Skoči na vsebino

Ducati (splošno+čvek)


hotschko

Priporočene objave

bi pa vprašal še nekaj...na cagivi elefant 750 so kakšni določeni problemi? drago vzdrževanje?

drobnarije,...pač italijan,drgač pa delajo brez večjih problemov :grim sicer pa kaj pa je z 900 Elefantom narobe?? je velik bolš kt 750 :grim USD vilce,2x disk spredej pa še bolš leti :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

dragi dukatisti! sam imam ss 900-je bil moj sanski motor!ampak ljudje božji ta zadeva se non stop kvar!od sklopke,zaganjača...ma de ti poci zadna nihajka!ja motor sam za gledat!srečno vožnjo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a so taki komentarji potrebni?

Potrebni morda ne. Ampak povsem razumljivi. Imbo folk - imbo komentarji. :)

dragi dukatisti! sam imam ss 900-je bil moj sanski motor!ampak ljudje božji ta zadeva se non stop kvar!od sklopke,zaganjača...ma de ti poci zadna nihajka!ja motor sam za gledat!srečno vožnjo

Kateri letnik je mofi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dragi dukatisti! sam imam ss 900-je bil moj sanski motor!ampak ljudje božji ta zadeva se non stop kvar!od sklopke,zaganjača...ma de ti poci zadna nihajka!ja motor sam za gledat!srečno vožnjo

hja, kaj čem ti rečt ... do sedaj z Ducatiji 80k km in razen žarnic ni blo druzga za menjat ... B)

Popravljeno . Popravil hotschko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dost govorjenja za brezveze, ker večini itak nikoli ne bo jasno kaj nas ljubitelje teh motorjev sploh privlači pri tej znamki :) ...tisti ki vam kej ni všeč ne brat te teme,pa butastih komentarjev dajat :BUA: :angry2:

bom raj jz par slikc od danes iz Grobnika dal :devil: :blush: :blush: :wub: :wub:

lp kađiva B)

post-1406-1162569307_thumb.jpg

post-1406-1162569327_thumb.jpg

post-1406-1162569349_thumb.jpg

post-1406-1162569362_thumb.jpg

post-1406-1162569396_thumb.jpg

post-1406-1162569435_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In meni osebno so Ducatiji všeč. Imajo lep zvok, dobro ciklistiko, veliko navora, ...

Tudi meni so všeč nekateri... :) Na splošno sem navdušen nad inovativno uporabo vezic... :whistle:

Ampak zvok in navor sta precej odvisna od tega, kdo in kolko jih poriva... O:-)

D.

Popravljeno . Popravil danci1973
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa praviš na tega? Pozabi na ceno, pa poglej le ostale podatke.

Ni twin, torej zame ni pravi Ducati :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Če kupiš tak motor, te stroški servisov in vzdrževanja ne zanimajo.

Če boš gledal na to, si kup japonca......

Pa brez zamire prosim

LP

polona

Torej je ducatijeva kvaliteta vprašljiva?

Japonci pa brez izjeme delajo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma ducati dela čisto enako vzdržljive mašine kot japonci. Edina razlika je, da so nadomestni deli za italijane kar občutno dražji kot za japse.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma ducati dela čisto enako vzdržljive mašine kot japonci. Edina razlika je, da so nadomestni deli za italijane kar občutno dražji kot za japse.

Torej ducatiju preostane le.....?

Duša?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma ducati dela čisto enako vzdržljive mašine kot japonci. Edina razlika je, da so nadomestni deli za italijane kar občutno dražji kot za japse.

razen, če si profi dirkač. Potem lahko - tako so mi povedali zaresni dirkači - ena japonska mašina vzdrži toliko, kot 2 ali celo tri italijanske (konkretna primerjava takrat je bila Yamaha : Ducati). Je rekel Berto - saj je hud stroj, ampak takrat, ko na Yamahi delam generalko, bi lahk Ducatija že v prešo vrgo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Viiš, tako kot se dobrih bab ne spodobi spraševati po letih, se tudi tu ne spodobi spraševati o vzdržljivosti, raje se vprašaj koliko užitka nudijo te mašine preden zružijo :grim

Sem že tudi dobro babo zvlekel v posteljo, pol pa ugotovil, da je samo fasada OK, za "vožnjo" pa bolj kilava. Od takrat dalje, ne dam dosti na dušo.

Pa koga to briga? Saj ne boš šel okol sveta s takim motorjem. :doze:

Mene oseebno briga. In ja, mislim iti okoli sveta s takšnim motorjem. Nisem šejk, ki kupi motor za v dnevno sobo ali za pred 100 m oddaljen bife.

Če kupiš tak motor, te stroški servisov in vzdrževanja ne zanimajo.

Če boš gledal na to, si kup japonca......

Pa brez zamire prosim

LP

polona

Me zanimajo stroški. Ker raje dam denar za bencin in kurbe kot za serviserja. Japsi me ne motijo in se mi tudi ne zdijo slabi motorji. Pa še cenovno so ugodni. Čeprav sem sam raje kupil BMWja.

No, natrosili ste lepo število zelo koristnih informacij. Če ne bi dobil od Brum Bruma in Perle podatkov, bi si z vami slabo spomagal. Iz vaših izjav sem namreč izluščil samo to, da je Duče nekaj z dušo za velik denar s stroški, o katerih se raje ne sprašuje in ki si jih ne more vsak privoščit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, natrosili ste lepo število zelo koristnih informacij. Če ne bi dobil od Brum Bruma in Perle podatkov, bi si z vami slabo spomagal. Iz vaših izjav sem namreč izluščil samo to, da je Duče nekaj z dušo za velik denar s stroški, o katerih se raje ne sprašuje in ki si jih ne more vsak privoščit.

Doma imamo 2 ducatija in ju servisira Gašper iz Lesc. :OK: Za 2 ducatija je prišel servis ceneje kot pa za eno hondo na servisu v trzinu. Tako da stroški niti približno niso visoki.

Za čez ducatija imajo vsi VELIKO za povedat..... Tisti, ki ga pa imajo doma v garaži, so pa zelo zadovoljni z njim.... Velik lastnikov poznam in noben se ne pritožuje nad motorjem ali pa nad stroški vzdrževanja. Očetu in meni ducati zelo odgovarja, zato bo vrjetno spomladi še en ducati več v garaži. :OK:

Vsak ima svoj okus in svoje mnenje...... zame je med motorji ducati razred zase

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej je ducatijeva kvaliteta vprašljiva?

Japonci pa brez izjeme delajo?

Midva sva o tem že dost predebatirala, tak da ne bova več. Ducatijeva kvaliteta ni vprašljiva....... Od kda pa japonci brez izjeme delajo???? Zakaj pa večkrat na leto pozivajo celotno serijo nekaterih japonskih motorjev, da morajo nujno na servis, zaradi napake pri izdelavi......... S takim motorjem se ne bi upala vozit.... ne bi mela zaupanja, ker bi samo čakala, kdaj mi bo kaj odpadlo, oziroma kaj zablokiralo..... :angry:

Sosed je še vsako leto kupil R1..... sej je bil zadovoljen z motorjem, dokler mu niso letos septembra poslali "VABILO" na nujni servis, ker morajo nekaj zamenjati...... Vse ga je minilo, saj je ugotovil, da bi mu lahko motor čist zablokiralo in njega pa po vse vrjetnosti ........ :cry: Tako da je motor pustil na servisu in noče več slišat za japonca in zdaj bo kupil ducatija... :OK:

Tebi honda dela.... si zadovoljen..... super...

A boš bil še, ko ti bodo poslali "VABILO" na nujni servis?????

Ne vrjamem da boš.....

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Polona, daj no ne pretiravaj :angry: Raje se prepričaj, kakšni vpoklici so to bili, potem pa delaj slona iz muhe če želiš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rad bi že eno objektivno mnenje slišal o zanesljivosti/zdržljivosti/servisiranju Ducatija. V tej ali kateri koli drugi temi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rad bi že eno objektivno mnenje slišal o zanesljivosti/zdržljivosti/servisiranju Ducatija. V tej ali kateri koli drugi temi.

Ne morem reč iz prve roke (nimamgašepress) sam ga je mel bratranc BP :OK:

Servisi niso nič dražji kot pri japoncih ali ostalih evropejcih.

Ni mu razpadu :P

Je pa tako kot povsod lahko kupiš jajca sf..kana pol pa se tolažiš da je itak znamka v k..cu.

Jest še vedno mislim da vsak motor v pravih rokah dela kot je treba, če pa slučajno kar rikne se pa zrihta pa naprej gasa :OK:

Je pa novi Duce :worship: :worship:

Res je hud :wub:

lp

T

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rad bi že eno objektivno mnenje slišal o zanesljivosti/zdržljivosti/servisiranju Ducatija. V tej ali kateri koli drugi temi.

Evo moje objektivno in resno mnenje- Ducatiji so zanesljivi in vzdržljivi motorji, servisiranje je pač toliko drago, kot misliš svojemu prestižnemu robavsu privoščiti. Kawasaki Z750 ali Yamaha FZ6 zna biti bistveno cenejša v tem pogledu, MV Agusta ali pa kakšna dirkalna specialka pa tudi bistveno dražja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rad bi že eno objektivno mnenje slišal o zanesljivosti/zdržljivosti/servisiranju Ducatija. V tej ali kateri koli drugi temi.

Evo info. iz prve roke. V tej sezoni sem naredu na novem S2R 9k pa je edini problem bil obratomer (igla se mi je zamaknila). No po enem mescu čakanja je končno prišla nova armatuka(bojo kr celo zamenjal, saj je še v garanciji). Ampak je bil motor v tem času normalno vozen. Cene servisa niso nič posebnega (okrog 30k)

Sicer pa sem z njim zelo zadovoljen. Jst si ne predstavljam večjega užitka na motorju kot na Ducatiju (moje mnenje).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbrž je lastnikov Ducati motorjev tok mal al kako, da morte drugi tle gor kakat z brezveznimi izjavami. Men so italjanski motorji všeč že od nekdaj, pa sem imel tud že en kup japoncev, da ne bo izpadlo, da kaj zagovarjam. Kdor je probu peljat vsaj enkrat guzzija al pa dučeta ve o čem govorim. :OK:

Drugače pa še ena super firma, ki prodaja original in specialne dele za te dve znamki motorjev za vse tiste, ki tudi sami znajo doma kaj pošraufat. Prek interneta lahko naročite na dom brezplačen katalog. Jaz sem pri njih že nabavljal in so res ok. www.stein-dinse.com

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!