Skoči na vsebino

Honda XL 1000 V Varadero


Noise

Priporočene objave

Sem se že peljal po naši kozjanski pisti in sicer je bilo cca 10 stopinj. Pa je šlo od roba do roba. Kar me bolj zanima je katere gume naj kupim glede na moj stil vožnje in razmerje med vzdržljivostjo in oprijemom. Nima izkušenj z gumami za ta motor. Roadsmartke  sem vozil 5 sezon na FZS 1000. Odlična guma ampak, ko je bila naložena so robovi vidno izginjali zato dvomim, da mi bo na Vari vzdržala več, kot 4 do 5 jurjev. Drugih gum pa ne poznam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam sem pred kratkim dal na Varo Metzeler Tourance, lanske gume in PAZI Made in China. Po cca. 300km sem zelo zadovoljen, zato prosim ta made in china vseeno jemljite z neko realno mero razuma, da kljub vsemu ni iz tam vse zanic. Prej sem vozil Conti Trail Attack (prvi model ne 2), ki so se zelo dobro obnesle ampak so sedaj ze bile potrebne menjave. Torej iz tega sklepam da morajo biti tudi 2 odlicne. Kilometrino pa naj bi imel Metzeler boljso, govorim o Tourance (ta osnovna Tourance naj bi imela najvisjo km). Upam da se tudi tu iznici dejstvo made in china in bodo drzale dolgo in dobro :).

 Mam obe Made in China, malo počakaj da boš mel ene par 1000 km , kot na ledu v ovinkih, sem dobro občutil, pa ne samo jst tud motor!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No tega si nisem želel slišati :)! Vseeno upam na boljšo verzijo, sicer pa me žal več ne vidijo na teh gumah, če bo tako. Vseeno hvala za vednost!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živ,

 

Načeloma razlike med pnevmatikami ne glede kje so narejen ne bi smelo biti, tako zatrjuje tudi sam proizvajalec. Ni pa možno izbirate katere gume bi naročil (made in China, MAde in Germany....). Sam sem imel že take in onakve a razlike med njimi ni bilo

 

Gradbenik....če bi bilo z gumami karkoli narobe veš kje me dobiš...vendar mislim da ni nobenega razloga za strah. Sam sem imel le enkrat težavo z Metzeler Karoo T ko sva z kolegom nekje okrog Damaska opazila da so razpokane kot zemlja v avgustovski suši. No pa sva na njih še pridrajsala domov in jih po prevoženih 10.000 km reklamirala ter takoj dobila nove......so jih pa takrat delali še v Nemčiji........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi sam sem istega mnenja, tudi po tujih forumih nisem zasledil kakšnih večjih graj glede razlike Germany&China, pa delajo tudi s slednjimi po 6-7000milj bp. Bomo videli, tudi sam sem optimist, kar bo pa res, bo pa že pokazal čas :). Je pa vsekakor možno da dobiš kakšen odstopajoči model (kot pri vsakem produktu...).

Upam na najboljše.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moje iskušnje z metzeler tourance made in china po 3000 km so zelo dobre vsaj za enkrat ne vidim razlike med germany  china imam pa vprašanje kje pa lahko kupiš tourance made in germany

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moje iskušnje z metzeler tourance made in china po 3000 km so zelo dobre vsaj za enkrat ne vidim razlike med germany  china imam pa vprašanje kje pa lahko kupiš tourance made in germany

Na Kitajskem :yea1:

Popravljeno . Popravil sayo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni varaderovci.

 

Kaj menite če bi pri izpušnem kolektorju zamenal puše z mesengom, namesto grafitnih puš.Lansko leto sem menjal pušo,pa se mi ni dalo podirati kompletno cel sistem in sem kar malo na silo noter stlačil pa je kmalu spet začelo puščati.Zdaj pa razmišljam da bi jih zamenjal z mesengaastimi pušami pa se bojim da se bojo preveč vibracije prenašale.

 

Lp Stane

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni varaderovci.

 

Kaj menite če bi pri izpušnem kolektorju zamenal puše z mesengom, namesto grafitnih puš.Lansko leto sem menjal pušo,pa se mi ni dalo podirati kompletno cel sistem in sem kar malo na silo noter stlačil pa je kmalu spet začelo puščati.Zdaj pa razmišljam da bi jih zamenjal z mesengaastimi pušami pa se bojim da se bojo preveč vibracije prenašale.

 

Lp Stane

Če kdo rabi tesnilne puše mislim da še imam dve....mesing ne pride v poštev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če kdo rabi tesnilne puše mislim da še imam dve....mesing ne pride v poštev.

Lahko malo bol podrobno,zakaj ne mesing.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko malo bol podrobno,zakaj ne mesing.

a ti nisem že odgovoril...ker je pretrd, da bi tesnil

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni varaderovci.

 

Kaj menite če bi pri izpušnem kolektorju zamenal puše z mesengom, namesto grafitnih puš.Lansko leto sem menjal pušo,pa se mi ni dalo podirati kompletno cel sistem in sem kar malo na silo noter stlačil pa je kmalu spet začelo puščati.Zdaj pa razmišljam da bi jih zamenjal z mesengaastimi pušami pa se bojim da se bojo preveč vibracije prenašale.

 

Lp Stane

...če ne dobiš oginalnih tesnil v kar dvomim, vzemi primeren kos (debelina) materiala za izdelavo tesnil, odreži trak ga zvij in podloži.

Mudit se ti pa ne sme, saj veš šlamparija pri vzdrževanju ni OK.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj original tesnila niso na ne vem kakšnem denarju, problem je med samo vgradnjo, ker če imaš centralno stojalo je montaža dokaj zapletena. Ker ni maneverskega prostora je teško sestavit cevi brez da bi poškodoval tesnila. Pri vsem delu je važno, da dovolj razširiš zunanjo razrezano cev, da ti ne poškoduje tesnila, ko pod kotom tiščiš cevi skupaj. Najlažje je seveda podreti celotni izpuh, kar pa povzroči dodatne stroške okoli tesnil na glavah.

Z trdimi pušami je vprašanje, če bi kose sploh dobil skupaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dobiš jih v as domžale original hondine 8-9 evr. za kos imajo na zalogi sem jih kupil pred par dnevi.medenino ti odsvetujem ker je pretrda in je ne more objemka dovol stisniti ko original pušo nameščaš je pa potrebno malo potrpljenja natakni jo na cev pol pa natakni zunanjo cev na njo pa veliko sreče.....centralno stojalo pa odmontiraj dol to je skoraj obvezno

Popravljeno . Popravil pasat
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dobiš jih v as domžale original hondine 8-9 evr. za kos imajo na zalogi sem jih kupil pred par dnevi.medenino ti odsvetujem ker je pretrda in je ne more objemka dovol stisniti ko original pušo nameščaš je pa potrebno malo potrpljenja natakni jo na cev pol pa natakni zunanjo cev na njo pa veliko sreče.....centralno stojalo pa odmontiraj dol to je skoraj obvezno

Ne gre se zato,da se jih ne dobi ali da so predrage,mislil sem zato ker je taka jeba to zamenjat.Razmišljal sem če bi dal mesengasto pušo da, bi bil problem rešen trajno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne gre se zato,da se jih ne dobi ali da so predrage,mislil sem zato ker je taka jeba to zamenjat.Razmišljal sem če bi dal mesengasto pušo da, bi bil problem rešen trajno.

Sicer pa zdaj so puše iz mesenga že narejene,kako se bo pa obneslo pa poročam kasneje ko sestavim in sprobam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer pa zdaj so puše iz mesenga že narejene,kako se bo pa obneslo pa poročam kasneje ko sestavim in sprobam.

 

Sicer pa zdaj so puše iz mesenga že narejene,kako se bo pa obneslo pa poročam kasneje ko sestavim in sprobam.

Ne vem v čem je tak problem menjat, če je meni uspelo "amaterju" pač porabiš malo več časa ne sme se ti mudit :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer pa zdaj so puše iz mesenga že narejene,kako se bo pa obneslo pa poročam kasneje ko sestavim in sprobam.

če bo funkcioniralo, jih patentiraš in evo biznis ha ha ha

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me ce je kdo vgrajeval oz. Ima vgrajeno 12v vticnico.

Narocil sem tole:

http://www.aliexpress.com/item/Motorcycle-Boat-Car-12V-Power-Supply-Cigarette-Lighter-Socket-Plug-with-1-5M-Connector-Wire-Car/32259955044.html

Zanima me pa sledece. Kam ste montirali in kje str peljali kable do akumulatorja. Sam imam v planu vgradit na levo/ desno stran plastik pod balanco ali pa pod stevec na sredo kjer sta gumba.

Hvala za informacije in pomoc :)!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!