Skoči na vsebino

Radar, laser, detektor, motilci radarjev...


Jado

Priporočene objave

Ne vem če je glih tok,jaz sem dobil po 2 mesecih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem če je glih tok,jaz sem dobil po 2 mesecih.

 

13. junija začne veljati nova določba ZP-1

 

 

»Postopka o prekršku, ki je bil ugotovljen s tehničnimi sredstvi in kršitelj s kršitvijo ni bil seznanjen, ni dopustno začeti, če od dneva storitve prekrška preteče več kot 30 dni, ko je bil prekršek storjen.«.

 

 

To velja torej za radarje in "albume". 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zgleda je bila sobota za vrhniške redarje kar uspešna... Jaz sem že plačal polovičko, 125eur :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na ta radar sem padu dvakrat in sem vedno dobil položnico v treh delovnih dneh.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

 

prejšnji teden smo s še dvema kolegoma šli na slovenski dan na Grobnik. Pred koncem naselja (Vrhnika), je bil radar, ki je slikal motoriste v hrbet. Kolega, ki je peljal kot drugi (na sredini), je prejel sliko in kazen,ostala dva še ne (prvi in zadnji). Ma kdo izkušnje, kako je s tem? Radar po moje lahko slika vse v skupini?

zdravo:

tudi midva s kolegom sva padla na tem radarju,vozila en za drugim oba dobila položnice

bo treba paziti!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej nisem bral cele tematike ali kake druge teme...mogoče je že kdo razmišljal v tej smeri...

 

sem tazmišljal, da bi namontiral na motor radar detektor in mu samo dodal (z nekaj dela in kako izkušnjo elektronika)  eno dodatno lučko, ki bi jo pritrdil nekam na armaturo, da ne piska detektor... ampak samo pomižika LED.

Načeloma vozim po omejitvah... ampak tik tak se kje malenkost prekršiš na najboljših inkasantskih mestih... in ga lahka za brezveze fašeš...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej nisem bral cele tematike ali kake druge teme...mogoče je že kdo razmišljal v tej smeri...

 

sem tazmišljal, da bi namontiral na motor radar detektor in mu samo dodal (z nekaj dela in kako izkušnjo elektronika)  eno dodatno lučko, ki bi jo pritrdil nekam na armaturo, da ne piska detektor... ampak samo pomižika LED.

Načeloma vozim po omejitvah... ampak tik tak se kje malenkost prekršiš na najboljših inkasantskih mestih... in ga lahka za brezveze fašeš...

 

kolega nič ne bo z Nobelovo nagrado:http://www.legalspeeding.com/HARD.htm#.UZ4tC4cwfcI

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

 

evo sem kar poklical na mestno redarstvo in vprašal če sem v postopku, pa so rekli da ne. :) Ni mi jasno kako je lahko kolega ki je vozil v sredini dobil sliko, prvi in zadnji v koloni pa ne :) Sicer nimam nč proti da je nism dobil, sam mi vseen ni jasno :)

 

Ja tut js sm zdej vse živo začel študirat, kaj bi se dalo nardit, da bi nas opozarjalo na radarje... Tale lučka je dobra zadeva :) Sicer tudi sam načeloma v naseljih vozim po omejitvah, samo si res hitro 10+ km čez 50...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej nisem bral cele tematike ali kake druge teme...mogoče je že kdo razmišljal v tej smeri...

 

sem tazmišljal, da bi namontiral na motor radar detektor in mu samo dodal (z nekaj dela in kako izkušnjo elektronika)  eno dodatno lučko, ki bi jo pritrdil nekam na armaturo, da ne piska detektor... ampak samo pomižika LED.

Načeloma vozim po omejitvah... ampak tik tak se kje malenkost prekršiš na najboljših inkasantskih mestih... in ga lahka za brezveze fašeš...

 

 

.... stari, nikol ga za brezveze ne fašeš ....  :P

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.... stari, nikol ga za brezveze ne fašeš ....  :P

No zdej k si pa pameten... :P ....5pik,plačaš pa pr men na terasi :kva1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

 

evo sem kar poklical na mestno redarstvo in vprašal če sem v postopku, pa so rekli da ne. :) Ni mi jasno kako je lahko kolega ki je vozil v sredini dobil sliko, prvi in zadnji v koloni pa ne :) Sicer nimam nč proti da je nism dobil, sam mi vseen ni jasno :)

 

Ja tut js sm zdej vse živo začel študirat, kaj bi se dalo nardit, da bi nas opozarjalo na radarje... Tale lučka je dobra zadeva :) Sicer tudi sam načeloma v naseljih vozim po omejitvah, samo si res hitro 10+ km čez 50...

Še enkrat preberi mojo objavo, pa ti bo bolj jasno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.... več al manj ves mesec govorite o lokaciji Vrhnike .... 

 

.... a je imel v tem času kdo tud izkušnje s pošiljanjem "pohvale" iz Planine (Postojnski becirk) ..... v kakšnem času dobiš od tam "oceno" ????   :eek:   

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.... več al manj ves mesec govorite o lokaciji Vrhnike .... 

 

.... a je imel v tem času kdo tud izkušnje s pošiljanjem "pohvale" iz Planine (Postojnski becirk) ..... v kakšnem času dobiš od tam "oceno" ????   :eek:   

Stari,nikol ga brezveze ne fašeš........ :lol1:

P.S. jaz sem dobil po 2 mesecih,točn tam ^_^

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A pa je mozno,da slikajo spredej in zadej istocasno?

Možno!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A pa je mozno,da slikajo spredej in zadej istocasno?

 

Teoretično in praktično možno, vendar bi v tem primeru morala biti dva radarja na določeni razdalji in te istočasno izmeriti in slikati, eden spredaj, drugi zadaj. Ker si vprašal za istočasno meritev spredaj in zadaj, sem ti dal takšen odgovor.

 

V resnici imajo vozila vgrajen samo en radar, stacionarni ali pa premični (tudi takšni so - z veliko mero domišljije je podoben kanti) pa delujejo v eno smer. To ne pomeni, da merijo v eno smer, ampak merijo v obe smeri (če so tako nastavljeni), vendar prihajajoči promet s sprednje strani in odhajajoči promet z zadnje strani. Ker ima marsikdo "smolo" in prehitro vozi v eno in nato še v drugo stran, lahko dobi dve slikci s svojim vozilom slikanim enkrat spredaj in enkrat zadaj. Seveda sta v tem primeru različni uri meritve, ker pač ne more isto sekundo obrniti in prileteti na radar še z druge strani.

 

Kar pa se tiče pošiljanja položnic in posledično grizenja nohtov v pričakovanju poštarja, z junijem bo začel veljati en popravek v zakonu, kateri določa, da po preteku 30 dni od storitve prekrška, katerega je zabeležil radar, pa vi niste bili s tem seznanjeni (skrite meritve in niste bili ustavljeni), postopka ni dovoljeno začeti. Enostavno povedano, položnica mora priti v roku 30 dni od nastanka slike radarja. To je samo v primeru, ko vas nihče ne ustavi.

 

Pa še to, večkrat se bomo slikali, več bo država zagonila. Jim želimo to omogočiti ?

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Teoretično in praktično možno, vendar bi v tem primeru morala biti dva radarja na določeni razdalji in te istočasno izmeriti in slikati, eden spredaj, drugi zadaj. Ker si vprašal za istočasno meritev spredaj in zadaj, sem ti dal takšen odgovor.

 

V resnici imajo vozila vgrajen samo en radar, stacionarni ali pa premični (tudi takšni so - z veliko mero domišljije je podoben kanti) pa delujejo v eno smer. To ne pomeni, da merijo v eno smer, ampak merijo v obe smeri (če so tako nastavljeni), vendar prihajajoči promet s sprednje strani in odhajajoči promet z zadnje strani. Ker ima marsikdo "smolo" in prehitro vozi v eno in nato še v drugo stran, lahko dobi dve slikci s svojim vozilom slikanim enkrat spredaj in enkrat zadaj. Seveda sta v tem primeru različni uri meritve, ker pač ne more isto sekundo obrniti in prileteti na radar še z druge strani.

 

Kar pa se tiče pošiljanja položnic in posledično grizenja nohtov v pričakovanju poštarja, z junijem bo začel veljati en popravek v zakonu, kateri določa, da po preteku 30 dni od storitve prekrška, katerega je zabeležil radar, pa vi niste bili s tem seznanjeni (skrite meritve in niste bili ustavljeni), postopka ni dovoljeno začeti. Enostavno povedano, položnica mora priti v roku 30 dni od nastanka slike radarja. To je samo v primeru, ko vas nihče ne ustavi.

 

Pa še to, večkrat se bomo slikali, več bo država zagonila. Jim želimo to omogočiti ?

Država je zagonla tud tisto kar ni mela,zato pa nas slikate na mestih kjer ni bilo nikoli nesreče in ni nevaren odsek, v bližini šol ,vrtcov in nevarnih odsekov tam pa tema,saj se ne da kasirat oziroma se premalo pokasira,inkasanti kretenski..... :slap:

To sploh ni več policija,ampak blagajniki v primežu skorumpirane banana republike :angry: ....prav tako mišljenje imam o redarjih in o njihovem vodji,največjem lopovu Jankoviču :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene ne ujamejo na radar :grrr

 

 

ps. prespor sam za njega :lol1:

 

 

.... stari, radar te res težko dobi, če si skoz u službi ....  :eek:

 

 

 

ps.

....  tebe lahko radar ujame sam takrat, kadar greš prehitr iz pisarne na malco ....  :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.... stari, radar te res težko dobi, če si skoz u službi ....  :eek:

 

 

 

ps.

....  tebe lahko radar ujame sam takrat, kadar greš prehitr iz pisarne na malco ....  :kva2:

 

tako je, treba delat :grim

 

ps. še huje je, ko se mi na sekret mudi :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Teoretično in praktično možno, vendar bi v tem primeru morala biti dva radarja na določeni razdalji in te istočasno izmeriti in slikati, eden spredaj, drugi zadaj. Ker si vprašal za istočasno meritev spredaj in zadaj, sem ti dal takšen odgovor.

 

V resnici imajo vozila vgrajen samo en radar, stacionarni ali pa premični (tudi takšni so - z veliko mero domišljije je podoben kanti) pa delujejo v eno smer. To ne pomeni, da merijo v eno smer, ampak merijo v obe smeri (če so tako nastavljeni), vendar prihajajoči promet s sprednje strani in odhajajoči promet z zadnje strani. Ker ima marsikdo "smolo" in prehitro vozi v eno in nato še v drugo stran, lahko dobi dve slikci s svojim vozilom slikanim enkrat spredaj in enkrat zadaj. Seveda sta v tem primeru različni uri meritve, ker pač ne more isto sekundo obrniti in prileteti na radar še z druge strani.

 

 

 

 

sledeča situacija :

 

 

.... omejitev 50 km/h ........  "avto radar" stoji na nasprotni strani ceste, po kateri se pripeljem z motorjem .... torej na drugi strani ob cesti, obrnjen pa je v smeri moje vožnje, tako da mu jaz zagledam najprej zadnji del avta, ko grem proti njemu  ... na nekih cca par deset metrih pred njim panično bremzam ....   :eek:

 

.... proti njemu sem se torej pripeljal  z motorjem 65 km/h, mimo njega sem peljal že nekoliko pod 60 km/h, v njegovi oddaljenosti cca  10 - 20 metrov pa imam hitrost že 50 km/h .

 

vprašanje:

 

... ali lahko dobim "pohvalo" od njega za vožnjo 65 km/h ko sem se mu približeval, s posneto fotko v mojo tablico, ko sem se dejansko peljal že 50 km/h ????   :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odgovor:

Lahko smo vsi skupaj pametni ala "seveda boš dobil kazen" ali pa "ni šans", ampak edini pravi odgovor je : "čas bo pokazal". Tako, da zdaj par dni stiskat ritnice in upat na najboljše.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odgovor:

Lahko smo vsi skupaj pametni ala "seveda boš dobil kazen" ali pa "ni šans", ampak edini pravi odgovor je : "čas bo pokazal". Tako, da zdaj par dni stiskat ritnice in upat na najboljše.

 

 

.... ne, zanima me tehnična zmogljivost ....   :krneki:

 

.... glede na to, da pa iz vsebine objav lahko razberem, da je Borutt verjetn dobr seznanjen tud s karakteristikami teh napravic, je po mojem pravi naslov za to vprašanje ....  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!