Skoči na vsebino

Honda XL 1000 V Varadero


Noise

Priporočene objave

Škoda da nima ABS, drgač bi mel kandidata, k Vara zgleda lepa

JA, res je brez praske, kot nova. Edin od škornjev se pozna na nosilcih stopalk.

ABS, hmm, ja sej ma CBS ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Eno vprašanje imam za vse Varaderovce. Občasno se mi dogaja da ko dam kontakt motor ne vžge. Ko sem postal na zadevo malo bolj pozoren sem opazil da se ne zalaufa pumpa. Zgleda tako kot da HISS ne zazna ključa. Potem ene 2 do 3× vzamem in dam kontakt, pač tolikokrat da slišim bencinsko pumpo, vžem in peljem. Zadeva se ne  dogaja stalno je pa moteča. Predvsem me moti zato ker me je strah da mi motor ne bo vžgal pod nobenim pogojem ravno takrat ko bo to najmanj treba.

Če ima kdo kak pameten predlog kaj in kako bom hvaležen. Za vse ki me želite napotiti na servis ... ne trudite se. Bom šel če sam (z vašo pomočjo) ne odpravim napake.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako je kej z lučkami na "armaturni"? A maš napetost na bateriji v mirovanju nad 12V? Mogoče je kak slab kontakt na bateriji ali na konektorju hiss špule.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje imam za vse Varaderovce. Občasno se mi dogaja da ko dam kontakt motor ne vžge. Ko sem postal na zadevo malo bolj pozoren sem opazil da se ne zalaufa pumpa. Zgleda tako kot da HISS ne zazna ključa. Potem ene 2 do 3× vzamem in dam kontakt, pač tolikokrat da slišim bencinsko pumpo, vžem in peljem. Zadeva se ne  dogaja stalno je pa moteča. Predvsem me moti zato ker me je strah da mi motor ne bo vžgal pod nobenim pogojem ravno takrat ko bo to najmanj treba.

Če ima kdo kak pameten predlog kaj in kako bom hvaležen. Za vse ki me želite napotiti na servis ... ne trudite se. Bom šel če sam (z vašo pomočjo) ne odpravim napake.

moja je imela iste simptome pa so mi v Elisi v Domžalah to zrihtal še pod garancijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako je kej z lučkami na "armaturni"? A maš napetost na bateriji v mirovanju nad 12V? Mogoče je kak slab kontakt na bateriji ali na konektorju hiss špule.

 

Baterija OK. Kako je z konektorji bi težko trdil. Bi blo za preverit.

 

 

moja je imela iste simptome pa so mi v Elisi v Domžalah to zrihtal še pod garancijo.

 

Pri meni žal pod garancijo ne bo šlo. A so kaj rekli kaj je bilo? Koliko bi stalo v primeru da nebi bilo pod garancijo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moja je imela iste simptome pa so mi v Elisi v Domžalah to zrihtal še pod garancijo.

Živjo! imel isti problem...od ključavnice do baterije nekje na pol kabli kot precvikani tko da si mogu it z nohti po njih da si čutil. od česa pojma nimam   ..pocvikal nanovo polotal dela ko šus   ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo! imel isti problem...od ključavnice do baterije nekje na pol kabli kot precvikani tko da si mogu it z nohti po njih da si čutil. od česa pojma nimam   ..pocvikal nanovo polotal dela ko šus   ...

 

Sam predvidevam, da potem nisi imel niti "kontakta". Armatura je bila verjetno mrtva in motor ni niti verglal. Meni armatura lepo dela, kot more. Vse posveti in ugasne, kot mora. Motor tudi vergla samo ne vžge ker pumpa ne zalaufa. Samo preverjam dejstva, da se nebi lotil nečesa po nepotrebnem. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam predvidevam, da potem nisi imel niti "kontakta". Armatura je bila verjetno mrtva in motor ni niti verglal. Meni armatura lepo dela, kot more. Vse posveti in ugasne, kot mora. Motor tudi vergla samo ne vžge ker pumpa ne zalaufa. Samo preverjam dejstva, da se nebi lotil nečesa po nepotrebnem. 

Ti gori lučka FI............ če imaš probaj z drugim ključem(vozil do nedavnega varo in pred tem še 6 let stari tip in na nobeni nikdar podobnih problemov)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidš to pa še nisem probal. Sicer sem motor odjavil iz prometa ampak kak krog po domači ulici še naredim in to z rezervnim ključem. V primeru da rezerva dela predvidevam da je z tem ki ga uporabljam nekaj narobe, kar verjetno pomeni da pride v poštev samo menjava ključa da bo še ena 100% delujoča rezerva pri hiši. BTW, kaj bi se pa lahko zgodilo z tem ključem da ne dela tako kot bi mogel in kako v bodoče to preprečim?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidš to pa še nisem probal. Sicer sem motor odjavil iz prometa ampak kak krog po domači ulici še naredim in to z rezervnim ključem. V primeru da rezerva dela predvidevam da je z tem ki ga uporabljam nekaj narobe, kar verjetno pomeni da pride v poštev samo menjava ključa da bo še ena 100% delujoča rezerva pri hiši. BTW, kaj bi se pa lahko zgodilo z tem ključem da ne dela tako kot bi mogel in kako v bodoče to preprečim?

Ključ ima noter rfid čip kateri ne ali pa zelo redko crkne. Najverjetneje bo treba na novo sprogramirati ključ na ecu, pa bo vse ok.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam predvidevam, da potem nisi imel niti "kontakta". Armatura je bila verjetno mrtva in motor ni niti verglal. Meni armatura lepo dela, kot more. Vse posveti in ugasne, kot mora. Motor tudi vergla samo ne vžge ker pumpa ne zalaufa. Samo preverjam dejstva, da se nebi lotil nečesa po nepotrebnem. 

kontakt je bi samo hiss indikator je enkrat svetil enkrat ne in ko ni ni palilo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko zvedežujem oz. odpravim napako javim kaj je bilo. Zdaj me pa zanima še ena stvar. Dober servis v LJ in njeni okolici??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko zvedežujem oz. odpravim napako javim kaj je bilo. Zdaj me pa zanima še ena stvar. Dober servis v LJ in njeni okolici??

samo v AS Domžale ne peljat.

znajo naredit samo redni servis...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

samo v AS Domžale ne peljat.

znajo naredit samo redni servis...

 

Zanimiv. Prejšnji lastnik ma pa štemple od servisov ravno z tega servisa  :wacko2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimiv. Prejšnji lastnik ma pa štemple od servisov ravno z tega servisa  :wacko2:

 

Sej dokler je Primož tam delal je bil to zgleden servis.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej dokler je Primož tam delal je bil to zgleden servis.

 

Zanimiv. Si me kar mal pomiril. Na mapi od računov od servisov piše "Primož + GSM cifra in še ene par stacionarnih številk"  :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam sem imel podoben problem. Zamenjali so mi pickup senzor. Od takrat dela brez težav.

 

Kolk šuškov te je pa to koštal če ni skrivnost?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Moja Varica je bila še v garanciji,ko so mi na ASu menjali pikap.Delal je točno eno leto.Mi gre že zelo na živce tale HISS ampak se ga ne da prebrikat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Kolk šuškov te je pa to koštal če ni skrivnost?

Ja, to tipalo oziroma senzor, ki ti nagaja pr vžigu je res cca 70EUR, je pa potrebno zamenjati tesnilo pokrova, posledično oa tudi olje in filter....no, mene je to v kompletu z delom pri Čarmanu v Medvodah stalo 259 EUR z DDV- jem. Je pa se mi zdi še edini mehanik, ki se spozna na svoje delo. LP

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo Varadero riderji,

 

lani sem prodal tole lepotico na sliki toda kupec je motor baje že prodal naprej,v kolikor kdo prepozna motor na sliki in pozna kupca prosim za kontakt.Imam namreč še en komplet klučev za kovčke in vžig motorja zanj.

 

Letos se vračam nazaj v sedlo in iščem Varo od letnika 2009 naprej,če kdo od prisotnih prodaja ali ve za koga sporočite.

 

Vsem želim veliko srečnih kilometrov v letu 2015 :-)

 

Popravljeno . Popravil HRC
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!