Skoči na vsebino

Honda XL 1000 V Varadero


Noise

Priporočene objave

Takole je pa eden vaših vozil včeraj v Krškem ... je bil prav fotogeničen

post-25362-127214759492_thumb.jpg

post-25362-127214761287_thumb.jpg

post-25362-127214762297_thumb.jpg

post-25362-12721476373_thumb.jpg

post-25362-127214764708_thumb.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da je to naš Calmo!trance_27_notworthy.giftrance_27_notworthy.gif

Lp! Iztok

Jap, :kva2::kva2::010 Se mi še kar smeji. prav lepo potegne iz ovinka. :P

Simonu pa še enkrat hvala za fotke.

Popravljeno . Popravil Calmo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni

Sam se odločam po dolgem času spet za morebiten nakup motorja, gledam ravno Varadero 1000, zanima me glede letnika, gledam nekje 2003-2005, bilo bi odlično da bi imel abs, ter manjšo porabo, prebral sem da je ravno v letnikih razlika ;)

Kakšna je nekje realna cena za takšen rabljen Varadero, oglasil sem se tudi v trgovini kjer mi bi dali v štartu 10% na gotovino, ampak se mi vseeno zdi polna cena prehuda, vsaj za moj žep ;)

Bi pa realno bilo pričakovati da ima 5 let star motor pol cene novega ?

Hvala za kakšen nasvet

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni

....

Sam se odločam po dolgem času spet za morebiten nakup motorja, gledam ravno Varadero 1000, zanima me glede letnika, gledam nekje 2003-2005, bilo bi odlično da bi imel abs, ter manjšo porabo, prebral sem da je ravno v letnikih razlika...

Hvala za kakšen nasvet

Lp

Živijo motorist007,

Pomojem boš za letnik '04 dal kakih 4500€ bi pa na tvojem mestu pazi da z motorjem dobiš še kar nekaj dodatne opreme. Recimo rollbare, vse tri kovčke, mogoče povišano vetrobransko steklo, ogrevane ročke in seveda NIKAKOR ne pozabi na centralno stojalo saj boš brez njega težko mazal verigo.

kar se pa tiče porabe boš moral biti zadovoljen z 6 - 6.5 litra na sto. Strah o preveliki porabi (tudi do 11l) pa so zakuhali lastniki Var z slabo nastavljenim uplinjačem ampak ti se z letnikom nad '03 nimaš več kaj bati saj imajo novejše Vare že elektronski vbrizg. Naj pa napišem še, da se naš glavni (forumski) serviser za Vare pravkar prevaža z svojo '99 letnik po Iranu.

Tako, upam da sem ti kaj pomagal.

Sedaj pa v Novo Štifto, da mojo gospodično pater Niko požegna. ;-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Scottie saj je cena nekak realna ampak kdo ti bo pa prodal lepo ohranjeno Varico l.04 za 4500 eur :? Sploh pa z dodatno opremo ki si jo naštel !!

Je pa cena realna za pet let staro Varico za pol cene nove saj je Varadero legenda kot VW Golf :OK: in če jo hočeš imet v garaži je treba pač privlečt

evrčke na sonce :whistle:

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najlepša hvala Scottie za obširen odgovor ;)

Koliko je vse ta dodatna oprema vredna nova,

rollbari

vsi trije kovčki

centralno stojalo

Da vem koliko lahko cenim vso to dodatno opremo pri rabljeni varaderi

Ni mi problem dat 4000-5000 euro za takšen motor, več se mi pa že zdi nesmisel.

Torej če je modelsko leto 2004 ali 2005 ima že elektronski vbrizg, 2003 torej odpade ;)

Poraba je sprejemljiva 6-7l

Kaj pa ABS, koliko dejansko pripomore pri varici, ali nej gledam samo da bo elektronski vbriz in je to to ?

kamerad, se deloma strinjam s tabo, vendar imam tudi sam VW, ki je bil nov 32k, dal sem zanjga po 2 letih polovico, sedaj po 3 letih ko ga imam je zgubil še polovico, pač niso ravno rožnati časi :)

Lp

Popravljeno . Popravil motorist007
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najlepša hvala Scottie za obširen odgovor trance_44_wink5.gif

Koliko je vse ta dodatna oprema vredna nova,

rollbari

vsi trije kovčki

centralno stojalo

Da vem koliko lahko cenim vso to dodatno opremo pri rabljeni varaderi

Ni mi problem dat 4000-5000 euro za takšen motor, več se mi pa že zdi nesmisel.

Torej če je modelsko leto 2004 ali 2005 ima že elektronski vbrizg, 2003 torej odpade trance_44_wink5.gif

Poraba je sprejemljiva 6-7l

Kaj pa ABS, koliko dejansko pripomore pri varici, ali nej gledam samo da bo elektronski vbriz in je to to ?

kamerad, se deloma strinjam s tabo, vendar imam tudi sam VW, ki je bil nov 32k, dal sem zanjga po 2 letih polovico, sedaj po 3 letih ko ga imam je zgubil še polovico, pač niso ravno rožnati časi smile.gif

Lp

Se jo da nabavit tudi ceneje; samo ne smeš se "zaletet". Jaz sem jo nabavil iz Italije, zelo dobro ohranjena z nekaj opreme in za zelo dobro ceno.

Imam kontakt, če te zanima me kontaktiraj na PM.

Pa fajn nakup!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se jo da nabavit tudi ceneje; samo ne smeš se "zaletet". Jaz sem jo nabavil iz Italije, zelo dobro ohranjena z nekaj opreme in za zelo dobro ceno.

Imam kontakt, če te zanima me kontaktiraj na PM.

Pa fajn nakup!

Vbrizg goriva imajo od letnika 2003...če se ti ravno ne mudi išči dober primerek-ohranjen daj kak € raje več, da pa drži ceno pa ni potreben noben komentar, kvalteta se plača :yea1: Kar se tiče dodatne opreme; (rolbari, nosilci kovčkov,kovčki..in še kaj je odvisno kaj in kje boš kupil-)

seveda mora biti obvezno črna :yes:

želim dober nakup.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej mudi se mi nikamor, če bo kakšna pametna ponudba se bom mogoče odločil.

Kaj pa glede prevoženih km, je velika razlika če kupim motor s 25-30k prevoženih, ali pa 50k prevoženih ?

Načeloma pri takih motorjih to sploh nebi smel bit problem če je motor bil pravilo vzdrževan ?

Zanima me še cena servisa vsake 6000km na pooblaščencu, torej olje ?

Registracija predvidevam da je s 50% okoli 200-250 euro letno ?

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej mudi se mi nikamor, če bo kakšna pametna ponudba se bom mogoče odločil.

Kaj pa glede prevoženih km, je velika razlika če kupim motor s 25-30k prevoženih, ali pa 50k prevoženih ?

Načeloma pri takih motorjih to sploh nebi smel bit problem če je motor bil pravilo vzdrževan ?

Zanima me še cena servisa vsake 6000km na pooblaščencu, torej olje ?

Registracija predvidevam da je s 50% okoli 200-250 euro letno ?

Lp

Moja je kakih 300 km pred 50 000 pa teče kot namazana :)

Ti povem motorček za se zaljubit Vanjo ;)

Nimam ABS-a in do sedaj ga HVALABOGU nisem še potreboval. Ima pa, mislim, da privzeto CBS (Central Blocking System), ki razporedi zavorno silo na obe kolesi v razmerju 30%:70% zadnja:sprednja (če govorim neumnosti naj me kdo popravi)

Zavarovanje sem pri triglavu za osnovno + voznika plačal 197€ seveda z 50% popusta. Pravkar sem pa tudi zamenjal pogonski sklop (oba zobnika in verigo) ter olje (4l Motula) in oljni filter. V Španovem motocentru so mi zaračunali Olje + Filter + 2 uri enostavnega dela za cca 120€. Pogonski sklop ter gumijasti sklop mi je pa nabavil naš Leteči, ki se trenutno potepa po Iranu. No na Facebooku je pred par dnevi objavil 23 Aprila:

Premrazena do kosti nekje pri iranski meji. Jutri koncno iran.

Upam, da sta sedaj na lepšem :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala Scottie za odgovor, potem bom malo počakal če se najde kje, sem gledal da v Sloveniji ni ravno velika izbira rabljenih.

Mora imeti elektronski vbrizg, "po možnosti" tudi abs ;)

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Boš mogu dat kar 6000 če boš hotu kaj ohranjenega.

Klapa a je kdo probu ta nove TRAILMAX TR91 na Vari. Čez 1000 mam sprednjo za zamenat, sedaj imam C trailatack pa so bp, sprednja skoraj 18000 zadnja ma 10000 pa je še zlo ok.???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tud jaz morem obe zamenjat... pa nevem kaj gor dat.

Rad bi eno, ki čimdlje drži.

kaj svetujete? Tourance, Tourance EXP al to tanovo Dunlop.. morda Michelin?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja je kakih 300 km pred 50 000 pa teče kot namazana smile.gif

Ti povem motorček za se zaljubit Vanjo trance_44_wink5.gif

Nimam ABS-a in do sedaj ga HVALABOGU nisem še potreboval. Ima pa, mislim, da privzeto CBS (Central Blocking System), ki razporedi zavorno silo na obe kolesi v razmerju 30%:70% zadnja:sprednja (če govorim neumnosti naj me kdo popravi)

Zavarovanje sem pri triglavu za osnovno + voznika plačal 197€ seveda z 50% popusta. Pravkar sem pa tudi zamenjal pogonski sklop (oba zobnika in verigo) ter olje (4l Motula) in oljni filter. V Španovem motocentru so mi zaračunali Olje + Filter + 2 uri enostavnega dela za cca 120€. Pogonski sklop ter gumijasti sklop mi je pa nabavil naš Leteči, ki se trenutno potepa po Iranu. No na Facebooku je pred par dnevi objavil 23 Aprila:

Premrazena do kosti nekje pri iranski meji. Jutri koncno iran.

Upam, da sta sedaj na lepšem smile.gif

Scottie mislim da je DBS (DualBreakSistem) vse ostalo pa drži, kot si navedel. trance_27_notworthy.gif

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tud jaz morem obe zamenjat... pa nevem kaj gor dat.

Rad bi eno, ki čimdlje drži.

kaj svetujete? Tourance, Tourance EXP al to tanovo Dunlop.. morda Michelin?

Continental trail attack :OK:

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Boš mogu dat kar 6000 če boš hotu kaj ohranjenega.

Za 2005 letnik ter normalne km, rade volje ;)

Ampak 50k-60k + prevoženga, se mi zdi malo veliko za takšne cene, okoli 6k

Na italjanskih straneh jih prodajajo s 15-25k prevoženih, s opremo, za 5k, spet vprašanje če so realni km ;)

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Amm Ekipa,

CBS bo kar držalo, je pa res da pomeni Combined Braking Sistem.

Kar se rabljenih Var tiče, bi sigurno prej gledal rabljene v Nemčiji, Italijani imajo morda par 100 EUR razlike do nemških cen, ampak njihov odnos do servisiranja motorjev ali avtomobilov je legendarno v podnu - se pa na srečo naših kolegov najdejo tudi izjeme.

Sam vozim Varo 2005 z ABS in 47.000+ km, absolutno brez problemov, tako da nakup takšnega motorja tudi pri 50-60.000 km ni problematičen, pod pogojem, da je bil pravilno servisiran.

Kar se dodatne opreme tiče: komplet nosilcev, plata, trije kufri, povišano steklo MRA ali GIVI, centralno stojalo in še roll bar spredaj prodajna cena blizu ali celo malo čez 1000 EUR.

Pa dober nakup ti želim,

Zoolo

P.S.: Kar se gum tiče je moj favorit Tourance EXP, od vsega kar sem do sedaj vozil na cesti najboje dela.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čist za hec lahko povem da ima moj VTR, po motorju sorodnik Varadera, 80 000km, edino kjr se mu to pozna, je mal glasen klonk ob vklopu druge prestave. vse ostalo me kar pozitivno preseneča! Ko sem jo kupoval, se mi je Vara zdel prevelik motor, kljub temu da sem 185cm visok in 120 kil "močan" (pa tud enduro segment mi je nekako tuj) no odkadar vozim ta v2 agregat, večkrat pomislim in pogledam tud za varaderoti. . .

Popravljeno . Popravil Cartman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz imam pa 32000km.. vse ok.

me pri naslednjem servisu kaj posebej čaka? svečke, nastavitev ventilov?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za 2005 letnik ter normalne km, rade volje ;)

Ampak 50k-60k + prevoženga, se mi zdi malo veliko za takšne cene, okoli 6k

Na italjanskih straneh jih prodajajo s 15-25k prevoženih, s opremo, za 5k, spet vprašanje če so realni km ;)

Lp

Malenkost si pozen z nakupom, saj veš sezona, več možnosti za ugoden nakup bi imel čez zimo, sicer pa se vedno kaj najde.

Kar se tiče nakupa Italija, Nemčija ali Avstrija bo še treba prištet kak € zraven...verjetno veš kakšni so postopki.

imaš pa ta primerek na netu je že novejši model in če vse štima mislim da ne bil slab nakup :whistle:

http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=3660087

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Continental trail attack trance_40_thumbup.gif

LP

Continental TrailAttack napram Michelin Anakee 2 , 10 proti 3 za CTA.

Moje mnenje, pridobljeno po cca 500 km vožnje z novimi CTAtrance_30_punk.gifin 12 tkm z Anakee 2sad.gif .

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!