Skoči na vsebino

Dolomiti


suzuki

Priporočene objave

Hvala za lekcijo,

sem res še precej nepodučen o teh zadevah...upam da letos nadoknadim zaostanek vsaj približno!

Se mi je pa zdelo, da morajo Dolomiti že kaj bolje izgledat kot pa tiste ceste, po katerih sem se jaz fural k jih tolko hvalite. Tam po Avstriji se mi ni zdelo prav razburljivo (razen ko me je radarist prijazno povprasal po 500 evrih...).

Štos niso le ceste, ampak tudi narava. Vsaj zame je tako.

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razširjena varianta po Dolomitih

Konec junija (23.6.) se spravljam na 5 dnevni potep z povratkom čez Dolomite. Stvar sem začrtal preko Grossgloknerja, Zell am See-ja, Krimml-a in Gerlosa, Insbruck, Landeck, Davos, St. Moritz, Zernez, Passo Stelvio, Passo di Gavia, Passo Tonale, Bolzano, Canazei, Gruppa di Sella in tam ležeči prelazi, Passo della Mauria, Tolmezzo, Kr. Gora. Skupaj cca 1.400 - 1.500 km. Vožnja turistična, spanje: šotor, če bo mraz oz. neprimerno vreme v obcestno ponujenih prenočiščih, hrana .......... po želji. Nekaj mopedov naj bi bilo že zainteresiranih, vsak, ki ga stvar zanima pa je dobrodošel v to družbo. Zelo verjetno je, da bodo turizem zganjali tudi nemopedisti, zato je možnost prevoza opreme v avtu.

Če koga zanima - WELLCOME !!

Mac

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razširjena varianta po Dolomitih

Konec junija (23.6.) se spravljam na 5 dnevni potep z povratkom čez Dolomite. Stvar sem začrtal preko Grossgloknerja, Zell am See-ja, Krimml-a in Gerlosa, Insbruck, Landeck, Davos, St. Moritz, Zernez, Passo Stelvio, Passo di Gavia, Passo Tonale, Bolzano, Canazei, Gruppa di Sella in tam ležeči prelazi, Passo della Mauria, Tolmezzo, Kr. Gora. Skupaj cca 1.400 - 1.500 km. Vožnja turistična, spanje: šotor, če bo mraz oz. neprimerno vreme v obcestno ponujenih prenočiščih, hrana .......... po želji. Nekaj mopedov naj bi bilo že zainteresiranih, vsak, ki ga stvar zanima pa je dobrodošel v to družbo. Zelo verjetno je, da bodo turizem zganjali tudi nemopedisti, zato je možnost prevoza opreme v avtu.

Če koga zanima - WELLCOME !!

Mac

tole se sliši kar mično

bom mal razmislu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Razširjena varianta po Dolomitih

Konec junija (23.6.) se spravljam na 5 dnevni potep z povratkom čez Dolomite.  Stvar sem začrtal preko Grossgloknerja, Zell am See-ja, Krimml-a in Gerlosa, Insbruck, Landeck, Davos, St. Moritz, Zernez, Passo Stelvio, Passo di Gavia, Passo Tonale, Bolzano, Canazei, Gruppa di Sella in tam ležeči prelazi, Passo della Mauria, Tolmezzo, Kr. Gora. Skupaj cca 1.400 - 1.500 km. Vožnja turistična, spanje: šotor, če bo mraz oz. neprimerno vreme v obcestno ponujenih prenočiščih, hrana ..........  po želji.  Nekaj mopedov naj bi bilo že zainteresiranih, vsak, ki ga stvar zanima pa je dobrodošel v to družbo.  Zelo verjetno je, da bodo turizem zganjali tudi nemopedisti, zato je možnost prevoza opreme v avtu.

Če koga zanima - WELLCOME !! 

Mac

Tudi mene že dalj časa zanima takšna tura po Dolomitih in ravno v tem terminu imam čas, zato resno razmišljam, da bi se vam pridružil. Bilo bi pa fino, da bi dobil mal več informacij, če seveda vaša namera še drži.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi mene že dalj časa zanima takšna tura po Dolomitih in ravno v tem terminu imam čas, zato resno razmišljam, da bi se vam pridružil. Bilo bi pa fino, da bi dobil mal več informacij, če seveda vaša namera še drži.

Hojla

Naša oz. moja namera še vedno drži. Spremembi sta le dve in sicer, da sem na povratku iz Tolmezza spremenil zadevo preko Sella Nevea na Predel, potem pa odvisno od časa in vremena čez Trento ali pa na Trbiž; druga pa je, da sem začel razmišljati, kako naj vsemogočnega naprosim za 5-6 dni lepega vremena, da mi ne zaj.... tega, v mojih mislih, čudovitega izleta. Karkoli te okrog tega zanima ti lahko razložim, najlažje je, če mi pošlješ PM, ali pa se dobimo v prihodnjih dneh na pirčku in kakšno rečemo.

LP

Mac

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno odrinem proti dolomitom v četrtek 24.6.2004. Če koga zanima se seveda loh prdruž.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Očitno je imel ID prav. Letos lahko naredimo FS na Stelviu. :D

:OK:

Ker večinoma odrinemo 25.junija, predlagam da se popoldan dobimo nekje pri prelazu Mendola.

Lahko pa že v Kranjski!?!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker večinoma odrinemo 25.junija, predlagam da se popoldan dobimo nekje pri prelazu Mendola

ID greš sam, ali imaš tokrat sabo ženo??

Midva tudi nekaj razmišljava, da bi se takrat odpravila v te konce. FS na Stelviu pa res nebi rad zamudil :D :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Midva pa takrat ne morva - škoda.

Imava pa namen it - še preden bodo taljankoti mel FERAGOSTO :angry: :kva2: :angry: :kva2: :angry:

Približno morda verjetno 16. julija.... :hmm:

Še kdo takrat, da se dobimo npr..... v Brumicu? :o Se nau gužve. :lol:

Popravljeno . Popravil Manuela
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:OK:

Ker večinoma odrinemo 25.junija, predlagam da se popoldan dobimo nekje pri prelazu Mendola.

Lahko pa že v Kranjski!?!

Zmenjeno !

V rokah bom imel Nedeljskega......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kje boste pa spali ? v šotorih ali sobah ?

jst v šotoru

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ziujo!

Jst se nisem se nikol udelezil kaksnega izleta ali potovanja pa me zanima kako je ce nimas veliko izkusenj in ce imas pocasnejsi motorcek.

Sam imam hondo dominator in potovalna hitrost je max. 130 km/h

Za dolomite je to najbrz ze prevec, ampak mislm na splosno - tud kaksno daljse potovanje (za recimo 14 dni).

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..........pa me zanima kako je ce nimas veliko izkusenj in ce imas pocasnejsi motorcek.............

Izgledaš natančno tako, kot smo izgledali mi pred mnogimi leti. :o

In tudi mi smo zbirali korajžo in malo dvomili v svoje in motorjeve sposobnosti.

In hvalabogu smo se okorajžili in se odpeljali. Od takrat gre gladko.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ziujo!

Jst se nisem se nikol udelezil kaksnega izleta ali potovanja pa me zanima kako je ce nimas veliko izkusenj in ce imas pocasnejsi motorcek.

Sam imam hondo dominator in potovalna hitrost je max. 130 km/h

Za dolomite je to najbrz ze prevec, ampak mislm na splosno - tud kaksno daljse potovanje (za recimo 14 dni).

LP

Nobeden se ni rodil z izkušnjami.

KAr se motorja tiče ni nič prešvoh, niti prepočasen, saj greš na potovanje ne na dirke .)

Poznam kar nekaj ljudi ki so s takimi čist povprečnimi motorji videli že veliko sveta.

Sej je tud Benka ni mela kakega hudega stroja pa je prišla z njim okoli sveta.

Ti sam pot pod kolesa polno denarnico in dobro voljo pa se boš imel fino.

Lp

LEteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ziujo!

Jst se nisem se nikol udelezil kaksnega izleta ali potovanja pa me zanima kako je ce nimas veliko izkusenj in ce imas pocasnejsi motorcek.

Sam imam hondo dominator in potovalna hitrost je max. 130 km/h

Za dolomite je to najbrz ze prevec, ampak mislm na splosno - tud kaksno daljse potovanje (za recimo 14 dni).

LP

1. ne ti meni hondice žalit s počasnim motorjem

2. ja, kdo pa misliš, da te bo lovil, če boš po dolomitih 130 vozu

3. .....................................................

4. Gre z nami tudi dekle, ki je prejšni mesec izpit naredila in ma Hyosunga 250

5. Spakiraj prtljago in se vidimo naslednji teden v dolomitih (lahko se nam pa tud pridružiš)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja hvala za podporo!

Jst mam zdej do 5. julija se neke obveznosti kr se mal studiram, bi se vam pa pridruzil po tem datumu.

Bom kej priromal na forum pa se kej slismo.

Ajd!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ciril za vspodbudo:

Predlani sem srečal modela, ki je čez Dolomite priromal nekje iz Skandinavije na 50 ccm mopedu. Njegov komentar je bil noro, le čez Stelvijo sem moral mal z nogami pomagat, ker mu je pod vrhom začelo zmanjkovati sape :lol1:

Popravljeno . Popravil Climber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

fantje kaj pa kaj cez italjansko mejo proti franciji??tam je tudi nekaj lepih prelazov ,mislim da je eden celo tam okoli 3 tisoč-oz vsaj visji je kot stelvio,pa tudi ni pretirano dalec od stelvia..podaljsek cca 2dni ture...drgac pa če bom mel na novo obuto fzs 1000 bom odrinal zraven...

Bladzo kaj priporocas za en komplet???razmišljam o Z6 z. in M1 sp.

lp dean

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola yamaha!

Najbrž misliš Col d'Iseran (2770m), najvišji asfaltiran prelaz v Evropi. Tudi mene mika, najbrž bom planil tja (in še malo po Provansi) naslednji mesec. Seveda pa ni edini na tistem koncu... :naughty:

In da ne bom čist iz konteksta tegale topica: zgleda da grem v četrtek tudi jaz v Dolomite :-))) zato se tule hkrati prijavljam na SoloRidersko srečanje na Stelviu (Stilfserjochu) v petek opoldne :yea2:

Popravljeno . Popravil suzuki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zato se tule hkrati prijavljam na SoloRidersko srečanje na Stelviu (Stilfserjochu) v petek opoldne :yea2:

Za tiste, ki startamo šele v petek, je to prezgodaj. Ker ne gremo po najhitrejši poti, ampak "čez hribčke in dolince" bomo zvečer nekje pri Mendoli.

Tako da bomo na Stelviu šele v soboto opoldne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!