Nekaj sem gledal pa ne vem kej je primerno in kje se da kaj pametnega dobit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

louis.

sem že jaz mal iskal samo v slo je bolj malo pametnega...

lpm

Popravljeno . Popravil mare1411
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjemi... DOBRI SO!

Jaz pa razmišljam o nečem takem: TCX AIRCLIMA

Da fajn piha skozi, da se brez problema sprehodiš v njih in da nudijo še nekaj zaščite...

Cena je sicer kar prilična, me pa zamnima če kdo to uporablja...:surrender:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo

zanima me, če si je kdo že zamenjal plastične zaščite za zaščite iz jekla, ki pride na zunanji strani škornja znamk TCX ?

Zanima me pa kje ste jo je kupil pa koliko je stal en par (baje da jih majo v Tc-ju...)

Lp

post-26947-090677000 1284016520_thumb.jpg

Sj so še kot novi! :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!