Skoči na vsebino

Formula 1 2005


Jure007

Priporočene objave

David Coulthard je opravil testiranje za novo ustanovljeno moštvo RedBull Racing.

Prva testiranja v Jerezu je opravil dokaj skromno, saj je za prvim De la Rosso zaostal za več kot 2 sek. in pristal na 8. mestu. Obstaja velika verjetnost, da Škot prevzame vlogo voznika v tem moštvu, ki ne skrivajo želja, da v svoje moštvo dobijo izkušenega voznika, kar David nedvomno je, saj je v F1 prisoten že celih 11 let in je dosegel 13 zmag. Po številu le-teh med aktivnimi vozniki zaostaja le za Michaelom Schumacherjem.

Silverstone bo še naprej gostil karavano formule ena, potem ko so lastniki dirkališča z Berniejem Ecclestonom sklenili novo pogodbo.Dirke svetovnega prvenstva za VN Velike Britanije bodo v koledarju vsaj do leta 2009.

post-2044-1102620809.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Coulthard podpisal za Red bull, a le za eno sezono.

"Po pogovoru z Dietrichom Mateschitzom sem navdušen, saj ima zelo dobre načrte za to moštvo," je povedal Coulthard, ki ima 13 zmag za svetovno prvenstvo. :)

post-2044-1103305641.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takega je to sezono vozil Šumi :notworthy:  :OK:  :notworthy:  :OK:  :notworthy:

Žal mi ne prpopa slikce(prevelika)

če pa koga zanima, naj mi po PM pošlje svoj E-mail naslov

Popravljeno . Popravil ajgor the mad dog
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Coulthard bo služil...

David Coulthard lahko pri Red Bullu za vsako osvojeno točko zasluži 183.000 dolarjev.

Po izračunih bi tako za vsako morebitno zmago od ekipe RedBull-a dobil okoli 2MIO dolarjev, skoraj toliko, kolikor je polovica njegove fiksne plače!

Škot je pred novo sezono seveda optimist, in upa na preporod tako svojega moštva, kot samega sebe in kakršnega je pri BAR-u doživel njegov rojak Jenson Button.

Kako pa se bo David odrezal, pa se bomo lahko prepričali že 6. marca....

Koledar dirk za leto 2005

March 06, Australia

March 20, Malaysia

April 03, Bahrain

April 24, San Marino

May 08, Spain

May 22, Monaco

May 29, Europe

June 12, Canada

June 19, USA

July 03, France

July 10, Britain

July 24, Germany

July 31, Hungary

August 21, Turkey

September 04, Italy

September 11, Belgium

September 25, Brazil

October 09, Japan

October 16, China

vir:f1.com

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Here we go again!

Upajmo na kej zanimivejšo sezono 2005!

Še zmeri vse stavim na Schumacherja st. kaj pa bo bomo pa vidl,a ne :D

P.S.:

Vsem tistim ki niste ne fani formule,ne šumija,niti ferrarija prosim zadržite čimveč takih:F1 - :SS komentarjev zase ker vsi vemo kako F1 ni vredna da jo kličemo šport pa tolk je nezanimiva sam puste veselje tistim ki jo še vedno radi gledamo pa se nabijejte nepomembnih postov v tem stilu!

Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upam da bo to leto malo bolj zanimivo!!! sicer navijam za rdeče ampak jim privoščim na prvih treh tekmah kake manjše napake tak do bo mogo šumi čez sezono nadoknadit...ampak to so le sanje <_< šumi bo spet tak kot je vedno zmagoval ostali pa bojo tekmovali od drugega mesta dalje. Bad kaj morš :doze:

Popravljeno . Popravil greendevil46
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upajmo, da bo sezona 2005 malo bolj zanimivejša od letošnje .) . Zadost je blo če si gledal štart, postanke ter zadnji krog :grim .

Zdej ko bodo nova pravila bo verjetno bolj zanimivo, sam na koncu itak vemo kdo bo car :notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz tudi ponovno stavim na rdeče, tako kot vsa prejšnja leta. Zaenkrat me še niso razočarali :notworthy: :notworthy:

Bi bil pa vesel malo bol izenačene sezone, ker formula je postala po zaslugi M. Schumacherja že kar dlgočasna..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na plan so že prišli datumi prvih predstavitev moštev in sicer:

Toyota - 8. januarja

Sauber Petronas - 11. januarja v Kuala Lumpurju

BAR Honda - 16. januar v Barceloni

BMW Williams - 31. januar v Valenciji

Renault - 1. februarja v Monaku

Red Bull Racing - 7. februarja v Jerezu

Moštvo Jordan, ki bo, mimogrede, vozilo s toyotinimi motorji in moštvo McLaren Mercedez še nimata določenih datumov. McLaren je obenem tudi zanikal, da bi podpisali novo sponzorsko pogodbo z Jack Daniel'som

Minardi bo, tako kot Ferrari, sezono začel s starim dirkalnikom, z novim pa naj bi nastopili na VN San Marina. Aktualni prvaki še niso sporočili, kdaj bomo videli njihov dirkalnik za sezono 2005.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

03.01.2005. Nič kaj poseben dan. Spet je treba it na šiht, mal smo zagrenjeni ampak se bomo v 12-ih mescih navadl.

Pri Šumaherjevih pa ta dan pomeni praznovanje. Ne praznovanje zmage, temveč praznovanje rojstnega dneva najslavnejšega člana družine.

Michael Schumacher je danes dopolnil 36 let.

Rodil se je 3. januarja 1969 v Kerpnu, v formulo ena pa je prišel leta 1991 star 22 let. Statistika je dovolj zgovorna: sedem naslovov svetovnega prvaka, 83 zmag, 63 pole positionov in 66 najhitrejših krogov. Po odhodu Oliviera Panisa je najstarejši dirkač v formuli ena, ki pa je že napovedal, da se še ne misli upokojiti niti leta 2006. Mihael pravi, da bo dirkal toliko časa, dokler ga bo dirkanje veselilo in dokler bo čutil, da se lahko kosa z mlajšimi tekmeci.

Schumy vse najbolše :beer2:

Popravljeno . Popravil Jure007
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Michael Schumacher je za žrtve azijske katastrofe daroval kar 10 milijonov dolarjev.

Ogromen znesek za katerega je celo njegov menedžer izjavu, da gre za največji dobrodelni prispevek športnika in najbrž tudi kateregakoli posameznika v zgodovini.

Šumaher je že sploh znan med športniki kot dobrodelnik, saj veliko prispeva za dobrodelne namene.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

M.Schumacher - ATA - je totalni car. vsi tisti, ki pluvajo po njem in trdijo, da je zaradi njega F1 bolj dologčasna, nimajo treh čistih. tudi Rossi bi bil, če bi v MotoGp veljala taka pravila in bilo skoraj onemogočeno vsako prehitevanje, obtožen, da s svojo uber prevlado kvari šport.

In samo ne mi s takimi prihajat na plano, da ma Rossi muda (BTW: navijam zanj), ker je prestopil v slabše moštvo, M. Schumacher pa ne. halo :wacko: ??? Leta 1996 je M.Schumacher prestopil v Ferrari, ki je bil takrat podn od podna. totalno razglašena ekipa, skoraj nič ni štimalo. ferrari je bil takrat dosti slabša ekipa v primerjavi z drugimi, kot je bila Yamaha, ko je Valentino prišu zravn.

Sicer pa, kot je enkrat izjavu moj kolega (res za en malček pretirano): Michael dirka, ostali se pa vozijo u krogu. :D

tolko od mene. za zdaj. PISS!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jure živjo! Imam tudi s tega področja eno vprašanje in sicer, kakšen motor bo uporabljalo RED-BULL moštvo? Coswort-ov? In že ko omenim Coswort, je v rokah Audi-ja?

Sicer navijam za McLaren-Mercedes in BAR Hondo ampak pred Schumacherjem kako dol. Nisem njegov fan, samo tip je res car. Predvsem obcudujem njegovo energijo, motivacijo ter dobrodelnost. Je mojster. :grim

Popravljeno . Popravil viggen
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jure živjo! Imam tudi s tega področja eno vprašanje in sicer, kakšen motor bo uporabljalo RED-BULL moštvo? Coswort-ov? In že ko omenim Coswort, je v rokah Audi-ja?

Sicer navijam za McLaren-Mercedes in BAR Hondo ampak pred Schumacherjem kako dol. Nisem njegov fan, samo tip je res car. Predvsem obcudujem njegovo energijo, motivacijo ter dobrodelnost. Je mojster.  :grim

ej a se že ve, kdo bo zravn Webbra vozu za Williams?  :hmm:

@Viggen: kot je meni znano naj bi biu Cosworth v rokah Forda in ne Audija :hmm: Bo pa Redbull definitivno uporablu njihove motorje ja :grim

@Pirrulz: Za drugega Williamsovga voznika se še ne ve, saj jih še "sprobavajo". Na testiranjih bo Williamsov dirkalnik preizkusil Andy Priaulx. Andy je sicer dirkal v prvenstvu turnih avtomobilov, nastopa pa sevede za BMW, ki pa so mu kot nagrado omogočili testiranje Williamsa. Za volan dirkalnika se bo usedu 27. aprila v Valencii.

Sevede pa Andy potihem upa, da bo na testiranjih navdušil in da to zanj ne bo zadnja izkušnja z dirkalnikom formule ena.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Osebno bi bil najbolj zadovoln, če bi Jos "The boss" Verstappen prišu za njega vozit. Za Williamsa, mislim.

Pa še to: zdaj bomo pa res vidli, kako dober je Fisichella, ko bo končno en dobr avto dobu (Renault) - se je Fisico ves čas prtoževal, da ma nonstop slabe avte, pa da zato ne more nič pokazat. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja,ja renojček kar dobro napreduje :hmm: ,sam kaj ko proti Hondi nima veliko možnosti....... :naughty:

Samo malo provociram :oops:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja,ja renojček kar dobro napreduje  :hmm: ,sam kaj ko proti Hondi nima veliko možnosti....... :naughty:

Samo malo provociram  :oops:

hehe, ni panike... ampak prvo in največje vprašanje pa je, al se bo letos McLaren pobral. kr to kaj so delal prejšnje leto je blo pa res že žalostno. Celo meni, ki nism navijač McLarna (kot da se to iz prejšnjih pstov ne vidi dvolj jasno :lol: ) in mi včasih malo paše kakšna blamaža s strani McLarna, je blo to, kar se je dogajalo lani, že prav tragično. :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

So vzponi in so padci.....videli smo padec npr. McLarna (upam da se bo letos pobral).......videli smo vzpon Renojčka, Hondice in Rdečih, no čakam padec Rdečih...... :devil:

Sem spet zloben? :xx:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

So vzponi in so padci.....videli smo padec npr. McLarna (upam da se bo letos pobral).......videli smo vzpon Renojčka, Hondice  in Rdečih, no čakam padec Rdečih...... :devil:

Sem spet zloben? :xx:

pol boš pa še kar nekaj časa čakal. :grim vsaj dokler je Michael zravn. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!