Skoči na vsebino

Honda XL 1000 V Varadero


Noise

Priporočene objave

Malenkost si pozen z nakupom, saj veš sezona, več možnosti za ugoden nakup bi imel čez zimo, sicer pa se vedno kaj najde.

Kar se tiče nakupa Italija, Nemčija ali Avstrija bo še treba prištet kak € zraven...verjetno veš kakšni so postopki.

imaš pa ta primerek na netu je že novejši model in če vse štima mislim da ne bil slab nakup :whistle:

http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=3660087

Sem šel pogledat, vendar je bil motor že enkrat kipljen na cesti in ima dosti posledic. Ima počene leve rollbare, sicer če nebi bil popraskan na skoraj vsaki plastiki bi še bilo.

Gume ima čisto fuč zato tudi motor malenkost trese, sam kaj ko sedaj ne moreš vedit če je to samo od gum, ploščice so tudi fuč.

Je bil pa tolk fer prodajalec da me je seznanil z vsemi prodrobnostimi.

4.600 ni vreden niti slučajno, jaz za tak motor, nevem no, nebi šel rizkirat, sem se že s avtom enkrat tako "nategnil", če pa bi ga že kupil definitivno med 3.500-3.800.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem šel pogledat, vendar je bil motor že enkrat kipljen na cesti in ima dosti posledic. Ima počene leve rollbare, sicer če nebi bil popraskan na skoraj vsaki plastiki bi še bilo.

Gume ima čisto fuč zato tudi motor malenkost trese, sam kaj ko sedaj ne moreš vedit če je to samo od gum, ploščice so tudi fuč.

Je bil pa tolk fer prodajalec da me je seznanil z vsemi prodrobnostimi.

4.600 ni vreden niti slučajno, jaz za tak motor, nevem no, nebi šel rizkirat, sem se že s avtom enkrat tako "nategnil", če pa bi ga že kupil definitivno med 3.500-3.800.

Probaj se zmenit, da ti prodajalec na svoje stroške zamenja gume in ploščice, ali za protivrednost(gume 230 in ploščice 70 eur + delo, rolbar še dodatnih 120 ) zniža ceno. Potem si pa že tam, kolikor misliš, da bi dal!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem šel pogledat, vendar je bil motor že enkrat kipljen na cesti in ima dosti posledic. Ima počene leve rollbare, sicer če nebi bil popraskan na skoraj vsaki plastiki bi še bilo.

Gume ima čisto fuč zato tudi motor malenkost trese, sam kaj ko sedaj ne moreš vedit če je to samo od gum, ploščice so tudi fuč.

Je bil pa tolk fer prodajalec da me je seznanil z vsemi prodrobnostimi.

4.600 ni vreden niti slučajno, jaz za tak motor, nevem no, nebi šel rizkirat, sem se že s avtom enkrat tako "nategnil", če pa bi ga že kupil definitivno med 3.500-3.800.

motorist007 sam bi z nakupom počakal čeprav je težko saj si se odločil (in pravilno si se odločil) ,da pripelješ domov Varico im pika !! Meni jo je lani zrihtal mototrgovec (Rmoto)iz Italije

l.04,abs,36000km (5200 eur) Ne preostane ti drugega kot da spremljaš avtonet ali pa se obrneš na ljudi,ki se ukvarjajo z uvozom!! Ko ti pripelje motor vzameš s sabo še kakega kamerada in zadevo prečekirata.Tudi če motorja ne vzameš ni panike !!(evri so v žepu) Če pa hodiš kej ven in obvladaš administracijo pol pa sploh ni problem (živci pa cajt):evilgrin:

Se pa občasno tudi na avtonetu najde kej pametnega sam sezona teče dalje jebiga !!

Potrpljenje motorist007 (medtem pa še enkrat prečekiraj temo Varadero,da boš o vsem dobro seznanjen):naughty:

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem šel pogledat, vendar je bil motor že enkrat kipljen na cesti in ima dosti posledic. Ima počene leve rollbare, sicer če nebi bil popraskan na skoraj vsaki plastiki bi še bilo.

Gume ima čisto fuč zato tudi motor malenkost trese, sam kaj ko sedaj ne moreš vedit če je to samo od gum, ploščice so tudi fuč.

Je bil pa tolk fer prodajalec da me je seznanil z vsemi prodrobnostimi.

4.600 ni vreden niti slučajno, jaz za tak motor, nevem no, nebi šel rizkirat, sem se že s avtom enkrat tako "nategnil", če pa bi ga že kupil definitivno med 3.500-3.800.

Probej pri moto Zorn, je zanesliv manjši uvoznik iz Italije, sam v redu mašine uvaža. Jest sem mojo pri njemu kupu pa me ni nategnu. 040513591 al pa na AVTONET:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem šel pogledat 3 varicem, na splošno sem bolj kot ne razočaran, sem gledal od 4500 do 6300 euro, veliko jih prodaja s počenimi plastikami za ta denar, enemu tudi avspuh ni tesnil, tam pri tački je mimo pihalo, sem takoj pogruntal k sem zalaufal da ni okey zvok, obrabljenimi gumami, od dananašnjih 3 ni bil niti eden opran ter spucan, hehe :D

Edino kar je bilo da so bile vse slovenske ter da imajo servisno knjigo.

Mam pa eno prašanje glede tele varice če kdo pozna iz Naklega http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=3726415

Drugače je motorček kolikor toliko solidno ohranjen.

Servisiran je bil v AS, ter kasneje v MOTO servisu VOMBERGER v Kranju, mislim da so pooblaščeni za Hondo.

Ima pa neka problemov

fuč sprednjo ter zadnjo gumo, nagaja daljinc za centralno, zobniki ter ketna je še za ccca 10.000km

ter kar me najbolj bega

Sprednje vilice(leva spusca olje, je po celi štangi), sicer se motor lepo pelje vendar ko gas spustiš in balanco spustiš se mi zdi da malenkost amopak res malenkost potegne v levo, je to možno da zaradi olja ?

Kakšne so lahko napake vilc če je olje gor, samo zanič semering ter na na novo olje ali bi bilo možnega še kaj hujšega ??!

Kakšen bi bil servis le tega na AS-u ?

Je pa sam lastnik povedal da je s spodnjo plastiko ki pride pod krivino zadel kamen s brega, ter da je bila menjala krivina auspuha ter da je spodnja plastika nova.

Kolk bi vi osebno odšteli za tak motorček potem ?

Glede na zgornje napake sem malo skeptičen, ima pa servis narejen na 48.000, svečke so bile menjane na 42.000, videl sem pa servisno knjigo in račune za vsak servis posebej.

Še nekaj, motor je 2004 letnik, mašina je temno sive barve, vendar ima tesnila na obeh straneh zelene barve na motorju, sem takoj opazil da izstopa, pri drugih sem videl sive barve testnila, oz ni bilo opazno, je možno je je bil motor komplet razdrt oz odprt že, ali ima tesnila tudi zelene bave, ker mal ven gleda in mi je takoj padlo v oči.

Sicer mi je pa kolega rekel da ima tudi on na Afriki zelena tesnila na mašini.

Fantje hvala za odgovore

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ups, poleg as domzale je bil servisiran v Čarman motosport ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta modri varadero je bil tudi v mojem ožjem izboru, vendar sem se potem odločil za enega črnega iz lj (Če se ga spomniš)

Do sedaj sem z njimkar zadovoljen.

Če ga kupiš, mislim, da se nimaš česa bat.

Ko kopuješ šest let star motor ne moreš pričakovat da bo popolnoma brezhiben.

Taki so samo novi in še to ne vsi.

Lp

PS

Pa za 4500 bi ga mogu dobit.

Popravljeno . Popravil Jetam
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cena niti ni toliko problem, skrbi me samo da ni kakšnih hujših stroškov z vilicam ;)

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kamen z brega :whistle:

Moje mnenje kar se tiče tega kamna z brega je da so bili poleg ostalega poškodovani tudi teleskopi !! (levi ali desni odvisn kam jo vleče) !!

Pr moji yamahi fzr1000 je bil zvit levi teleskop (padec) in je vedno rahlo potegnila v levo (bez ruka ) in tudi semering je spustil prav kmalu zatem!!

Po menjavi olja in semeringov v obeh teleskopih (Elisa Domžale) je semering na poškodovanem teleskopu spustil že čez prvo zimo......

Tudi po šestih letih mora biti motor brezhiben!! Pustimo gume pa zavorne ploščice to je le potrošni material ki malo vpliva na končno ceno !!

motorist007 če misliš,da je drugač Varica OK se dogovorta za pregled in popravilo na servisu da te ne bo kdo :l_01:

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za popravilo oz. ravnanje teleskopov z zamenjavo semeringov in menjava olja v vilicah imam dobrega mehanika. Meni je računal 130 €. Ko sem sam padel se na vilicah niti ni videlo, šele na centriranju. In ko Vara pade po tleh (ne na mestu) je ponavadi problem na vilicah. To je verjetno tudi pri tem motorju.

Če je drugače motor lep še ta strošek vkalkuliraj v ceno(zbij), sicer pa moraš tako in tako naredit komplet servis, da boš od sedaj naprej siguren v motor.

Sem pa mnenja, da 6 let star motor ne more biti čisto brezhiben (praskice itd), in če boš takšnega iskal ga ne boš našel, vsaj za tako ceno ne. Išči čimbolj ohranjenega. Jaz vse ostalo vzamem kot "tekoče vzdrževanje".

Želim ti dober nakup!

Iztok

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem malo poklical naokoli, servis vilic, torej menjava semeringov ter olja + delo pride 150-180euro, gume z menjavo pa cca 250 na pooblaščencih.

To pomeni 400 euro dol vsaj, če bo hotel bo, če ne ne, sicer sem poklical tudi tja kjer je bil motor servisiran pa sem jim rekel da jim pripeljem motor na servis, kakšen bo strošek z vilicam, glede na motor poznajo, in so mi rekli da je 100% samo semering za zamenjat ter da je bil motor čuvan.

Torej lahko zdaj njih za besedo držim :devil:

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni ljubitelji kač. :naughty::naughty: Zanima me če je kateri pri menjavi keten seta dal spredaj manjši zobnik. In kako se je obneslo??

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni ljubitelji kač. :naughty::naughty: Zanima me če je kateri pri menjavi keten seta dal spredaj manjši zobnik. In kako se je obneslo??

lp

Sem tud sam že spraševal pa vse tihu je blu :whistle: Bi ga pa zrihtal Leteči za dobrih 30 eur !! Sem pa preštudiral vse tabele in forume in ostal na starem razmerju !! Precej mnenj je bilo,da ketna precej bolj naje...e saj dela manjši krog (tak po domače) !!

Zanima pa tud mene,če je kdo že prakticiral!!

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni ljubitelji kač. trance_25_naughty.gif:naughty: Zanima me če je kateri pri menjavi keten seta dal spredaj manjši zobnik. In kako se je obneslo??

lp

Ko sem jaz vprašal mojega mehanika, je enostavno rekel, da naj pustim tako kot je, ker, da se ne splača. Sicer se nekaj pozna pri porabi (vsaj pri starem modelu).

In tako sem ostal pri osnovnem razmerju!rolleyes.gif

Iztok

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni ljubitelji kač. trance_25_naughty.gif:naughty: Zanima me če je kateri pri menjavi keten seta dal spredaj manjši zobnik. In kako se je obneslo??

lp

Jaz sem ravnokar zamenjal verižni set (DID X-ring) in ostal pri predpisanih zobnikih.

Sem pa menjal zobnike na enduro motorju in sicer spredaj sem zobnik zmanjšal, zadaj pa povečal. Ampak to je druga zgodbaevilgrin.gif .

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če boš kupil motor, ki bo imel že vso opremo montirano, potem ne boš imel nobenega dela okoli motorja!trance_41_w00t2.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če boš kupil motor, ki bo imel že vso opremo montirano, potem ne boš imel nobenega dela okoli motorja!trance_41_w00t2.gif

Bom iskren, takih skoraj ni, enima manjkajo stranski kovčki, drugim rollbari, tretjim centralno stojalo, zelo zelo težko je dobit motor z usem ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbolj, pol da mojga kupš, ima vse. :naughty:

Bom iskren, takih skoraj ni, enima manjkajo stranski kovčki, drugim rollbari, tretjim centralno stojalo, zelo zelo težko je dobit motor z usem ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbolj, pol da mojga kupš, ima vse. :naughty:

Kje si bil en mesec nazaj, ko se je en takšen prodajal. :naughty:

Popravljeno . Popravil vulcan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja res se je en tak prodajal.

Okolica novega mesta zelo ohranjen, z vso opremo.

sam cena je bila pa tud zelo ohranjana

Okoli 7500eur

letnik je bil pa 04, ali 05, se ne spomnim več dobro

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

motorist007 če misliš,da je drugač Varica OK se dogovorta za pregled in popravilo na servisu da te ne bo kdo :l_01:

LP

Evo varica kupljena, sva se še nekaj dogovorila okoli cene.

Se je danes še kolega peljal z njo in je rekel da ne kaže motorček nobenih problemov, lahko da je kakšna skrita napaka, ali problemi z vilicam ampak to se bo pokazalo s časom, zaenkrat se pelje tako kot treba.

Naredila sva prepis ter overila pogodbo, jutri gre motor na servis

Zamenjali se bojo semeringi na vilicah ter olje

Obe nove gume, sprednja ter zadnja

Najbrž se bo naredil še servis olje + filter(da nimam slabega občutka)

Varica ima roll bare, nosilec za kovček, givi kovček, daljinskega centralca z alarmom

Nekaj je :)

Hvala vam za pomoč

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobrodošel med nami, pa veliko lepih in varnih kilometrov ti želim!

P.S.

Letos je tudi meni "crknil" semering na desni vilici .Po nasvetih ,ki sem jih dobil na tem foromu sem obenem dal zamenjati tudi vzmeti za progresivne in dal notri olje 10W.Priporočam ti, da storiš isto in s tem občutno izboljšaš vozne lastosti.

Cena vzmeti 80€+40€delo,olje in semeringa.

LP

Pa srečno vožnjo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala, dajte mi še povedat katere gume mi predlagate za na varico.

Dunlop moto

Trailmax so za kaj ?

Continental moto

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!