Skoči na vsebino

Dolomiti


suzuki

Priporočene objave

pred 4 urami, fishy pravi:

tukaj

To je pod Umbrailpass, preko katerega prideš s Stelvia in greš nazaj v Prato, bil tu s kolesom. Meja med Švico in Italijo - Južno Tirolsko. Livigno je del Italije, za predorom pa Švica. To je to. Bencin je bil poceni v Livignu, brezcarinsko območje, zato na meji nadzirajo kontrabant. Lepe slike, dober tekst.

Glede na to, da si bil zgodaj nazaj, dan je pa že dolg, bi lahko obvozil predor preko Bernine, St. Moritza in čez Ofenpass nazaj. Tako je bilo v St. Moritzu leta 2014.

 

IMG_20140927_125555.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst sm sel iz stelvia proti bormiu, nisem sel cez umbrailpass, prvi pregled tablice je bil na paso Foscagno 

tuki

in pol Livigno je se naprej od tega, tko da sm na moment res mislu da sm ze v švici :D, pol se en pregled pred preckanjem jeza, tm sm pa vedu da sm pol u švici :D

 

glede st.moritza pa niti ni bil v prvotnem planu, bolj me je vleklo v gore kot pa mesta in vasi, pa tudi, sem imel vtis da ko enkrat vidis 3, 4 vasice/mesta, jih vidis use

in se, to je bil moj prvi daljsi izlet v lastni reziji in res nisem vedel kaj pricakovat, tko da je blo tud nekaj straha, kaj pa bo, tudi zato sem se drzal plana kot pijanc plota :D

naslednjic!

kar bi se dodal tej ruti je prelaz Gavia in Silvretta, pa sta oba bila zaprta :(

aja, pa tud lago di cancano je bil v planu in torri di fraele mimogrede, ampak sem ga izpustil ker je bilo vreme na stelviu dokaj nestanovitno in sem hotel cim prej priti do hotela :D

Popravljeno . Popravil fishy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo sem ti pobrisal. Pa še naslov teme sem popravil, če ti je prav, če ne bom spet popravil. Lušne slikce, lušn izlet, vendar nekje omenjaš, da boš šel kasnej. Po mojem je sedaj konec maja začetk junija najbolje, ker še ni gneče, potem je več al manj kažin.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

brez pripomb, hvala dami! :D

sredi avgusta grem za podaljsan vikend na GP, ce bi mel na izbiro pa it spet ta route, bi sel mal kasnej, mogoce konec avgusta, tko da je tisti visek sezone mimo in vreme se vedno ok, je pa blo neglede na to, super :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako kot so ti napisali, Livigno ima v Italiji poseben davčni status, ne plačujejo IVA oziroma DDV-ja. Status so dobili zaradi odročnosti, pozimi je bil popolnoma odrezan od Italije, se vedno je najbolj zanesljiv dostop oni, skozi tunel, v Svico.

Tako Italijani kot Švicarji hodijo v Livigno po bencin, alkohol in cigarete, zato tudi carina.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
pred 7 minutami, Snecer pravi:

In ti si se obregnil ob moje povprečje zadnjič... 

Rad bi videl tvoje povprečje v Dolomitih. Pa kot vidiš na parih slikah, sem imel ob postankih za slikanje običajno motor pod kontaktom, ker ga je zaradi tank torbe nerodno ugašat in prižigat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Not si imel še AC Gerlos, VKlek, Nockalm, tako da ne sanjaj o čistih Dolomitih in prelazih :)

Ko sem bil prvič v Dolomitih za 5 dni pred leti, je bilo povprečje (vožnja v skupini, veliko ustavljanja) 51km/h. Dva vikenda nazaj, ko sem tolkel samo hribovje po Avstriji, samo ekstremni prelazi in vse povsem na easy, povprečje 60,1, no ob tisto si se ti obregnil. Pa sem vozil na "štandgas".

Ob tem da vse spuste zaviram z motorjem na easy in se ne zaganjam kot večina.

Ti mi pa z motorjem, ki ima 100PS od mojega in 2x večjo prostornino tu gor limaš neko mizerijo z 68kmh. Zato pa ti pravim, pokaži graf sled, tam se bo videla gas-bremza vožnja. 

Meni bi bilo nerodno s takšnim motorjem kazat take podatke.

In tako kot sem domneval, še en veliki pravljičar.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej se mi ne da razpravljat s tabo, ampak ugotovitev, da bi morala imet moč in kubikaža mojega motorja kakšen vpliv na povprečno hitrost ti je pa res skrajno bedasta. Če nisi opazil, je bil kolega s 600 ccm Fejzerko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, Frenk 67 pravi:

Sej se mi ne da razpravljat s tabo, ampak ugotovitev, da bi morala imet moč in kubikaža mojega motorja kakšen vpliv na povprečno hitrost ti je pa res skrajno bedasta. Če nisi opazil, je bil kolega s 600 ccm Fejzerko.

Očitno mu nisi mogel slediti pa ima samo 100ps. Po ravnini 140, gori pa cijazenje, zato taka številka.

Pa razpravljal, saj si se ti vtaknil v moje številke. Pokaži graf iz sledi pa bova videla vijuganje brzine, gas-bremza.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drugače pa nenormalno prazne ceste čez vikend v Dolomitih...........vreme pa tud brezveze......pa še same žejne Slovence sva srečala:twak:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, lukec pravi:

Drugače pa nenormalno prazne ceste čez vikend v Dolomitih...........vreme pa tud brezveze......pa še same žejne Slovence sva srečala:twak:

v vročini je trba več piti, da se nadoknadi tekočina !

Ja, ceste so prazne. Čez kakšne tri tedne pa ne bo več za zdržat. Bo spet modna revija avtodomov.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 11. 6. 2017 ob 10:10, Frenk 67 pravi:

Evo ti moj Garmin pa ti analiziraj :jezik:IMG_2279.thumb.JPG.1fc6df92b0407b0300262544bab8d7f8.JPG

Ti mas ze modernega.....:ras:

..... jaz pisem s kulijem.....:lol1:.

@Snecer kaj kej tolk kompliciras je pa ja cist en drek, koliko kdo vozi kako vozi . Pomembno je da se na potovanjih uziva.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Frenk 67 se je vtaknil v mojo vožnjo in povprečje pa je sedaj pojasnjeno.

Sicer pa sem bil tudi v začetku avgusta v Dolomitih, 2x, pa ni bilo pretirane gužve, tako da je bojazen odveč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, tonystx pravi:

v vročini je trba več piti, da se nadoknadi tekočina !

Ja, ceste so prazne. Čez kakšne tri tedne pa ne bo več za zdržat. Bo spet modna revija avtodomov.

Zame je to naj lepši mesec v Dolomitih,še nikoli me ni razočaral,treba se je samo izogibati 1000/1 kolesarske dirke......... 

Ob 11. 6. 2017 ob 9:07, Snecer pravi:

In ti si se obregnil ob moje povprečje zadnjič... 

A ni vse en kur...liter gor al pa dol,važn de se mamo lep:yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 29 minutami, lukec pravi:

 

A ni vse en kur...liter gor al pa dol,važn de se mamo lep:yea2:

Načeloma mamo povprečje dokler ni flaša prazna a ne :P

Dolomiti verjetno niso nobena izjema. Lušn izlet, lepe fotke.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, lukec pravi:

tam okol Dolomitou

dol3.jpg

Tukaj sem jaz peljal včeraj mimo. In se zdaj spomnim, da sem razmišljal, kako pravijo tistim majhnim utam, ki so posejane po polju. Kdo ve? Je pa ta vas pustila poseben vtis, sploh črpalka, ki jo nisem znal uporabljati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!