Skoči na vsebino

Poraba bencina motorjev


Gregs

Priporočene objave

Jst si porabo in kilometre pišem v en program tko, da mam pol vse podatke pr roki, kdaj sm kolko vozu, porabu itd.

Zdej sm ga prou za to temo odprl in vidu letne podatke, sm hmali s stola padu.. :)

Obdobje 1.5. - 1.12. 2002

Prevoženih km: 12000km

Natočenih litrov: 760l

Skupni znesek: 140.546,67 SIT

:shocked!: :splat: :bad-words: :drinking:

-----------------------------------------

Povprečna poraba: 6,2l

Poraba max: 8,3l

Poraba min: 5,2l

LP duhec

ps: sam tisti skupni znesek je res hud :roll:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst si porabo in kilometre pišem v en program tko, da mam pol vse podatke pr roki, kdaj sm kolko vozu, porabu itd.

Zdej sm ga prou za to temo odprl in vidu letne podatke, sm hmali s stola padu.. :)

Obdobje 1.5. - 1.12. 2002

Prevoženih km: 12000km

Natočenih litrov: 760l

Skupni znesek: 140.546,67 SIT

:shocked!: :splat: :bad-words: :drinking:

-----------------------------------------

Povprečna poraba: 6,2l

Poraba max: 8,3l

Poraba min: 5,2l

LP duhec

ps: sam tisti skupni znesek je res hud :roll:

ja kaj si pa mislil ... pojdi prištet še za bencin za avto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa dej ne se tle delat enih revckov ce ne veste kaj so sploh stroski. Jaz imam take stroske da 2x premislim predno se grem pelat.

prodaj motor ... :twisted: :D

... moj izračun gre pa tako, da vse stroške v zvezi z motorjem preračunam na kilometer in potem je strošek fure = cena za en km * število prevoženih km ...

... grem pa za hec še enkrat zračunat ... evo zadnji podatki ...

olje - 1,0 SIT/km

veriga - 1,0 SIT/km

spray za verigo - 0,4 SIT/km

zavore sprednje - 0,7 SIT/km

zavore zadnje - 0,4 SIT/km

servis 20k - 2,8 SIT/km

servis 10k - 1,1 SIT/km

registacija - 4,0 SIT/km

bencin - 12,2 SIT/km

zadnja guma - 2,5 SIT/km

sprednja guma - 1,0 SIT/km

amortizacija - 7,1 SIT/km

SUM = 34 SIT/km

34 SIT/km * 17000km = 578.000 SIT

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izračun kaže, da je poraba pri vožnji po AC (povprečno 130, na določenih delih tud do 170) + nekaj malega po mestu 6.2l/100km. Upoštevat treba da je hladno, da mi zgornji del kar močno opleta in je upor zraka še tolko večji, da bo treba v kratkem porihtat fergazer in filtre...mislim da bi se dalo pri takem stilu vožnje prit na cca. 5.5 kar pa je že lepa cifra :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja Yamaha XVS 1000 mi je žrla pri vožnji okoli 70km/h 5,5l če sem jo pa teral pa kar dobrih 10 l na 100km. Me pa nekaj zanima vsi pišete koliko tisoč km na leto delate in to so kar hude cifre,ko pa pogledaš med male oglase pa imajo motorji ki so naprodaj zelo zanimivo stanje števca za prevožene km.Zdaj pa ne vem ali eni lažejo ali pa drugi goljufajo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, še nekaj domače statistike:

območje (km) ///poraba v območju(l/100 km)///celotna povprečna poraba (l/100 km)

0-2000///5,49///5,49

2000-4000///5,57///5,53

4000-6000///5,70///5,59

6000-8000///5,92///5,67

8000-10000///6,07///5,76

Lepo je opaziti vpliv načina vožnje iz začetnega utekanja pri nizkih obratih do sedaj, ko sem pristal nekje na 5500 obratih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

4,5 - 12 l/100 km

Aprilia AF1 Futura 125

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poraba nekje med 5 in 6 litri (blizje 6 z nabitim topcaseom, nanj nalepljenimi armafleksi in brhko sopotnico na zadnjem sedezu..B)

Aja, Honda Hornet 900 (a.k.a. Mishketa)

Popravljeno . Popravil Dave
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No na zacetku je vse kazalo da pije cca. 7 (ocitno zarad mojega teranja v obrate), zdaj pa na relacijah 5.7 (pretezno 100-130), po mestu pa okrog 6.5, teranje v obrate v mestu in okolici pa max. 7.3. Rekordno malo je blo pa na eni relacijski in sicer 4.7 (stil voznje KK B) )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Yamaha YZF-R6 2003: katalizator + injection: 4.3 - 4-4l/100km B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

fazer1000

vožnja po mestu (1., 2. in 3. prestava, do 12.000 obratov) - cca. 8 litrov / 100 km

počasne ture (kombinirano speljevanje, vožnje s hitrostjo 100-130 km/h in avtocesta max 160 km/h) ---> cca. 7 litrov / 100 km

PS: (za primerjavo)

V-max 1500 ccm ---> cca. 14 litrov/100 km :o :o B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HONDA VFR 750 F '95:

Povprečje v dosedanjih >7K km = 5.75 l/100 km. Vožnja v dvoje, solo, po klancih, sportski in turistično.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

VN800 l.98:

Od 4.5 - 5.8, odvisno od hitrosti in od teže tovora.

Popravljeno . Popravil StormBringer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ZX-6r:

solo - stil "lagano sportski" - povprečje 6,5 L / 100 km

v dvoje - sport touring - povprečje 5 L

minimum v dvoje - 4,5 L

Andrej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam Motoguzzi Cali. Aluminium - 1064 ccm in 75 km! Po 2500 km prevoženih sem naredil statistiko porabe in bil kar prijetno presenečen saj je motov v tem času povpračno porabil le 4,9 L/km., kljub, da je bilo kar precej mestne vožnje in tudi šola varne vožne v tem obdobju! Sicer je res, da motor prvih 1500 km nisem priganju, ampak mislim, da je ljub temu to odličen rezultat!

Viva Guzzi

Kris

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Honda cbr 900rr let.96 mešana vožnja, avtoceste zelo malo pa še ta ne preko 200 kot tudi lokalne ceste ne preko 200 in ne pod 120. Relacija Ljubljana Ivančna Gorica avtocesta nato do Cerkelj. Na dirkališču odpeljal 10 krogov na polno nato povratek preko Kostanjevice, NM, Dvor in ožemanje do Kočevja ter povratek do Ljubljane. Skupaj naredil 330 km porabil 21,5 litra. Za primerjavo: kolega ima isti motor samo letnik 2002 (30 KM več in el.vbrizgavanje) ista relacija enaki kilometri v Cerkljah 0,1 sekunde boljši čas po cesti praktično enaka porabi 24,5 litra.

Končni rezultat: Pokurila 46 litrov bencina in 4 gume za v smeti. Lep dosežek za nedeljsko popoldne. Rabim sponzorja za gume.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da imam hitrejši pregled nad porabo, tankam skoraj vedno zeloo blizu 200 prevoženih km

ne vem kako to da so sledeči motorji - pi..a takooo različni imeli hudo podobno porabo - govorim o +- 0,75l

torej spomnim se:

transalp (nov) 1995

magna (nov) 1996

valkyra (rabljena 15kkm) 1999

MG Jackal (nov)

po navadi točil do vrha ko je bilo okoli 200km - cca 10l

za vse motorje

a mam podzavestno "tako roko" '

:blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po zapiskih,ki sem jih izbrskal v predalu..........

EN500...........cca5l/100km................gonu k hudiča(vedno)

VN800...........cca5-7.........................no s tem je šlo bl počas.......najvišjo porabo sem pa na AC dosegu

Trophy...........cca7-11.......................pod 7 ga nisem uspel spravt,razen takoj ko je bil nov 6,4

Fazer600.......pojma nimam,sem ga prekmal zbrcu iz spiska svojih motorjev

TDM900.........verjel al pa ne4,2-4,7............še nisem čes pršu,pa nisem nevem kako počas pelu!!!!!

Je pa zanimiv podatek,da nežna ženska roka z lahkoto na Virago250 doseže porabo 2,5l/100km. :o :o

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Honda XL - Pr. 6.0 l/100 km

Suza Bandit 600 - Pr. 5.0 l/100 km

Yama R6 - 5.5 l/100 km

Kr dobr, počasne B) B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!