Skoči na vsebino

Dolomiti


suzuki

Priporočene objave

Hola!

Vrhnika-Idrija-Tolmin-Bovec-prelaz Predel-Sella Nevea-Chiusaforte-Tolmezzo-Passo di Mauria-Passo Tre Croci-Cortina d'Ampezzo-Passo Falzarego-Arraba-Passo Campolongo-Corvara-Passo Gardena-Passo Sella-Canazei-Alba-Passo Fedaia-Agordo-Passo Duran-Passo Cibiana-Passo di Mauria-Tolmezzo-Tarvisio-prelaz Predel-Bovec-Tolmin-Idrija-LJ-Vrhnika

Start ob 7:15, doma ob 22:00, 12 prelazov, 842 zelo različnih kmjev, od megauživaškega ovinkarjenja do prestrašenega slajdanja po pesku sredi ovinka in v tunelih... dobil vtis da se Dolomiti precej "kvarijo", veliko cest je precej zmahanih, zaflikanih, posedenih, luknjastih...

... ampak tud družbe se ne bi branla (s podobnim stilom vožnje of kors)... se kdo javi? :P ...

Suzuki hvala za zanimivo turco :worship: , bo treba preverit zelo kmalu :) Upam da v roku naslednjih 14 dni :D

Devilish..... jst se javljam za kompanjona na 2eh kolesih :lol: Mislim da bi glih nekak isti stil vožnje ujela :) Če se ne motim maš nekje stil LS/ST.

Lp Burnout

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Suzuki hvala za zanimivo turco :worship: , bo treba preverit zelo kmalu :) Upam da v roku naslednjih 14 dni :D

Devilish..... jst se javljam za kompanjona na 2eh kolesih :lol: Mislim da bi glih nekak isti stil vožnje ujela :) Če se ne motim maš nekje stil LS/ST.

Lp Burnout

...a mene vzameta zravn? ...resno, šel bi zravn sploh če bi se šlo tk na izi - LS/ST .

:krneki: :krneki: :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...a mene vzameta zravn? ...resno, šel bi zravn sploh če bi se šlo tk na izi - LS/ST .

:krneki: :krneki: :krneki:

Če si mislil za to tuco k jo je predlagal Suzuki, greš komot zraven, samo devilish ne vem če bo šla.... kakor je rekla.. rada malo zjutraj pospi :winkiss:

Drgač pa planiram it nekje od 2.7-5.7 eden od teh dnevov :)

Lp Burnout

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če si mislil za to tuco k jo je predlagal Suzuki, greš komot zraven, samo devilish ne vem če bo šla.... kakor je rekla.. rada malo zjutraj pospi :winkiss:

Drgač pa planiram it nekje od 2.7-5.7 eden od teh dnevov :)

Lp Burnout

..jp jp to turco, sam da sm jest 2.7-5.7 zeloverjetno na cresu ...jest sm upal da bi šli dans/jutr teden :rolleyes:

Popravljeno . Popravil -pero-
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če si mislil za to tuco k jo je predlagal Suzuki, greš komot zraven, samo devilish ne vem če bo šla.... kakor je rekla.. rada malo zjutraj pospi :winkiss:

Drgač pa planiram it nekje od 2.7-5.7 eden od teh dnevov :)

Lp Burnout

850km v enem dnevu?? Ma... sej tko ku sm tud pol napisala, jst ne vem če bi jih zdržala dosti več kot 500... mislim.. al pa bi morala neki časa še fajn kondicijo nabirat.. ker zapestje, pa rama kjer sm mela zlom, pa hrbet so kar začeli matrat pr 480km - tko da bi se naslednji km znali prevešat v boljkonetrpljenje.. lahko bi pa probala - probat pa ni greh, a ne? :) Samo 2. 7. - 7. 7. sm (najverjetneje) v Zadru na enem festivalčku.. tko da me ni ni...

Kar se pa mojga stila vožnje tiče... sicer jst sama sebe ne znam ocenjevat... Suzuki naj pove, al pa Duhec, sam ga ni nč več na forumu... mislim, da me je Duhec enkrat označil kot MS... pa včasih LS... odvisno od razpoloženja...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prosim, da v tej temi NE razpredate o poškodbah križa, vinjetah, dogajanju v službi in ne vem čem vse. TO je morda zanimivo za vsakega posameznika, za širšo občestvo pa seveda ne. Naslov je DOLOMITI, kjer bi ljudje radi prebrali stvari kot so nasveti kam spat, kje se dobro je, pa seveda predloge poti in podono... za "Dolomity by jaz ti in moja soseda" pa dogovarjanje kdaj štartate izpred lokalnega kafiča in podobno pa si odprite svojo temo, ki potem, ko se vrnete domov, odtone v pozabo... Verjetno ne bi želeli, če bi se vi odpravljali nekam na pot, brati klobasarije ostalih forumašev, ki so se - takrat ko je bila destinacija pri njih aktualna - pokakali v temo...
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No pa sta prišla spet dva dneva primerna za Dolomite in ostale Alpe.

Sobota 21. junija ob 6.30 start iz Kranja preko Korenskega sedla do Hermagorja, Kotscach mautna ,  Gailberg sattla, Linza do Toblacha(Dobbiaco) ob 9.50. Nato pa Cortina-Passo Giau-Passo Falzarego-Passo Campolongo-Passo Gardena-Passo Sella-Karerpass-Ora-Passo Mendola-Gampen Joch-Merano-Spondigna ob 19.15 nočitev.

Nedelja pa start ob 7.30 ob 8h že Passo Stelvio-Bormio in nazaj preko Umbrailpassa v Švico nato spet v Italijo in preko Passo Resia v Avstrijo na Funstermunzpass-Pillerhohe v Pitztal in preko hriba v Otztal do Soldna in na Timmelsjoch, spust in nato dvig na Jaufenpass spust do Vipitena in preko Brixna na Wurzjoch in od tam na Furkelsattel, nato pa preko Dobbiaca po isti trasi domov do 20.30 prijetno utrujen.

Na Timmelsjochu prvič. Deluje fascinantno s svojo dolžino dviga in spust

a. Tudi lep in širok asfalt. V kombinaciji s Jaufenpassom pa imaš ovinkov že kar "dost".

Vse skupaj 1350km, krasno vreme ogromno motoristov in na Stelviu preko 1000 kolesarjev.

Slikce iz nedelje, sobotne so šle v maloro.

post-11137-1214169309_thumb.jpgpost-11137-1214169361_thumb.jpg

post-11137-1214169377_thumb.jpgpost-11137-1214169397_thumb.jpg

post-11137-1214169415_thumb.jpgpost-11137-1214169436_thumb.jpg

post-11137-1214169457_thumb.jpgpost-11137-1214169502_thumb.jpg

post-11137-1214169517_thumb.jpgpost-11137-1214169549_thumb.jpg

post-11137-1214169567_thumb.jpgpost-11137-1214169586_thumb.jpg

post-11137-1214169608_thumb.jpgpost-11137-1214169630_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Suzuki hvala za zanimivo turco :worship: , bo treba preverit zelo kmalu :) Upam da v roku naslednjih 14 dni :D

Devilish..... jst se javljam za kompanjona na 2eh kolesih :lol: Mislim da bi glih nekak isti stil vožnje ujela :) Če se ne motim maš nekje stil LS/ST.

Lp Burnout

Greš jutri? Vreme menda bo.

Popravljeno . Popravil Igorr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jutri ob 6 uri startamo in se vračamo v nedeljo. :yea1:

Planiranih cca 2500 km,5 motorjev vendar ne bojo samo dolomiti, bo pa polno ovinkov na poti. Kešna fotka sledi.

Upam na ugodno vreme.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

850km v enem dnevu?? Ma... sej tko ku sm tud pol napisala, jst ne vem če bi jih zdržala dosti več kot 500... mislim.. al pa bi morala neki časa še fajn kondicijo nabirat.. ker zapestje, pa rama kjer sm mela zlom, pa hrbet so kar začeli matrat pr 480km - tko da bi se naslednji km znali prevešat v boljkonetrpljenje.. lahko bi pa probala - probat pa ni greh, a ne? :) Samo 2. 7. - 7. 7. sm (najverjetneje) v Zadru na enem festivalčku.. tko da me ni ni...

Kar se pa mojga stila vožnje tiče... sicer jst sama sebe ne znam ocenjevat... Suzuki naj pove, al pa Duhec, sam ga ni nč več na forumu... mislim, da me je Duhec enkrat označil kot MS... pa včasih LS... odvisno od razpoloženja...

A si mela prej modrega SV-ja? Sam preverjam,ker tudi jaz še nisem bil v Dolomitih,pa bi rad šel...pa še en moj kolega...sam rabva enga,ki pozna...če si pa tista kot mislim,da si,pol bi se pa lahko kaj zmenili...jaz na VFR-ki,kolega pa na FZ1

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po večletnih zimskih obiskih Dolomitov (smučanje na Kronplatzu in okoliških smučiščih) sem se odločil le-te obiskati tudi v poletnem času z motorjem. Da bi bila zadeva še malo bolj zanimiva, sem se tja odpravil s šotorom (nostalgija na najstniška leta pri tabornikih).

25.06. - Maribor-Dravograd-Korensko sedlo-Vršič-Predil-Sella Nevea-Tolmezzo-prelez Mauria-jezero Misurina-cesta pod Tri Cine-prelaz Tre Croci-Cortina d'Ampezzo (468 km).

Vreme odlično, v dolinah skoraj prevroče, prometa zelo malo. Camp v Cortini podpovprečen :headbang: , tudi sama Cortina me ni navdušila (sem pričakoval več od tako mondenega kraja).

26.06. - Cortina d'Ampezzo-prelaz Giau-prelaz Fedaia-Canaze-prelaz Sella-St.Cristina-Kastelruth-prelaz Nigra-prelaz Castalunga-Canaze-prelaz Pordoi-Arabba-prelaz Falzarego-ponovno prelaz Giau-Arabba-prelaz Campolongo-St.Vigil-prelaz Gurcia-Antholz (359 km).

Vreme odlično (do večera), prometa pa bistveno več kot prejšnji dan. Navdušen nad prelazom Giau (dober asfalt, odlični ovinki, zelo malo prometa, razen kolesarjev, ki pa sploh ne motijo), zato sem ga moral ponoviti. :worship: :worship: :worship: Prav tako navdušen nad prelazom Falzarego iz smeri Arabbe :worship: :worship: , medtem ko je spust proti Cortini povprečen (slaba cesta, položen spust brez posebnih zavojev). Ostali prelazi (prevsem Sella in Pordoi) me niso posebaj navdušili kljub večinoma popolnoma novem asfaltu, zato pa bistveno več prometa. Prenočil v odlično urejenem kampu v Antholzu :worship: :worship: :worship: . Zvečer nevihta s točo, ki sem jo preživel v odlični restavraciji v kampu ob gledanju tekme Rusija:Španija. Šotor odlično prestal to prizkušnjo, glede na to, da se je kar nekaj gostov kampa zateklo v restavracijo zaradi "poplave" v šotoru (morda pa so mi pomagale tudi moje taborniške izkušnje, kje in kako izbrati prostor za šotor, ne glede na to, da je od takrat minili če več kot 30 let).

27.06. - Antholz-prelaz Staller-Lienz-Wieissensee-prelaz Kreuzberg-Beljak-Celovec-Lavamuend-Golica-Radelj-Maribor (377 km).

Vstajanje v oblačnem in turobnem vremenu, ki je nakazovalo izboljšanje. Ravno ko sem nameraval podreti šotor, se je vlilo :headbang: , hitro zmetal vse stavri nazaj na suho in se čudil, kako vso to kramo sploh spravima na motor :unsure: . Preneha deževati, zato na brzino vse pospravim, zložim na motor (ni problema, domače vaje v pakarinju so prinesle svoje :naughty: ) in odbrzim, da ujamem vožnjo na pralaz Staller (iz smeri Antholza je prevozen vsaku uro med 30 in 45 minute, iz obratne smeri med 0 in 15 minuto). Vožnja do Lienza mineva v znamenju sonce-dež (dežni kombinezon sem oblekel že takoj pri odhodu iz Antholza :naughty: ), nato pa v glavnem lepo in sončno. V glavnem precej prazne ceste. Turistična vožnja ob južnem delu Vrbskega jezera. Seveda se nisem mogel odreči Golici, kjer sem srečal le dva motorista (tudi na znanih točkah ni bilo nikogar) :unsure: . Še čez Radelj in že sem v domači dolini, kjer sem po pogledih v nebo že čutil, da se bo vožnja končala z neprostovoljnim tuširanjem. In res se je vlilo takoj za Podvelko. Kratek postanek pri Šarmanu (za teh nekaj kilometrov pa se res ne splača oblačiti dežnega kombinezona), dež malo poneha in nadljujem. Do Bresternice me je pralo od zgoraj in od spodaj (na več mestih je bila cesta poplavljena), tako da sem doma pod tuš stopil kar v kompletni opremi (s čelado na glavi). Seveda sem pred uradnim tuširnjem vso opremo odložil in topel tuš je res prijal.

Končna ocena: odlično :worship: :worship: :worship: :worship: . 1200 km, ki so ponudili vse - sonce, dež, dobre ceste, odlične ovike. Dolomiti - še pridem :yea1: .

Fotke še sledijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Dolomite se lahko res zaljubiš ... !

Letos sem z motorjem prvič vstopila v ta čarobni svet in moram reči, da komaj čakam ponovnega srečanja z njim. Moja ocena super plus pet! :worship:

Koncem julija pa še dalje v Švico in Francijo ... pa vendar vedno znova v Dolomite. Blizu so. Vikend varianta je dobrodošla opcija, saj lahko v enem dnevu kar daleč prideš, kot midva z Godyjem :wub: zadnjič iz Maribora do Livigna ... :010 !

post-16688-1214654838_thumb.jpgpost-16688-1214654820_thumb.jpg

post-16688-1214654826_thumb.jpg

post-16688-1214654833_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je!

Do sedaj sem jih poznal le pozimi, sedaj pa še enkarat v drugem letnem času in to še z motorjem!

Enkratno - še grem! :yea1: :yea1: :yea1:

Fotke so tudi že objavljene, le linka ne znam narediti iz tega posta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res bi blo škoda ne izkoristiti tako vremensko idealne sobote za motoriranje.

Odločil sem se za dolgo enodnevno furo v srcu Dolomitov.

Ob 6.30 Kranj-Tarvisio-Tolmezzo-Prato Carnico-sella Ciampigotto-Auronzo-Misurina-passo Tre croci-Cortina-passo Giau-forcella Staulanza-passo Duran-passo di Cereda-passo Rolle-passo Valles-passo Pelegrino-Moena-passo Sella-passo Gardena-passo Falzarego-Cortina-Dobbiaco in po Dravski dolini preko Korenskega sedla ob 21.45 doma.

Ceste v Dolomitih so dobre v Sella krogu in na passo Rolle, katastrofa passo Duran ostale povprečno.

Uživancija v vožnji in praznih cestah:p. Rolle p. Valles do Moene.

Skupaj se je nabralo 809km.Glede na vreme in malo prometa sem res užival v vožnji in razgledih.

Nekaj slikic:

post-11137-1214723466_thumb.jpgpost-11137-1214723489_thumb.jpg

post-11137-1214723505_thumb.jpgpost-11137-1214723521_thumb.jpg

post-11137-1214723541_thumb.jpgpost-11137-1214723561_thumb.jpg

post-11137-1214723579_thumb.jpgpost-11137-1214723596_thumb.jpg

post-11137-1214723631_thumb.jpgpost-11137-1214723849_thumb.jpg

post-11137-1214723651_thumb.jpgpost-11137-1214723865_thumb.jpg

post-11137-1214723614_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je!

Do sedaj sem jih poznal le pozimi, sedaj pa še enkarat v drugem letnem času in to še z motorjem!

Enkratno - še grem! :yea1: :yea1: :yea1:

Fotke so tudi že objavljene, le linka ne znam narediti iz tega posta.

Dolomiti 25.06.-27.06.2008 By Banjo :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potrebujem vašo pomoč.

Rabil bi naslov kakšnega urejenega hotela ali sob (z garažo) v Dolomitih. Pogoj je, da je čimhitreje dostopen iz LJ. Štartala bova namreč v petek takoj po službi in bi bilo zaželeno, da do sobe prideva čimprej. Potem pa bi v soboto naredila eno krožno, v nedeljo pa domov.

O Dolomitih in tamkajšnjih krajih (še) nimam pojma. Vem samo to, da si v soboto in nedeljo želim ogledati smučasrka središča kot so Arraba, Cortina itd.

Hvala za vse vaše predloge.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po tvojem postu sodeč se mi zdi, da ti cena ni ravno najpomembnejša. Zato se ti samo v Cortino zapelji in tam veliko težje najdeš hišo, kjer ne oddajajo sob kot obratno! Z drugimi beseami: kamor se obrneš je možno najeti sobo (tudi z garažo, večerjo, zajtrkom in mogoče ti kje na posebno željo zvečer tudi plesalko zrihtajo)...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potrebujem vašo pomoč.

Rabil bi naslov kakšnega urejenega hotela ali sob (z garažo) v Dolomitih. Pogoj je, da je čimhitreje dostopen iz LJ. Štartala bova namreč v petek takoj po službi in bi bilo zaželeno, da do sobe prideva čimprej. Potem pa bi v soboto naredila eno krožno, v nedeljo pa domov.

O Dolomitih in tamkajšnjih krajih (še) nimam pojma. Vem samo to, da si v soboto in nedeljo želim ogledati smučasrka središča kot so Arraba, Cortina itd.

Hvala za vse vaše predloge.

Poglej www.garni-reutlingen.com semo bil ta vikend tam,žal vse zasedeno je pa tako kot je že napisal "tonystx" za motoriste 25€ in šefica zna slovensko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče še tale povezava

Vem pa, da sem našel po netu v centru Arabbe hotel z garažo, kjer je izven sezone polpenzion cca 45 €, pa hudiča ne najdem več :headbang: :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi ti priporočal Hotel Olympia v Arabbi. Sem bil lani septembra tam, imajo lepo urejeno in garažo za motorje, lastnik je namreč motorist. Pride te pa cca 40 EUR na osebo, to je za polpenzion v dvoposteljni sobi.

Hotel Olympia

Spletna stran ni ravno ažurna, mogoče ti kdo ki je bil letos že tam, pove natančne cene.

Je pa res da iz LJ do Arabbe zna biti dolga. Jaz sem se lani na poti tja ustavil v kraju Forni di Sopra, v Hotelu Posta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še naše potepanje od 25-29.6

Da nebo toliko pisanja kje vse smo se klatili sem traso kar narisal,vreme je zdržalo(hrabre prati sreča) v četrtek in petek nekaj malega dežja ampak komaj vredno omembe.V glavnem je pot potekala po planu razen zadnji dan nekaj korekcij (kolesaski maratoni)odpadel je falzarego,cortina,misurina in plockenpass

(zagozden šlepar v ovinku).No pa se je vseeno nabralo slabih 2000 km.

Še enkrat naravnost čudovito potepanje,če pa ti je še vreme naklonjeno pa v teh koncih skoraj ne more biti drugače kot noro lepo.

post-11915-1214842442_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil toma
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!