Skoči na vsebino

ali so ljudje s čistimi motorji pozerji


kOdEbLuE

Priporočene objave

..saj bom le tako pri prodaji motorja iztržil kakšen evro več,

u bistvu boš samo dobil plačano to, da si ga pucal. Recimo da si ga imel 5 let, pucal 10x na leto in boš iztrzil 500 vec si bil placan 10 eur/ ura za pucanje motorja. Ni slabo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja voda skodi plehu, mogoce ne ?... na institutu smo preverjali hitrost korozije na kovine pri dolocenih kislostih vode.. marsikdo bi bil zacuden kaj naredo voda stojecemu lezaju !

Vode dezja se nisem videl :).. ta je dobra... sem kafe rejser in se vozim samo kadar sije sonce in samo od maja do septembra.

Ce je lije kot iz skafa, ce je pozimi -8, in ce je sneg me ne zanima, jaz se vseeno vozim... Motor je predmet, ki se da kupiti novega !!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Njet mješajte japk unt fruške!

Obstajata SAMO dve vrsti motoristov/ pravih in fejk bajkerjev in ostale golazni: čistilci in packi. Pa pozerji, snete sekire in drekpumparji. Da ne pozabim dolgoprogašev in blatarjev. No, pa če smo že tu, fejkerji in klubarji in...

O JEBENTI, OBSTAJA VEČ VRST MOTORISTOV?? Neeee!!!!!

Imam soseda, ki si v beležko vestno zapisuje vsak najmanjši poseg na motorju. Od tankanja, do pumpanja gum, do mazanja ketne itd. Vse ima zabeleženo. In? Je on pozer? Niti najmanj. Mi gre na jetra? Basolutno. Pa kaj mu morem, tip pač uživa v nekih čudnih fetiših. Okol stare Bemfle skače ne samo s krpo, ampak si je dejansko kupil en komplet unih zobnih krtačk za med zobmi, une taozke. Da spravi popolnoma vso packarijo s svojega preljubega mopeda. Dela pa recimo 10.000 letno, kar tudi ni TOLK zelo malo, ne? In? Nič, fajn se ma.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nič ne bo kot nov, samo spucan star klump bo.

Za 100€, si pameten človek omisli recimo opletene zavorne cevi, ne pa pucanje, kot kakšna babnica, ki vrže 100€+ za frizuro.

Žlehtnoba :) moj motor ni star in ne klump :) Za teh 100€ si raje nov komplet gum kupim :) Kmet malo znižaj urno postavko :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nič ne bo kot nov, samo spucan star klump bo.

Za 100€, si pameten človek omisli recimo opletene zavorne cevi, ne pa pucanje, kot kakšna babnica, ki vrže 100€+ za frizuro.

Vidm da ti nisi za hece,,,,,skratka...vdih,izdih pa štej do 10,pa če ni v redu,ponovi... :P:D
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Njet mješajte japk unt fruške!

Obstajata SAMO dve vrsti motoristov/ pravih in fejk bajkerjev in ostale golazni: čistilci in packi. Pa pozerji, snete sekire in drekpumparji. Da ne pozabim dolgoprogašev in blatarjev. No, pa če smo že tu, fejkerji in klubarji in...

O JEBENTI, OBSTAJA VEČ VRST MOTORISTOV?? Neeee!!!!!

Pa tukaj smo še skuteristi in maxiskuteristi :OK: ,upss, mi vedar nismo motorisiti :oops:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, vi ste pa gulazen, k jo je treba ščevljat. Pa nehi pisat v MOTO forum, pejt v SESAUSKI forum pisat... k če ne bom Pips prnesu, šc, muha!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, vi ste pa gulazen, k jo je treba ščevljat. Pa nehi pisat v MOTO forum, pejt v SESAUSKI forum pisat... k če ne bom Pips prnesu, šc, muha!!!

BMW fahrerje si pozabil, tam se prah ne prijema :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Smanji doživljaj.

Ti tud. Obstajajo tud take reči, ki se jim reče SMEH in HEC in ZAJEBANCIJA, anede?

BMW fahrerje si pozabil, tam se prah ne prijema :)

Ja, te so šele grozni... sami pozerji. Pa kardan majo, tko da še od ketne niso umazani.. pozerji!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sem pa do zdej mislil, da kubatura motorja deli na ta prave motoriste in tiste kvazi motoriste. Aja meni zmanjkata 2 ccm, da bi bil pravi motorist :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sem pa do zdej mislil, da kubatura motorja deli na ta prave motoriste in tiste kvazi motoriste. Aja meni zmanjkata 2 ccm, da bi bil pravi motorist :P

Sej sm vedu. Še en non motorist. Pejt pisat v sesauc temo!!

Pa ne omenjaj tega več, k ma Futka tud samo 998ccm, okej?!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če si jaz na lase dajem ono dišečo pomado, zakaj jo ne bi še na motor?

me prime parkrat na leto in si vzamem tri štiri ure za dušo, pa motor očistim in ga nežno obrišem z jelenovo krpico ali krpo iz mikro vlaken. posušenega namažem s krpico (beri starimi preluknjanimi gatami), našpricano z wd-40.

z visokotlačnim čistilcem perem samo obode platišč in spodnji del agregata. gibajočih delov se na široko izognem.

vedno perem z rahlim tušem, edinole hladilnik od zadaj sperem s kompaktnejšim a vseeno rahlim in rebrom prijaznim curkom.

dele pri ležajih in drsnih tesnilih (vilice) očistim s serpent cleaning gumo, katere par lončkov sem kupil samo za potrebe motorja. umazanija tako nima možnosti da bi prodrla skozi tesnila in kletko.

karbonske dele namažem z voskom in jih zloščim. da se sija, kot frizure na fuzbalerih.

to me v bistvu sprošča. ob vsem tem dotikanju in intimi lahko naletiš tudi na kak razrahljan del. še posebej, če voziš kaj tresočega... :)

nič ne škodi, če po čem zrahljanem sprehodiš moment ključ ali kaj podobnega. zna biti, da boš nekoč potreboval del, kateremu se je obetal odpad od motorja... :)

no, in ko opravim z motorjem odstranim še sirček z lulčka, nebeške češnje z riti in že smo pripravljeni na nove radosti. poziranje pred lokalnimi kafanami. to je to, kar počnemo pravi mestni hribovci.

ne, zob si ne umivam. zadah po čebuli deluje tako moško, da se mu nobena ovčka ne more upreti. če pa je ograda mala je popolna zadovoljitev v tem sproščujočem dnevu zagotovoljena!

in ne pozabite, ELO ma vas rad!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje ne serte ga z WDjem po pranju, a bi imeli radi vse črne plastike sive, jaz že več let uporabljam motorexov sprej protect & shine :OK: :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Crown spray-velik bolš od WD-ja. Ga uporabljam že leta za večalmanj vse- za zaščito pred korozijo pozimi, za mazanje pletenic, odtegovanje zrjavelih vijakov itd...

Maže, izpodriva vlago in ne škodi plastiki (za razliko WD-ja, ki je narejen na bazi kerozina). Razvit pa je bil za potrebe kanadske vojske-konzervacija in čiščenje orožja.

http://www.google.si/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&cad=rja&ved=0CCQQFjAB&url=http%3A%2F%2Fwww.tri-krone.si%2Fslo%2Folje-krown%2F&ei=r1hGUNKmGe_U4QS7vYGoBA&usg=AFQjCNEphI8OrfzleybeoJxZ2r3HMIknCQ&sig2=o3pWH01r0YHgy-0JieAlCQ

Npr. Jawo ponavadi vozim čez celo sezono kot glavno prevozno sredstvo. Pred začetkom zime, in morda kdaj še tekom le te jo našpricam z tem sprayem (možnosti pranja pozimi nimam) pa razen majčkeno površinske rje na slabo kromanih čeških vijakih itd.. še nisem opazil kake večje korozije na motorju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Narava nekako sama poskrbi za čist motor. Vse razpacane muhe pojejo ose. Tistega metulja, ki je tri dni krasil sprednjo luč je pomalical en čuden ptič. Za vse ovčje kakece in za uni Paris Dakar po gozdni poti je poskrbel dež... jutri se moram še znebit vseh plastičnih vreč, ki so se napopale na krivine (jebiga Napoli je pač svinjski) in sem s5 na konju.

BTW za čiščenje zapačene plastike iz krivin preverjeno deluje sredstvo za steklokeramične plošče. Ketn sprej gre pa z WDjem fajn stran. Za lepilo od nalepk pa špirit.

Puca se pa motor bolj iz drugih razlogov kot to, da se sveti. Vmes najdeš kakšen losan vijak, kakšno poškodbo v pnevmatiki... Bolj smiselno kiler spihat enkrat na leto kot ga z polir pasto srat. Da je na poti manj slabe volje je fajn kakšne kontakte mal prepucat, pa staro mast obrisat in novo napacat... Sicer pa vsak po svoje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čez dve leti stavim, da bo 3/4 tem na forumu samo o tem, kdo ima najbolj zglancanega in komu se bolj sveti in kaj narediti, ko od preveč čiščenja zdrgneš lak in barvo iz motorja...

Ker za bencin itak ne bomo mel! ccc :grim

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Opral sem motor, sem pozer? :D

Tisti ko se snemajo med pranjem so pa še ta najhüjši pozerji!! :P

PS: pozabo si ketno spucat...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisti ko se snemajo med pranjem so pa še ta najhüjši pozerji!! :P

PS: pozabo si ketno spucat...

Haha, kamerco sm hotu testirat, pa mau se s "fast motion" igrat. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!