Skoči na vsebino

Dolomiti


suzuki

Priporočene objave

Hola!

Eh, ni blema ID, kar nekaj nas starta v četrtek (in bomo v soboto že doma), zato smo se dogovarjali da se v petek dobimo na Stelviu; vi ki startate v petek se boste srečali pač v soboto, pa je. A smo SoloRiderji al nismo???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK, torej velja dogovor:

Petek in sobota 12.00 FS na Stelviu.

Bom povprašal sotrpine in verjetno prilagodimo plane. Imajo tam gor kaj dobrega za popapcat, ko bomo že tam nekaj ur viseli?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imajo tam gor kaj dobrega za popapcat, ko bomo že tam nekaj ur viseli?

Imajo!

Pred leti je smo s Climberjen celo odkrili eno bivšo sonarodnjakinjo ki je delala v gostilni. Bivša BIH ski reprezentantka, ki je kar v Bormiu ostala po enem od treningov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

Majo za papcat, najjeftinije kar un štant z wurstlni in zeljem :kva2: lahko pa greste tudi v hotelsko restavracijo - nema šta nema na Stilfserjochu :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj pa ne bi petkova ekipa prespala v istem kraju kot četrtkova in bi loh že v petek zvečer eno feštico užgal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbrž misliš Col d'Iseran (2770m), najvišji asfaltiran prelaz v Evropi. Tudi mene mika, najbrž bom planil tja (in še malo po Provansi) naslednji mesec. Seveda pa ni edini na tistem koncu... 

ja sam sm mal gledal inje sam mal manj kot deset metrov nizje kot stelvio..drgac pa bil lani tam in sm mel sončno na vrhu..letos pa se ne vem ampak ziher pred avgustom oz feragosto..
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola yamaha!

Najbrž misliš Col d'Iseran (2770m), najvišji asfaltiran prelaz v Evropi. Tudi mene mika, najbrž bom planil tja (in še malo po Provansi) naslednji mesec.

Suzuki ne bo glih držalo. Že leta 1985, ko sem pridno kolesaril v Pariz, sem se peljal čez Col´d Bonet, (2802m) takrat najvišji asfaltirani prelaz v Evropi. Je pa v bližini francosko italjanske meje. Nočem bit pikolovski za teh 32 metrov, ampak slučajno se še spomnim par francoskih prelazov in jasno, da mi takšna višina ne more uiti iz betice. Saj veš, več ljudi, več.....itd.

Seveda se ti prelazi ne morajo primerjat po lepoti z Dolomiti.

Pozdrav izpod vinogradov! ROCKY B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Col de la Bonnette je na višini 2850, torej skoraj 100 m više od Iserana. Suzuki, kako da tega nisi opazil .) :D

BTW, če grem in to bo znano v četrtek, potem odrinem v petek zgodaj zjutraj proti Canazeiju. Solo ali v družbi, meni je vseeno.

Popravljeno . Popravil Lucky
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

Nobody is perfect (and my name is Nobody :-)))

Zgodilo se je pa takole: Col de la Bonnette je na karti, ki sem jo jaz gledal, označern z višino 2715 m :? :hmm: :BUA:

Sem šel pa še v Googleta pogledat in našel tole zanimivo branje in slikce:

http://home.t-online.de/home/hubert.becker/bonette.htm

Torej sta dve možnosti : ali pravzaprav nihče ne ve koliko je ta Col zares visok (saj so številke od 2715 m do 2802 m, 2850 pa ni navedeno), ali pa je to prelaz z variabilno višino :lol1: ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da se ne boste prevec prepucavali, tole je pisalo lansko leto julija meseca na kamnu, ki stoji na vrhu prelaza. Valjda se drzi !!

LP Mac

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

@ mac: to seveda drži. Haklamo se pa okoli višine drugega prelaza, Col de la Bonnette, ne tega...

Mimogrede, Dolomitoljupci, današnja vremenska prognoza za Trbiž (in okolico) za četrtek popoldne in petek dopoldne predvideva dež... za Bolzano in okolico pa od četrtka do sobote "le" oblačno, ponoči pa tudi nevihte. Meni to pove:

- da je treba startat v četrtek dopoldne in priti vsaj do Cortine

- da bo dokaj hladno, dopoldne že v dolinah komaj malo čez 10 stopinj, na 2000 m pa le 5, s sabo torej dvojne dolge gate :-))

- da bo v campih oz šotorih najbrž kraljevala vlaga, zato morda bolje pomisliti na sobe (in motote v garaži)

Se beremo jutri, ko bo še novejša prognoza - ampak zaenkrat kaže, da nam ne bo treba na Hvar :-)))

Pa še tale fajn link za vreme po Evropi (izberete npr Italijo, potem pa posamezno mesto):

http://www.wetter.com/v2/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

Nobody is perfect (and my name is Nobody :-)))

Zgodilo se je pa takole: Col de la Bonnette je na karti, ki sem jo jaz gledal, označern z višino 2715 m :? :hmm: :BUA:

Sem šel pa še v Googleta pogledat in našel tole zanimivo branje in slikce:

http://home.t-online.de/home/hubert.becker/bonette.htm

Torej sta dve možnosti : ali pravzaprav nihče ne ve koliko je ta Col zares visok (saj so številke od 2715 m do 2802 m, 2850 pa ni navedeno), ali pa je to prelaz z variabilno višino :lol1: ...

Suzuki, saj ni panike. Sem pač videl tvoj zapis in sem si rekel, bom ga pač popravil. Ma briga me za tistih par metrov gor ali dol. Je pa dejansko možnost peljat sam prelaz okoli samega vrha, (kot razgledna ozka cesta na oficijalnih 2802 M.) ali pa nekoliko nižje čez samo sedlo. Vsekakor pa sam prelaz Col dela Bonnette ni na višini 2850 M - Lucky sorry! :P .)

Pozdrav izpod vinogradov! ROCKY B)

P.S. Ob priliki vam povem kaj vse se mi je zgodilo na tem prelazu. V glavnem nepozabne stvari. Zato tudi nepozabna višina tega prelaza. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čeprav je tole že čist :topic: bom dodal še tole. Tale Bonnette me je tako prevzel, da sem šel še malo brskat. In spet naletel na drugačne podatke. mislim, a se ne morejo zmenit al ne znajo izmerit? Prelaz (col) je po teh podatkih na 2715 metrov, vrh (cime de la Bonnette) pa na 2860.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vreme na Stelviu!

Danes dežuje, ampak do vikenda se MORA izboljšati.

Saj se tudi bo! Napovedi so vedno optimističnejšejše!

Če bo pa vmes malo dol padal, pa tudi ni pene. Sem lady včeraj nagnal kupit dežjaka. In poleg je babnca še ene gumjaste rokavice prvlekla. Bljak!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

Torej jutri je dan odločitve: ali v četrtek startamo proti Dolomitom ali proti Hvaru. Jest upam, da proti zahodu...

Vsi tisti, ki še nimate zemljevida Dolomitov, imajo ga v trgovini mislim da se reče Kod in kam, naproti Križank, 1:250.000 (al je 1:300.000?), odličen!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hojla

Jaz spremljam vreme na temu naslovu http://www.weatheronline.co.uk/Europe.htm ( vglavnem kar zadenejo) in kot sem ugotovil, je še največ sranja napovedanega za petek in to predvsem za kraje severno od Dolomitov. No tudi tam zna biti mal mokrote, ampak upam, da ne prav veliko. Plan naše skupinice je zato malo spremenjen in sicer štart v sredo direkt v Dolomite, malo vozikanja tamo - vamo, v soboto in nedeljo, ko pa je napovedana šajba pa čez Avstrijo domov. Delamo na temu, da se v petek, po vsej verjetnosti pa v soboto, ob 12. uri namalamo na Stelviu.

Se srečamo in vidimo in srečno vsem !!

LP

Mac

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

---Vsi tisti, ki še nimate zemljevida Dolomitov, imajo ga v trgovini mislim da se reče Kod in kam, naproti Križank, 1:250.000 (al je 1:300.000?), odličen!

V Kod&Kam dobil karto Dolomitov in tistih hribov severno v AU v merilu 1:200 000. Za cca 2 jurčka.

Popravljeno . Popravil HHV
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

Današnja vremenska kaže dež v Trbižu in Bolzanu od četrtka ponoči do petka zvečer... in ker imam frej le od četrtka do sobote je tole en... SHIT!!!

@ HHV: karta ki jo priporočam je mislim da Južna Tirolska al nekaj takega, fajn je pa zato, ker so gor Dolomiti in tudi Ortlerjeva grupa, se pravi Stilfserjoch in Gavia.

Popravljeno . Popravil suzuki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po linku, ki ga je prilepil Mac, je situacija malo boljša. Katera napoved bo obdržala? Glede na to, da so napovedi danes boljše od včerajšnjih in predvčerajšnjih, optimistično predvidevam, da bo lahko vreme celo boljše od napovedi!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pregledal še nekaj tujih prognostičnih kart (CH, A), ki običajno precej boljše zadenejo vreme kot naši in stvar sploh ni tako slaba, kot se nekaterim zdi. Poslabšanje v noči na petek in čez dan bo najbolj opazno severno od Dolomitov, seveda se lahko tudi v teh hribih skuhajo nevihte, kar pa za ta letni čas in hribe nasploh ni nič čudnega. Sicer pa če ne greš, ne moreš videt. kaj te čaka.

LP

Mac

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer pa če ne greš, ne moreš videt. kaj te čaka.

Točno tako! Tudi to je čar naših izletov.

In mi gremo neustrašno pogledat kakšno bo vreme. :yea2:

Morda pa bi vseeno kazalo v petek potovati bolj po južni strani. Počakajmo kako bo kazalo jutri.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

@ ID: kako je v Dolomitih ti bova jutri lahko že midva z Bladzotom (in še kdo) v živo povedala, hehehe... ti kar pokliči/SMSjaj zvečer, pa boš vse izvedel iz prve roke B)

Torej, spoštovani dolomitoljupci, jutri je dan D, odrinemo zjutraj, v rahlem drncu preko Logatca, Idrije, Tolmina, Bovca, Predela, Sella Nevee, Tolmezza, Villa Santine, Ovara, Sappade do Cortine in preko Passo Falzaregga in Passo Pordoia do Canazeija oz Albe, kjer bomo prespali.

V petek preko Karer passa, skozi Eggental, mimo Bolzana preko Mendelpassa in Gampenjocha proti Stelviu na petkovo srečanje SoloRiderjev, potem pa na jug do Gavie, nato ovinek do Madonne di Campiglo, nazaj do Clesa in spet proti Canazeiju.

V soboto pa moram jaz domov, torej približno prvi dan "v nazaj" (le pasoti bodo drugi :-)), ostali bodo pa uživali še en dan :cry: ...

Vsem lep pozdrav, eni se pa itaq srečamo "tam gor", na Stilfserjochu!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!