Skoči na vsebino

Dolomiti


suzuki

Priporočene objave

Midva s kolegom bova med 15. in 17. bluzila po teh hribčkih, tak da če kateri ali pa katera da, naj javi. "Kateri" seveda samo za pijačo... :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Midva s kolegom bova med 15. in 17. bluzila po teh hribčkih, tak da če kateri ali pa katera da, naj javi. "Kateri" seveda samo za pijačo... :P

...Tudi skupina Motokluba Packenstein - Šmartno ob Paki se bo te dni klatila po teh hribih... SKUPAJ CCA. 1200 Km

1. DAN

Šmartno ob Paki

Kranjska gora

Amaro

Cortina d. Am. (camping)

2. DAN

Cortina d. Am (camping)

Selva di val gardena

Meran

Stelvio

Bormio

Pejo (camping)

3. DAN

Pejo (camping)

Bolzano

Brunico

Weissensee (camping)

4. DAN

Weissensee (camping)

Villach

Ferlach

Šmartno ob Paki

Upam, da nam bo vreme postreglo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je kaksen problem iti v Dolomite, ce je treba tankat vsakih 150 km?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne. Ko enkrat obvladaš tankanje na pumpah brez osebja ("self servis") - zadeva štima (kot pri kava avtomatih le s to razliko, da avtomati ne vračajo drobiža: ko mu daš npr. 20€, toliko potem dejansko natankaš). Še v vednost: trenutna cena je cca 1.5 €/liter :krneki:

LP

Popravljeno . Popravil Fazer03
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne. Ko enkrat obvladaš tankanje na pumpah brez osebja ("self servis") - zadeva štima (kot pri kava avtomatih le s to razliko, da avtomati ne vračajo drobiža: ko mu daš npr. 20€, toliko potem dejansko natankaš). Še v vednost: trenutna cena je cca 1.5 €/liter :krneki:

LP

Aha, hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ciao Dolomitoljubci,

danes na relaciji Passo Resia - Merano nepopisna gneča :wacko:, glavnina kolone se je nato (k sreči) vila proti Bolzanu, se bojim da se je začel Ferragosto :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Feragosto že traja cel teden... mi - Packensteini, v vsekem primeru (vreme!!!) odrinemo v petek!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo še moja pot za ta vikend. Itak do Stelvie. Kakšen predlog popravka poti?

jaz veliko nebi spreminjal,bi pa naredil majhno spremembo da nebi šel čez predazzo ampak na passo costalunga,nova levante,bolzano,passo mendola in naprej po tvoji poti,to je zelo lepa cesta še lepša pokrajina pred bolzanom pa še soteska ega in lep vzpon na mendolo saj je bolzano zelo nizko nekaj nad 200 m.n.v. ,pa ko bi šel že preko passo giovo bi pred tem skočil še na passo rombo to ti podalša pot za 40 km ampak je vredno,to je zame najboljši prelaz.v avstriji pa nebi šel iz siliana proti lienzu ampak po karnische dolomitenstrasse tudi zelo lepa panoramska cesta.

to bi bilo iz moje strani pa srečno vožnjo in obilo užitkov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izogibam se mest in mi Bolzano ne leži. Vidim pa, da zgrešim kar dva prelaza. Passo Mendola in pa passo costalunga.

Rombo sem pa že kar nekajkrat naredil in ga bom tokrat pač izustil. Mogoče bo pa treba stisnit zobe.

Karnische dolomitenstrasse je pa tudi opcija. Bomo videli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Kaj pravite strokovnjaki... a se splača jutri štartat? :whistle: ...Gledam vse mogoče vremenske napovedi in ponekod prav sobro kaže... ponekod pa "tako" tako"... kot da se vremenarji nekako ne bi mogli zmenit... :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bom prestavil na prihodnji konec tedna. Ta vikend je napoved slaba, čeprav zdaj vidim da mi kamot šlo. Od srede dalje pa nad Dolomiti naj ne bi bilo oblakov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Kaj pravite strokovnjaki... a se splača jutri štartat? :whistle: ...Gledam vse mogoče vremenske napovedi in ponekod prav sobro kaže... ponekod pa "tako" tako"... kot da se vremenarji nekako ne bi mogli zmenit... :unsure:

http://www.ilmeteo.it/

Na tej strani je napoved izredno natančna,smo glede na to napoved iskali luknje lepega vremena,do ene ure natančno. :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravnokar spakiral in naložil,jutri zjutraj pa čez Dolomite v Švico,malo Nemčije ,Avstrije....Skupaj okrog 5 dni.Še dobro,da gre zraven moj direktor in tako ni problema za dopust.

L.p.Andi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravnokar spakiral in naložil,jutri zjutraj pa čez Dolomite v Švico,malo Nemčije ,Avstrije....Skupaj okrog 5 dni.Še dobro,da gre zraven moj direktor in tako ni problema za dopust.

L.p.Andi

Če vzame še in kartico si pa zmagal... :worship:

Fajn se imejte... :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa sem osvojil tudi Dolomite, sva osvojila s kolegom Simonom, žal Igorr ni uspel dobiti prostih dni od dela, no pa saj bo še priložnosti, trasa pa je bila taka :

1.dan-odhod v torek 19.8 ob 11:30 Podpeč-Vrhnika-Idrija-Tolmin-Bovec-prelaz Predel-Trbiž-Ponteba-Nassfeld prelaz-Kotach Mauthen-Plockenpass-Tolmezzo-Ampezzo-Forni tu sva prespala v hotelu Cotone

2.dan-Passo della Mauria-Cortina d'Ampezzo-Passo Falzarego-Arraba-Passo Campolongo-Corvara-Passo Gardena-Passo Sella-Canazei-Alba-Passo Fedaia-Agordo-Passo Duran-Passo Cibiana-Cortina d'Ampezzo-passo Tre Croci-Toblach-Sillian-Kotach Mauthen-Beljak-Jezersko-Kranj-Podpeč prihod 19:00

zelo lepo je bilo, ovinkov malo morje, sorazmerno malo prometa, razen v Cortina d'Ampezzo in Toblachu, prvi dan sončno, drugi dan od jutra do popoldneva oblačno, popoldan v Avstriji naju je ujel dež v Dravski dolini in naju pral skoraj do Beljaka, od tu naprej pa sva zopet imela sonce. bilo je lušno in ravno dovolj ovinkov, vmes kar nekaj slabe ceste predvsem na Italjanski strani Nassfelda in na Avstrijski strani med Untertiliach in Kotachom !

prvi dan bi me kmalu snel en ata z avtom na klancu od Godoviča proti Idriji, za njim in kamionom pred njim sem vozil dovolj dolgo časa, da sem bil prepričan da me je videl, sopotniki zadaj so mi celo mahali, dal sem žmigavec, mu poblendal in na mestu s prekinjeno črto začel s prehitevanjem, ko sem bil že skoraj mimo njega pa nenadoma zavije v levo :headbang: , zgrešil me je za 10 cm, tako pravi Simon, ki je bil za mano, sreča da sem se iz previdnosti že prej postavil skrajno levo drugače bi me snel že na začetku poti, dobra šola sicer že nekajkrat preizkušena, po Italiji in Avstriji takih reči ni bilo, ob prihodu na Jezersko pa na vrhu srečava dva na RR motorjih, ki sta naju kasneje prehitela kot da ju nekdo preganaja :headbang:ne čudi me naša črna statistika !

žal slik nimam veliko, samo dve, ker sem butelj pozabil fotoaparat doma, tako imam na telefonu kar imam :headbang: :headbang:

Lep pozdrav vsem!

Popravljeno . Popravil Dadi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za vse dolomitske navdušence: po vremenu ta vikend (predvsem nedelja je bila kar kičasta, tako je bilo lepo vreme po sobotnem deževju) in predvsem po temperaturah sodeč se letošnja sezona počasi "pelje" proti koncu (tudi sneg na 2500 m n.v. to že naznanja).

Še nekaj utrinkov tega vikenda:

passo Sella

post-1569-1219700130_thumb.jpg

post-1569-1219700239_thumb.jpg

in Falzarego

post-1569-1219700307_thumb.jpg

Štartala pa sva iz St.Urlicha v nedeljo zjutraj, ko je bila temperatura ob desetih že kar jesenska ... :krneki:

post-1569-1219700669_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Fazer03
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

-20.08.2008

Štart ob8.00,smer Bovec,Predel,Sella Nevea,čez Mauria pass v Cortino,od tam na Giau pass in čez,pa na Falzarego in čez Valparolo v Colfosco k Gabrieli.Govori slovensko,ker je tržaška slovenka.B&B in garaža za 32 eur.(tel:0039 0471 836094).Tu sva srečala edine slovence.

Na predelu sva čakala eno uro,ker gradijo nov most.

-21.08.2008

Od Gabriele čez Grodnerjoch pass,na Sella pass,Pordoi pass,Karerpass,(na teh prelazih je veliko novega asfalta ,pa tudi stari drži,da je noro),potem pa proti Bolzanu,Merano in na Stelvio.Pečenice z zeljem so po 5 eur.Iz Stelvie v Švico,Umbraillpass,potem cirka 4 km dobrega makadama,Offenpass,Fluelapass in Davos.Turistov je bilo zelo malo.Hotel z reklamo Welcome bikers nama je ponudil B&B za 97 eur.Ceno sva zglihala na 50 eur,vendar odšla dalje.Naslednji hotel se je ponujal za 45 eur.Pičiva naprej in v naselju Klosters najdeva hotel Bundnerhof.Spanje,zajtrk,garaža za 100 CHF,oziroma 31 eur na osebo.Mislim,da sva bila edina gosta.

Odlična večerja v italijanski restavraciji 15 eur.

-22.08.2008

Tretji dan sva malo križarila po Švici,Liechtensteinu in Vaduzu.Od tam pa na Bodensko jezero,Bregenz in proti Nemčiji.Po navadni cesti za smer Lindau,čez tunel,na oni strani tunela pa avtocesta,Avstrija in kontrola vinjet.Ustavljali so ves promet in veselo kasirali.Kazen za motor je 65 eur,na koncu sva morala plačati le za en motor.Naprej pa čez Algau,krasne podeželske ceste,pa čez Oberjoch pass v Avstrijo,Gaicht pass,Hahntenjoch pass in v kraj Imst,kjer je že začelo deževati.Spanje in zajtrk,motorja na dežju,30 eur na osebo.

-23.08.2008

Sobota zjutraj sončna,vendar zelo hladno.Smer italija,čez Timmelsjoch pass.Na vrhu svinjsko hladno in oblačno.Ročke so dobro grele,pa še vseeno je bilo hladno v konice prstov.Čez tunel,Italija in sonček,ogreti pa se vseeno ni hotelo.Kupila ovčji sir in domač kruh ter narezala mojo domačo salamo.Sehr gut.

Od tu pa čez Jaufenpass,kjer je že začelo deževati.Potem sva vozila skozi po dežju,čez Bruneck,Toblach in spet v Avstrijo,v Sillianu pa sva se raje ustavila in si uredila prenočišče v Hotel Post,B&B ter garaža za 27,50 eur.Čez cesto pa je dober pub,kjer je veliko pivo po 2,8 eur.Glede na prejšnje cene okrog 4 eur sva to dobro izkoristila.

-24.08.2008

Nedelja,sonce,malo težke glave in pozen štart,po dolini Zilje,Šmohor,Korensko sedlo in domov na kosilo.

P.S.Nabralo se je okrog 1600 km.Največji vtis sta naredila Stelvio in Timelsjoch pass.Švica in Liechtenstein name nista naredila vtisa,vsaj ta del proti bodenskemu jezeru se mi zdi precej pust in zame dolgočasen.Vožnja se je odvijala v glavnem po omejitvah,čez prelaze pa na polno.Povprečna poraba GS-a je bila 5,1 litra,kolegov HD pa je kuril okrog 6,5.Na splošno pa je turistov precej manj kot lani.Slike sledijo.

L.p.Andi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spodaj sem prilepil nekaj obljubljenih slikic od AndiGS-a.

Nekaj utrinkov s poti po Dolomitih :naughty:

PzurY5msC6q3kX_eTA5YD.jpg

vIS6V6zGTZhzj6dpmvO8D.jpg

5t09g33GJmdacs_miRT-P.jpg

5H2PmM-66u9jvwVX6IwbW.jpg

zl98kq9TytXirS6qbeOub.jpg

nAF5Ds2MxQETcKSRwHXy-.jpg

HxVSTXnm0bqmaqbidp7za.jpg

oaoOjyke1m4CWZyct8wlO.jpg

qoQxKqUvhCppkbUMt_BxM.jpg

iTXdo6CA314ytpa9e5QZ5.jpg

mebKsD9_dK10X95Ft7Jv9.jpg

KB6KgagnJS_8yaByerExP.jpg

wGR1iZogNFgv9JtiIuV67.jpg

v0kb0WcVWOhX3uYpWzzK5.jpg

ltdPCwQWQ3FLlxMKF-lFT.jpg

poLz0f5PEJZBTLSMoAIJd.jpg

x1lq9tnX1I71FxgPaKPzx.jpg

MYJ3oz1BtpmHvVnGGtozx.jpg

G0K-jFbNvFZquCxsjFKFY.jpg

O2bnm_KL1sZIeyFN0NIik.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!