Skoči na vsebino

Dolomiti


suzuki

Priporočene objave

Tisti, kateri ste ze bili (in ostali)….od petka popoldan do ponedeljka zvecer….! Je mozno osvojit Stelvio, Pordoi, Gardena…..in nazaj? Je premalo casa?

Konec Septembra…..jaz bi sel za dlje, pa kompanjon ne more…..v ponedeljek zvecer ze nazaj…..start pa nekje ob 16h iz LJ v petek?!

 

TIA

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

17 minutes ago, Roger G. Jagger said:

Tisti, kateri ste ze bili (in ostali)….od petka popoldan do ponedeljka zvecer….! Je mozno osvojit Stelvio, Pordoi, Gardena…..in nazaj? Je premalo casa?

Konec Septembra…..jaz bi sel za dlje, pa kompanjon ne more…..v ponedeljek zvecer ze nazaj…..start pa nekje ob 16h iz LJ v petek?!

 

TIA

Vsekakor, tudi samo sobota in nedelja bi bili dovolj za to.

  • Všeč mi je 1
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Roger G. Jagger pravi:

Tisti, kateri ste ze bili (in ostali)….od petka popoldan do ponedeljka zvecer….! Je mozno osvojit Stelvio, Pordoi, Gardena…..in nazaj? Je premalo casa?

Konec Septembra…..jaz bi sel za dlje, pa kompanjon ne more…..v ponedeljek zvecer ze nazaj…..start pa nekje ob 16h iz LJ v petek?!

 

TIA

Je možno. Že v petek popoldne lahko pridete nekje do Arabbe. Potem imate v soboto krog po Sella Rondi (omenjena Gardena je del tega kroga) in že v soboto popoldan se premaknete naprej preko Bolzana v smeri passo Mendola in Tonale. V nedeljo dopoldne z lahkoto skočite iz Bormia na Stelvijo, priporočam tudi Umbrail Pass! V Nedeljo popoldne pa potem že premik nazaj proti Meranu in v ponedeljek zvečer ste z lahko doma! :smoke:

Tako bi jaz naredil. Sem imel  že take izlete v takih časovnih okvirjih ravno tam okoli pa še malo dlje!

Lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Nemški časopisi poročajo o radikalnih predlogih glede zmanjšanja izpustiov CO2 za področje Dolomitov. Do 2030 bi te naj zmanjšali za 55 procentov. Seveda so se takoj spravili na motoriste s predlogi zapor za vožnje motoristov na pasove. Določene omejitve naj bi pričele že leta 2022. Tokrat, tako poročajo, naj bi resnično pričeli z radikalnim omejevanjem voženj...

Popravljeno . Popravil Loba
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kr nej jih majo zase. V dveh dneh dolomitov zagonim isto denarja kot v 14 dneh v Bosni :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 11. 11. 2021 ob 18:37, DAMI34 pravi:

kr nej jih majo zase. V dveh dneh dolomitov zagonim isto denarja kot v 14 dneh v Bosni :P

 

Dolomiti živijo od turizma, bolj od poletnega kot zimskega. Je pa poleti tam res obupen drenj, ogromno je samo prehodnih motoristov in avtomobilistov, od katerih nimajo domačini prav nič. Mogoče bo pa tako, da če boš prespal, boš dobil kupon za osmico po prelazih?! Kaj se ve.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da dobro kasirajo od motorjev in samo prehodnikov. Vstopnine, taxe, hrana pijača, nekje tudi spanje.

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 11/11/2021 at 6:37 PM, DAMI34 said:

kr nej jih majo zase. V dveh dneh dolomitov zagonim isto denarja kot v 14 dneh v Bosni :P

 

Ma, tem talibanom ne dam niti centa….

 

Naj pocakajo  Dolomiti, da jih se prefuram……

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 12. 11. 2021 ob 19:04, Roger G. Jagger pravi:

Naj pocakajo  Dolomiti, da jih se prefuram……

Saj za Ducatije ne bojo zapirali... :lol1:

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 11. 11. 2021 ob 18:37, DAMI34 pravi:

kr nej jih majo zase. V dveh dneh dolomitov zagonim isto denarja kot v 14 dneh v Bosni :P

A tolk mal zaslužiš ? Nažreš se Bosne. Bosno imaš tud pr nas na obali. Mal dražje kt tm dol ? V Dolomitih pa itak nisi vsakih 14 dni ?

Popravljeno . Popravil Whiskey
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Whiskey pravi:

A tolk mal zaslužiš ? Nažreš se Bosne. Bosno imaš tud pr nas na obali. Mal dražje kt tm dol ? V Dolomitih pa itak nisi vsakih 14 dni ?

jaz sem lahko vsak vikend, do Kortine imam 2 urce :P

Če mi verjameš, se prej nažrem Dolomitov. Preveč je že turistično, vse že umetno, zregulirano, v Bosni je pa še divjina, al pa delu Hrvaške in ostale juge

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 24 minutami, DAMI34 pravi:

jaz sem lahko vsak vikend, do Kortine imam 2 urce :P

Če mi verjameš, se prej nažrem Dolomitov. Preveč je že turistično, vse že umetno, zregulirano, v Bosni je pa še divjina, al pa delu Hrvaške in ostale juge

Imaš v ITA divjine kolkr hočeš. Mal pobrski. Naprej od Dolomitov je "strada della 52 tornate". Proti zahodu je tega se več. Poglej še na off-road in kolesarske forume.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Whiskey pravi:

Imaš v ITA divjine kolkr hočeš. Mal pobrski. Naprej od Dolomitov je "strada della 52 tornate". Proti zahodu je tega se več. Poglej še na off-road in kolesarske forume.

Nekaj je ne bom rekel da ne, pa še vedno je dražje kot na vzhodu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DAMI34 pravi:

Nekaj je ne bom rekel da ne, pa še vedno je dražje kot na vzhodu.

Ne lom ga. V Hoferju je najcenejše ? 

  • Všeč mi je 1
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, Whiskey pravi:

Ne lom ga. V Hoferju je najcenejše ? 

a ni Hofera tut u Bosni? :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 20. 11. 2021 ob 19:09, DAMI34 pravi:

jaz sem lahko vsak vikend, do Kortine imam 2 urce

Kje je pa ta trasa, meni se zdi da manjka vsaj ena ura.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, amateur pravi:

Kje je pa ta trasa, meni se zdi da manjka vsaj ena ura.

ne vem kok hitro ti voziš po AC :P

A je bistvo dve al 3 ure? Je to pomemben podatek? cca 240km, lahko grem po šihtu, spim 50km pred Cortino, pa sem naslednje jutro zlaha v Dolomitih.

Do Paklenice imam 270km, sem bil tam že v treh urah, ampak tudi v petih...pa vedno ista razdalja :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 mesecev pozneje...
Ob 11. 11. 2021 ob 18:37, DAMI34 pravi:

kr nej jih majo zase. V dveh dneh dolomitov zagonim isto denarja kot v 14 dneh v Bosni :P

 

Sem se ravno vrnil iz dolomitov. Kar se nekaterih cen tiče se ne strinjam. Spanje na stelviu, badia, colfosco v b+b z garažo od 45 do 52 eur. Moto znanci iz tujine so v okolici lj plačali 63 na osebo brez garaže. Pizza od 7.5 do 9.5 eur za primerjavo pri nas 3 do 5 eur dražja. Čez dan ob poti sem kupoval napitke v trgovinah in glej ga zlomka marsikaj ceneje kot pri nas...res pa je, da ni primerjave z bosno ali srbijo, slavonskim delom hrvaške. Razen goriva vseeno ni tako drago, da se nebi dalo preživet! 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Opevani garni hotel reutlingen🤔🤨😏 Pri njih sem spal štirikrat. Zadnjič 2018 sem bil zadovoljen in vse ok. Zadnja tri leta sem vsakič kot do sedaj poklical in skušal rezervirat ter vsakič bil odslovljen češ, da če ne spim najmanj dva dni se ji ne splača. Predvčerajšnjim sem jo klical iz stelvia kjer sem prespal sem jo zopet in mater vola se zgodba ponovi plus doda zgodbico, da ima prosto in da ima preveč stroškov zaradi covid ukrepov, ker mora vse razkuževat ter, da sobe ne da,če ne prespiva vsaj dva dni. Trikrat sem prespal v tem tednu v dolomitih pa nikjer nič o covid ukrepih vidnega...možno pa je, da je kakšna cvetka iz slo naredil kako pizdarijo pri njej in zato tako! Ampak jaz in moja družba nikoli! No in na koncu sva s kolegom rezervirala 100m višje od gabriele v garni criss in bila presenečena nad prijaznostjo lastnikov. Za enako ceno, z garažo, boljšo ceno in še bogatejšim zajtrkom! Priporočam...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Dadi pravi:

Sem se ravno vrnil iz dolomitov. Kar se nekaterih cen tiče se ne strinjam. Spanje na stelviu, badia, colfosco v b+b z garažo od 45 do 52 eur. Moto znanci iz tujine so v okolici lj plačali 63 na osebo brez garaže. Pizza od 7.5 do 9.5 eur za primerjavo pri nas 3 do 5 eur dražja. Čez dan ob poti sem kupoval napitke v trgovinah in glej ga zlomka marsikaj ceneje kot pri nas...res pa je, da ni primerjave z bosno ali srbijo, slavonskim delom hrvaške. Razen goriva vseeno ni tako drago, da se nebi dalo preživet! 

moj odgovor je bil sarkastičen odziv na tole objavo:

regulacije, omejitve, takse, kazni, radarji...

Se strinjam, da so: prelepi in ena od destinacij must go. Moja je rekla, ko sem jo vprašal a greva spet: sej si že vidu vse prelaze :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, DAMI34 pravi:

moj odgovor je bil sarkastičen odziv na tole objavo:

regulacije, omejitve, takse, kazni, radarji...

Se strinjam, da so: prelepi in ena od destinacij must go. Moja je rekla, ko sem jo vprašal a greva spet: sej si že vidu vse prelaze :P

 

Sem razumel na kaj si odgovoril! Sem malo nerodno zapisal zakaj bi želel komentirat in moj point zapisa je, da se da relativno poceni priti skozi, če gledaš cene. Vsakič me pa fascinira kako se tam znajo it turizem. V enih stvareh smo pri nas za luno in so tudi v bosni 50 let pred nami! 

Popravljeno . Popravil Dadi
  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Konec (zadnji teden) Julija po WDW-ju, je v planu preko Firenc in Pise pa se Bologne do Dolomitiv za 2-3 dni. Zagotovo je v planu Val Gardena….potem pa ne vem, ali najbolje biti tam in delati dnevne izlete naokoli ali potovati in spati drugje. Nazaj grede se planiran se postanek v Lago di Garda in potem proti Lj……!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Dadi pravi:

🤔🤨😏 No in na koncu sva s kolegom rezervirala 100m višje od gabriele v garni criss in bila presenečena nad prijaznostjo lastnikov. Za enako ceno, z garažo, boljšo ceno in še bogatejšim zajtrkom! Priporočam...

Bolj konkretno? Kje, koliko? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!