Skoči na vsebino

Honda XL 1000 V Varadero


Noise

Priporočene objave

V oglasniku videl eno Varo l.03 z 6000 km, kufer in sport auspufi cena 2.350.000 sit. Kaj tazgale bi se kr splacalo kupiti posebej, ce bi se malo ceno spustil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo k tolk cvikam kupit rabljen motor....

Eh.

Tako ti bom poveal...

Če boš nabavil tega z 6000 km ni panike...

Z sabo vzemi enega kleparja in bosta hitro ugotovila če je bil kdaj na tleh. Kar se tiče km, pa boš hitro videl če laže.. Pri 6000 - orig. gume na pol obrabljene, malo poglej vijake, tačke, verigo...

Če bi kupil motor z reklamiranimi cca 30.000 km te kahko nategne za kakih 10.000km, pri 6.000 pa se to ne da.

Jaz sem vedno iskal take. Leto stare z do 10.000 km... Tukaj je zadeva kar sigurna...

Vso srečo, pa čim prej kupi da ti ne bo živcev razjedalo... :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po moje tudi ni panike posebej, ker je se motor v garanciji. Drugace se pa na Vari kr hitro opazi ce je bila kaj razbita, ker noben klepar nebo spravil motorja v taksno stanje kot je bil prej. Je pa priporocljivo, da pri ogledu vzames se kaksnega kleparja ali pa kolega zraven, ki se vsaj malo spozna na motorje. Zato ker vsak gleda motor iz svojega zornega kota in vidi tisto kar npr. drugi ne. V glavnem vec oci vec vidi. :)

Jaz sem lani kupil mojo Varo l. 99 z 22.000 km od 2. lastnika. Sem ga sel ene dvakrat gledat, najpej sam, potem pa se s kolegom. Pa se mi je nakup kr obrestoval. Z motorjem sem naredil 13.000 km pa nisem imel nobenih problemov.

Je pa res, da je Honda. :D :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

LP.

A je mogoce za letosnjo sezono kdo obul svojo Varo v gume Michelin Anakee ali Dunlop 607 ? :?

Ce je kdo mi prosim naj pove kako se kaj motor obnasa? :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

živijo, mam eno vprašanje, no torej, berem jaz AF1 forum, kjer Caponord zlička VFR-ko kot allrounder za po Ameriki :yea2: . Do tu :topic: naprej pa ne več. En tip prijavi, da je VFR-ka pač edini allrounder od honde v Ameriki ter da je pač zato taka, dokaj nenavadna primerjava v testu, drugi tip prijavi, da ima Honda tudi Varadero in naj raj to primerjajo, nakar spet en Američan prijavi, da v Ameriki še nikoli niso za Varadero slišali :? :kva2:

A je tole res možno, da Honda Varadera ne prodaja v Ameriki, ravno letos sem planiral en izlet v ZDA z motorjem, pa se mi je Varadero zdel najbolj očitna izbira za rentanje, pa ja da ne bom na koncu s kakim HD 883 končal :cry:

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je tole res možno, da Honda Varadera ne prodaja v Ameriki, ravno letos sem planiral en izlet v ZDA z motorjem, pa se mi je Varadero zdel najbolj očitna izbira za rentanje, pa ja da ne bom na koncu s kakim HD 883 končal :cry:

lp

Rudi

Točno to, Honda v Ameriki ne prodaja Varadera, je nekaj sivega uvoza in to je to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Sam se odločam o nakupu enega bolj resnega motorja in po vseh tuhtanjih (AT,TDM,GS) se čedalje bolj nagibam k vari, sicer ima kritiko na porabo sam konec koncev ma 95 konjev in se ne more pričakovat da bo pila 4litre.

Verjetno se bom odpravil v Nemčijo ker če ne drugega imaš večjo izbiro rabljenih, pri nas se pač prodaja eden na dva meseca.Če bom dobil kaj podrsanega ali udarjenega toliko bolje.

Zanima me na kaj bi bilo dobro biti pozoren, ima kakšne hibe ??? Ker v vseh 28 tih straneh nisem zasledil ene bolj resne kritike.

Kakšne so kaj cene potrošnega materiala (veriga, zavore)?????

LP

Leteči

Popravljeno . Popravil Leteči
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj nisi mogel zaslediti nobene kritike, ker jih pac ni. :D :P :D

Je super motor edino poraba ga malo daje pa se to samo, ce ga res zelo gonis.

Kar se rezervnih delov tice pa je nekako takole:

- zavorne ploscice cca 50 Evrov (originalne)

- ketna in zobniki cca 150 Evrov (DID)

- oljni filter cca 12 Evrov (original)

- gume obe 50-60.000 sit

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Zanima me, če ima kdo kakšne iskušnje z športnimi izpuhi za Varo? Zanima me tudi, kakšne znamke se dajo dobit za Varo?

Rad bi spremenil predvsem glas motorja, moč mi ni toliko pomembna!

Če ima kdo kakšen športni izpuh na Vari bi se priporočal za ogled!

LP Silvo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa še zanima ali se je motor med letnikom 99 in 02 kaj spreminjal (kakršnekoli malenkosti) ali je ostal ves čas isti in se je prenovil šele leta 2003.

Ker zdaj ko gledam mi je v bistvu isto če vzamem letnik 99 ali 01 s tem da če vzamem letnik 99 bi se znalo prihranit kak evro :) Seveda ob predpostavki da vare v tem času niso spreminjali.

Lp

Leteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim da je mašina sama ostala nespremenjena, so pa spremenili vzmetenje(na bolj togo), dobil je HISS el.blokado, to pa je tudi vse kar sam vem.

LP Bobo B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kateri letniki so bili deležni te prenove???

Koliko je meni znano je mašina ista. Lani so se nekaj potrudili okoli porabe? Letos pa še abs. Dober nakup :yea2: ali še malo premisli :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko je meni znano je mašina ista. Lani so se nekaj potrudili okoli porabe? Letos pa še abs. Dober nakup :yea2: ali še malo premisli :hmm:

Ni kej za razmišljat, dejstvo je da sem KLE-ja prerasel sploh kadar se gor peljeva dva :P

Glede porabe se ne sekiram ker tisto o 10litrih naj bi veljalo če ga tiščiš do konca, potovalna poraba naj bi bila tam nekje od7 do 8litrov kar se mi zdi povsem sprejemljivo.

Iskat ga grem v Nemčijo ali avstrijo ker me bo prišel rabljen kar precej ceneje, čez leto ali dve ga prodam in medtem napraskam še tisti miljonček ter si omislim novo Varo.

Zaenkrat je nov še prevelik zalogaj za moj žep, ker motor bom jeseni menjal in to z denarjem ki ga bom mel takrat na razpolago (cca 1.5mio) nič kreditov,lizingov fafingov in podobnega sranja.

He he Motoristek, drugo leto za v Dubrovnik me pa ne bo treba čakat na vsaki klančini :P

LP

Leteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Toliko nasprotujočih si podatkov o porabi Varadera pa še ne, komu naj zdaj verjamem???

Eni pravijo da pupca tam do maksimalno 9 litrov če ga goniš, drugi spet da pije 12 litrov tudi ob normalni vožnji WTF.

Ker poraba tam do 10 litrov ob tiščanju in 8 pri izletniški vožnji je čist sprejemljiva za tak stroj sam da bi pa zadeva pila 12 litrov ob normalni turistični vožnji je pa malo huda, a ga je sploh kdo že spravil do tega al so to balalajke (pravljice).

LP

Leteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

12 L ob normalni (turistični) je malo huda......slišal sem za cca 11-12 l pri skrajnem nažiganju. Pa še to se mi zdi veliko. Jaz bom počakal, da dizla nardijo. :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Toliko nasprotujočih si podatkov o porabi Varadera pa še ne, komu naj zdaj verjamem???

Eni pravijo da pupca tam do maksimalno 9 litrov če ga goniš, drugi spet da pije 12 litrov tudi ob normalni vožnji WTF.

Ker poraba tam do 10 litrov ob tiščanju in 8 pri izletniški vožnji je čist sprejemljiva za tak stroj sam da bi pa zadeva  pila 12 litrov ob normalni turistični vožnji je pa malo huda, a ga je sploh kdo že spravil do tega al so to balalajke (pravljice).

LP

Leteči

Daj no, to sanjajo ljudje ki ga niso nikdar imeli. Mojo imam ca 4 leta in je povprečna poraba 7 litrov, če jo zares tišim(po normalnih cestah) pa 7,5. Edino ko sem šel v francijo mi je pri povprečni hitrosti 180 km/h na avtocesti pila 10 litrov z tem da sem bil polno natovorjen, trije kufri, tank torba, pa še na ženo ne smem pozabit. :rolleyes:

Popravljeno . Popravil mat
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Daj no, to sanjajo ljudje ki ga niso nikdar imeli. Mojo imam ca 4 leta in je povprečna poraba 7 litrov, če jo zares tišim(po normalnih cestah) pa 7,5. Edino ko sem šel v francijo mi je pri povprečni hitrosti 180 km/h na avtocesti pila 10 litrov z tem da sem bil polno natovorjen, trije kufri, tank torba, pa še na ženo ne smem pozabit. :rolleyes:

Ma ja sej sem zdejle tudi malo brskal po Varadero forumu in tudi tam fantje omenjajo take podatke nekje do 8litrov. Sam nisem zasledil niti enega podatka o porabi na 100km majo neke čudne merske enote v litrih/10km in podobne fore, očitno majo drugačne navade kot mi :P

Sem pa celo zasledil en post ko se je možakar vozil s povprečno porabo 5.5l pa tja do 7l, s tem da je baje poraba zelo padla ko je, kot je on napisal dal motorju dihat (menjava zračnega filtra,izpuha......)

Spet nekateri imajo ukrep da zamenjajo prestavno razmerje (verižnike) sam po moje škoda cajta pa dela.

Skratka Vara bo drugo leto v garaži, ne glede na grožnje o porabi, ker da bom dal milijon več za novo sam zarad tega ker tisti liter ali dva manj spije pa ni računice.

LP

Leteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam nisem zasledil niti enega podatka o porabi na 100km majo neke čudne merske enote v litrih/10km in podobne fore, očitno majo drugačne navade kot mi :P

predvsem pri amerikancih sem zasledil da porabo merijo s prevoženimi kilometri na 1 galono goriva, mi imamo pač litre in z 1 litrom lih nimaš dosti za izmerit km pa je lažje porabo na 100km izračunat :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Alo!

vozil sem Varo dve leti in z njo prevozil cca.22000km. Če govorimo o porabi, potem bi glede na moje izkušnje rekel takole:

-dolge ture in lokalne ceste brez priganjanja od 6.5-7 litrov(v praksi 4200km Turčije)

-avtoban do 130Km/h 7 litrov

-avtoban 160km/h ne prideš pod 8 litrov

-avtoban nad 180 več kot 10litrov

-naganjanje 10 litrov

LP Bobo B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Pred dopustom sem na svoji Vari zamenjal obe gumi, namesto Michelink T-66 sem namontiral Metzeler Tourance in sem opazil, da se motor veliko lepse pelje v ovinek in tudi po 4000 km se na gumah ni skoraj nic poznalo, da bi se kaj obrabile.

Mislim, da so te gume za Varaderota zelo dobre. :notworthy:

Sedaj sem se zamenjal kompletne zavorne ploscice, namesto originalnih sem montiral Carbon Lorain SBK pa opazam, kar se pojemka tice je malenkost boljsi se pa tudi diski in celjusti bolj grejejo. A ima kdo podobne izkusnje na Vari, ce je zamenjal ploscice na vseh terh diskih naenkrat? :?

Na koliko KM menjujete svecke (12000 ali 24000 km)?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja lepo, da si poslušal glede gum :yea2: .

Kaj pa ploščice, cena pa predvsem vzdržljivosti. A se zadeva tudi pregreje, al samo greje? Se mi je na prejšnjemu 125 ccm zmeraj dogajalo, da so se bremze pregrele, pa ne bi nikoli več tega sprobaval, bom pa kmalu moral menjat ploščice.

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

-dolge ture in lokalne ceste brez priganjanja od 6.5-7 litrov(v praksi 4200km Turčije)

-avtoban do 130Km/h 7 litrov

-avtoban 160km/h ne prideš pod 8 litrov

-avtoban nad 180 več kot 10litrov

-naganjanje 10 litrov

Jaz se popolnoma strinjam z vsako posamezno vrstico, ki jo je napisal bobokranjc.

Meni je pila popolnoma enako.

Gre tudi meni že malo na bruhanje ko mi kdo omanja kako varadero pije 13 litrov :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gre tudi meni že malo na bruhanje ko mi kdo omanja kako varadero pije 13 litrov :SS

Mogoče na štandgasu ... motor dela, števci pa stojijo ... :unsure: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!