Skoči na vsebino

Yamaha TDR


race

Priporočene objave

  • 3 mesecev pozneje...

Pozdravljeni

Pred kratkim sem postal lastnik TDRke.

Trenutno je še v stanju utekanja (nova puša cilindra ter nov bat), čez 6000 RPM je še ne stiskam, tako da prave moči še nisem občutil.

Kot sem že prebral, naj bi predelave povečale porabo (kar pri 2t že tako ni majhna), vendar bi želel zamenjati izpuh. Zanima me, ali so pri nas kakšni dobavitelji, predvsem za Gianielli.

Ker živim ob meji, mi ni problem it pogledat tudi kam v Italijo. Če je že kdo kupoval ta izpuh, naj mi prosim sporoči.

Lp, Maks

Popravljeno . Popravil maxbond1995
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni

Pred kratkim sem postal lastnik TDRke.

Trenutno je še v stanju utekanja (nova puša cilindra ter nov bat), čez 6000 RPM je še ne stiskam, tako da prave moči še nisem občutil.

Kot sem že prebral, naj bi predelave povečale porabo (kar pri 2t že tako ni majhna), vendar bi želel zamenjati izpuh. Zanima me, ali so pri nas kakšni dobavitelji, predvsem za Gianielli.

Ker živim ob meji, mi ni problem it pogledat tudi kam v Italijo. Če je že kdo kupoval ta izpuh, naj mi prosim sporoči.

Lp, Maks

Ko sem sam kupoval izpuh, sem ga našel najbolj ugodno na Ebay.it. Tako da ti svetujem da pogledaš na Ebayu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta na linku ne pošilja v Slovenijo, na žalost.

Sem pa zasledil še tega: http://www.yatego.com/moto-aktiv/p,48e35b5bc7e28,489726005041f1_7,giannelli-auspuff-komplettanlage-yamaha-tdr-125

Ali lahko menjam samo izpuh, brez katerihkoli drugih modifikacij?

Aja pa če kdo tu na forumu slučajno prodaja tak izpuh, se toplo priporočam ^_^ .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zadnič sm zlomu sprednji blatnik pa me zanima če ma kdo kakšnega odveč doma, po možnosti črnega, pa še zanima me če slučajno kšn drug blatnik paše gor?

LP Juš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Zdaj mene v zvezi z izpuhom zanima še, kako je s homologiranjem le-tega. Je homologacija le papir, ki pride skupaj z izpuhom ali morajo to napisati v računalnik na tehničnem oz. kaj bol 'uradnega'? Homologacijskega kartončka (tja se vpisuje predelave vozila, a ne?) pa nimam. Ali pa je mogoče dovolj le tisti vgraviran e na izpuhu?

Popravljeno . Popravil maxbond1995
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potrebno je iti na homologacijo (LPP, RTI), kjer ti papir, ki ga dobiš z izpuhom vpišejo v homologacijski kartonček. Če ga nimaš, moraš še tega prej dobiti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako pa ga dobim? Nekaj sem že bral po internetu: najprej moram dobiti št. (prvotne) homologacije ter to št. skupaj s prošnjo za izdelavo duplikata poslati nekam (mislim, da na zakonitega zastopnika Yamahe- Delta team?). Ve kdo mogoče kaj več o tem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Pozdravljeni! Včeraj sem se udeležil vožnje (cca 150 km). Po tem smo se s prijatelji ustavili na pijači, motor se mi je ohladil in 'polulal' nekaj kapljic hladilne tekočine. Ko sem se odpravil domov, sem opazil, da se kazalec temperature približuje rdečemu polju ( med vožnjo prej je bil na polovici). Ustavil sem se in počakal, da se še nekoliko ohladi. Do doma se je nato kazalec gibal blizu rdečega polja, vendar nanj ni šel. To se mi še nikoli ni zgodilo. Kaj bi lahko bilo narobe? Sumim, da bi se lahko kje kakšna cev za vodo zamašila, je to mogoče? Kako bi preveril, če mi termometer pravilno deluje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm šele zdaj sem pomislil.. Kako preverim, če vodna črpalka pravilno deluje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni! Včeraj sem se udeležil vožnje (cca 150 km). Po tem smo se s prijatelji ustavili na pijači, motor se mi je ohladil in 'polulal' nekaj kapljic hladilne tekočine. Ko sem se odpravil domov, sem opazil, da se kazalec temperature približuje rdečemu polju ( med vožnjo prej je bil na polovici). Ustavil sem se in počakal, da se še nekoliko ohladi. Do doma se je nato kazalec gibal blizu rdečega polja, vendar nanj ni šel. To se mi še nikoli ni zgodilo. Kaj bi lahko bilo narobe? Sumim, da bi se lahko kje kakšna cev za vodo zamašila, je to mogoče? Kako bi preveril, če mi termometer pravilno deluje?

ko se je to meni zgodilo je bila kriva zgornja dihtnga na cilindru, in ker je spostila se izpuh nabira v hladilniku in spodriva vodo iz hladilnika, najlažje boš preveril če imaš podoben primer tako da odpreš pokrovček od hladilnik ter prižgeš motor in povohaš če diši po dimu potem je dihtnga spustila pa tut voda bo olnata.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem poskušal zgoraj navedeno, vendar se mi ni zdelo, da smrdi po dimu. Nekaj tekočine sem izpustil in opazil, da je umazana rjavo-rdeče barve. Prvo bom očistil cel sistem in nalil novo tekočino.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Problem rešem, v sistemu je bilo 1dl hladilne tekočine :blink: .

Nekje sem slišal, da imajo tej motorji gus pušo v cilindru, je to res?

Danes sem se pogovarjal s svojim mehanikom in je rekel, da to skoraj ni mogoče, ker imata Al in Fe različno temperaturno raztezanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oboje drži, te motorji imajo gus pušo. Res pa je da imata železo in aluminij precej različno temperaturno raztezanje. Na tak način se tudi vgradi pušo, aluminij se močno segreje, puša pa zamrzne in nato se jo zapreša v cilinder. Načeloma pri tem ni nobenih problemov, razen če ni puša pri brušenju že precej na koncu (zadnja velikost bata mislm da je D) in pa če je puša slabo vgrajena. Če v puši niso natančno izrezane luknje za kanale.. Sicer je pa puša itak na tak način zaprta z obeh strani da nima kam pobegnt. Edino če nima zobčka na vrhu (vsaka puša ima na vrhu tak rob, cilinder pa ima na vrhu tak utor in puša lepo sede v tist utor) se lahko zgodi da bi puša pobegnila v blok motorja samo osebno še nisem slišal za tak primer. Prednost puše pa je v tem da je obnova veliko cenejša kot pri nikasilu.

Lp.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, pa le ni bil problem samo pomanjkanje tekočine. V treh dneh mi je spraznilo cel hladilnik. Skoraj siguren sem, da je tesnilo v glavi počeno, saj motor kadi bel dim. Je možnost, da je tudi glava kaj poškodovana (zvita)?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja lahko da je tesnilo počeno, sploh če se je pred tem motor kej pregreval. Dvomim da bi blo na glavi kej, bi se prej kej na batu poznalo. Vsekakor pa je treba cilinder dol snet pa se bo potem hitro videlo kaj je narobe.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oja vidim da je tale motorček še aktualen, dobri stari cajti :D . Aja glede tele hladilne, postu nazaj nisem brau tak da mord je blo že napisano kje sam preden se lotiš kej podirat poglej tisto posodico za hladilno tekočino zadi. Pr men je skor usa tja ušla, za nazaj pa nima povezave. Kar še tiče belga dima lahko pa premočno mešanco dela, še posebi poznat ko je mrzu. Tud simptom ko ga je meu moj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Evo motor je s servisa. Mehanik mi je rekel, da je nekdo prej narobe vstavil tesnilo glave. Nekaj časa je zdržalo, nato pa počilo. Montiral je novo in sedaj dela kar normalno (malo bom še opazoval nivo hladilne tekočine za vsak slučaj ;) ).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Oja vidim da je tale motorček še aktualen, dobri stari cajti :D . Aja glede tele hladilne, postu nazaj nisem brau tak da mord je blo že napisano kje sam preden se lotiš kej podirat poglej tisto posodico za hladilno tekočino zadi. Pr men je skor usa tja ušla, za nazaj pa nima povezave. Kar še tiče belga dima lahko pa premočno mešanco dela, še posebi poznat ko je mrzu. Tud simptom ko ga je meu moj.

Danes se mi je spet segrel, popil je dobre dva deci hladilne. Dim iz izpuha je čist, nič bel. Bi lahko bil kriv termostat? Brudol, kako si odpravil to težavo, ko ni teklo iz ekspanzijske nazaj v sistem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 tedne pozneje...

No, z mehanikom sva prišla do sklepa, da je kriv pokrovček hladilnika.

Vendar mi ga je naročil že en mesec nazaj. Je normalno, da na pošiljko čakaš toliko časa?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, z mehanikom sva prišla do sklepa, da je kriv pokrovček hladilnika.

Vendar mi ga je naročil že en mesec nazaj. Je normalno, da na pošiljko čakaš toliko časa?

Nekateri so na dele čakali tudi mesec in pol, tako da nisi prvi in ti ni treba skrbet, pošiljko boš dobil, samo počakat boš mogu še malo ;)

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!