Skoči na vsebino

Honda XL 1000 V Varadero


Noise

Priporočene objave

Kakšna oznaka? Pojma nimam. Teža pa ni pomembna samo od voznika, ko nabavljaš poveš:

 

- težo voznika

- težo sopotnika in opreme (kufri,...)

- koliko se voziš sam oz. v kolikih % se vozita dva z opremo. 

 

na podlagi tega ti ga naredijo...vključno z jakostjo fedre ;) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Za enkrat sem tole vzel. Kvaliteta amortizerja zgleda super....kolikor sem uspel videt bo gor celo pasala hidravlicna nastavitev iz original amortizerja...

Sicer na spletu nekaj kritik na racun kvalitete, bomo videli....

Spredaj pa pridejo wilbers progressivne  vzmeti, oziroma ohlins linear - ni se padla odlocitev...

IMG_20180215_055034.jpg

IMG_20180215_055109.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 16. 2. 2018 ob 15:14, gift pravi:

verjetno ni slab amortizer, je pa drugačen od Wilbers :smoke: 

 

vzmetenje-akcija14_(1).jpg

Je že zmontiran. Tole je že v garaži čist druga pesem. Precej bolj trd, ne tak kot prej ko si ga na štenderju ruknu pa je še pol ure se majal :) mal pretiravam ampak tako nekako je bilo. Sedaj se še odločam za sprednje vzmeti... gledam Bitubo - kjer dobiš po teži narejene vzmeti. Ali pa Matris kjer tudi dobiš po teži poleg tega lahko še nastavljaš prednapetost +-10kg. ZA malo več denarja pa lahko nastavljaš še rebound.

Popravljeno . Popravil Kawl
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

pred 16 urami, gift pravi:

Imam spredaj Wilberse... 1A. Je pa v škatli od Promotor Wilbers, tak da veš kaj kupit.

 

Se pravi je tista zelena škatla promoto od wilbersa. Ker sem gledal na spletni strani imajo tudi neke Zero friction ki so pa "kao" prav wilbers. 

 

Če pa kdo slučajno nuca od 2004 letnika naprej ima priložnost za dober nakup

https://www.subito.it/accessori-moto/kit-mono-ammortizzatore-ohlins-varadero-1000-chieti-239620869.htm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom malo bolj predelal sprednje vilice. V vilice pridejo emulatorji, vzmeti po moji teži in pa china prednapetost fedrov. Tako da bodo sedaj vilice precej bolj nastavljive. Vse skupaj računam da bo nekaj pod 200€ z oljem vred. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Halo mojstri. Katero olje nalivate v varaderota in zakaj? Je kdo imel kakšne težave s katerim oljem itd... Treba servis naredit in me zanima kaj priporočate ... Je pa 2006 letnik. Hvala ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, GoranP pravi:

Halo mojstri. Katero olje nalivate v varaderota in zakaj? Je kdo imel kakšne težave s katerim oljem itd... Treba servis naredit in me zanima kaj priporočate ... Je pa 2006 letnik. Hvala ;)

Imel dve vari in v obeh  Motul 10/40  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imel tudi dve Vari (oz..se drugo imam) in tocil Procycla  od Louisa 10/40 - super olje.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 13/03/2018 ob 16:33, GoranP pravi:

Halo mojstri. Katero olje nalivate v varaderota in zakaj? Je kdo imel kakšne težave s katerim oljem itd... Treba servis naredit in me zanima kaj priporočate ... Je pa 2006 letnik. Hvala ;)

V tej temi je že fulllllll napisanega na temo motornih olj. Iskalnik je tvoj najboljši prijatelj ;)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

lani sem menjal zavorno olje, 

letos pa se mi je nabral zrak v napeljavi in sta bila obe zavorni ročici brez prijema.

 

prazračil sem na vijaku pri ročki in na razdelilniku, pa še vedno ni 100% zavore primejo vendar malce pozno. (olje sem dolil)

kak je torej pravi postopek prezračevanja varadere?

 

hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lep pozdrav, sem prebral tvojo težavo.. honde varadero nimam več 1 sezono sem pa kupil bmw r 1100 rs in sem letos naredil kompleten servis in še kaj več popolnoma sam.(menjava zav. cilindra menjava diskov, ploščic, zavornih cevi, olja v zavorah, da o menjavi motornerga olja filtrov, olja v menjalniku in kardanu ter svečkah ne govorim.. . . ).. glede zavor in menjave olja imaš na you tubu cel kup filmčkov in navodil res ni komplicirano...rabiš cca 0,5 l olja ključ 10 ali 11 eno prozorno cevko fi 5 mm .. men osebno je  najboljši mojster naslednji (glej link) : 

Tip vse razloži in je univerzalen se pravi za skoraj vse motorje ne glede na znamko.. če si kaj tehničen tip in imaš prostor lahko narediš vse sam.. meni je uspelo..

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima, kaj povzroča ta cvileč zvok varaderota? ali se ga da kako utišati? :) ... Zmontiral sem leovince izpuhe in bi še lepše prišli do izraza, če bi se samo izpuh slišalo ;) .... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Honda poje...ostalo melje. Kupi si BMW boxer, pa še Leo Vince ne boš slišal :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

22 hours ago, gift said:

Honda poje...ostalo melje. Kupi si BMW boxer, pa še Leo Vince ne boš slišal :)

Pol bolš da poje kot pa da šraufa :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 4/6/2018 at 1:20 PM, GoranP said:

Mene pa zanima, kaj povzroča ta cvileč zvok varaderota? ali se ga da kako utišati? :) ... Zmontiral sem leovince izpuhe in bi še lepše prišli do izraza, če bi se samo izpuh slišalo ;) .... 

To cviljenje je značilen hondin zvok, v glavnem se pojavi pri vseh hondinih modelih. Ko kupiš novo skoraj ni prisoten ta zvok potem se pojavi, več km ima za sabo bolj je izrazit.... sem imel kar nekaj hond... To naj bi pov zročal ta zvok napenjalec- španer verige za odmične gredi 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cvileč zvok z desne strani motorja je zvok sklopke. To je pri vseh varah podobno pri nekaterih je bolj, pri drugih pa manj izrazit,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, athlon said:

Cvileč zvok z desne strani motorja je zvok sklopke. To je pri vseh varah podobno pri nekaterih je bolj, pri drugih pa manj izrazit,

Daj še enkrat preveri to..... Moja vara je imela pri 100 tisoč kar lepo izrazit ta zvok...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob ‎9‎. ‎04‎. ‎2018 ob 12:13, NX650 pravi:

To cviljenje je značilen hondin zvok, v glavnem se pojavi pri vseh hondinih modelih. Ko kupiš novo skoraj ni prisoten ta zvok potem se pojavi, več km ima za sabo bolj je izrazit.... sem imel kar nekaj hond... To naj bi pov zročal ta zvok napenjalec- španer verige za odmične gredi 

In če se španar menja se zvok utiša kaj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

11 hours ago, GoranP said:

In če se španar menja se zvok utiša kaj?

Ne vem nisem ga menjal nikoli. Se strinjaš da več ko ima km za sabo bolj cvili?

Sklopka je pa bila zamenjana pa zvok ni izginil....kaj je potem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!