Skoči na vsebino

Yamaha MT 09 Tracer 2015 in GT 2018


jany

Priporočene objave

Ja, grd je res, ne vem če bi ga imel.

V bistvu sem si jaz samo želel v živo slišati tak izpuh, oceniti razliko. Mislim da ni večjih razlik med izpuhi drugih proizvajalcev. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni sta recimo za MT09/Tracer 900 najboljša SC project in Arrow. Arrow mogoče celo bolj, ker krivine lepše objamejo motor. 

SC Projectyamaha_mt09_silencieux_scproject_mt_09_a

 

Arrow

5079_yamaha_mt-09_13-14_full_pk_2.jpg

 

Sam se za svojo MT09 2017 nekak odločam med tema dvema (v igri je tudi Akrapovič, ampak je na tretjem mestu). Skrbi me samo ker SC nima uradno narejen izpuh za 2017 model (čeprav 2016 letnik paše gor) in sploh ne vem če je legalen. Problem je tudi ker je motor po novem narejen po neki EURO4 zakonodaji in naj bi mel noter tudi katalizator za legalnost. Arrow in Akrapovič ga prodajata posebej. Morem se malo še pozanimat glede tega. 

Popravljeno . Popravil Rubuz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Rubuz 

Ko sem jaz nabavil Arrow izpuh za Versysa leta 2015 je bil komplet sestavljen iz 3 delov: kolektorji, katalizator, lonec. Danes, če grem gledat isti izpuh je na voljo samo v verziji z kolektorji kateri imajo že vgrajen katalizator ter lonec. Verjetno zaradi euro4 standardov tako, da boš moral nabavit izpuh "iz stare zaloge". Ne vem pa, če jih lahko še prodajajo? Vsekakor se boš moral dodatno pozanimati.

Se pa pozna razlika z oz.brez katalizatorja v zvoku ter vožnji na nizkih obratih.

 

Edit: vidim, da je tudi za Tracerja 2015/2017 kolektor s katalizatorjem v enem kosu (slika) Sicer je tudi racing verzija, ampak nima homologacije

a12a587d-1935-48a0-9abb-4a546d9b7662_Yamaha_MT-09_Tracer_15-17.jpg

Popravljeno . Popravil Rey
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če gledam shemo, ki ji majo na spletni strani (shema), je izpuh še kr v treh kosih, tako kot si rekel. Je pa res da piše gor letnik 15, tak da mogoč je zdej kaj drugače. Kot si rekel...moral bom koga poklicat. 

Kje si pa drugače kupil izpuh? Tle na arrow strani piše, da prodajajo v AS Domžale...še vedno drži?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti si gledal za Tracerja, jaz pa za MT-09 in pri MT-09 maš spodaj še neke dokumente v PDFju. 

Dej povprašaj, če lahko...bi bil hvaležen. Prva izbira bi bil X-KONE lonec, druga pa ALUMINIUM STREET THUNDER WITH CARBON END CAP. Krivine seveda homologirane. Gre pa za motor YAMAHA MT-09 2017 letnik

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 13. 7. 2017 ob 8:38, Rubuz pravi:

Ti si gledal za Tracerja, jaz pa za MT-09 in pri MT-09 maš spodaj še neke dokumente v PDFju. 

Dej povprašaj, če lahko...bi bil hvaležen. Prva izbira bi bil X-KONE lonec, druga pa ALUMINIUM STREET THUNDER WITH CARBON END CAP. Krivine seveda homologirane. Gre pa za motor YAMAHA MT-09 2017 letnik

@Rubuz imaš ZS.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Jaz bi ti to firmo priporočal

https://evotech-performance.com/products/yamaha-mt-09-tracer-abs-radiator-guard-2015-onwards

Citiraj

Evotech’s savvy design means the radiator protector guards attach to your bike modification-free.

The elegantly designed matrix is pierced with hexagonal holes to optimise airflow whilst providing maximum protection from road debris.

The Yamaha MT-09 Tracer ABS radiator protector guards boast remarkable strength to weight ratio, typically weighing 300 grams.

As only the best will do for your Yamaha MT-09 Tracer ABS , the guard is CNC machined from aircraft quality aluminium.

Finished in durable black powder coating, the Yamaha MT-09 Tracer ABS radiator guard kit includes fixings and easy to follow instructions.

Motorcycle radiator protection has never looked as good!

 

Popravljeno . Popravil Snecer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
pred 3 urami, tomaz69 pravi:

Kako ugotoviti ali je to praska (sicer ne vem, kako bi jo "fasal") ali kaj drugega :blush:

 

 

IMG_2966.JPG

IMG_2967.JPG

To je od livarskega kalupa, od novega je že tako 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 hours ago, MitcH' said:

To je od livarskega kalupa, od novega je že tako 

Ni varjante.. brusenje, prasno barvanje je se po vlivanju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 29 minutami, ukica pravi:

Ni varjante.. brusenje, prasno barvanje je se po vlivanju.

Torej je površno pobrušeno. :wallbash:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, tomaz69 pravi:

tudi meni ni kao od kalupa - če sem podrsal OK, samo da ni kakšna poka?:blush:

Od kalupa 100%.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes je bil dan, ko sem mojega wobleka redno očistil, ampak redno mislim, da je kot nov iz škatle. So mi pa veselje pokvarile tri zadeve, katere je vredno prečekirati in sicer lastnikom Tracerja pred tem zadnjim modelom, torej letnik 2016 in starejši.

Plastika pod voznikovim sedežem levo in desno:

Levo.thumb.jpg.9d3de7dfa3b3d0d07d5b70b7db40cc69.jpg

Desno.thumb.jpg.5200004c6aab18fb746201bd4ec25b6c.jpg

Na plastiko se nasloni eno prečno "rebro" sedeža, tam je tudi poškodovano usnje (pozabil slikat), pri novem modelu sem opazil, da je na tem področju izrezano "okno", tako da "rebro" ne vsede na plastiko.

 

Zadnji blažilnik eno leto starega motorja, ki se ne vozi v dežju (razen če me zahodi - do zdaj 2x), ki je redno vzdrževan, čiščen in na suhem:

599ecc0f32a83_Zadnjiblailec(b).thumb.jpg.3ec726ece90bcf920f5e6e5a44693964.jpg

Pri novem modelu je zadnji blažilnik čisto drugačen, izgleda tudi dosti bolj kvalitetno narejeno.

Skratka za obe napaki sem danes podal zahtevek za reklamacijo na pooblaščenem servisu v M. Soboti, kakšen bo razplet pa vam seveda javim. To so poporodne težave novega modela. :hmm:

Lp, Andrej.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, DinDiin said:

Vrjetn bojo te pllastike pod sedezem skos pokale, ce se skos naslanja sedez gor? 

Drugacne so.

Drugace pa zanimivo, za te tezave sem slisal, ampak naj bi jih imel prvi letnik samo, 2015 .. hm hm .. @Andrejcer ti mas sedez dvignjen al spuscen?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Tex pravi:

Drugacne so.

Drugace pa zanimivo, za te tezave sem slisal, ampak naj bi jih imel prvi letnik samo, 2015 .. hm hm .. @Andrejcer ti mas sedez dvignjen al spuscen?

lahko da je tudi kaj povezano s "premoženjem" :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se mi zdi, da ni važno ali je dvignjen ali spuščen ampak kot si sam napisal so spremenili tako, da so dodali utor

"Na plastiko se nasloni eno prečno "rebro" sedeža, tam je tudi poškodovano usnje (pozabil slikat), pri novem modelu sem opazil, da je na tem področju izrezano "okno", tako da "rebro" ne vsede na plastiko."

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

57 minutes ago, Andrejcer said:

@DinDiin, @tomaz69 si je prebral zapisano in ti odgovoril.

@Snecer, moje premoženje je povprečno :jezik:, telesno imam pa 78kg.

@Tex, letos spuščen, lani sem imel dvignjenega.

 

Jaz po 25k km z plastiko nimam tezav, imam pa sedez vedno zgoraj nastavljnen ..

Vzmetenje pa imam tudi menjano ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!