Skoči na vsebino

ali so ljudje s čistimi motorji pozerji


kOdEbLuE

Priporočene objave

Pozdrav vsem, lustna tema...

Po moje je pucanje povsem okej. Izjave kot so "tisti ki cistijo so pozerji" se mi slisijo kot izgovor lenobnezev, da sami sebi upravicijo svojo lenobo seveda.

Se pa strinjam da smo postavljeni pred objektivno dejstvo, ce res obstaja kdo ki porabi 90% casa da motor glanca, 10% casa pa zato da se odpelje na kavo in ga gleda parkiranega. Realno, a pozna kdo kak tak primer? To bi padlo pod mojo definicijo pozer.

Ja sem pravkar kupil svoj prvi motor, gledal rabljene... bil sem zelo pozoren na to, kako so cisti. Tistim prodajalcem, katerim se ga ne da niti scistiti tezje verjamem, da so bili skrbni glede vzdrzevanja. (me ne zanima kaksen izgovor imajo, vedno so jih polni). Ce bi res bili skrbni, bi imeli rezultate, ne pa izgovorov. Simple. Vsi ki smo v poslu vemo kako to gre... :)

Drugace pa, zakaj ne bi preprosto gledali na cist motor kot nekaj lepega, ker imamo vsi radi motorje, in najpomembnejse - vse to brez obsojanja lastnika...

Zanimiva tema morem rect! Iskal sem nasvete o tem kaksne preparate uporabit za scistit plastiko, da je ne poskodujem :) (prva stvar je bila da sem se malo zapeljal z novo igracko, druga bo pa servis in ciscenje)

pozdrav vsem, ride safe

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da malo osvežimo temo, saj bodo motorčki nekaj časa počivali. Jaz, če se le da in nisem prepozen, ga po koncu vsake fure, ko se motorček ohladi, operem. Vedno uporabljam samo vodo in kvalitetno krpo. Za felne kvaliteten čistilec, za plastiko najkvalitetnejšo tinkturo, ki se ne sveti, pomaga pa pri pranju, saj mušice voda takoj splakne. Je pač tako, da če ceniš svoje delo, zaslužen denar pa vložiš v bilo kaj, potem to stvar neguješ, vzdržuješ,... da čim dalje traja. Pucaš zase, ne za druge!!! S pozerstvom to nima veze.

:blush: :blush: :blush: :blush: :blush: :blush: :blush: :blush: :blush: :blush: !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam motor vedno zglancan, če se le da. Za avto pa tega ne bi mogel reči. Sem si pa včeraj vzel malo časa in ga opral. Avto. Po enem mesecu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbolš eno fajn čistilo pa potem z wapom vsekat čez.

Jaz perem 0,5-krat na sezono.

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No..če nisem prepozen, ga spucam vsaj na grobo po vsaki turi.

Je kar nek ritual...pripeljem s ture, spucam motor, čelado...

naslednjič samo zajaham :rolleyes:

Bolj podrobno ga pa še nism spucu :blush: ....se še ni tok umazu :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 11 mesecev pozneje...

motor je zrcalna slika lastnika moj motor je zglancan ravno tako čelada za boljši občutek med vožnjo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se pridružujem tistim, ki imajo motorje in opremo zmeraj čisto. Po vsaki furi motor očistim, prav tako tudi vso opremo. Mal ga moraš pa že imeti rad ane? hehe :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sigurno špricam ketno pogosteje kot ga perem, pa ne da ga tok poredko perem :) hehe. Preveč lep ne sme bit, najbolj pa sovražim k se mušice in vse tiste rdeče krvničke njihove razlimajo in pošteno zasušijo...to pa ni lepo, k po enem mescu potem traja in traja da to odstopi. Se pa 1x na leto lotim in spucam do vseh detajlov, to se mi zdi da si zasluži, če me je lepo varno fural.

Je pa precej frajerjev s čistimi nebesno belimi R1kami in CBR...ki se res hodijo nastavljat z 1cm do roba gume in seveda Vanucci kombinezonom, ti so pravi pozerji...BLJEK!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je pa precej frajerjev s čistimi nebesno belimi R1kami in CBR...ki se res hodijo nastavljat z 1cm do roba gume in seveda Vanucci kombinezonom, ti so pravi pozerji...BLJEK!!!

Moja sigurno ni tako čista. Ko sem imel dopust prejšnji teden sem se samo vozil in ketno mazal. Platišča so skoraj bela od prahu, ker sem kar nekaj poti prevozil po makadamu, pa ne počasi. Se je močno dvigal prah ( za iskrimi konji se močno kadi, hehe). Zdaj ne vem, ali me bo prej dež ulovil, da bo motor kolikor toliko čist, ali bom moral z wapom po njem. Aja, pa do roba ni 1 cm, je manj.

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne spadam ravno v skupino tistih, ki glancajo, da se vedno sveti... pač v mojih mejah normale...

ampak... :unsure: moj rob do konca gume...hmmm.... čist ponosna glede na to, da so moje poti bolj ravne kot ekstremno ovinkaste in glede na to, koliko časa mam izpit...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja sigurno ni tako čista. Ko sem imel dopust prejšnji teden sem se samo vozil in ketno mazal. Platišča so skoraj bela od prahu, ker sem kar nekaj poti prevozil po makadamu, pa ne počasi. Se je močno dvigal prah ( za iskrimi konji se močno kadi, hehe). Zdaj ne vem, ali me bo prej dež ulovil, da bo motor kolikor toliko čist, ali bom moral z wapom po njem. Aja, pa do roba ni 1 cm, je manj.

LP Robert

pa sej niso vsi z belimi R1kami pozerji, tak kt ne vsi z SV 650 popotniki, kot ne vsi.... da ja ne bo zamere :)

ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js mam pa raj mal manj zgloncanga, da se mi neb slučajno nardil da bi me sonce zaslepil ko bi se žarki odbil od oklepa - je lahko nevarn!!! :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz ga vsake tolko, ko je že res treba, peljem k Ireni v avtopralnico, da ga z vapom potegnejo, včasih pa ga pri Jejžu malo splahnem, če že glih ma žlauh vuni pa da se nama da. ketno pa je tudi treba našpricat, samo ne po gumi. mam pa grozni kombinezon, ker ga še zdaj nisem spucal, čelada je boljša, ker jo pač morem sproti pucat, da kaj vidim. verjam pa da je problem za tiste z belimi mopedi al pa kombinezoni. no, glede belega kombinezona in škornov bo vapo letos povedal kak je. :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je pa precej frajerjev s čistimi nebesno belimi R1kami in CBR...ki se res hodijo nastavljat z 1cm do roba gume in seveda Vanucci kombinezonom, ti so pravi pozerji...BLJEK!!!

Maš kej prot Vanucci kombinezonom??? :angry: :P

post-1190-1238104237_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se opravičujem ker sem si drznil izraziti nestrinjanje z uporabnikom "suhi-jem".

to, da njegov post kljub izbrisu mojega ( ki se je navezoval na njegovega) ostaja je zame zadovoljiv dokaz tega, da pravice ni in je ne bo, da velike ribe vedno male žro...

motosvetčistuni.press

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moj motor je zelo pogosto čist... in se mi jebe, kaj drugi govorijo ... vozim se zaradi sebe in mojih užitkov :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

motor je zrcalna slika lastnika moj motor je zglancan ravno tako čelada za boljši občutek med vožnjo

A pol tist k ne pre motorja, se tud tušira ne :alien1: :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A pol tist k ne pre motorja, se tud tušira ne :alien1: :krneki:

men je važn, da se pod čistim kombinezonom ne vidjo fsrane gate :whistle: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Maš kej prot Vanucci kombinezonom??? :angry: :P

Ne - pa ne bit takoj hud k neki sprovociram tu na forumu - naj dogaja a ne?:) Nič nimam tudi proti vsem tipičnim caffe racerjer, ki se postavljajo s svojimi že omenjenimi belinkotami, večinoma s Probiker ali Vanuči komb. da se vidi raskoš...pač smo balkan in vedno bomo balkan. Sam tema je, v kateri bi naj izrazili mnenje o ljudeh, ki imajo čiste motorje in sm ga...menda ja ni to v nasprotju z zakonom? :wacko:

se opravičujem ker sem si drznil izraziti nestrinjanje z uporabnikom "suhi-jem".

to, da njegov post kljub izbrisu mojega ( ki se je navezoval na njegovega) ostaja je zame zadovoljiv dokaz tega, da pravice ni in je ne bo, da velike ribe vedno male žro...

Nekateri pa smo preobčutljivi. Sam si me pa z "velikimi ribami" nasmeju - je že blo vredno :) hehe

ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi prosu eno pozerko, da mi motor spuca :evilgrin: .

Levo mam jaz rezervirano, desno ti pa odstopim :whistle:

post-5882-1238153489_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Levo mam jaz rezervirano, desno ti pa odstopim :whistle:

Maš pa dobr zdresirano :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!