Skoči na vsebino

Dolomiti


suzuki

Priporočene objave

Prejšnji vikend sem bila z avtom v Dolomitih (sem spremljala par kolesarjev).

Po videnem, se z motorjem sploh v tem času niti dotaknem ne cest v Dolomitih. Motoristov je toliko, da so šli že meni na živce. Kolone čoperjev, potovalnih motorjev in ultra hitrih Rossi wannabejev so popolnoma zadušile ceste.

Tole je bolj skomercializirano kot naše postonjske ride :D.

Kdaj je situacija na teh cestah bolj umirjena? (če bo še sploh kdaj?)

Popravljeno . Popravil Teya
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdaj je situacija na teh cestah bolj umirjena? (če bo še sploh kdaj?)

Takoj ko zaviješ iz glavnih cest na prelaze :)

Seveda med tednom.

Ampak lani tudi v avgustu, ko so bile po dolinskih glavnih cestah kolone po prelazih ni bilo neke večje panike.

Pa tudi ni treba ravno tistih treh najbolj izpostavljenih pojahavat, saj jih je še dost zanimivih okoli :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takoj ko zaviješ iz glavnih cest na prelaze :)

Seveda med tednom.

Ampak lani tudi v avgustu, ko so bile po dolinskih glavnih cestah kolone po prelazih ni bilo neke večje panike.

Pa tudi ni treba ravno tistih treh najbolj izpostavljenih pojahavat, saj jih je še dost zanimivih okoli :)

Manemoj... kolesarji so se ziher vozli po glavni cesti!

Passo Giao (bogpamagaj kaka gužva, na vrhu cca 100 motoristov, ne zajebavam)

passo Tre Crocci (kriza ampak malo manj)

Passo ST. Antonio (kriza ampak malo manj)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prejšni teden (med tednom) prevozil kar nekaj prelazov (Giau 2x, Fedaia, Selle, Coastalunga, Pordoi, Falzarego, Campolongo, Furcia, Staller) in presenečan, ker ni bilo nobene gužve. Sicer kar precej motoristov, ki pa tako lahko vozijo hitreje kot ostali udeleženci, avtomobilov zelo malo, kolesarjev pa kar precej, a ti ne motijo.

Prelaz Giau prevozil 2x (zjutraj in popldne), pa sem se vozil tako rekoč po poplnoma prazni cesti. :worship:

Morda pa sem imel samo srečo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Manemoj... kolesarji so se ziher vozli po glavni cesti!

Passo Giao (bogpamagaj kaka gužva, na vrhu cca 100 motoristov, ne zajebavam)

passo Tre Crocci (kriza ampak malo manj)

Passo ST. Antonio (kriza ampak malo manj)

Eh, nam so edino gužvo kolesarji delali (sicer ne čisto v Dolomitih ampak):

Passo Gavia - 2000+ kolesarjev neka rekreativno/profesionalna tekma

Paso Stelvio - 1000+ kolesarjev tudi neko rekrativno dokazovanje

Ja za vikend zna biti neprijetno, ko so lokalni racerji tam, pa sekajo ovinke kot da so sami na cesti ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eh, nam so edino gužvo kolesarji delali (sicer ne čisto v Dolomitih ampak): Passo Gavia - 2000+ kolesarjev neka rekreativno/profesionalna tekma Paso Stelvio - 1000+ kolesarjev tudi neko rekrativno dokazovanje Ja za vikend zna biti neprijetno, ko so lokalni racerji tam, pa sekajo ovinke kot da so sami na cesti ...

V glavnem so se motoristi vozili povsem normalno, bolj so me nekajkrat prestrašili oldtimer kabrioleti (morali so imet neko srečanje - reli), ki pa so kar pošteno sekali ovinke. Pa še dva lokalca na SM-ih, ki sta ga tako pripičla za mano, da sem skoraj z motorja pado. Potem pa sta šla s punim gasom v ovinek, da sem mislil, da se bosta na skale prlimala. A očitno sta kar obvladala zadevo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prejšnji vikend sem bila z avtom v Dolomitih (sem spremljala par kolesarjev).

Po videnem, se z motorjem sploh v tem času niti dotaknem ne cest v Dolomitih. Motoristov je toliko, da so šli že meni na živce. Kolone čoperjev, potovalnih motorjev in ultra hitrih Rossi wannabejev so popolnoma zadušile ceste.

Tole je bolj skomercializirano kot naše postonjske ride :D .

Kdaj je situacija na teh cestah bolj umirjena? (če bo še sploh kdaj?)

Pejd na Kavkaz al pa v Himalajo tam je najbolj mir, če te seveda ne motijo pešci :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot sem obljubil, sem šel v Dolomite z mojim 125ccm 4T mopedom, točno po suzukijevi enodnevni trasi. Suzuki, še enkrat ti hvala, za tole traso- ODLIČNA je. Imaš pivo v dobrem.

Vrhnika-Idrija-Tolmin-Bovec-prelaz Predel-Sella Nevea-Chiusa forte-Tolmezzo-Passo della Mauria-Cortina d'Ampezzo-Passo Falzarego-Arraba-Passo Campolongo-Corvara-Passo Gardena-Passo Sella-Canazei-Alba-Passo Fedaia-Agordo-Passo Duran-Passo Cibiana-Passo della Mauria-Tolmezzo-Tarvisio-prelaz Predel-Bovec-Tolmin-Idrija-Vrhnika

Odhod: 6.00

Prihod: 21.00

Razdalja: 850km

Neverjetna izkušnja, ki je definitivno ne bom pozabil in jo bom še ponovil. Upam, da že letos (ampak dvo ali trodnevno, da se razume :D). Presenetil me je tudi timing, ki ne odstopa (oz. je malenkost boljši) od suzukijevega.

Najbolj všeč mi je bil prelaz Passo Cibiana, ker gori ni bilo videti toliko turizma in gruč ljudi. Najboljši ovinki so se mi zdeli po Passo della Mauria.

... prenadihan svežega zraka in utrujen od polnih 12 ur vožnje, grem SPAT. :)

post-15712-1215286279_thumb.jpg

post-15712-1215286325_thumb.jpg

post-15712-1215286366_thumb.jpg

post-15712-1215286411_thumb.jpg

post-15712-1215286445_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot sem obljubil, sem šel v Dolomite z mojim 125ccm 4T mopedom, točno po suzukijevi enodnevni trasi.

... prenadihan svežega zraka in utrujen od polnih 12 ur vožnje, grem SPAT. :)

Vse kar sem kdajkoli rekel slabega o 125kah vzamem nazaj.

in en :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zaenkrat vsaj 5 motorjev štartamo 26 pa do nedelje 29 iz smeri Cerkno. Trasa ni še fiksna, bo pa kar dinamična vožnja glede na izkušnje zadnjega obiska dolomitov. Če ne drugače se srečamo kje na poti.

lp

Ja mogoče pa res :photo: !!! Ja srečno pot vam želim !!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a bi mi znal kdo svetovat kaj glede izleta skoz dolomite, tko za vikend al pa mogoče mal podaljšan vikend, recimo 2 al pa 3-4 dni za 4 osebe. tako predvsem me zanima, kaj točno naj iščem, oglede pa to mislm pa najbolj razmišlam glede prenočišč. a se da to šotorit tud kje pa to pa kako je kj s cenami, da vemo kako se prpravt.

zdele berem to temo in sem začeu razmišlat, da bi se s frendi podal na en vikend izlet

Popravljeno . Popravil C4V4L13R
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prosim za nasvet - za vikend grem do gardskega jezera in bi rad šel po kaki zanimivi poti, brez ac s kakimi luštnimi prelazi in da bi tja prišel v osmih urah (v eno smer).

hvala :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

post-4329-1215549053_thumb.jpg

Priporočam cesto od Maniaga preko Claut-a do Longarone-ja! Super asfalt, dobri ovinki in široka cesta skoraj po celi dolžini ob cesti pa eno jezero, super panorama, dolgi mostovi in tuneli! Greš tudi čez en ''prelazek'', ki pa je sicer označen ampak komaj omembe vreden (nekaj čez 800m n.m.v.) Takoj nad Longarone-tom pa je en ogromen opuščen akumulacijski jez, mimo katerega se pelješ po tunelu z ''okni''-Slika je na spodnjem linku proti koncu posnetka.

Dolomiti 2008

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

drugi teden imam namen se odpeljati v dolomite, ali je potrebno v naprej rezarvirat spanje, ali pa še ni tolk turistov v tem času, da bom lahko dobil prenočišče, grem med tednom, nekje od ponedeljka do petka, odvisno od vremena, bazo naj bi imel v arabbi, kaj mi lahko svetujete, ali je kdo, ki gre drugi teden tudi v dolomite,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem bil že marsikje pa foter je bil že marsikje in nikdar ni nihče nič rezerviral pa vedno smo povsod spali, jedli in motorje imeli na varnem!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

drugi teden imam namen se odpeljati v dolomite, ali je potrebno v naprej rezarvirat spanje, ali pa še ni tolk turistov v tem času, da bom lahko dobil prenočišče, grem med tednom, nekje od ponedeljka do petka, odvisno od vremena, bazo naj bi imel v arabbi, kaj mi lahko svetujete, ali je kdo, ki gre drugi teden tudi v dolomite,

Ti samo piči in ne skrbi za namestitev, kajti tam se vsaka hiša ukvarja s turizmom. Mal povprašaj na par lokacijah in zdilaj ceno od 20-35€ za nočitev z zajtrkom. Med tednom je to najbolj ugodno zaradi prometa in cen prenočišč.

Srečno in lepo vreme!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

drugi teden imam namen se odpeljati v dolomite, ali je potrebno v naprej rezarvirat spanje, ali pa še ni tolk turistov v tem času, da bom lahko dobil prenočišče, grem med tednom, nekje od ponedeljka do petka, odvisno od vremena, bazo naj bi imel v arabbi, kaj mi lahko svetujete, ali je kdo, ki gre drugi teden tudi v dolomite,

http://www.antlia.it/ENG/arabba.html

Pošlji mail in uživajte.Pozdravite sinjoro Ivano,je tolk čudno gledala ko smo se pripeljali po največjem dežju...kak mesec nazaj...

25€,B&B

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naslednji teden v sredo gremo s frendi v Dolomite za štiri dni. Od tega bomo dva v Arabbi v tem hotelu Olympia in imamo rezervacijo ker se nam ne ljubi pol iskat prenočišča. Smo bli že lani tu in smo bili super zadovoljni.

Tu je link od hotela

http://www.arabba.com/frame_ing.htm

kdaj in od kje štartate

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naslednji teden v sredo gremo s frendi v Dolomite za štiri dni. Od tega bomo dva v Arabbi v tem hotelu Olympia in imamo rezervacijo ker se nam ne ljubi pol iskat prenočišča. Smo bli že lani tu in smo bili super zadovoljni.

Tu je link od hotela

http://www.arabba.com/frame_ing.htm

Mogoče kaj veš kakšne majo letos cene?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi gremo 8.9. in 10.8. Za 3 dni, pa sem se ravno začel spraševat a bi blo potrebno uredit rezervacije al ne, ker je ravno "fera gosta" al kako že pravjo italjani.

Zanima me predusem tisti ki ste bili tam pred kratkem kake so cene?

Ker kokr gledam na netu cene se vrtijo kr od 60€ do 70€ na osebo, to se mi zdi pa kr malce pretirano!

Popravljeno . Popravil Misek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar prični iskat prenočišča in si rezerviraj. Vsaj mi smo si, ker se nam po celodnevni vožnji ne ljubi iskat prenočišča. Sem pa v enem prejšnjih postov napisal link od hotela v Arabbi, kjer bomo imeli polpenzion za 39 EUR na osebo v dvoposteljni sobi. Grem pa jutri v Dolomite, kot kaže bolj kepat :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

končno doživu dolomite, startal v sredo 23. 7. in danes prišel nazaj, vreme sem imel krasno, skratka vse je bilo na mestu, med potjo videl sl. gradčane v silianu, so se peljali mimo mene, v arabbi pa sem videl 2x slovenca s punco na afrikitwin lj tablice, drugač pa skoraj nič slovencev, res lepi trije dnevi :worship: :worship:

fotke sledijo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!