Skoči na vsebino

Turčija


pero

Priporočene objave

V Turčiji obvezno za par dni v Olympos !!! Zame je tam raj na zemlji. :)

LP

Kje pa je to(bolj natančno) in kaj je tako fascinantnega???

LP Bobo B)

Ob obali cca. 2 uri na zahod od Antalije z Dolmushom (alkakosežerečetistimtamalimavtobusom). Pejt tja pa boš videl in začutil. Ne znam napisat, lažje je povedat.

Popravljeno . Popravil hotschko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hotscho je napisal:

kdaj sem pa to naredil ??

Lani. Prej ko sem sel v Turcijo sem se oglasil na obisku v ljubljani. KO sem vaju vprasal kje je bilo najlepse sta se oba strinjala da je to Olympos. Bil tam, videl, dozivel, se imel super, se bom sel!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

TURČIJA 2003

Odhod: 16. julij 2003

Čas potovanja: upam na 30 dni

Motor: HONDA VFR 750F '95 (če naju srečno pripelje nazaj mu kupim nov auspuh)

Dolžina: približno 9.000 km

Približno zastavljena pot (lahko se še vse spremeni):

HRVAŠKA

SRBIJA (Beograd, Niš)

BULGARIJA (Sofia, če bo čas in volja samostan Rila, Plovdiv in nekaj ostalih znamenitosti Bulgarije ne preveč iz glavne poti)

TURČIJA:

- Primarna pot: Istanbul, Kapadokija, Antalya, in nazaj po sredozemskem morju preko Izmirja

- Če bo vse po planu še: Črno morska, vzhodna - Kurdistan do Gruzinske, Armenske in Iranske meje ( Dogubayazit, Ararat) in nazaj čez Urfo in Kapadokijo.

Skratka obkrožil bi celotno Turčijo, če pa ne bi šlo vse po planu bi pa pot prepolovil.

... za nazaj pa še ne vem ali bi šel čez GRČIJO in v Patri/Ingumenitsi na trajekt (Cesme - Ancona = cca 90.000SIT za 2+moped => PREDRAGO) ali pa kar po isti poti nazaj

Popravljeno . Popravil Rok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potreboval pa bi nekaj nasvetov

- katera pot iz Izmirja domov je nabližja, najhitrejša, NAJCENEJŠA ( koliko časa in po kateri poti npr. do Ingumenitse)

- kateri trajekt je najcenejši

- katere zemljevide priporočata in kje jih kupiti

- ali velja v turčiji naša vozniška

- kakšne so kaj vaše izkušnje s CORIS zavarovanjem (za 2 = 10.000 SIT enojno zavarovanje do 15K €)

- ali poleg vize potrebujemo še kakšne druge dokumente ?

- ali je za Makedonijo še potrebna viza ?

- ??? kako se naj oblečem. Razmišljam da bi usnjenje hlače doma pustil in vzel le jakno, ledvični in rokavice. Sredozemlje bo sigurno vroče ko sam satan, vendar ne vem kako bo kaj na vzhodu in na Anatolski planoti.

Prosil bi za še kaj nasvetov in izkušenj.

Lep pozdrav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

- med trajekti je bil lani najceneje in imel se neke ugodnosti : Anek Lines

- avto zemljevid Turčije (maš v skor vseh večjih trgovinah- Spar)

- velja vozniška (ampak policije nisem niti enkrat videl ob cesti oz. te ne vstavijo :) )

- zavarovanje najceneje od vzajemne

- poleg vize nič kaj drugega razen voz. in prometne

- glede oblačil pa jaz vedno pravim, da je odvisno od tega kolko daš na varnost samega sebe !!! osebno sem se vedno oblekel, pa čeprav mi je blo vroče ko pes :) še dobro da sma bla z kolegom septembra ampak vročeee :(

upam da sem kaj pomagal B)

lep dopust želim

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali ve kdo za kak kamp na poti med Beogradom in Nišom, v Sofiji in med Sofijo in Edirne in v Istanbulu???

+

Kje za vraga v SLO naj kupim zemljevid Turčije (po možnosti od GeoCenter) ?

Kje za vraga v SLO lahko kupim vodnik "Let's go" za Turčijio ?

Lep pozdrav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali ve kdo za kak kamp na poti med Beogradom in Nišom, v Sofiji in med Sofijo in Edirne in v Istanbulu???

+

Kje za vraga v SLO naj kupim zemljevid Turčije (po možnosti od GeoCenter) ?

Kje za vraga v SLO lahko kupim vodnik "Let's go" za Turčijio ?

Lep pozdrav

Pri svetu knjige lahko kupiš svetovni popotnik za Turčijo za 9.390,00 SIT. Če si član sveta knjige kot sem jaz pa jo lahko dobiš za 5.520,00 SIT. Če te mogoče zanima, bi ti jo lahko vzel tudi jaz, zato da bi plačal manjšo ceno. Kar se pa tiče celotnega zemljevida za Turčijo mi pa ni znano kje ga dobit. Jaz imam cestni atlas Evrope, v njem pa je le polovična pokritost Turčije, tako, da za zemljevid, ti bo moral kdo drug pomagat.

Pozdrav od Roberta

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče bi ti lahko kaj več Hotschko pomagal, ker je že bil tam in ker se mi zdi, da je njegova boljša polovica ekspertka prav za Turčijo. (beri vodička). Hotschko popravime, če ni res.

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zemljevide, katerekoli, ni potrebno kupovati! Ce si v LJ, si jih lahko na Filofaksu - Kartoloski oddelek/Geografija v 4. stuku se mi zdi sposodis in jih skopiras tam pri Krizankah, kjer delajo kopije takih velikih formatov. Cena: priblizno 300SIT/Kopijo. Karte pa majo od celga sveta. LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

rok:

- karto kupiš v intersparu! (jo mel sam lani po turčiji: 4.260 km!)

- vnaprej iskat kampov že pri nas nima smisla saj boš zgubil veliko časa z samim iskanjem jih pol v turčiji!

lani sem imel šotor in spalko zraven ampak z motora ju nisem niti enkrat snel ! saj so sobe v manjših hotelih oz. hostlih z zajtrkom bile od 5-15 eurov (kak se pogajaš! ) B)

aja pa na začetku sma s kolegom iskala hotele z garažo ali zaščitenim parkingom za motorje pol pa niti to ne več saj kak sem pusto motor nabasal z prtlago in dodatki z shopinga :D tak je ostalo!!!! :o

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Karto za turčijo se dobi v vsaki bolje založeni založbi (midva sva jo lani kupila na nazorjevi nasproti naf naf imajo pa sigurno tudi v konzorciju)!!!Karta je zajemala le zahodni del turčije, čist dost saj seže vse do kapadokije , ki pa mislim da je tudi največkrat kar najvzhodnejša točka potovanja!!Ker je turčija tako velika je taka razdelitev potrebna da karta ostane v uporabnem merilu in še dovolj velika za stalna razpiranja!!! :P :D ;) Karte niso drage spljoh je pa skoraj nuja imeti kako za na tako dolgo pot!!!

Pa srečno pot!!!

Ciao,by Pero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hotscho je napisal:

kdaj sem pa to naredil ??

Lani. Prej ko sem sel v Turcijo sem se oglasil na obisku v ljubljani. KO sem vaju vprasal kje je bilo najlepse sta se oba strinjala da je to Olympos. Bil tam, videl, dozivel, se imel super, se bom sel!

Hotschko, to je bilo takrat, ko sta bila Mladen + njegova draga (oprosti, pozabila sem ime) na obisku na Bratovševi.... remember? ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče bi ti lahko kaj več Hotschko pomagal, ker je že bil tam in ker se mi zdi, da je njegova boljša polovica ekspertka prav za Turčijo. (beri vodička). Hotschko popravime, če ni res.

Pozdrav od Roberta

Že dolgo nisem spremljala te teme...

Robert, o komu ti to govoriš....? Se nekako prepoznam v tvojih besedah, čeprav neke stvari ne držijo (več) najbolj... :o ;) :) :D :D :D :D :D

Skratka, pustimo malenkosti :D - če kdo rabi kakšno informacijo o Turčiji, lahko pomagam, z veseljem... če bom lahko. Tam sem bila 3 mesece, 1,5 meseca na vzhodu - kjer je absolutno najbolj noro, ter 1,5 meseca al pa še več - na zahodu (vzhod-zahod: beri V oz. Z od Cappadoccie).

Najboljši vodič za Turčijo je preverjeno Lonely Planet (slovenske variante vodičev so zelo slabe :( ), katerega sem jaz našla v knjigarni na Bavarskem dvoru (ne vem imena). Noter so tudi vse karte, sicer po regijah, a vseeno zelo dobre... Poleg tega imam pa doma eno celo karto TR, je kar dobra in jo lahko komu posodim....

Lpo

Aja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Robert, o komu ti to govoriš....? Se nekako prepoznam v tvojih besedah, čeprav neke stvari ne držijo (več) najbolj... :o ;)  :)  :D  :D  :D  :D  :D

Aja, oprosti, če sem kaj zaj..... . S Mladenom sva zelo dobra prijatelja (beri rasla skupaj) in sva en dan imela debato o Hotschkotu zaradi benda, ko so igrali v Komnu na Krasu. Takrat sva prešla tudi na debato glede Turčije in mi je rekel, da sta on in njegova punca veliko informacij dobila od Hotschove boljše polovice, ki je vodička za Turčijo. Ker Hotschove boljše polovice osebno nisem nikoli videl, sem bil siguren, da se Mladen glede tega ni zmotil. Sorri, če sem te proglasil za Hotsckovo boljšo polovico. Mogoče si tudi tistikrat bila. :D

Drugače pa srečno v novem zakonu. Upam, da spet nisem kaj zaj...... :D

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sorri, če sem te proglasil za Hotsckovo boljšo polovico. Mogoče si tudi tistikrat bila. :D

Drugače pa srečno v novem zakonu. Upam, da spet nisem kaj zaj...... :D

Pozdrav od Roberta

Ej, vse OK! ;) :) B)

Včeraj je šel mimo, jutri nikoli ne pride... DANES živim!

Hvala za lepe želje. B)

In nič nisi zaj**** ;) :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A mogoče kdo ve ali bi moral kupiti karto v naprej ali rezervirati, če bi hotel iti z Anek Lines iz Igoumenitse v Trst domov, ali se da kupiti na licu mesta ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala vam za informacije;

... jutri 16.7. med službo odrineva in prespiva nekje med Beogradom in Nišom. V četrtek sva v Bulgariji, če jo bova kaj pregledala ali jo pihneva naravnost v Edirne in Istanbul se bova odločila na poti. Konec meseca računam da bova nekje na Armenski ali Iranski meji v Kurdistanu (kjer naju bodo lovili PKKjevci ;) ), nato pa jo puhneva v Kapadokijo in Sredozemlje in čez Grčijo okoli 15.julija domov => če bo vse posreči .

Če se bo dalo se tudi na motosvet kej oglasva (če seveda koga kaj zanima).

LEP POZDRAV, ROK & META

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vidim da grejo eni uzivat ,drugi pa veselo delamo :(

nic lepo se imejta in uzivajta!!! B)

pa varno in srecno pot vama zelim... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uživajta kolikor se da predvsem pa srečno vožnjo in glejta da napišeta kak vtis s poti že med samo potjo!!!(Cybercafepress) <_< :P :D ;)

Ciao,by Pero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred dobrim tednom sm prišla iz Turčije. Sicer sm šla tja z avionom, vendar glede na cestne razmere me to ni nič kaj preveč motilo.

Ceste za motor res niso preveč dobre - vse prej kot dobre. Kultura vožnje je po mojem mnenju na zelo nizkem nivoju: večji in močnejši zmaga.

Motorjev tam ni prav veliko, razen skuterjev in kakšnih prekurjenih 20 let starih "jajc"-znamk ne poznam.

Vsi po vrsti, od prevega do zanjega se vozijo čist brez opreme, max. hitrost pa je 80 km/h.

Glede na to da je vroče kot pri norcih (38 stopinj v senci) se drugač kot brez opreme skor ne morš vozit, ker te lahko kr kap rukne, sam je pa zelo tvegano.

Take so razmere na jugu Turčije - Alanya, kaj pa se dogaja v notranjosti oziroma na severu pa ne vem. Po mojem ni dost drugač.

Vso srečo vsem tisitm ki se opravljate tja - pazite nase in na svoje ljubljenčke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LEP POZDRAV VSEM

Trenutno sva v Uniye - Crnomorska obala &#305;n trenutno se je gl&#305;h uscalo.&#304;stanbul sva prez&#305;vela prespala v mestecu k&#305; je obstalo v 19.st. - Safranbolu severno od Ankare pogledala Utrdbo in grobnice ter mumije pontskih kraljev v Amasy&#305; in cez gorovje kjer ljudje motorja se v&#305;del&#305; n&#305;so (tu je v gorah se sneg) prispela na obalo crnega morja kjer sva prespala v lustnem apartmaju ob morju za 2800 SIT za oba z zajtrkom. Ljudje so v vecini izredno pr&#305;jazni.

Ob 13. uri greva proti Trabzonu kjer bova prespala nato pa greva nazaj v gorovje in proti Armenski meji in Araratu kjer se bova obrnila prot&#305; jugu.

Midva in motor smo zaenkrat se zivi, celi in zdravi.

Lep pozdrav iz Uniye, Rok & Meta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Potovanje uspešno zaključil.

Napravil 10.100 km, motor delal brez najmanjšega problema, midva sva mal spiščala, drugač OK, Turčijo sem dal skozi čist do Irana - Vzhodna Turčija ( Kurdistan ), ki je mnogo zanimivejša (manj turistična) od Zahoda.

Če se mi bo dalo morda kdaj še kaj napišem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja me veseli da vama je bila Turčija všeč!!!

Tudi naju je povsem navdušila!!Res je zakon..

Sam km jev pa nista mal napravla kaj!!!Tovornakarji bi te bili veseli!! :P :D Kok povprečno na dan in kok največ na dan!!Dej sam na kratko opiši pot!! :o ;) :P

Ciao,by Pero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!