Skoči na vsebino

Dolomiti


suzuki

Priporočene objave

V Avgustu bi planiral 3 dnevni obisk Dolomitov. In sicer:

1: dan:

https://goo.gl/maps/XtkbVeeHTCp8sf7F7

Baza pri Gabrijeli, spati 2 dni tukaj: https://www.garni-reutlingen.com/en/rooms/hotel-colfosco-price-rooms-in-alta-badia.html  pri

 2. dan prevozit cca 300 km, na izi, kak predlog?

3. dan še kak prelaz in vrnitev domov cca 300 km, predlogi?

Nobenega norenja, na izi, si vzet čas, mi ni važno število prelazov, bolj česa ne zamudit, kake ideje kako organizirat 2. in 3. dan?

Popravljeno . Popravil Thundercat
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, 3nity pravi:

Od danes dalje velja nižja omejitev (60km/h) na prelazih Tonale, Mendola in Manghen IZKLJUČNO za A kategorij...

Od danes naprej ni več nikakršnega razloga, da bi jim še nosil svoj denar... Naj ga služijo na kolesarjih...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 27 minutami, SF pravi:

Od danes naprej ni več nikakršnega razloga, da bi jim še nosil svoj denar... Naj ga služijo na kolesarjih...

to izključno zato , da podaljšajo turistično bivanje motoristov iz 4 na min.7 dni.. in seveda poberejo mani mani..sporco cazzo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

30 minutes ago, SF said:

Od danes naprej ni več nikakršnega razloga, da bi jim še nosil svoj denar... Naj ga služijo na kolesarjih...

Ni ravno cisto tako. Del ceste med Mendolo in Tonale je samo 60km/h.

Tule je clanek, sem gledal vceraj in je samo en del poti, mogoce 10km.

https://www.ladige.it/news/politica/2020/07/24/limite-velocit-60-km-allora-domani-passi-dolomitici-altre-strade-montagna?fbclid=IwAR2AWdthV1QxcChamRIagtj_82Z099nrySgdJLKhWE-Gv5uKJzGWOoEFU34

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@krucymucy kakorkoli, voziti 60 po omenjenih cestah je strel v koleno ? da ne omenjam umikanja "hitrejšim" na določenih odsekih

In apetiti se povečujejo.. kot na primer Giau. Omejitev skozi čas pada, zdaj je že 50km/h, najnovejši radarji na stebrih, ki merijo v obe smeri, policaji,...  :baa:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pač ne voziš po omejitvi :P

učke na fedre, policaje pazit, radarje označit, in po pameti itak..številke so larifari

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, 3nity pravi:

@krucymucy kakorkoli, voziti 60 po omenjenih cestah je strel v koleno ? da ne omenjam umikanja "hitrejšim" na določenih odsekih

In apetiti se povečujejo.. kot na primer Giau. Omejitev skozi čas pada, zdaj je že 50km/h, najnovejši radarji na stebrih, ki merijo v obe smeri, policaji,...  :baa:

Uff ziher sem fasal... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 urami, thumper pravi:

to izključno zato , da podaljšajo turistično bivanje motoristov iz 4 na min.7 dni.. in seveda poberejo mani mani..sporco cazzo

No mene zadeva na moč spominja na blejce in njihovega župana...Očitno motoristov ne rabijo več,  bo dala EU...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 29 minutami, SF pravi:

No mene zadeva na moč spominja na blejce in njihovega župana...Očitno motoristov ne rabijo več,  bo dala EU...

Direktor občinske uprave Berčon ( ex) je dejal: vabljeni na Bled, ampak ne vsi v naenkrat.

Da se promet v Alpah in Dolomitih drastično ne omeji, je le ekonomski interes domačinov.

Drugače so se pa vse alpske države zavezale za zmanjševanje vpliva prometa...itd. Več v Alpski konvenciji, protokol Promet.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 urami, DAMI34 pravi:

učke na fedre, policaje pazit, radarje označit, in po pameti itak..številke so larifari

V ITA je veliko fejk radarjev. Postavljeni so pred, v in za vasjo. So oranžni, plavi in nekje sem videl tudi bele stebričke. Več kot 1/2 ima na mestu "kamere" nalepko. Cca. 2/3.

Med Mendolo in Tonale ni bogvekakšnih razgledov. Samo na plantaže jabolk. Mendolo se splača vozit v obe smeri. Šele na spustu vidiš kje si se vozil in kakšni razgledi so s slikovitega vzpona. Obvezno na vrhu Mendole (1.300m) zavit desno do RAI oddajnika na 1.700m.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 58 minutami, Whiskey pravi:

Mendolo se splača vozit v obe smeri. 

 

Večkrat... Jebeš tam razgled. Pravzaprav je huda cela cesta do Cisa... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Whiskey pravi:

V ITA je veliko fejk radarjev. Postavljeni so pred, v in za vasjo. So oranžni, plavi in nekje sem videl tudi bele stebričke. Več kot 1/2 ima na mestu "kamere" nalepko. Cca. 2/3.

Med Mendolo in Tonale ni bogvekakšnih razgledov. Samo na plantaže jabolk. Mendolo se splača vozit v obe smeri. Šele na spustu vidiš kje si se vozil in kakšni razgledi so s slikovitega vzpona. Obvezno na vrhu Mendole (1.300m) zavit desno do RAI oddajnika na 1.700m.

ti oranžni stebrički zlo radi drgač pošljejo položnico na dom, kamere ima v obe smeri. Sicer govorim za Goriški konec, ampak folk je že dobil pozdrave. So pa vsaj lepo označeni, pa tabla je prej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, DAMI34 pravi:

ti oranžni stebrički zlo radi drgač pošljejo položnico na dom, kamere ima v obe smeri. Sicer govorim za Goriški konec, ampak folk je že dobil pozdrave. So pa vsaj lepo označeni, pa tabla je prej.

Bodi pozoren, ko boš peljal mimo. Na več kot polovici je samo nalepka katera zgleda kot kamera. Lani sem bil pol leta večinoma po severni ITA. Vse od Toskane, Aoste, Como-Garda-Iseo, cela Tirolska, Dolomiti, ... Zero! Oči na peclje in po pameti pa ni kazni.

@SF Kakor komu. Jst se vozim naokol, da kaj vidim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, Whiskey pravi:

 

@SF Kakor komu. Jst se vozim naokol, da kaj vidim.

?

Zanimivi so tudi "semafori z radarji" ko se bližaš naselju: pred prvimi hišami stoji in ti prižge rdečo, če se prehitro bližaš .... in potem  gledaš kje je kaj zaradi česar je semafor tam: ni prehoda za pešce, ni križišče 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 39 minutami, Fazer03 pravi:

?

Zanimivi so tudi "semafori z radarji" ko se bližaš naselju: pred prvimi hišami stoji in ti prižge rdečo, če se prehitro bližaš .... in potem  gledaš kje je kaj zaradi česar je semafor tam: ni prehoda za pešce, ni križišče 

Senzorji vklopijo semafor in če ustaviš je OK, če pelješ skozi rdečo bo slikca in položnica! Za oba prekrška.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Whiskey pravi:

Bodi pozoren, ko boš peljal mimo. Na več kot polovici je samo nalepka katera zgleda kot kamera. Lani sem bil pol leta večinoma po severni ITA. Vse od Toskane, Aoste, Como-Garda-Iseo, cela Tirolska, Dolomiti, ... Zero! Oči na peclje in po pameti pa ni kazni.

@SF Kakor komu. Jst se vozim naokol, da kaj vidim.

Ko pobliska, ti je džabe gledat :)

Spustim gas jebiga, če je nalepka toliko bolje. Tudi pri nas so škatle "večinoma"prazne. K sreči.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 2 tedne pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!