Skoči na vsebino

Stranski Alu kovčki


Zdrawc

Priporočene objave

:grim

Za v Portorož na kavo je dost samo denarnica v žepu, če greš pa kam dlje se hitro nabere precej krame ki jo potrebuješ vsak dan.

Skratka alpos rulz :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:grim

Za v Portorož na kavo je dost samo denarnica v žepu, če greš pa kam dlje se hitro nabere precej krame ki jo potrebuješ vsak dan.

Skratka alpos rulz :P

Ko gresta v portorož se oglasta, :OK: ker namreč tam živim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko gresta v portorož se oglasta, :OK: ker namreč tam živim

Imaš ti kakšne slike od tvojih kufrov.... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nekaj uporabnih idej kako namontirat alu-kufre najdete tudi tule na därr.net

se mi pa zdijo, njihovi aluminjaki povsem identični Alposovim .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja delajo jih za Darr, Motech (http://www.mo-tech.de/produkt/?produkt_id=538) in še za koga drugega. Mislim da sem dosedaj našel štiri trgovine ki jih prodajajo pod različnimi imeni.

Tako da če se komu ne ljubi doma pacat pritrdilnega mehanizma ga lahko kupi pri motech ali Darru.

Aja pa še to :P

ko sem sliko montiranih kovčkov objavil na mednarodnem Varadero forumu se je pokazalo izredno veliko zanimanje.

Tako bom drug teden poslal že drugo pošiljko kovčkov v Singapurskemu Varadero klubu in enemu članu iz Srbije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Kakor izgleda jih uporablja tudi Borstnik na svojem potovanju Od pingvina do Eskima

IPB Slika

jih je pa videti moral malo bolj privezat, da mu kje ne odpadejo :krneki:

Me pa še nekaj zanima, če so komu že kaj popokali ti kufri :hmm: , ker meni se je lani na obeh pojavila cca 10 cm dolga razpoka in jim morm dati še zavarit in malo ojačat, na tisti strani, kjer so vpeti na nosilec

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni sta oba počla eden zaradi prevrnitve motorja drugi pa samo malo tam kjer je bil vpet. Ma se rešil tako da sem dal 2mm al plato na notranjo stran, točkovno zavaril in zalimal na silikon! Drži k prbitu!!! :OK: :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakor izgleda jih uporablja tudi Borstnik na svojem potovanju Od pingvina do Eskima

IPB Slika

No, tukajle ni Alposa. "Sorodstvo" je pa zanimivo, mar ne?

[attachmentid=92447]

post-4472-1172397350_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jih je pa videti moral malo bolj privezat, da mu kje ne odpadejo :krneki:

Citat iz njegovega potopisa, da bos videl zakaj so privezani.

''No in ocitno je bila kombinacija malce ozje zadnje gume in trdega vzmetenja zelo slaba za to makedamsko cesto, saj me je zadek motorja brez posebenga razloga naenkrat prehitel. Zasukalo me je za 180 stopinj in sledil je padec!

K sreci na motorju ni resnih posledic, saj je motor drsel 20 metrov samo po desnem stranskem kovcku. Kovcek je dobesedno raztrgalo, ampak nic kar se ne bi dalo popraviti.''

Popravljeno . Popravil bica
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Privezat jih vedno dobro za vsak primer.

Pri Daerr.de so mi gutne dal celo zraven ampak za velik denar (beri DEM).

Včasih je dobro, da pride do kontroliranega preloma.

Bolje kot varjenje kakšnega vitalnega dela motorja.

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ALPOS JE ZAKON!!! :OK: :yea1: :P

Mack, a lahko prosim "pofotkaš" kako si zmontiral Alu Top Box na motor. Vsaka informacija je več kot dobrodošla. Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja ni blema!

spodaj sem zavaril plato rebrastega aluminija vanjo navrtal luknje ki pašejo na vijake, ki so posneti in se zahaklajo (m12). zadaj dodal zaponko na ključ in je bilo pripravljeno na vzlet!

Na prtjažnik sem privijačil inox 2.5mm tako da objame komlet prtljažnik in vanj navrtal luknje za matice m12 in na spodnjo stran privijačil varovalne matice. bi mogu vidt na sliki bo mal bolj slabo vidt ma sej je pa zgodba tolk daljša!

leteči ma enekega sam ma mal bolj drugačen pristop!

Tko pa je izgledalo na testni vožnji po Velebitu ta vikend

post-9752-1174333639_thumb.jpg

post-9752-1174334151_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja ni blema!

spodaj sem zavaril plato rebrastega aluminija vanjo navrtal luknje ki pašejo na vijake, ki so posneti in se zahaklajo (m12). zadaj dodal zaponko na ključ in je bilo pripravljeno na vzlet!

Na prtjažnik sem privijačil inox 2.5mm tako da objame komlet prtljažnik in vanj navrtal luknje za matice m12 in na spodnjo stran privijačil varovalne matice. bi mogu vidt na sliki bo mal bolj slabo vidt ma sej je pa zgodba tolk daljša!

leteči ma enekega sam ma mal bolj drugačen pristop!

Tko pa je izgledalo na testni vožnji po Velebitu ta vikend

Mack, super si to porihtal. Nabavil sem enake kufre, tako da zbiram ideje, kako jih spravit na mojo Berto.

Še enkrat hvala!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se bom še js mal pokazal.

Nisem jih naredil sem jih samo kupil in montiral (še to hitro)

najbolj pa se mi dopade da jih hitro snameš in odstraniš ko jih ne rabiš- sem pač enduraš po duši in mi ne paše odvečno težo s sabo nosit.

[attachmentid=93983] .

ap cap in ostanejo le pritrdišča

[attachmentid=93984]

Se pa vidi da imate eni voljo čarat :grim.

1x bi rad videl za primerjavo alpos pa moje kovčke. ne verjamem da so isti :hmm:

post-14004-1174383239_thumb.jpg

post-14004-1174383323_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kufri so zakon!Še kadar jih pustite doma,vam bo motor hvaležen.Prej sem menjal zadnji žmigovc vsakič ko sem se vlegel z motorjem v gmajni,zdaj pa je temu zaradi nosilcev konec :OK: LP FLY

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se bom še js mal pokazal.

Nisem jih naredil sem jih samo kupil in montiral (še to hitro)

najbolj pa se mi dopade da jih hitro snameš in odstraniš ko jih ne rabiš- sem pač enduraš po duši in mi ne paše odvečno težo s sabo nosit.

[attachmentid=93983] .

ap cap in ostanejo le pritrdišča

[attachmentid=93984]

Se pa vidi da imate eni voljo čarat :grim.

1x bi rad videl za primerjavo alpos pa moje kovčke. ne verjamem da so isti :hmm:

Kaj tvoji niso od Alposa?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta firma trži kovčke od Alposa. Cena za dva je nekaj manj kot 60 tisočakov brez ogrodja. Povsem enake sem v alposu dobil za 23.000 SIT.

Ogrodje in pritrditev ni problem če imaš vsaj malo ustvarjalne žilice.

A te že mika :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!