Skoči na vsebino

Španija,Portugalska (Iberski polotok)


Priporočene objave

Ne vidim problema zaradi kilometrov .... po avtocesti 500 do 1.000 km na dan. To pomeni 2-3 dni vožnje in en dan ladje. Potem pa na izi naprej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, pa še nekaj pomembnega .... vsi norci na motorjih odpadete :( .

potem pa nič od moje družbe ! :P

enak kriterji velja tudi za norce pešce ! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... po avtocesti do Genove, pa na trajekt do Barcelone, naprej pa ...

A si se mogoče že pozanimala, koliko pride ladja do Barcelone??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK tvoj plan, ... ampak za božjo voljo kdo se vozi iz Genove v Barcelono z motorjem na Ladji?! :blink:

In potem spustiš, azurno obalo ali provanso, ali del franscoskih alp, ali pireneje (bog obstaja, ker so bikerska nebesa v Pirenejih in zahodno-centralni Španiji), .... no ja srečno. :OK:

@Sym: Kje pa tebe medejo dnevni kilometri, punca je mal iron butt, pa je ne? PS: Lani +8000 km v 12 dnevih (Ljubljana-Sagres (P)-Ljubljana, s kupom gorskih cest in prelazov, nekako če mi ni zadnje dejanje na Jančah zjebalo vezja do konca je bilo 30+ prelazov), tako da res ne vidim problema z njenimi kilometri.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

super, :kva2: bodo šefi tole prestavli v pravo temo :OK: kao bi jaz šel zraven... :yes:

A prestaviva najini avanturo :hmm: :hmm: :hmm:

Srečno na poti, pa pol kaj napiš al pa boš povedala. Mogoče drugo leto letim dol. :yea1: :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A seveda, povratna nakaj malega čez 70 jurjev. Zakaj sprašpuješ?

OK tvoj plan, ... ampak za božjo voljo kdo se vozi iz Genove v Barcelono z motorjem na Ladji?! :blink:

In potem spustiš, azurno obalo ali provanso, ali del franscoskih alp, ali pireneje (bog obstaja, ker so bikerska nebesa v Pirenejih in zahodno-centralni Španiji), .... no ja srečno. :OK:

@Sym: Kje pa tebe medejo dnevni kilometri, punca je mal iron butt, pa je ne? PS: Lani +8000 km v 12 dnevih (Ljubljana-Sagres (P)-Ljubljana, s kupom gorskih cest in prelazov, nekako če mi ni zadnje dejanje na Jančah zjebalo vezja do konca je bilo 30+ prelazov), tako da res ne vidim problema z njenimi kilometri.

Meni je zanimiva varianta, da greš v eno smer z motorjem, recimo tja greš z ladjo, nazaj pa ob obali z mopedinotam, pa si lahko vse ogledaš :hmm: Je šel sodelavec v Barcelono v obe smeri, pa je rekel, da je čisto brez zveze se do tja podit po avtocestah... Ne vem pa koliko časa traja vožnja z ladijo... :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče se res čudno sliši, ampak prioriteto ima Portugalska, ne pa pot do tja. Ta naj bi mi vzela čim manj časa, ker bo priložnosti za potovanja po Franciji .... še dovolj.

Ja, pa hvala za besede podpore. Kdo bi razumel moške dvome?????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A prestaviva najini avanturo :hmm: :hmm: :hmm:

Srečno na poti, pa pol kaj napiš al pa boš povedala. Mogoče drugo leto letim dol. :yea1: :worship:

Pol bi moral s She spati in ne s Duletom. :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Srečno na poti, pa pol kaj napiš al pa boš povedala. Mogoče drugo leto letim dol. :yea1: :worship:

Vidim, da bom moral spet s tabo furat... :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

she!

tudi sam sem že razmišljal o potovanju po španiji in portugalski. še najugodnejša varijanta je, da se probaš do barcelone pripeljat s kakšnim tovornjakarjem. naše firme redno vozijo do barcelone in za en motor in potnika se vedno najde prostor. sam sem se že pogovarjel z kar nekaj prevozniki in vsi so bili za. je pa res, da časa nimaš več ne vem koliko.

kamijon je le na videz poćasna zadeva, vendar če upoštevaš, da se praktično nič ne ustavlja, je povprečna hitrost enaka tvoji na motorju. razmisli še o tej možnosti. tudi nočni trajekt iz genoe ni slaba varijanta, samo bistveno dražja.

gaber

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ekipa Rokovnjačev nas je šla predlanskim obkrožit Pirinejski polotok...

smo imel tud kar zanimiv tour, mal preber če te zanima

več --> (klik)

She: ce si spregledala, nasa pot je bila tud v glavnem namenjena obisku portugalske in juzne obale spanije.

Prvi dan smo naredila neki cez 1000 km in prispel do postajališča v bližini Marseilla, kjer smo se skresal na tla v spalke in drug dan zjutraj picili naprej, tako smo drugo noc spali ze na severu Spanije...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

she!

tudi sam sem že razmišljal o potovanju po španiji in portugalski. še najugodnejša varijanta je, da se probaš do barcelone pripeljat s kakšnim tovornjakarjem. naše firme redno vozijo do barcelone in za en motor in potnika se vedno najde prostor. sam sem se že pogovarjel z kar nekaj prevozniki in vsi so bili za. je pa res, da časa nimaš več ne vem koliko.

kamijon je le na videz poćasna zadeva, vendar če upoštevaš, da se praktično nič ne ustavlja, je povprečna hitrost enaka tvoji na motorju. razmisli še o tej možnosti. tudi nočni trajekt iz genoe ni slaba varijanta, samo bistveno dražja.

gaber

Hvala za razmišljanje. Moram rečt, da sem raziskovala tudi že v to smer, še takrat, ko sem se dogovarjala, da greva s prijateljico. Imam prijatelja, ki vozi in pozna ogromno ljudi. Ker datuma dopusta ne morem več spreminjat, se bi zdaj zelo težko "poklopila" s katerim od tovornjakarjev, mi je pa vsakega dneva škoda, če bi ga morala preždet doma v čakanju ...

Novička. Medtem sem si že našla sopotnika popotnika, tako da imam ta del "problema" rešen.

Rada bi dodala samo še enkrat hvala vsem vpletenim za ideje, pomoč, sodelovanje, lepe želje.

lp she

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Evo sedaj dodajam informacije glede portugalske iz prve roke.

Ceste tukaj so iz dneva v dan boljse. Ze sedaj pa so tako dobre, da se lahko nase in tiste v nasi okolici popolnoma skrijejo. Po prevozenih 3000km po portugalskih cestah se nisem nasel "lomljenega" ovinka. Vozniki so v nasprotju z opozorili iz Lonely Planeta in ostalih virov relativno obzirni in v vecini primerov uporabljajo smerokaze dalec bolje kot nasi vozniki.

Severni del portugalske je raj za strikanje ovinkov, ceste prazne, asfalt nov, ovinki pa si sledijo v nedogled. Osrednja portugalska je malce bolj ravna ampak se se vedno najdejo fenomenalne ceste skozi raznorazne naravne parke. Jug se caka na odkrivanje.

Vsem ki si zelijo lepih cest, cudovitih krajev in gostoljubnih ljudi portugalsko toplo priporocava jaz in Ona.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo sedaj dodajam informacije glede portugalske iz prve roke.

Ceste tukaj so iz dneva v dan boljse. Ze sedaj pa so tako dobre, da se lahko nase in tiste v nasi okolici popolnoma skrijejo. Po prevozenih 3000km po portugalskih cestah se nisem nasel "lomljenega" ovinka. Vozniki so v nasprotju z opozorili iz Lonely Planeta in ostalih virov relativno obzirni in v vecini primerov uporabljajo smerokaze dalec bolje kot nasi vozniki.

Severni del portugalske je raj za strikanje ovinkov, ceste prazne, asfalt nov, ovinki pa si sledijo v nedogled. Osrednja portugalska je malce bolj ravna ampak se se vedno najdejo fenomenalne ceste skozi raznorazne naravne parke. Jug se caka na odkrivanje.

Vsem ki si zelijo lepih cest, cudovitih krajev in gostoljubnih ljudi portugalsko toplo priporocava jaz in Ona.

Zelo vama zavidam :grim Srečno vožnjo še naprej :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

KeC, kak gre pa kaj po gumah :hmm:

P.S. kak pir pa majo na Purtugalskem :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V severnem delu portugalske je gume prav lepo jemalo po robovih. Bolj proti jugu pa se malce zravna ceprav se se vedno najdejo dobri ovinki.

Portugalke so vecinoma manjse in ritaste :D (barocne) :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

P.S. kak pir pa majo na Purtugalskem :?

Sagres - je dober, bi ti bil všeč .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prevozila tudi ze osrednji del Portugalske. Vceraj najzahodnejsi del, vkljucno z otockom Berlenga, galebov pa toliko, kot bi jih naslikal (sploh ne vem, ce znam steti do take cifre :blink: )

Danes ogled Lizbone v stilu potrugalskih motoristov, obvezna celada in kratki rokavi, za usnje se slisali niso. Brzina nad 150. Leteci policaji bolj slab zgled, prav nic boljsi.

In jutri je nov dan :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prevozila tudi ze osrednji del Portugalske. Vceraj najzahodnejsi del, vkljucno z otockom Berlenga, galebov pa toliko, kot bi jih naslikal (sploh ne vem, ce znam steti do take cifre :blink: )

Danes ogled Lizbone v stilu potrugalskih motoristov, obvezna celada in kratki rokavi, za usnje se slisali niso. Brzina nad 150. Leteci policaji bolj slab zgled, prav nic boljsi.

In jutri je nov dan :ninja:

Tukaj pa favšerija gori :grim Pa tudi vroče vreme imamo :OK: Uživajta še za nas,ki trpimo doma :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!