Skoči na vsebino

Poraba bencina motorjev


Gregs

Priporočene objave

Symru, hvala za odgovor.

Glede naj moj stil vožnje, bi mogoče bila poraba 5,5l, kar realna :hmm:

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No pa da še jaz povem o svojmu ER5, če se pelješ čist penzionistično pije okrog 4l, če se pellješ normalno za ta motor od 100 do 120km/h pije 5l, če pa ga tišiš do konca na avtocesti do 170km/h pa vidiš kak ti števc od goriva potuje proti nuli je pa pomoje kr okoli 10l. :) no tok z moje strani:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Virago 250. Okoli 3 litre - ne glede na obtežitev ali način vožnje. Kar je kul, ker se vsak dan vozim v službo (v obe smeri 90km) in precej prišparam napram avtu... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej vem,da mi nau noben verjel......sam moj v ekstremnih pogojih pije 4,5 litrčka!!!!

Ma ve se.....LIDIJA je zakon!!!!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fazer 600 2003 vceraj Kr - Portoroz (stara cesta) - Kr (avtocesta) 322km, 18,76 l

Pomeni poraba 5,82... l/100km

Voznja LT prinese se dodatnih 100 km po polnjenju.

Se mnenje:

Poraba pri motorju vazna samo da ves do naslednje crpalke priti, ce bi hotel sparati, ne bi kupoval motorja (dopuscam izjeme)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poraba pri motorju vazna samo da ves do naslednje crpalke priti, ce bi hotel sparati, ne bi kupoval motorja

:worship: :worship: :worship: :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poraba pri motorju vazna samo da ves do naslednje crpalke priti, ce bi hotel sparati, ne bi kupoval motorja

:worship:  :worship:  :worship:  :worship:

Kaj pa jst k samo da se nekam peljem pocasi pocasi porabi 7l/100km, kaj jst lahko kej jamram? :ninja: :xx:

Je pa res, jst naredim 200km in ko mi jih manjka se 50km morm ze razmisljat pr kaki oazi se bom ustavu... lucka zagori pa sele pr 30km do "bingo fuel". :doze: Zelo uporabno ko ti zagori 10km pred Trojanami (smer LJ) in ne ves al je se kaka bencinska do LJ al ne... <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa jst k samo da se nekam peljem pocasi pocasi porabi 7l/100km, kaj jst lahko kej jamram?  :ninja:  :xx:

Je pa res, jst naredim 200km in ko mi jih manjka se 50km morm ze razmisljat pr kaki oazi se bom ustavu... lucka zagori pa sele pr 30km do "bingo fuel". :doze: Zelo uporabno ko ti zagori 10km pred Trojanami (smer LJ) in ne ves al je se kaka bencinska do LJ al ne... <_<

Ma bogi ti! :cry:

Pole je pa res ze cajt da si kupis kolo!! Ves, tisto ne porabi prou nec bencina... :fredy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo jamranje, kupte si solexa. Madona če bo bencin po 2 EUR-a se bom še vedno vozil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se mi zdi prav, da tale tema obstaja, da lahko lastniki enakih motorjev primerjajo rezultate in posledicno kdo opazi, da mu motor "prevec zre", pa mogoce preveri zakaj je tako... .)

Kar se pa jamranja tice se pa popolnoma strinjam s citirano objavo :yea2:

Motor je "luksuz" zato nebodi škrt-troši bencin in uživaj. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma bogi ti! :cry:

Pole je pa res ze cajt da si kupis kolo!! Ves, tisto ne porabi prou nec bencina... :fredy:

Kolo bom kupu kdr bo bencin kostal 2 EUR! :kva2: Si mi pa dala doro idejo, ker ce pomislim... VTR - 2 cilindra, kolo - 2 nogi... :naughty: :stupid:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V-strom 650 naredil 416 km in nalil 18,7l (rezervoar 22l) pri utekanju motorja do 1000km. Drugač pričakujem porabo od 5-6L na 100km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...
250 ccm 'moped' pa kuri 11 litrov???  :shock:  :shock:  :shock:

Šit

nič nenavadnega za športni cvajtakter.... moja 125 kubična gp replica(aprilia) je popapcala po 12 l bencina, da ne govorimo o olju, svečkah in ostalem potrošnem materjalu... je bila pa divja za 125-ko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lučka za rezervo je zasvetila še pred polovico tanka.... :SS

to se pa tut pr Ducatijevi Multistradi dogaja :D :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

emmmmm....

komu je žrla 125ka 12 l/100km . meni žere pod polnim gasom cel čas max 6l(honda nsr) vožnjapri obratih nekje 6-7k rpm pa nekje 3-4l/100km. imam pa končno 160.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kawa Z 750 S

pri utekanju: (do 4000 obr/min) 4.8 l/100 km

(do 6000 obr/min) 5.2 l/100 km

po utekanju: (potovalna vožnja) 5.3-5.5 l/100 km

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sestrin er5  med 5 in 6,5l/100km

Sestrin ER je pa nekam požrešen. Upam da ni kriva prevelika obremenitev (čeprav dvomim, da bi tvoja sestrica imela tako korpolenten stas .)

Meni žre ER med 4 in 5,5 L. Če bi vozil tako umirjeno kot povprečen voznik avtomobila bi bila poraba pod 4 litre, če bi ga konstantno gonil nad 140 pa verjetno 6 in (krepko) več.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sestrin ER je pa nekam požrešen. 

če bi ga konstantno gonil nad 140 pa verjetno 6 in (krepko) več.

Kaj pa če ga (se) sestra konstantno goni ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa če ga (se) sestra konstantno goni ?

Potem ji svetujem močnejši stroj, saj obstoječi težko zadovoljuje njene (velike) potrebe .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Celotni topik sem pregledal in nobenega podatka o povprečni porabi za ZZR-600 nisem našel. Ma kaj nima nobeden tega motorja? Na eni tuji web strani sem dobil podatek 6.8l/100 km in v temi o ZZR-600 na Motosvetu 5,7l. Če primerjam z GSX 600F ali 750F , se mi zdi kar dosti. Kakšen podatek več ne bi škodil .)

Pozdrav od Roberta

men je zzr 500 pokuru od 5 do 12 litrov......

vem da ni 600,sam po moje je tam nekje... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj Suzuki GSX 750 F srka od 4,8 do 5,2l/100km. Trenutno take izkušnje. Več ali manj prevozim 300 km do rezerve .) Na zadnji turi sem prevozil 280 km+10km dan prej, pa kazalec še lepo sili proti vrhu. Po moje ga čaka nov rekord glede majhne porabe :D

Pozdrav od Roberta

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!