Skoči na vsebino

Honda XL 1000 V Varadero


Noise

Priporočene objave

Sem opazil, da ploscice niso enakomerno obrabljene. Pa sem malo bolj podrobno nastelal spanerje za ketno tako, da mi sedaj ne drsa vec ob disk. Bom jutri sprobal, ce bo kaj boljs. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem opazil, da ploscice niso enakomerno obrabljene. Pa sem malo bolj podrobno nastelal spanerje za ketno tako, da mi sedaj ne drsa vec ob disk. Bom jutri sprobal, ce bo kaj boljs. :D

???? Tega ne razumem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ocitno mi vulkanizer ni dobro nacentriral zadnjo kolo in je bilo rahlo zamaknjeno v levo. Zato je cel cas ploscica na vogalih rahlo pritiskala ob disk.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ocitno mi vulkanizer ni dobro nacentriral zadnjo kolo in je bilo rahlo zamaknjeno v levo. Zato je cel cas ploscica na vogalih rahlo pritiskala ob disk.

Moti me to, ker je nosilec diska vezan na os kolesa in če je kolo postrani, ne bi smelo imeti efekta na samo drsanje paken.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Disk je centriran na kolo, samo celjust je pa fiksirana na zadnjo nihajko in ce je kolo postrani po malem drsa.

Bom povedal kako se je obneslo nastavljanje kolesa po prvi voznji, ki pa ocitno nebo tako kmalu glede na to, da napovedujejo spet dez in sneg. :angry: :wacko: :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Varadero me matra do konca.

Dejte mi povedat ali ima centalno stojalo ali ne? (serijsko seveda).

Koliko pridejo nosilci stranskih in zgornjega kovčka od Givija?

Prebiral sem to temo in zasledil, da Givjevo vetrobransko steklo stane cca 36.000 sit? Kje se ga dobiti?

Če zberem cekine.... Maja pride še ena pošiljka....

Kok je to grdo, da te motorji tok matrajo, pa tok stanejo...

Sranje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Varadero me matra do konca.

Dejte mi povedat ali ima centalno stojalo ali ne? (serijsko seveda).

Koliko pridejo nosilci stranskih in zgornjega kovčka od Givija?

Prebiral sem to temo in zasledil, da Givjevo vetrobransko steklo stane cca 36.000 sit? Kje se ga dobiti?

Če zberem cekine.... Maja pride še ena pošiljka....

Kok je to grdo, da te motorji tok matrajo, pa tok stanejo...

Sranje

Imel sem prejšnji model in ga ni imel serijsko. Sem ga dodal naknadno. Vedi pa da je pri vožnji v dveh stalno drsal po asfaltu.

Kovčke pa sem imel originalne, ker bi z givijevimi ratalo preširoko...

Je pa ta novi varadero zagotovo super motor...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se tiče centralnega stojala pa še to...

Sem najprej kupil neoriginalnega.... Motor je bil dobesedno nestabilen in ga nisem sploh uporabljal. Nato pa sem kupi še originalnega...

Da ne boš tudi ti varčeval pri takih zadevah...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem podobnega mnenja kot mk-r kar se kovckov tice, da je bolje kupiti originalne, ker motor pride precej ozji. Jaz imam na mojem Givijeve pa pride motor ful sirok.

Kare se tice zadnjega kufra ti pa priporocam Givijevka 52 literskega je precej vecji in bolj uporaben od originala.

Centralnega stojala ni bil ne pri prejsnem modelu in ne pri zdajsnem serijsko. Se ga pa splaca imeti posebej, ce imas namen se vozit na daljsa potovanja in veckrat otovorjenega z vsemi tremi kufri.

Steklo imajo najbrz v TC-motoshopu ali pa pri Pilkotu od firme MRA, ki ima izvedbo z dvojnim steklom tako, da lahko usmerjas tok zraka. Cena je tudi okoli 36.000 sit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za odgovore.

Novi Varadero naj bi imel nastavljvo vetrobransko steklo. Kako to deluje in ali se ta funkcija ohrani, če se dokupi recimo Givijevo zadevo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nova Vara ima na vogalih sipce linijo z fiksirnimi vijaki katero se da po visini dvigat in spusat. Ce dokupis povisano sipco za novo Varo mislim, da bi se morala isto dvigat ali spusat, ker morajo biti luknje za pritrditev itak na istem mestu kot na originalu, samo zgornji del sipce je dalji in mogoce malo ukrivljen tako da spremeni tok vrtinca.

Jaz imam staro Varo pa sem imel povisano sipco dokler je nisem na vogalu odlomil :angry: . Razlika med originalno pa povisano je kr ocitna. Pri originalni mi sedaj bolj piha v celado prej je pa sopotnica bolj obcutila vrtincenje okrog celade, kar je pa pri njej sedaj manj obcutno. :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tnx vulcan.

Ker je denar vedno malce problem (ni dvoma: želim si Varo a ...) sem pogledal malce naokoli in se ustavil na Yamahi Tdm 900.

A me lahko kdo tuki potolaž in mi reče, da tud to ni tako slaba izbira....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tnx vulcan.

Ker je denar vedno malce problem (ni dvoma: želim si Varo a ...) sem pogledal malce naokoli in se ustavil na Yamahi Tdm 900.

A me lahko kdo tuki potolaž in mi reče, da tud to ni tako slaba izbira....

Res ni slaba :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tnx vulcan.

Ker je denar vedno malce problem (ni dvoma: želim si Varo a ...) sem pogledal malce naokoli in se ustavil na Yamahi Tdm 900.

A me lahko kdo tuki potolaž in mi reče, da tud to ni tako slaba izbira....

Ne moreš niti primerjati!!!!!!!!!!!!!!vse besede so odveč, pa ne da bi bil TDM slaba izbira, ampak Vara je Mercedes S klasa v primerjavi z TDM-ko.

LP Bobo B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bobo!

tole so pa samozavestne izjave:))

Sicer pa ne vem kaj si mislil z S klaso :))) Sosed jo je mel doma, pa mu je tok problemov povzročila ,da jo je po treh letih prodal, pa nabavu angleško mačko. :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gre za popolnoma različen koncept motorja. Varadero je potovalni "enduro" in kot ta spada v razred skupaj z BMW-GS, Suzuki V-Strom......ter nudi vse kar spada v ta razred(udobje,vetrna zaščita,način vožnje......)

TDM je drugačne zasnove in koncepta, ter ga ni mogoče primerjati z omenjeno klaso. Je pa vse skupaj na izbiri posameznika, nekdo se odloči za enega, drugi za drugega in na koncu so vsi zadovoljni.

LP Bobo B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma saj jaz bi na vsak način Varo.... ampak mi ne znese.

In za potovanja v dvoje se mi zdi Tdm nek cenovni kompromis... skratka še najbližje Varaderu pa čeprav je velika razlika.

2 mio sit še spraskam. še 600 jurjev mi je pa že preveč... in ko bi bil enkrat tam bi dal zraven še 400 jurjev pa bi imel Yam Fjr 1300... ko bi bil pa tam se bi pa še malo stegnil do Rt-ja in potem do Lt-ja in na koncu bi dal salbih 6 mio sit za Goldwinga.... ah....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In.... potem.... bi se zbudil... :zzz:

No...

Za dva mio sit pa že dobiš kar dobro ohranjeno varadrkico...:hmm:

Premisli...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Napraskaj samo 200.000 pa kupi V-Stroma.

Drugace tanova TDMka sploh ni slaba posebej, ce ti disi bolj sportna voznja.

Je pa kr precej manjsa od Vare.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej nimam nič proti rabljenemu motorju a ko sem prebiral objave tukaj ima "ta stara" predvsem ta problem, da veliko pije... itd...

Pa ko enkrat vidiš nov model...

Grem $ štet. Mogoče se je kaj razmnožil vmes.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ima "ta stara" predvsem ta problem, da veliko pije... itd...

To niti ni tako kritično... Meni nikoli ni pila več kot 7...

Ima pa nov model veliko drugih prednosti..

-vzmetenje

-pomično steklo

-abs

-itd

Jaz bi se kar potrudil in zbral za ta novo :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam sem za 1.7 mio SIT, dobil 3 leta star 17.000 km Caponord in to vsemi uradnimi servisi, novimi gumami... V glavnem zlo veliko motorja za ta denar, sem že 1000 km na njemu naredil, če bi bil zenk..., bi se že moralo poznati, no pa dela brez problemov.

Če dobiš kje kakega je to super nakup, vsaj po moje za manj denarje motor, ki je zelo blizu Varaderu, kej pa celo boljši (visoke hitrosti, sovoznikov sedež no, pa tud elektronski vbrizg in 6 prestav, če primerjaš prejšnji model...).

Nočem antireklame za Varadera delat, ker je super motor ampak, je pa Caponord zlo o.k. alternativa, še posebej glede na nenormalne cene rabljenih Varaderov.

lp

Rudi

btw.

Capo porabi max 7 litrov (avtocesta skoz 160-190 km/h in lokalne ceste do konca), normalno pa dost pod 6 litrov, se 6 prestava pa elektronika res pozna, tud jaz bi na tvojem mestu, če kupuješ Varadero, raje dal še mal zraven pa novega nabavil.

Popravljeno . Popravil rudib
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej nimam nič proti rabljenemu motorju a ko sem prebiral objave tukaj ima "ta stara" predvsem ta problem, da veliko pije... itd...

Pa ko enkrat vidiš nov model...

Grem $ štet. Mogoče se je kaj razmnožil vmes.

Moja lestvica za razred potovalni enduro in okoli 2mio.SIT:

1.Honda Varadero 2003 iz uvoza(počakaj še tri tedne)v Nemčiji jih maš veliko z garancijo...

2.Enako, počakaj makar mesec dni ne bo ti žal

3.Suzuki V Strom-novi

4.Triumph Tiger 2002...

5.Aprilia Caponord 2002.2003

6.Yamaha TDM nova

LP Bobo B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!