Skoči na vsebino

Stranski Alu kovčki


Zdrawc

Priporočene objave

Veliko poizvedovanja in prerekanja, kaj jih ne bi v tem času že zmontirali? To pomlad sem jih zmontiral in naredil nosilce našemu članu MS-a g. tpo. Na njegovo Cagivo.

Pa par slikic in lp Regi

a si kovčke kaj ojačal, na tisti strani kjer so vpeti na nosilce ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi mene precej mikajo ti ALU kovčki, več stranska uporabnost, predvsem pa ugodna cena. Zaenkrat org. plastični služijo ok, ampak za adventure pa :hmm: .

Zanima me, imate nosilce skoz na motorju, tudi ko nimate kufrov gor, oziroma jih (kufre) skoz vozite zraven?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Govora je bilo o njihovi industrijski prodajalni, al so pa mojega kolega naplahtal!

Pri njih kufrov nič več. Za prodajo mislim. Drugače pa jih še vedno delajo v dimenzijah (slika na strani 10 mack-ov post 9.10.06).

Naročiš jih pa lahko tudi v trgovini nasproti Golovca v Celju po moji informaciji :hmm: tudi kje drugje.

Danes zvedel, da je res to kar ti trdiš :rolleyes: prodajajo samo kot veleprodaja :OK: To so pa trgovine kot Merkur in še nekatere... :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljen PURPLE.

Spadam med motoriste,ki prisegajo na orginalno opremo, preizkušeno in priporočeno od proizvajalca motorja.

Pri orginalni opremi so tudi nosilci kovčkov estetski in tudi brez kovčkov ne kazijo izgleda motorja.

Za dnevne ture,ko potujem sam ali v dvoje ponavadi zadostuje vrhnji kovček.

Vrhnji kovček(Top case) je tudi kovček,ki si ga vedno prvega kupim in ga najpogosteje uporabljam.

Z orginalno opremo in pravilno(predpisano)uporabo ne vplivaš na vozne lastnosti motorja in vožnja je eno samo uživanje.

Lp in veliko varnih km v novem letu ti želim. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam s tabo Pip. Orginal je le orginal.

Če kupiš motor iz duge, tretje, ..... roke in ne zdržiš doma niti tako dolgo kot pod vodo, pa so poceni alternative dobrodošle.

Pač zaprežeš lastno iznajdljivost in sosedovega rokodelca in urediš zadevo po svoje.

Kolega je prve alu kovčke tako kot tudi jaz kupil v Nemčiji že kar nekaj kKm nazaj.

Takrat si pri nas od potovalnikov dobil samo BMW serije RT z legendarnimi Krauser ali pa BMW kovčki.

Ja resje Alu kovčki so za nekatere grdi, za nas, ki jih imamo pa zelo uporabni, tako da lahko trdim Alposovi so odlična in poceni alternativa.

Še vedno pa drži za več denarja več muzike.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dober si to opecanil... :yea1:

a si kovčke kaj ojačal, na tisti strani kjer so vpeti na nosilce ?

Hvala za pohvalo, Motoristek;

Kovčki so od znotraj ojačani kar s širšo podložko in so tudi snemljivi, tako, da je omogočena vožnja tudi brez njih. Samo škoda, da nimam kake slikice samih nosilčkov.

Lp Regi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gre se izključno za nosilce. Nič nimam proti narejenim (home made), vsaka čast posamezniku, ki si jih je naredil. Moti me namreč videz, ko kovčke snameš, ker jih sam ne vozim nonstop, ampak po potrebi.

Tuhtam v smeri, da bi na orginal nosilca pritrdil kovčka, na katera bi naredil tri "primeže", kot jih imata org. plastična. Rešit bi bilo potrebo samo način pričrstitve,fiksiranja, čim bol simpl. Zima bo "dolga", ideja je tu ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

estetsko gor, estetsko dol, važno je da nosilci služijo svojemu namenu

post-5241-1198137041.jpg

takile nosilci, dalujejo tudi kod zaščita (ako se slučajno kaj obračamo :whistle: )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi sam smatram nosilce kot dodatno zaščito sploh če se rad igraš tudi izven urejenih cest. Mene so že velikokrat rešili velikih stroškov ob padcu. Poleti pa se imam zahvaliti alposovemu kovčku da je veliko škode pobral ob nesreči.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Danes zvedel, da je res to kar ti trdiš :rolleyes: prodajajo samo kot veleprodaja :OK: To so pa trgovine kot Merkur in še nekatere... :yea1:

sem bil danes na odpremi v Alposu, stanje je sledeče:

- industrijske prodajalne ni več :trance_33_sleep:

- kovčke, kot jih uporabljamo mi še vedno vsake toliko naredijo kakšno serijo :grim

- velikosti kovčkov 32L, 36L, 42L, tako da lahko kombiniraš, pač odvisno, kje je na motorju izpuh

lahko se dobijo:

-če poznaš koga ki dela v Alposu, pa ti jih zrihta, kot njihov uslužbenc

-poznaš koga ki sodeluje z prodajo v Alposu

-imaš s.p. in jih pač kupiš večjo količino in jih potem prodajaš naprej

P.S. V skladišu imajo trenutno vsakih cca 20kom

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Par strani nazaj obdelano na dolgo in široko.

Cene so pa bol tako tako.

V Celju nasproti golovca, (da ne bo reklame) se da dogovorit, kot je opisal Zdrawc.

LP.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Par strani nazaj obdelano na dolgo in široko.

Cene so pa bol tako tako.

V Celju nasproti golovca, (da ne bo reklame) se da dogovorit, kot je opisal Zdrawc.

LP.

Hvala bom pogledal :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo fantje mene pa zanimajo dimenzije teh kovčkov oziroma model ter cena

Lp Hop :worship:

Pomeril sem mojega 42l

sirina=30cm

visina=37cm

dolzina=45cm

32l, 36l in 42l se razlikujejo samo v sirini.

Model pa je motoristicni kovcek, prodajalci bodo ze vedeli. Jaz sem si izpogajal 10% popust na gotovino, kupil pa sem jih v Alposovi trgovini.

Popravljeno . Popravil bica
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pomeril sem mojega 42l

sirina=30cm

visina=37cm

dolzina=45cm

32l, 36l in 42l se razlikujejo samo v sirini.

Model pa je motoristicni kovcek, prodajalci bodo ze vedeli. Jaz sem si izpogajal 10% popust na gotovino, kupil pa sem jih v Alposovi trgovini.

100x hvala Bica :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolk hitro se pa lahko pelješ s takšnimi kovčki? Ravno pretiravat najbrž ne smeš a ne..

prej ko sem imal še benkota je šlo tudi 150 pa ni blo problemov, samo poraba je pa bila :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za po avtocesti bi mogu pol "spojlerje" gor namontirat :hmm: :)

:grrr se ne furam po AC

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolk hitro se pa lahko pelješ s takšnimi kovčki? Ravno pretiravat najbrž ne smeš a ne..

Sem vozil tudi 200 brez problema!Drugače pa normalna vožnja 140 ure in ure ni problema! Ne se boj!!!

Popravljeno . Popravil bambi61
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je šlo že tud 180 pa ni nobene panike. sam mal moraš mirkat kakšen kamijon da te ne zajuga preveć.

Drgač pa ko bambi pravi 140-150 ac bp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!