Skoči na vsebino

Honda XL 1000 V Varadero


Noise

Priporočene objave

pred 2 minutami, Kmet2 pravi:

Ne vrjamem da je sneči 110hmh vozil , ne vrjamem pa da me ubiješ ...evo .....:D

Tu me je lovil, jaz sem vozil po omejitvah.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Snecer pravi:

Tu me je lovil, jaz sem vozil po omejitvah.

Pa reku sem to , veš da mu ne vrjamem :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rešil težavo na Varaderci

Niso bile krive svečke (in težave je delala od samega začetka). 

Baje, da je to pogosta napaka pri IE različici... Gre za črpalko goriva. Na servisu običajno zamenjajo komplet sklop črpalke, vsota cca 800 Eur. Sem na tujih forumih našel kar nekaj informaciji kako rešit. Je možno zamenjat samo notranjo pumpo z ekvivalentno Bosch ali SIDAT. Sem naročil slednjo v Italiji za 75 Eur. Zamenjal in zdaj dela brez težav. Glej slike glede črpalke.

 

Pri črpalki Varadero na vplinjače je pa zadeva drugačna. Ni možna menjava same pumpe... Je pa večkrat težava samo v ščetkah elektromotorja črpalke. Možno je zamenjati samo ščetke (cena 20 Eur na ebayu) in tako prišparat 250 Eur za komplet črpalko.

Podobne težave so lahko tudi zaradi kolektorjev vplinjačev, ne tesnijo dovolj (je treba pritrdit bolje) ali zamenjati če so preparele. Še tretja stvar, ki povzroča podobne težave so filtri bencina, je pa to precej redko.  

 

1285353866Varadero_Club_Italia.jpg

1285353950Varadero_Club_Italia.jpg

1285354224Varadero_Club_Italia.jpg

1285354512Varadero_Club_Italia.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Damiano, na koliko prevoženih ti je pa šlo tole? Moja je imela dobrih 100 tisoč, 2010 letnik pa še ni bilo problemov s tem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NX650, po forumih sodeč ni vezano na kilometrino; eni niso nikoli menjali, nekateri na 60 tisočakov, drugi celo po 30 tisoč prevoženih km. Izgleda da je tudi odvisno od goriva, oz vsedlin ali razna umazanija v benzinu. Moja je imela 70 jurjev...

Mnogo jih je povedalo da začne se tako, da občasno cuka kadar je fajn segreta mašina, in/ali pri visokih obratih. Potem pa se stopnjuje: neenakomerno delovanje, cukanje in "poskakovanje". 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Pozdravljeni, najprej se opravičujem v kolikor je odgovor že podan v telih 219 straneh. Imam problem z Varadero xl1000, letnik 2004. 101.000 km. Pri 1200-1600 obratih motor zelo "cuka" in včasih tudi ugasne. Pod rezervoarjem za goriva pa se sliši zvok kot bi nekaj nazaj udarilo vsakič ko motor želi ugasniti. Težave izginejo nad 3000 obratov. Pojavljajo se tudi pri naglem pospeševanju.

Prosil bi za pomoč v kolikor ima kdo kakšno izkušnjo ali zna rešiti problem.

Hvala že v naprej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno bencin pumpa

pred 2 minutami, majbla pravi:

Pozdravljeni, najprej se opravičujem v kolikor je odgovor že podan v telih 219 straneh. Imam problem z Varadero xl1000, letnik 2004. 101.000 km. Pri 1200-1600 obratih motor zelo "cuka" in včasih tudi ugasne. Pod rezervoarjem za goriva pa se sliši zvok kot bi nekaj nazaj udarilo vsakič ko motor želi ugasniti. Težave izginejo nad 3000 obratov. Pojavljajo se tudi pri naglem pospeševanju.

Prosil bi za pomoč v kolikor ima kdo kakšno izkušnjo ali zna rešiti problem.

Hvala že v naprej

Samo ena stran nazaj ista težava ---

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, Kawl pravi:

Verjetno bencin pumpa

Samo ena stran nazaj ista težava ---

Hvala za info nikjer nisem zasledil če je bila z menjavo/popravilom pumpe odpravljena napaka? Je možno da je samo dovod goriva problem? pri 8000 rpm pa dela normalno?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, majbla pravi:

Hvala za info nikjer nisem zasledil če je bila z menjavo/popravilom pumpe odpravljena napaka? Je možno da je samo dovod goriva problem? pri 8000 rpm pa dela normalno?

Kakor sem uspel na hitro preletet je problem pumpa. Razne cevke ponavadi niso problem, seveda ni za izključit, ampak prej pumpa ali pa mogoče celo samo kakšen kabel svčeke previja ali pa zanič svečka...

Lahko je kar nekaj tega...

Popravljeno . Popravil Kawl
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, majbla pravi:

Pozdravljeni, najprej se opravičujem v kolikor je odgovor že podan v telih 219 straneh. Imam problem z Varadero xl1000, letnik 2004. 101.000 km. Pri 1200-1600 obratih motor zelo "cuka" in včasih tudi ugasne. Pod rezervoarjem za goriva pa se sliši zvok kot bi nekaj nazaj udarilo vsakič ko motor želi ugasniti. Težave izginejo nad 3000 obratov. Pojavljajo se tudi pri naglem pospeševanju.

Prosil bi za pomoč v kolikor ima kdo kakšno izkušnjo ali zna rešiti problem.

Hvala že v naprej

Hoj, jaz sem imel podobne težave, samo da mi je cukala ko je bilo res vroče tam čez 30 stopinj.. V glavnem težava je bila v tem da sem imel stisneje kable pod tankom za prezračevanje tanka ( breeding pipe) gre za 4 cevke ki skrbijo za podtlak v bencinskemu tanku.. sem pa zelo dolgo iskal napako

 

 

Hoj, jaz sem imel podobne težave, samo da mi je cukala ko je bilo res vroče tam čez 30 stopinj.. V glavnem težava je bila v tem da sem imel stisneje kable pod tankom za prezračevanje tanka ( breeding pipe) gre za 4 cevke ki skrbijo za podtlak v bencinskemu tanku.. sem pa zelo dolgo iskal napako

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pozdravljeni.. Najbrž je že koga zanimalo pa nisem zasledil ali pa znal poiskati.. Pred nekaj dnevi sem dal centrirat prvo platišče pri svoji hondi. Je letnik 2011 in z ABS sistemom. Ko sem spotoma še očistil zavore in sestavil zavore sem pri premikanju na mestu opazil oziroma slišal nekakšno "škljocanje "pri odpiranju sekundarnega cilindra ki je na levi zavorni čeljusti. Sliši se samo pri premikanju na mestu seveda z ugasnjenim motorjem. Ne bi rad gnjavil mehanike s tem pa me zanima če je še kdo opazil pri svoji hondi tako ropotanje.. ..to je najbrž normalno pa me vseeno zanima vaše mnenje.. lp pa hvala Boštjan 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, inštruktor pravi:

Pozdravljeni.. Najbrž je že koga zanimalo pa nisem zasledil ali pa znal poiskati.. Pred nekaj dnevi sem dal centrirat prvo platišče pri svoji hondi. Je letnik 2011 in z ABS sistemom. Ko sem spotoma še očistil zavore in sestavil zavore sem pri premikanju na mestu opazil oziroma slišal nekakšno "škljocanje "pri odpiranju sekundarnega cilindra ki je na levi zavorni čeljusti. Sliši se samo pri premikanju na mestu seveda z ugasnjenim motorjem. Ne bi rad gnjavil mehanike s tem pa me zanima če je še kdo opazil pri svoji hondi tako ropotanje.. ..to je najbrž normalno pa me vseeno zanima vaše mnenje.. lp pa hvala Boštjan 

vsekakor boš v tej temi kamor sem te premaknil, lepše in lažje našel odgovor.

Hvala

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

kje? Bi mel wilbersa

Pa se nekaj. Rezervni kljuc mi  je razkodiran,  kako naj odpravim to tezavo?

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, branko1 pravi:

Rezervni kljuc mi  je razkodiran,  kako naj odpravim to tezavo?

Pomaga samo novi ključ in kodiranje ki ga opraviš na servisu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, branko1 pravi:

Rezervni kljuc mi  je razkodiran,  kako naj odpravim to tezavo?

Mogoče pa ni potrebno na servis. Malo komplicirano ampak očitno deluje...

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, MiNa pravi:

Mogoče pa ni potrebno na servis. Malo komplicirano ampak očitno deluje...

Ko sem imel podoben problem, so še na servisu imeli težave. Potrebovali so nov software - odvisno od letnika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem imel bližnje srečanje z avtom, pa bi za mojo Varo rabil ta nosilec stopalk na levi strani, a ima kdo kako idejo, pozna koga ki se mu valjajo kaki deli za Varo doma ???

 

 

.jpg

  • Žalosten 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

https://www.motorcyclespareparts.eu/

Tule dobiš vse kar rabiš, centralni uvoznik japanerjev za evropo... Poštnina je 10 eur za karkoli..en del ali več.. 

Za slo. dobiš stvari v roku tedna.  To kar ti rabiš sem nahitro pogledal stane nov del 372 eur :)  tako da ti bo kak ebay verjetno bolj dišal :)  to kar ti je že raza napisal..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!