Skoči na vsebino

Kawasaki ER5


Jacky

Priporočene objave

Iz 37kW na 35kW se pa nebi dalo blokirat? Pa približno koliko pride vse skupaj(vstavljanje, homologacija)?

Najceneje je, če kupiš motor z že vgrajeno blokado. Če slediš avtonetu - občasno jih je kar nekaj gor.

Jaz sem ga prodal pred pol leta in ni bil dražji kot brez blokade. Pomoje bi bilo potrebno preko 200€, da bi vse uredil.

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dva meseca nazaj me je blokada z delom stala 150€, papirologija na LPP pa še dodatnih 70€.

Ko/če ga boš blokiral pazi da bo blokada ali original Kawasakijeva(manjši dizi, drugi membrani v vplinjačih) ali Alphatechnikova(ploščici med vplinjačem in dotokom zraka).

Ne nasedat na razne zgodbice, "ja bomo zvrtali 2 luknjice, pa bo", ker te v tem primeru čaka strošek še 130€ za de-blokado.

Popravljeno . Popravil rocco91
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...
  • 1 mesec pozneje...
  • 2 mesecev pozneje...

Mislim, da imam jaz nekje nemška navodila. Slovenski prevod je pa precej oskubljen... Če ti to kaj pomaga sporoči.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pozdravljeni.

Pravkar sem kupil kupil svoj prvi motor ER 5. V bistvu sva ga kupila skupaj s sestro, katera pravkar opravlja izpit.
Motor sem kupil od znanca in je zelo ohranjen, letnik 2003, 34000km. V parih dneh sva že prevozila nekaj 100km tako da komaj čakam vikend. 

Situacija pa je sledeča. Ko je hotela it sestra zapeljat en krog, se ji je na klancu zvrnil motor. Njej na srečo ni bilo nič, motor pa je utrpel malo poškodbic - največja med njimi je razbit prednji smerokaz. 
 

Zato me zanima, če kdo lahko priporoči, kje se da kupiti/naročiti nov smerokaz (najbolje original). Pregledal sem že louis.de ter ebay in take zadeve, vendar konkretno za ta motor nisem našel.

Zanima me tudi, če se je kateri izmed lastnikov ER5 odločil za namestitev vetrobranskega stekla?! 

Hvala in lp, Klemen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni.

Pravkar sem kupil kupil svoj prvi motor ER 5. V bistvu sva ga kupila skupaj s sestro, katera pravkar opravlja izpit.

Motor sem kupil od znanca in je zelo ohranjen, letnik 2003, 34000km. V parih dneh sva že prevozila nekaj 100km tako da komaj čakam vikend. 

Situacija pa je sledeča. Ko je hotela it sestra zapeljat en krog, se ji je na klancu zvrnil motor. Njej na srečo ni bilo nič, motor pa je utrpel malo poškodbic - največja med njimi je razbit prednji smerokaz. 

 

Zato me zanima, če kdo lahko priporoči, kje se da kupiti/naročiti nov smerokaz (najbolje original). Pregledal sem že louis.de ter ebay in take zadeve, vendar konkretno za ta motor nisem našel.

Zanima me tudi, če se je kateri izmed lastnikov ER5 odločil za namestitev vetrobranskega stekla?! 

Hvala in lp, Klemen

 

Poskusi MotoSpirit ... na avto.net bos nasel naslov in kontakt. Zna imet zedeve na zalogi in pošlje tudi po pošti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

Pozdravljeni. Pred kratkim sem si pri svojih 40-ih križih privoščil prvi motocikel, er5-c, letnik 2004. Malo me moti, ker je prejšnja lastnica dala znižat sedež, za po moji oceni cca 5 cm. Zato sem si rekel, da bi ga probal zamenjat. Sedež je lepo narejen in po moji laični oceni praktično kot nov. Zato, če bi komu prav prišel ali pa koga pozna ki bi mu to prav prišlo, se bi kaj dogovorili. Menda pa naj bi moral biti sedež od tega letnika, to je 04 in naprej, ker menda starejši model ne paše. Vidim sicer da ta stran foruma ni ravno več veliko aktualna, pa kljub temu... LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni. Pred kratkim sem si pri svojih 40-ih križih privoščil prvi motocikel, er5-c, letnik 2004. Malo me moti, ker je prejšnja lastnica dala znižat sedež, za po moji oceni cca 5 cm. Zato sem si rekel, da bi ga probal zamenjat. Sedež je lepo narejen in po moji laični oceni praktično kot nov. Zato, če bi komu prav prišel ali pa koga pozna ki bi mu to prav prišlo, se bi kaj dogovorili. Menda pa naj bi moral biti sedež od tega letnika, to je 04 in naprej, ker menda starejši model ne paše. Vidim sicer da ta stran foruma ni ravno več veliko aktualna, pa kljub temu... LP

Ta sedež je bil sigurno znižan pri kakem tapetniku tako kot je bil znižan se ga da spet povišat. Bil sem zraven kako to naredi če ga zniža samo malo spužvo pobrusi ravno tako to spužvo lahko obnovi z novo višjo in prevleko prikoviči nazaj !

Popravljeno . Popravil Bremzer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja, moja kolegica ima ravno črička, er5, letnik 2004 in ji je malo visok. Prosim pripni kako fotko oz. posreduj na osebno stran.

Pozdravljeni. Pred kratkim sem si pri svojih 40-ih križih privoščil prvi motocikel, er5-c, letnik 2004. Malo me moti, ker je prejšnja lastnica dala znižat sedež, za po moji oceni cca 5 cm. Zato sem si rekel, da bi ga probal zamenjat. Sedež je lepo narejen in po moji laični oceni praktično kot nov. Zato, če bi komu prav prišel ali pa koga pozna ki bi mu to prav prišlo, se bi kaj dogovorili. Menda pa naj bi moral biti sedež od tega letnika, to je 04 in naprej, ker menda starejši model ne paše. Vidim sicer da ta stran foruma ni ravno več veliko aktualna, pa kljub temu... LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oj, ne vem ce sem bil dovolj jasen, motor ji je malo visok in bi bila morda za menjavo ...

quote name="štefuc" post="2065666" timestamp="1393104650"]Sem razmišljal tudi o tem, pa grem najprej po liniji najmanjšega odpora, pa še dva bi bila pri tem zadovoljena.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem razmišljal tudi o tem, pa grem najprej po liniji najmanjšega odpora, pa še dva bi bila pri tem zadovoljena.

 

Oj, ne vem ce sem bil dovolj jasen, motor ji je malo visok in bi bila morda za menjavo ...

quote name="štefuc" post="2065666" timestamp="1393104650"]Sem razmišljal tudi o tem, pa grem najprej po liniji najmanjšega odpora, pa še dva bi bila pri tem zadovoljena.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem razmišljal tudi o tem, pa grem najprej po liniji najmanjšega odpora, pa še dva bi bila pri tem zadovoljena.

V Nm ti to naredi tapetnik Balabanič v Šmihelu !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Zanima me razlika med letniki 1999 in npr. 2005.... je kaj drugace al je cist isti? Hvala vsem za kako info. Lp

Če že kupuješ poceni motor potem vsaj ER-6 kajti er - 5 je res že starina ; slab gištel (poči v sredini pod sedežem),slabe zavore,podhranjen motor itd.itd.Negovorim napamet namreč imel sem "včasih" oba čeprav sta bila ženina zdaj ju je zamenjal BMW F-800 ST.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Če že kupuješ poceni motor potem vsaj ER-6 kajti er - 5 je res že starina ; slab gištel (poči v sredini pod sedežem),slabe zavore,podhranjen motor itd.itd.Negovorim napamet namreč imel sem "včasih" oba čeprav sta bila ženina zdaj ju je zamenjal BMW F-800 ST.

Saj maš v podpisu pod avatarjem, edino Švico še nekaj dodaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://trgovina.motohrup.si/e-trgovina/motorno-kolo/kawasaki/500/er-5/?good_detail=motorno-olje-exl-mineral-4t-10w-40-44a9ddf69ef72e219fbf55d5ccdb0420m

Je to olje vredu ali priporocate katero drugo?

Pa zanima me a so olja za motor in avto cisto drugacna? Oz ali bi lahko nalil v er5 olje elf 10w40 kateri gre v avto...?

Popravljeno . Popravil Rogerg
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!