Skoči na vsebino

Dolomiti


suzuki

Priporočene objave

pred eno uro, siks pravi:

Bolj konkretno? Kje, koliko? 

100m višje od gabriele proti Gardena prelazu v Garni hotel Criss, 50 + taksa b+b po osebi https://garnicriss.it/en

Kljub vsej gužvi, ki je bila na Gardeni in Sella sem mnenja, da je možno najt za spat v pik sezoni dolomitov sproti vsak dan v smeri kamor naj bi peljala pot!

V dokaz mi je, ko me je zjutraj v petek Gabriela skenslala in sem na bookingu našel  v Colfoscu vsaj 15 b+b s ceno od 46 do 56 eur po osebi + Badia in Corvara!

Po tem, ko sva tu parkirala in uredila sva si zaželela pizzo za večerjo sva odšla v pizzerijo Tabladel, ki je od Gabriele. Malo mi je bilo čudno, da je bilo ob 7 zvečer skoraj prazno. Zato sva se obrnila in šla malo nižje po klancu navzdol v pizzerio nasproti Gabriele. Tam noter pa presenečenje. Bilo je totalno polno gostov, celo zunaj je bila samo ena miza prosta. V sekundi je bila pri nama kelnarca in sem ji povedal, da nimava rezervacije. Je samo rekla nič hudega in nama najdla mizo, prinesla pivo, naročiva pizzo, v 5 minutah sva jo dobila in že dolgo nisem jedel boljše! Ime pizzerije nisem pogledal, sem pozabil.

 

 

Popravljeno . Popravil Dadi
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Marilena je tut blizu..sampovem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 48 minutami, 3nity pravi:

Meni se je za razliko od tebe za včeraj zdelo, da ni "nobenega". Ceste "prazne", v prvi "koči" kjer sva se ustavila, je bila prosta miza,... Si ne bi nikdar upala trditi, da se vedno najde prosta soba, soforumaš ti lahko to iz lastne izkušnje tudi potrdi.

IMG_20220709_132835.thumb.jpg.2a7c9e8366e280a1d1b3811261e73595.jpg

IMG_20220709_132951.thumb.jpg.8cc2c7cdcf9a81cc08e60e45153296bf.jpg

IMG_20220709_161429.thumb.jpg.3e3b8c87fc4c1a71731fe223f490774f.jpg 🙏

IMG_20220709_1616502.thumb.jpg.4c44d051ce26eff7eeeb1accf628c585.jpg

IMG_20220709_162112.thumb.jpg.a2baf7778436b8bfac4b8e216efc6d06.jpg

IMG_20220709_162122.thumb.jpg.082f9ea443858da680456bb4e223a51a.jpg

IMG_20220709_170458.thumb.jpg.2e73a6e811bd5313107e35785182a88e.jpg

 

:OK:

IMG_20220709_1356572x.thumb.jpg.97bd8ff19d76d404065f69b794abb710.jpg

Jaz sem omenil Gardeno in Sella. Tam sva bila v četrtek okoli 10 ure. Strnjena kolona avtov, 5 avtobusov in tisoč motorjrv za gor in dol po obeh prelazih. Drugje je bilo kar ok.

Popravljeno . Popravil Dadi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz lastnih izkušenj povem, da med feragosto lahko prevoziš kar nekaj kilometrov in pritisneš kar lepo število hišnih zvoncev, pa še ni rečeno da boš našel zavetišče. Sva že prenočevala v pralnici v kletnih prostorih na rezervnih vzmetnicah, ki so bile zložene ob steni. V krizi je tudi to rešitev, če se gazdi - šefici lušta zaslužek... 

image.thumb.jpeg.d8eb04bfc7ea5f465bd3bbcf49d4f148.jpeg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še razlaga zakaj tako vedno naredim!

Ne rečem, da morate tako ravnat kot jaz, ki tretjo in četrto noč vedno poiščem b+b odvisno od razpoloženja, utrujenosti ekipe in nikoli ne rezerviram prej več kot prve dve nočitve! Meni je do sedaj vedno zneslo in sem imel srečo. Meni  je tako smiselno. Verjamem, da se vam je dogodilo, da je vse zasedeno v nekem kraju. Obstaja pa še naslednja dolina in za njo še kakšna dolina kjer imajo prosto! Enkrat sem šel iz Livigna do Arca pri Gardi spat! Sem bil v avgustu do sedaj sedemkrat in vse skupaj desetkrat že tam. Ker sem imel do sedaj s seboj ogromno "znancev", ki so si vsaj enkrat želeli videti Stelvio se je nabralo kar nekaj dogodivščin. Eni niti ne pridejo na začetek fure, eni bi šli že prvi dan nazaj, eni naslednji dan, enim pa nikoli dovolj ovinkov v Dolomitih, eni se ustrašijo prvih kapelj dežja in smo že v Postojni obrnili v Dalmacijo! Enim je babica zbolela! Tudi to je bilo za izgovor, da so ključe zgubil. Pa sem kasneje zvedel, da jih je žena skrila! V glavnem polno težav, ko je rezervacija fiksirana in pretečen rok, ko lahko skenslaš spanje! To mi je šola, ker sami veste, da za rezervacijo stoji kartica ali predplačilo. Po vseh hotelirskih pravilih, če ne prideš zaradi kakršnihkoli razlogov ti lahko odtegnejo do 100% cene b+b iz kartice, zadržijo predplačilo in štejejo kot, da si bil tam! Zato že vem, da je najboljša ekipa max treh motoristov, ki se primerljivo peljejo, so kompatibilno karakterni in se ujamejo! Zato imam že nekaj let samo preverjeno družbo dveh kolegov, ki se ne ustrašimo ničesar in si zares vzamemo čas za uživanje! Tokrat sva bila samo dva in je bilo super. Grem na pot, ki ni ni strogo začrtana in tako sem marsikaj odkril novega. V resnici si še najbolj sproščen, ko si sam tam in to sem bil že dvakrat, pa še bom!

To so moje izkušnje in srečno na cesti, lp

pred 5 urami, DAMI34 pravi:

Marilena je tut blizu..sampovem.

Vem in naslednjič bom tja šel, hvala za opombo!

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 hours ago, Roger G. Jagger said:

Konec (zadnji teden) Julija po WDW-ju, je v planu preko Firenc in Pise pa se Bologne do Dolomitiv za 2-3 dni. Zagotovo je v planu Val Gardena….potem pa ne vem, ali najbolje biti tam in delati dnevne izlete naokoli ali potovati in spati drugje. Nazaj grede se planiran se postanek v Lago di Garda in potem proti Lj……!

Daj se odloči, kaj greš gledat. Toskano al Dolomite. Če maš samo 2 do 3 dni, tudi prenočišča ne rabiš, saj boš 24 ur vozil. 

  • Všeč mi je 1
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Qay pravi:

Daj se odloči, kaj greš gledat. Toskano al Dolomite. Če maš samo 2 do 3 dni, tudi prenočišča ne rabiš, saj boš 24 ur vozil. 

Jaz sem popolnoma odlocen….od 22 do 24.07. je WorldDucatiWeek v Misanu….nato pa preko Firenc v Piso in nato lepo proti S preko Bolonje do Val Gardene. 
Ce bi natancno prebral bi razbral, da je dilema le ali imeti v Gardeni bazni tabor za 2 dneva in prefurat prelaze -ali potovati in spati v razlicnih krajih- in nato preko Lago di Garda proti Ljubljani…..planiran prihod v Capital nekje 30.07.!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če želiš nekaj več videti, potem spanje na sprotnih lokacijah. Spanje na isti lokaciji pomeni vračanje na lokacijo in vožnjo vsaj par kilometrov po istih cestah.  Ima pa prednost, da lahko odložiš nepotrebno prtljago, in odvoziš prelaze neobtežen. Na isti lokaciji ostanem samo v primeru, da si greva ogledat kak ledenik, ker gondola in podobni prevozi običajno vzamejo cel dan in se popoldan nima smisla premikat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 10. 7. 2022 ob 20:22, Roger G. Jagger pravi:

Jaz sem popolnoma odlocen….od 22 do 24.07. je WorldDucatiWeek v Misanu….nato pa preko Firenc v Piso in nato lepo proti S preko Bolonje do Val Gardene. 
Ce bi natancno prebral bi razbral, da je dilema le ali imeti v Gardeni bazni tabor za 2 dneva in prefurat prelaze -ali potovati in spati v razlicnih krajih- in nato preko Lago di Garda proti Ljubljani…..planiran prihod v Capital nekje 30.07.!

Ko imaš karto pomanjšano, izgleda enostavno, potem ko časovno splaniraš pot pa vidiš, da temu ni tako. Jaz bi tudi na tvojem mestu spala na poti, ker imam občutek, da se lahko plan hitro izjalovi. Pač gledaš, da imaš do 15ih narejeno rezervacijo in tako vsaj veš v katero smer iti. Pričakuj gužvo, sploh v okolici Garde zna biti problem, pa vse glavne poti v Dolomite so običajno zabasane, da o večjih toskanskih mestih ne izgubljam besed. Ogromno radarjev, na semaforjih so kamere (polna črta, rdeča luč). Kot izhodišče v Dolomitih mi je všeč Arabba. Če misliš obdelati tudi prelaze na zahodu 🤣 pa se definitivno odloči za spanje na poti.

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Ponte Di Legno sva spala v garni hotelu Sorriso. 120€ na noč za dva, krasna sobica, garaža. zajtrk. Vse kave so dali povrh. Spala eno noč, prijazni de so mi šli skor na živc.  izhodišče pod Tonale, pred Gavio, idealno za skočt do St moritza, Bernino, Stelvio....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 12. 7. 2022 ob 15:24, Kugelschreiber pravi:

V Ponte Di Legno sva spala v garni hotelu Sorriso. 120€ na noč za dva, krasna sobica, garaža. zajtrk. Vse kave so dali povrh. Spala eno noč, prijazni de so mi šli skor na živc.  izhodišče pod Tonale, pred Gavio, idealno za skočt do St moritza, Bernino, Stelvio....

Bi priporocil Sorriso za 1 noc iz smeri Imole in ce bi zelel cez Stelvio proti Val Gardeni/Arraba?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, Roger G. Jagger said:

Bi priporocil Sorriso za 1 noc iz smeri Imole in ce bi zelel cez Stelvio proti Val Gardeni/Arraba?

Ne vem po kateri poti prides do Ponte di Legno. Od tam naprej je po moje vse super. Ce gres “samo” cez Gavio in Selvio je kul pot. Ce imas dost volje/casa/energije in lepga vremena, morde lahko pihnes se tist viola krogec. Plus 150km. Umbrial, Martina, Reschen. Slednje je tist zvonik v jezeru. Za Stelvio sem imel izhodisce v Lani.  En del oranzne sem pelal en dan, drugi pa naslednji dan, pot domol. 
 

 

75BB5DCB-5C5E-4CC2-83D2-D2B75EE8AC0A.jpeg

Popravljeno . Popravil Kugelschreiber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, Kugelschreiber pravi:

Ne vem po kateri poti prides do Ponte di Legno. Od tam naprej je po moje vse super. Ce gres “samo” cez Gavio in Selvio je kul pot. Ce imas dost volje/casa/energije in lepga vremena, morde lahko pihnes se tist viola krogec. Plus 150km. Umbrial, Martina, Reschen. Slednje je tist zvonik v jezeru. Za Stelvio sem imel izhodisce v Lani.  En del oranzne sem pelal en dan, drugi pa naslednji dan, pot domol. 
 

 

75BB5DCB-5C5E-4CC2-83D2-D2B75EE8AC0A.jpeg

Hvala ti za ta detail zemljevid. 
Jaz bom prisel iz smeri Brescie (iz Imole)…..in bi nato prefural Stelvio in naslednji dan proti Val Gardeni!

84047702-5C4A-4696-B2B0-45B012170F36.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 minutes ago, Roger G. Jagger said:

Hvala ti za ta detail zemljevid. 
Jaz bom prisel iz smeri Brescie (iz Imole)…..in bi nato prefural Stelvio in naslednji dan proti Val Gardeni!

84047702-5C4A-4696-B2B0-45B012170F36.png

Iz Imole cez Stelvio pa nazaj v Ponti di Legno? Dobro bos gonil.  Jaz bi po transferju iz Imole verjeto spal, pa  drugo jutro zarana odpeljal Gavio, Stelvio in proti val gardeni. Zgodaj dopoldan je manj biciklov in avtodomov.  Plus, preveri kako je Gavia prevozna, da ni kakih zapor. Odprta je bila samo med konci tedna, od petka 14:00 dalje.  
 

Via michelin se mi za dolocene zadeve zdi bol uporaben kot google maps. 
 

  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, Kugelschreiber pravi:

Iz Imole cez Stelvio pa nazaj v Ponti di Legno? Dobro bos gonil.  Jaz bi po transferju iz Imole verjeto spal, pa  drugo jutro zarana odpeljal Gavio, Stelvio in proti val gardeni. Zgodaj dopoldan je manj biciklov in avtodomov.  Plus, preveri kako je Gavia prevozna, da ni kakih zapor. Odprta je bila samo med konci tedna, od petka 14:00 dalje.  
 

Via michelin se mi za dolocene zadeve zdi bol uporaben kot google maps. 
 

Tak je tudi plan…iz Imole z Ponti di Legno (spanje) in naslednji dan preko Stelvio v VG (4h voznje)….spanje v VG 2 noci (Pordoi inse kaksen prepaz) in potem pocasi proti LJ 

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 minutes ago, Roger G. Jagger said:

Tak je tudi plan…iz Imole z Ponti di Legno (spanje) in naslednji dan preko Stelvio v VG (4h voznje)….spanje v VG 2 noci (Pordoi inse kaksen prepaz) in potem pocasi proti LJ 

IMO topshit. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
On 7/10/2022 at 8:22 PM, Roger G. Jagger said:

od 22 do 24.07. je WorldDucatiWeek v Misanu….

Kaj zdej, ste poservisirali fijate? Če nisi še, zdej bo jeba, feragosto…..

0E245068-5ABE-484B-9CCF-E9E6A574B50B.thumb.jpeg.f2de97f3ba575e0799761245f8ac1380.jpeg

matr, kolk  vas je čakalo za olje dolit….🙄

😀

 

Ugotavljam, da se včeraj nisem vozil po Dolomitih, ampak po Karnijskih alpah. Monte Zoncolan, iz Sutria po široki in zelo lušni cesti do vrha, pa dol na Ovaro, mislim da česa tako strmega nisem še peljal. Od tam sva šla na Mangart, se mi je zdel kar širok in položen. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, Kugelschreiber pravi:

Kaj zdej, ste poservisirali fijate? Če nisi še, zdej bo jeba, feragosto…..

0E245068-5ABE-484B-9CCF-E9E6A574B50B.thumb.jpeg.f2de97f3ba575e0799761245f8ac1380.jpeg

matr, kolk  vas je čakalo za olje dolit….🙄

😀

 

Ugotavljam, da se včeraj nisem vozil po Dolomitih, ampak po Karnijskih alpah. Monte Zoncolan, iz Sutria po široki in zelo lušni cesti do vrha, pa dol na Ovaro, mislim da česa tako strmega nisem še peljal. Od tam sva šla na Mangart, se mi je zdel kar širok in položen. 

 

Poservisirano.....meni feragosto ne igra vloge,....dokler mi UBM ne pobegne na ribolov.

Samo 84.000 udeležencev (2018 nas je bilo 106.000)

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 minutes ago, Roger G. Jagger said:

(2018 nas je bilo 106.000)

Ja niso bli zadovolni s servisi na pisti....Bol me zanima kaka slikca s The hribčka, razgledi pa stuff ;)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Kugelschreiber pravi:

Ja niso bli zadovolni s servisi na pisti....Bol me zanima kaka slikca s The hribčka, razgledi pa stuff ;)

 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, luxsa pravi:

Ce sexsate tako kot se pripravljate za razne izlete ga imate skoz zunaj.   🤣

Kako meniskus?

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!