Skoči na vsebino

cefurji


softi

Priporočene objave

Tipičen primer čistokrvnih čefurjev je bil zadnjič v oddaji preverjeno, ko je šla TV ekipa ponoči na Fužine spraševat, če obstajajo mladostniške tolpe.

Odgovori so bili približno taki (berinaglasnamekiL):

- Stari Fužine so zakon

- Fužine so geto

- Čez ene tri leta smle u Fužine polcaji sploh ne bodo upal

- Pr sem mam zmer nož skakavac pa pištolu

Pa kakšne lepe trenirke s spojlerji so imel, pa verjetno jim je Ilirjia sponzor...

JAO! :SS :SS :SS

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lihkar gledam jutranji program na RTV SLo1 ...

kaže Fužine ... pa skupino folka, ki so organizirali pobiranje odvrženih igel po igriščih itd ... zdej pa ne vem, a so to čefurji al ne? Naglas je pravi, frizura kovrčasta... mal jeclja ... ampak ... bori se za pravo stvar :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to je bil "tadejev krožek" ilegalno integriran !  :lol1:   :grim  :grrr

Še dobro, da kdo pobira igle.

Namesto, da bi šli z avtobusom po golazen pred metadonski center in bi jih nagonili pobirat igle.

Tko pa pobirajo igle zaskrbljeni starši, tisti ki jim ni vseeno v kakšnem okolju živijo, mladi aktivisti proti drogi in drugi.

Rude Boy in Symru se pa norca delata. Nice!

Tadej

Popravljeno . Popravil Tadej
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še dobro, da kdo pobira igle.

Namesto, da bi šli z avtobusom po golazen pred metadonski center in bi jih nagonili pobirat igle.

...

No, ja, to ne bi bilo glih pošteno! Je verjetno med njimi tudi nekaj takih, ki se ne fiksajo več. ali pa vsaj drugim ne škodijo z odmetavanjem igel?!

Škoda, ker ni denarja, da bi se z igel vzelo DNK vzorec, primerjalo in tistemu, ki jo je odvrgel, vrnilo. Direkt v čelo!

Početi sam s seboj, kar hoče = OK!

Škoditi in ogrožati druge :angry2:

Sem spet čud'n, a ne!?

No, za dodatek sem se spomnil, kaj bi naredila država, oz. policija, če bi bilo na tleh najdeno nevarno eksplozivno telo. Bombica npr. Celga hudiča bi počeli. Ko se na tleh najde igla, ki je lahko ravno tako nevarna, pa nobenemu nič!

Nekaj tle ne štima. Med drugim tud to, da se tle v temi o čefurjih pogovarjamo o narkičih. Zakwa že?

Popravljeno . Popravil HHV
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst pa dostkrat poslušam Busansko in Srpsko musko - A sem čefur :hmm: ?

( no ja sam tolk gledam, da me sosedi glih ne slišjo )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst pa dostkrat poslušam Busansko in Srpsko musko - A sem čefur  :hmm:  ?

( no ja sam tolk gledam, da me sosedi glih ne slišjo )

Čefur v ilegali! :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 11 mesecev pozneje...

Jst pa dostkrat poslušam Busansko in Srpsko musko - A sem čefur :hmm: ?

( no ja sam tolk gledam, da me sosedi glih ne slišjo )

Čefurizacija Slovenskega naroda... :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem tudi na ič. In sicer *..ič s trdim č.

Na kratko *..ič s trdim......... :yea1: :yea1: :yea1: :yea1: :yea1: :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Še moja razlaga čefurja.

1. Trenirka, bele nogavice, 2 kg briljantine v glavi, govorica na meki L, s katero mislijo, da so največji frajerji (mogoče se primerjajo z zdravniki, ki govorijo latinsko)

2. Oseba pod točko 1 vozi ukradene skuterje in motorje v "popolni" motoristični opremi, v svojem avtu navija didldu in cigumugu, šipe pa so spuščene

3. Oseba v skupini svojih napada mlajše dijake, jih prefuka, jim vzame drobiž in mobitel...

4. Osebe pod točko 1, 2 in 3 so zame čefurji, ne glede na narodnost. Sem spadajo tudi čistokrvni slovenci, ki jim je ta stil mode in obnašanje zakon :SS :SS :SS :SS

Tadej

5. Ne jebejo žive sile, najraje se poserjejo na zakon in opazujejo, kako nemočno se naša roka pravice (ne) trudi problem urediti, življenje pri njih poteka po liniji najmanjšega možnega napora (ker itak živijo na poštenih ljudeh) in najpomembnejše: želijo se čimbolj razmnožiti, si ustariti sebi misleče klane in okupirati blokovska naselja (kot je nekoč dejal HHV :yea1: ).

Povzetek: so problem ja :hmm: <_< :fredy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tkole je enkat komentiral izraz "čefur" Magnifico (pol jih je pa mende pošten fasu):

Kdo je čefur?

Čefur je oseba, ki živi na teritoriju določene države vendar ni pripadnik tamkajšne nacionalne večine. V našem primeru so to ljudje, ki prihajajo iz krajev južno ali vzhodno od reke Kolpe. Med čefurje večinoma štejemo tudi njihove potomce. Po svoji fizjonomiji se od pripadnikov večinskega dela populacije razlikujejo po nizkem čelu, skupaj raščenih obrveh ( :fredy: ), poudarjenih ličnicah in močnejši spodnji čeljusti. Njihove osnovne vedenjske značilnosti so: ljubijo lagodno življenje, preklinjajo, radi imajo alkohol, nežnejši spol in nogomet. Obožujejo kič in zlat nakit. Pri srcu so jim borilne veščine in so nemalokrat agresivni tudi povsem brez pravega razloga. Njihova aklimatizacijska doba je v večini primerov zelo dolga.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tkole je enkat komentiral izraz "čefur" Magnifico (pol jih je pa mende pošten fasu):

Kdo je čefur?

Čefur je oseba, ki živi na teritoriju določene države vendar ni pripadnik tamkajšne nacionalne večine. V našem primeru so to ljudje, ki prihajajo iz krajev južno ali vzhodno od reke Kolpe. Med čefurje večinoma štejemo tudi njihove potomce. Po svoji fizjonomiji se od pripadnikov večinskega dela populacije razlikujejo po nizkem čelu, skupaj raščenih obrveh ( :fredy: ), poudarjenih ličnicah in močnejši spodnji čeljusti. Njihove osnovne vedenjske značilnosti so: ljubijo lagodno življenje, preklinjajo, radi imajo alkohol, nežnejši spol in nogomet. Obožujejo kič in zlat nakit. Pri srcu so jim borilne veščine in so nemalokrat agresivni tudi povsem brez pravega razloga. Njihova aklimatizacijska doba je v večini primerov zelo dolga.

zravn paše še stavek: Če jih je več, so kao zajebani, če je pa en sam, pol pa spizdi (k ve, da jih bo dubu :fight1: )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.......... in se vrne z desetimi "brati". :ninja:

(slavainugledpress)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tkole je enkat komentiral izraz "čefur" Magnifico (pol jih je pa mende pošten fasu):

Kdo je čefur?

Čefur je oseba, ki živi na teritoriju določene države vendar ni pripadnik tamkajšne nacionalne večine. V našem primeru so to ljudje, ki prihajajo iz krajev južno ali vzhodno od reke Kolpe. Med čefurje večinoma štejemo tudi njihove potomce. Po svoji fizjonomiji se od pripadnikov večinskega dela populacije razlikujejo po nizkem čelu, skupaj raščenih obrveh ( :fredy: ), poudarjenih ličnicah in močnejši spodnji čeljusti. Njihove osnovne vedenjske značilnosti so: ljubijo lagodno življenje, preklinjajo, radi imajo alkohol, nežnejši spol in nogomet. Obožujejo kič in zlat nakit. Pri srcu so jim borilne veščine in so nemalokrat agresivni tudi povsem brez pravega razloga. Njihova aklimatizacijska doba je v večini primerov zelo dolga.

boljšega opisa enostavno ni mogoče dobiti :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.......... in se vrne z desetimi "brati". :ninja:

(slavainugledpress)

Taktika: 20 na 1, v nekaterih redkih primerih pa tudi 10 na 1 (odvisno od konstitucije napadene osebe) :yea1: Lahko si oni to privoščijo, ko so še na stopnji bakterij in se poslužujejo ceptive (beri: iz enega nastaneta dva, iz dveh štirje, podobno kot se množijo koki in druge vrste bakterij). Takšno razmnoževanje poteka precej hitro, zato mnogokrat ne vemo, kdo je sploh oče (ker vsi izgledajo nekako enako stari) :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Taktika: 20 na 1, v nekaterih redkih primerih pa tudi 10 na 1 (odvisno od konstitucije napadene osebe) :yea1: Lahko si oni to privoščijo, ko so še na stopnji bakterij in se poslužujejo ceptive (beri: iz enega nastaneta dva, iz dveh štirje, podobno kot se množijo koki in druge vrste bakterij). Takšno razmnoževanje poteka precej hitro, zato mnogokrat ne vemo, kdo je sploh oče (ker vsi izgledajo nekako enako stari) :hmm:

true true, bravo tomozuki :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.....kako se obranit???....najboljš je če ti pride par pametnih zatežit (ponavadi brez razloga kot je njihova navada), si zbereš enga, nč ne komentiraša ampak ga direkt butneš na "surlimana", slej koprej pade na tla, pa mu jih že z nogami nadevaš. Če jmaš čas še kazga vmes prtegneš, al pa tut ne. Ostali sočefurji bodo mal začudeno gledali, pa najverjetneje spizdili. Sam pol je pa dobr tut če se kot "napadeni" umakneš, ker nikol ne veš, če se ostala "bratovščina" opogumi in vrne napad. Sej veste najboljša obramba je napad, tut pr čefurjih. Ja, sem bil že napaden, in če nebi tko reagiral, bi jih zihr pa jaz dobu. Torej,.. kako se pa kdo odloči je pa prašanje kolk ma kdo jajc. Sej veste, "če ne jebeš si jeben"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za moje pojme je ta njihova taktika 10:1 spoštovanja vredna in razumljiva...kot manjšina v sloveniji zagotovo na ta način zagotavljajo svoj obstanek.. kjer je 10 slovencev in ko nastane problem, vsi zbežijo in ostaneš sam...oni kot manjšina pa delujejo bolj skupaj in napadajo in se branijo v "krdelu"...

zaradi tega jih ne bi manj spoštoval kvečjemu več.....ker je po mojem pozitivno, da držijo skupaj....po mojih izkušnjah se velikokrat ne strinjajo z napadalnostjo svojega prijatla s katerim se družijo...ampak bodo kljub temu, da se ne strinjajo z njim še vedno branili njego oz. ga podprli, da v javnosti delujejo kot tesno povezana celota...čeprav bo kasneje dobil svoje (poznam primer kako delujejo na postojnskem, če je težava v gostilni vsi stopijo v bran nekoga, v kolikor je ta bil nerazumen oz. je po njihovem narobe ravnal, bodo z njim obračunali kasneje, bodisi z verbalnimi ali celo fizičnim obračunavanjem-ga odpeljejo nekam, stopijo ven in ga pretepejo, po batinah pa dajo roko in so spet prijatli)...tako obnašanje se mi zdi zanimivo in nikakor ne obsojanja vredno....kot razumem tudi nikoli ne izključujejo obračuna 1:1 v kolikor je to izrecna želja obeh v konfliktu...

normalno pa je, da gre to nam Slovencem v nos, sploh zaradi tega, ker te kolegi, s težkim srcem podprejo v težavah, sploh če jih sam povzročaš...čeprav je to pri nas med različnimi skupinami spet različno sprejeto...različne sub-kulture tesno držijo skupaj, ali pa določene vaške skupnosti, kjer so ljudje med sabo bolj povezani...fora je, da se ta povezanost čuti na tesnejših skupnostih-povezavah in nikoli ne na širši, kot je recimo narodna pripadnost...mogoče izraz sebičnosti?

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

japajade

kinga in TCja za mednarodna pogajalca ... vse vesta ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za moje pojme je ta njihova taktika 10:1 spoštovanja vredna in razumljiva...kot manjšina v sloveniji zagotovo na ta način zagotavljajo svoj obstanek.. kjer je 10 slovencev in ko nastane problem, vsi zbežijo in ostaneš sam...oni kot manjšina pa delujejo bolj skupaj in napadajo in se branijo v "krdelu"...

zaradi tega jih ne bi manj spoštoval kvečjemu več.....ker je po mojem pozitivno, da držijo skupaj....po mojih izkušnjah se velikokrat ne strinjajo z napadalnostjo svojega prijatla s katerim se družijo...ampak bodo kljub temu, da se ne strinjajo z njim še vedno branili njego oz. ga podprli, da v javnosti delujejo kot tesno povezana celota...čeprav bo kasneje dobil svoje (poznam primer kako delujejo na postojnskem, če je težava v gostilni vsi stopijo v bran nekoga, v kolikor je ta bil nerazumen oz. je po njihovem narobe ravnal, bodo z njim obračunali kasneje, bodisi z verbalnimi ali celo fizičnim obračunavanjem-ga odpeljejo nekam, stopijo ven in ga pretepejo, po batinah pa dajo roko in so spet prijatli)...tako obnašanje se mi zdi zanimivo in nikakor ne obsojanja vredno....kot razumem tudi nikoli ne izključujejo obračuna 1:1 v kolikor je to izrecna želja obeh v konfliktu...

normalno pa je, da gre to nam Slovencem v nos, sploh zaradi tega, ker te kolegi, s težkim srcem podprejo v težavah, sploh če jih sam povzročaš...čeprav je to pri nas med različnimi skupinami spet različno sprejeto...različne sub-kulture tesno držijo skupaj, ali pa določene vaške skupnosti, kjer so ljudje med sabo bolj povezani...fora je, da se ta povezanost čuti na tesnejših skupnostih-povezavah in nikoli ne na širši, kot je recimo narodna pripadnost...mogoče izraz sebičnosti?

:)

Pa kje ti živiš. Mal poglej kako se piše storilec, ko bo spet kak mlad čefur ubit <_<

Popravljeno . Popravil Brihta
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.....kako se obranit???....najboljš je če ti pride par pametnih zatežit (ponavadi brez razloga kot je njihova navada), si zbereš enga, nč ne komentiraša ampak ga direkt butneš na "surlimana", slej koprej pade na tla, pa mu jih že z nogami nadevaš. Če jmaš čas še kazga vmes prtegneš, al pa tut ne. Ostali sočefurji bodo mal začudeno gledali, pa najverjetneje spizdili. Sam pol je pa dobr tut če se kot "napadeni" umakneš, ker nikol ne veš, če se ostala "bratovščina" opogumi in vrne napad. Sej veste najboljša obramba je napad, tut pr čefurjih. Ja, sem bil že napaden, in če nebi tko reagiral, bi jih zihr pa jaz dobu. Torej,.. kako se pa kdo odloči je pa prašanje kolk ma kdo jajc. Sej veste, "če ne jebeš si jeben"

če so "tapravi" čefurji boš pol samo še zobe pobiru....

poznam nekoga ki je vozil avto in mimo njega priletijo 3 skuterji na vsakem 2 čefurja, brez čelad , vozijo na škarje, cik cak...

potem pa na semaforju pohupa pa jih vpraša kva jim ni jasn, oni ga izvlečejo vn iz avta ( na srečo tipo obvlada karate in je baje 2 tko prtegnu da sta se sam ulegla...), in fajt se začne... na sredini križišča noben nič ne reagira...ostali 4 je ga pa zmlatjo .... tipo je tud motorist in je zaradi tega pretepa utrpel hudo poškodbo na očesu, tako da je motor prodal, ker ne vidi dobro!! :cry:

drgač pa Thundercat tale tvoj post je pa res (sory izrazu) bolan!

Popravljeno . Popravil JeRn3j
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!