Skoči na vsebino

Izpuhi - predelave, prilagoditev, vzdrževanje, deli, splošno...


speed

Priporočene objave

Pozdravljeni. Kupil sem rabljen skuter 50cc, ki ima gor Leo Vince ZX. Prejšni model je zgleda samo "inštaliral" gor auspuh, nič pa dovode ipd.

Pa me zanima, če pozna kdo v Ljubljani ali pa celo v bližini BTC kakšnega majstra, ki bi mi malce prečekiral tole? Ker jaz se ne ravno spoznam na skuterje ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam tole merjenje glasnosti zgleda men tko tko. to se od povsod zvok odbija in ne vrjamem v tocnost tega merjenja. kolkrat pa merjenje izvede? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni. Kupil sem rabljen skuter 50cc, ki ima gor Leo Vince ZX. Prejšni model je zgleda samo "inštaliral" gor auspuh, nič pa dovode ipd.

Pa me zanima, če pozna kdo v Ljubljani ali pa celo v bližini BTC kakšnega majstra, ki bi mi malce prečekiral tole? Ker jaz se ne ravno spoznam na skuterje ...

Pri tušu keš&keri maš Braneta al neki, pooblaščen je za Sym skuterje pa se kej, pa lohk gres vprasat.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem ga našel na internetu ja. A pa bi bili lahko problemi glede na to, da imam B kategorijo izpit, skuter pa potegne več kot 50km/h, plus glasen je (na žalost).

Pač .. ali kej muti glede tega, ali bo vse OK?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem ga našel na internetu ja. A pa bi bili lahko problemi glede na to, da imam B kategorijo izpit, skuter pa potegne več kot 50km/h, plus glasen je (na žalost).

Pač .. ali kej muti glede tega, ali bo vse OK?

 

Če imaš B kategorijo, potem imaš tudi AM kategorijo. Glede skuterja je pa tako, da je v primeru registracije kot moped dovolj AM kategorija, v primeru registracije kot motorno kolo pa bo potreben ustrezen izpit ene izmed A kategorije. To je malo za razjasniti pojme in, da boš sam preveril pogoje za legalno vožnjo. Za izpuh se pozanimaj, če ga je mogoče homologirati, drugače pripravi evrčke za državno blagajno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem ga našel na internetu ja. A pa bi bili lahko problemi glede na to, da imam B kategorijo izpit, skuter pa potegne več kot 50km/h, plus glasen je (na žalost).

Pač .. ali kej muti glede tega, ali bo vse OK?

Jao narobe ste razumel fanta. Zanima ga če bo serviser kej mutil, nikjer ni omenjal policije :slap:.

Urke jaz močno dvomim, da bo kej "mutil", ker pri denarju se vse konča :D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To sem spraševal ja :) Hvala
Homologiral ga ne bom, zdej kolikor se ga še bo dalo to leto voziti, se bom. Naslednje leto pa delat za A2. Da se bom lahko vsaj še po avtocesti fural :)

PS : Vem, da je najboljše vprašat majstra glede tega, ampak če bi slučajno kdo vedel ...

1.)Kolikšna znaša kazen, če me dobijo policaji? Da vidim koliko sploh tvegam ... (Vozim se s tem skuterjem (BTC, Center) že od maja letos, pa na srečo še nič ni bilo).
2.)Približna ocena, koliko bi znašal račun za utišanje auspuha in za popravilo pretoka in to?

Popravljeno . Popravil Urke Zakelinho
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To sem spraševal ja :) Hvala

Homologiral ga ne bom, zdej kolikor se ga še bo dalo to leto voziti, se bom. Naslednje leto pa delat za A2. Da se bom lahko vsaj še po avtocesti fural :)

PS : Vem, da je najboljše vprašat majstra glede tega, ampak če bi slučajno kdo vedel ...

1.)Kolikšna znaša kazen, če me dobijo policaji? Da vidim koliko sploh tvegam ... (Vozim se s tem skuterjem (BTC, Center) že od maja letos, pa na srečo še nič ni bilo).

2.)Približna ocena, koliko bi znašal račun za utišanje auspuha in za popravilo pretoka in to?

IV. TEHNIČNA BREZHIBNOST VOZIL

Prvi oddelek: Splošne določbe

42. člen

(tehnična brezhibnost vozil)

(1) Vozilo v cestnem prometu mora biti tehnično brezhibno, kar pomeni, da mora imeti brezhibno delujoče predpisane dele in opremo ter izpolnjevati predpisane zahteve glede varstva okolja.

(2) Vozilo, registrirano v tujini, sme biti v cestnem prometu v Republiki Sloveniji, če ima brezhibno delujoče dele in brezhibno opremo, ki so določeni z veljavno mednarodno konvencijo o cestnem prometu.

(3) Tehnična brezhibnost vozil se ugotavlja s tehničnimi pregledi ter z opravljanjem nadzora v cestnem prometu.

(4) Z globo 400 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki v nasprotju s prvim ali drugim odstavkom tega člena v cestnem prometu uporablja vozilo, ki ne izpolnjuje predpisanih zahtev glede:

1. delov za povezavo vlečnega in priklopnega vozila,

2. delov za upravljanje,

3. delov za ustavljanje,

4. pnevmatik, ali

5. delov sistema za uravnavanje izpustov.

(5) Z globo 100 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki v nasprotju s prvim ali drugim odstavkom tega člena v cestnem prometu uporablja vozilo, ki ne izpolnjuje predpisanih zahtev glede delov, razen za dele iz prejšnjega odstavka.

(6) Z globo 2000 eurov se kaznuje za prekršek pravna oseba, samostojni podjetnik posameznik ali posameznik, ki samostojno opravlja dejavnost, ki uporablja v cestnem prometu vozilo, ki ne izpolnjuje zahtev iz prvega ali drugega odstavka tega člena glede delov iz četrtega odstavka tega člena, njihova odgovorna oseba pa z globo 250 eurov. Z globo 250 eurov se kaznuje za prekršek tudi odgovorna oseba državnega organa ali organa samoupravne lokalne skupnosti, ki uporablja v cestnem prometu vozilo, ki ne izpolnjuje zahtev iz prvega ali drugega odstavka tega člena glede delov iz četrtega odstavka tega člena.

(7) Z globo 1000 eurov se kaznuje za prekršek pravna oseba, samostojni podjetnik posameznik ali posameznik, ki samostojno opravlja dejavnost, ki uporablja v cestnem prometu vozilo v nasprotju s prvim ali drugim odstavkom tega člena, razen v primerih iz prejšnjega odstavka, njihova odgovorna oseba pa z globo 100 eurov. Z globo 100 eurov se kaznuje za prekršek tudi odgovorna oseba državnega organa ali organa samoupravne lokalne skupnosti, ki uporablja v cestnem prometu vozilo v nasprotju s prvim ali drugim odstavkom tega člena, razen v primerih iz prejšnjega odstavka.

 

Pa ne pozabi na možnost plačila polovične kazni v roku 16 dni.

Popravljeno . Popravil Borutt
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ste me prestrašili, baje da so stroški še višji (Kazen + tehnični + delo tehnika ipd.) do 1400€. Zato se že pedena original auspuh gor :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Lep pozdrav. nisem našel odgovora ki ga iščem zato postavljam vprašanje. imam hondo vfr800 in izpuhe leovince alu. pa bi jih rad oblekel v carbon folijo, pa me zanim če je to izvedljivo(zaradi temperature) in katero folijo naj uporabim?

hvala za odgovore

lp

Mitja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav. nisem našel odgovora ki ga iščem zato postavljam vprašanje. imam hondo vfr800 in izpuhe leovince alu. pa bi jih rad oblekel v carbon folijo, pa me zanim če je to izvedljivo(zaradi temperature) in katero folijo naj uporabim?

hvala za odgovore

lp

Mitja

To ni izvedljivo ! ! eno je "folija" drugo je karbon ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
  • 2 mesecev pozneje...

Pozdravljeni, upam da sem zadel temo, drugače pa prosim admina da ta post prestavi.

Zanima me samo ena stvar in sicer so mi ta teden zamenjali original auspuh (na motorju honda cbr 1000, letnik 09) za komplet akrapoviča. Od precej dobrega mehanika sem slišal, da naj bi v primeru, ko daš gor samo auspuh (brez power commanderja in auto tuna) šla lambda sonda stran (ker naj motor nebi delal tako kot mora), v primeru da daš auspuh + PC&AT pa lambda ostane...Ta mehanik, ko mi je šravfal pa je rekel da labda ostane.

 

 

Torej, zanimajo me vaše izkušnje in mnenja.

 

Hvala,

 

lp 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lambda sonda skrbi za pravilno razmerje zrak/bencin, zato mora ostati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni, upam da sem zadel temo, drugače pa prosim admina da ta post prestavi.

Zanima me samo ena stvar in sicer so mi ta teden zamenjali original auspuh (na motorju honda cbr 1000, letnik 09) za komplet akrapoviča. Od precej dobrega mehanika sem slišal, da naj bi v primeru, ko daš gor samo auspuh (brez power commanderja in auto tuna) šla lambda sonda stran (ker naj motor nebi delal tako kot mora), v primeru da daš auspuh + PC&AT pa lambda ostane...Ta mehanik, ko mi je šravfal pa je rekel da labda ostane.

 

 

Torej, zanimajo me vaše izkušnje in mnenja.

 

Hvala,

 

lp 

Vedno je bolje, da lambda ostane, ker ona skrbi za pravilno zmes.Zato je vedno montirana izpred katalizatorja in daje računalniku vedno neko napetost, če je zmes revna da ven manj V-oltov,če je bogata pa več V ta napetost je zelo nizka tam nekje med 0,5 in 1,5 Volta in na osnovi te napetosti preračunava računalnik tako količino goriva kot tudi predvžiga !

Sicer pa to boš lahko sam sprobal na pisti enkrat vozi z lamdo,drugič pa lambdo demontiraj jo priključi na kable in nekam odzunaj pritrdi, namesto lambde pa vstaviš vijak(čep)! Sami mašini to nič ne škoduje in tako boš sam ugotovol kaj ti je bolje.Absolutno boš imel slabši prosti tek sploh pri mrzlem motorju,luknja pšri pospeševanju in verjetno večjo porabo !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni, upam da sem zadel temo, drugače pa prosim admina da ta post prestavi.

Zanima me samo ena stvar in sicer so mi ta teden zamenjali original auspuh (na motorju honda cbr 1000, letnik 09) za komplet akrapoviča. Od precej dobrega mehanika sem slišal, da naj bi v primeru, ko daš gor samo auspuh (brez power commanderja in auto tuna) šla lambda sonda stran (ker naj motor nebi delal tako kot mora), v primeru da daš auspuh + PC&AT pa lambda ostane...Ta mehanik, ko mi je šravfal pa je rekel da labda ostane.

 

 

Torej, zanimajo me vaše izkušnje in mnenja.

 

Hvala,

 

lp 

A nit tko če maš PC da se sam odločiš kakšno zmes je pri določenih obratih, potem takem ne rabiš lambda sonde, razn če maš PC uključen na samodejno?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pozdravljeni, ve kdo mogoče kje bi lahko dobil to "podložko", s katero je auspuh pritrjen? Imam problem, ker je ta preširoka in se drgne ob karbon, nebi ga pa rad opraskal. Za boljšo predstavo prilagam sliko..

 

Ima kdo kakšno idejo kako bi lahko rešil to težavo (danes jih bom probal še malo zbrusit) oz kje bi lahko dobil te podložke, ožje? Hvala 

 

180094850830956594512212.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam jih dej naredit greš v alcu oz kako podobno trgovino kupiš palico takega premera zvrtaš luknjo v centru jo odžagaš pod želenim kotom in je če imaš pa stružnico in tračno žago je pa sploh mala malica 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala Ludiluka...

 

Zdaj sem tole zbrusil in s tem pridobil nekaj prostora. Koliko pa sploh mora imeti "lufta" vmes? Zdaj ga je cca 2-3mm, je to sploh dovolj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!