Skoči na vsebino

Izpuhi - predelave, prilagoditev, vzdrževanje, deli, splošno...


speed

Priporočene objave

In kok je? 500€ al kok že? oz. 250 če plčaš v nevem kok dneh, bla bla...

Skratka,a mogoče kdo ve, kako so narejeni ti športni lonci ( Akrapović, Leo Vince, Mass.. .). Nekateri pravijo, da je samo ror skoz lonc pa tista pena okoli. Zdej če je tako, pol vseeno če ga ni, kar pa dvomim, da bi bil lonec samo za okras :) Me zanima, če je kdo bolj tehnično podkovan na tem področju.

Drugače pa, okoli dileme, ki jo imajo nekateri glede tega, če je potrebno nastaviti vžig in podobno ob montaži kakšnega Slip on sistema. Baje da ne, vsaj kolikor sem zasledil na Akapovićevi spletni strani zastavljeno vprašanje glede tega, je bil njihov odgovor da ni potrebno, ker so vsi izpuhi dimenzionirani glede na tovarniško nastavljene nastavitve motorja. In za to garnatirajo v celoti ! Najbrž je s konkurenčnimi firmami isto.

Pa ne da boš ratal erchAkrapovič :D... malo heca..

Kot je blo že skoraj miljonkrat predebatirano, je lonec le filan v notranjosti z volno in posredini speljana luknjasta cev... Vsak proizvajalec ima nek svoj material za polnenje notranosti. Logično je da drastičnih dvigov konjskih moči z loncem ne boš dosegel, povečal jih boš, to pa samo zaradi tega, ker izpušni plini prej preidejo iz izpušnega sistema navzven (pretočnost)...seveda je tukaj potem tudi govora o temperaturi plinov itd.. (pustimo nove verzije v katere že silijo katalizatorje)...

Moj Levček je narejen tako:

gppro-5.jpg

Če te zanima zadeva v živo pridi, bom odvijačil db killer, pa boš videl celo notranjost, hahaha

Popravljeno . Popravil HyperJack
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima kdo izkušnje z Mivv izpuhi? cenovno so zanimivi, kaj pa ostalo?

O kvaliteti ni kaj za debatirati, dan danes so izpuhi že vsi več ali manj narejeni kvalitetno...Mivv...performens naprav Dolenjcu so sigurno 2x slabši ampak ob menjavi lonca, je praktično čisto vseeno ker razlike ne boš občutil... Če ti je oblika lepa in zvok všeč, ne čakaj....kupi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O kvaliteti ni kaj za debatirati, dan danes so izpuhi že vsi več ali manj narejeni kvalitetno...Mivv...performens naprav Dolenjcu so sigurno 2x slabši ampak ob menjavi lonca, je praktično čisto vseeno ker razlike ne boš občutil... Če ti je oblika lepa in zvok všeč, ne čakaj....kupi.

Ob menjavi samo lonca gre itak samo za razliko v zvoku, prirast moči je zanemarljiv, nisem pa še slišal zvoka Mivv lonca, oblika mi je pa všeč. Sicer pa dvomim, da ima Dolenjc dvakrat boljši zvok, kolikor je razlika v ceni, ali pač?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Mene pa zanima, če se da dobit MIVV auspuhe tle v sloveniji al se lahk naročjo sam preko neta? A kdo ve, če še obstaja una trgovinica v Škofji Loki (mislem, da je MB moto parts)?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa a je treba odkrivat toplo vodo?? Kdo je sploh rekel, da db killer v torbi sploh čemu pripomore, sem lepo napisal. Gre se zato, da se lahko vsaj domov odpelješ (z položnico v žepu) kakšen izredni tehnični pa ne vem kaj še vse, če ti že takoj kazen napiše...

Na tehničnega te peljemo :smoke: takrat, ko nimamo naprav za meritve na terenu zraven, torej v tem primeru pomaga db killer v torbici, ker ti ne bo treba na teh. pregled, da bi tam meritev opravili, globa je v vsakem primeru, strošek in pot na tehničnega pa si lahko prišparaš če maš db zraven

Popravljeno . Popravil bajsi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. db killer je v roru, ker mi drugače jemlje plac pod zicem

2. db killer je v roru, ker sem že star in me je hrup začel motiti hahahaha

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na tehničnega te peljemo :smoke: takrat, ko nimamo naprav za meritve na terenu zraven, torej v tem primeru pomaga db killer v torbici, ker ti ne bo treba na teh. pregled, da bi tam meritev opravili, globa je v vsakem primeru, strošek in pot na tehničnega pa si lahko prišparaš če maš db zraven

Lej ste policaji in so policaji ki so samo ljudje tako kot mi, katerim ni cilj da talajo kazni, samo zato, da na postajo ne pridejo praznih rok. Oprosti ampak varnost je zame na prvem mestu. Izpuh sem menjal zaradi svoje varnosti in ne zaradi tega, da bi pridobil dveh konjev...zdej seveda pa jaz z homologiranim izpuhom itak padem v tisto skupino ljudi, ki so original izpuhe doma razrezal izpraznili in spimpali...

Da ne bo pomote, se peljem z dušilcem po novem, ker mam na računu -, ko bom spet kaj zaslužil čez počitnice, pa ga dam spet vn.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 tedne pozneje...

Pozdravljeni!

Imam Yamaho TDM 900, letnik 2003, pa mam navadne rore gor pa ni nobene taprave štime.

Ma kdo kakšno idejo, kaj dati gor in kje se ta stvar dobi!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Imam Yamaho TDM 900, letnik 2003, pa mam navadne rore gor pa ni nobene taprave štime.

Ma kdo kakšno idejo, kaj dati gor in kje se ta stvar dobi!

Akrapoviča dobiš pri Akrapoviču ! ! !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Mi lahko kdo pove, s čim se polira original izpuh (Honda CBF), imam nekaj prask. Se da z vodobrusnim papirjem različne granulacije?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi lahko kdo pove, s čim se polira original izpuh (Honda CBF), imam nekaj prask. Se da z vodobrusnim papirjem različne granulacije?

Odvisno iz kakšnega materijala je: titan, Inox ali je kromiran.Če je kromiran ga pusti pri miru ali daš komplet lonec preobleči z tenko inox pločevino !Če je titan ali inox ga pobrusi z finim šmirglom kar z brusilko nato z vodobrusnim papirjem najprej bolj grob nato pa zelo fin in nakoncu sledi še poliranje z grobo in nato še s fino polir pasto seveda vse z mašino sicer boš ispustil dušo ! !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://www.marving.com/

 

marving@marving.com

 

Ponavadi mail poslan direktno k proizvajalcu obrodi največ sadov.

 

lp

Jaz sem se zanimal tu pri nas pri marvingu in mi nemorjo nič pomagat.Edin če ma kater podoben izpuh in da ma certifikat.Jaz mam izpuh marvin sc4 druga pa nikjer na izpuhu nič nepiše.lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Lep pozdrav

 

Motor je 2 valjni V. Vsak cilinder ima svojo izpušno cev in svoj lonec, jaz bi pa združil 2 cevi v en lonec.

Obdržal bi originalne cevi in lonec, samo kolektor pred loncem bi bil dodan.

Kako bi to vplivalo na delovanje motorja, kakšne bi bile možne negativne posledice itd.

Je kaj takega že kdo sam naredil?

Hvala za nasvete .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav

 

Motor je 2 valjni V. Vsak cilinder ima svojo izpušno cev in svoj lonec, jaz bi pa združil 2 cevi v en lonec.

Obdržal bi originalne cevi in lonec, samo kolektor pred loncem bi bil dodan.

Kako bi to vplivalo na delovanje motorja, kakšne bi bile možne negativne posledice itd.

Je kaj takega že kdo sam naredil?

Hvala za nasvete .

Zmanjšal bi pretok izpušnih plinov za 2-krat, sigurno bi se poznalo na moči...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdravo! zanima me če je že mogoče kdo odpiral original izpušni lonec.... jaz imam gsr 600 in mi je rahlo pretih zvok...za menjavo za športne izpuhe pa trenutno ni pravih financ... ima mogoče kdo kakšen pameten odgovor? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdravo! zanima me če je že mogoče kdo odpiral original izpušni lonec.... jaz imam gsr 600 in mi je rahlo pretih zvok...za menjavo za športne izpuhe pa trenutno ni pravih financ... ima mogoče kdo kakšen pameten odgovor? :)

ebay mislim da z malo sreče pridš čez z 100 do 150e s poštnino vred.  lahko pa če si malo majstra odrežš lonc  sprazniš vse kar je notri, daš preluknjano cel na novo čez in zafilaš z alu gobicam ki jih uporabljamo v kuhinji za drgnt zasušeno posodo. zvariš lepo vse skupaj in vola...učinkovito in pocen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ebay mislim da z malo sreče pridš čez z 100 do 150e s poštnino vred.  lahko pa če si malo majstra odrežš lonc  sprazniš vse kar je notri, daš preluknjano cel na novo čez in zafilaš z alu gobicam ki jih uporabljamo v kuhinji za drgnt zasušeno posodo. zvariš lepo vse skupaj in vola...učinkovito in pocen.

delal, sm ze marsikej sam lonca še res nism odpiral... se pravi, da ga odrezem na pol....zmečem ven vse kar je notr....potem od vhoda do konca zavarim preluknjano cev in okoli nabašem alu gobice...pa bi se naj poznalo na zvoku... če sm prav razumel :)...hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

delal, sm ze marsikej sam lonca še res nism odpiral... se pravi, da ga odrezem na pol....zmečem ven vse kar je notr....potem od vhoda do konca zavarim preluknjano cev in okoli nabašem alu gobice...pa bi se naj poznalo na zvoku... če sm prav razumel :)...hvala

nekako tako ja, lonec probaj odrezat tam kjer so neti, nekako tako da se vara potem nebo videlo. cev naj bo ravna pa čim bolj preluknjana...zdej kaj boš notri dal kot "filo" je tvoja odločitev...alu gobice, steklena vlakna(se rada zažgejo) ali pa kupi prav zato namenjeno peno. Tko sem jaz naredil pri prejšnem pa je bilo občutno glasnejše...ne pa pričakuj nekega presežka. Mal dnarja mal muske pravjo  :music4:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lej ste policaji in so policaji ki so samo ljudje tako kot mi, katerim ni cilj da talajo kazni, samo zato, da na postajo ne pridejo praznih rok. Oprosti ampak varnost je zame na prvem mestu. Izpuh sem menjal zaradi svoje varnosti in ne zaradi tega, da bi pridobil dveh konjev...zdej seveda pa jaz z homologiranim izpuhom itak padem v tisto skupino ljudi, ki so original izpuhe doma razrezal izpraznili in spimpali...

Da ne bo pomote, se peljem z dušilcem po novem, ker mam na računu -, ko bom spet kaj zaslužil čez počitnice, pa ga dam spet vn.

Tega glede glasnih izpuhov in varnosti še sedaj ne razumem. So me že prehitevali z odprtimi rori, samo če se je motorist  pripeljal kot sneta sekira sem ga slišal in videl šele ob voznikovem oknu, ravno prav za kakšno neprijetno reakcijo.

Ali je to mišljeno, da se ti pešci pravi čas umaknejo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!