Skoči na vsebino

MOTO oprema - kakšna, kje kupovati...


maurina

Priporočene objave

Kir,

poglej si sliko in boš videl na spodnji strani črno pipico (je obrnjena navznoter, da je ne bi odbil na kakšnem visokem kamnu ali štoru) in nastavek za gumi cev. Na ta nastavek natakneš PVC cevko, fi 10, odpreš pipico in stvar deluje.

Lp Regi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav vsem skupaj!

Mene pa zanima, če slučajno ima kdo izkušnje, kako se kaj obnesejo crash padsi narejeni doma!

Iz kakšnega materiala so (sploh ti, ki so malce večji da zdržijo in da se ne zlomijo ob dotiku tal)?

Za kakršno koli informacijo: hvala :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

o kakovosti doma narejenih ne bi razpravljal, ker nimam izkusenj s takimi crash padi.

kupljeni na banditu so iz dveh materialov, nosilni deli iz aluminija (katere kakovosti ne vem), nalezni delil iz necesa podobnem plastiki - klik.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam en butast vprašane...a je treba montirane crash pade oziroma rollbare vpisat v homologacijski kartonček (ker je to ene vrste modifikacija okvirja oziroma vpetja motorja v okvir) ?

(BolšDaZdejVprašamInSmTesloZa5MinutKakorPaTesloZaZmeriPress :P )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

o kakovosti doma narejenih ne bi razpravljal, ker nimam izkusenj s takimi crash padi.

kupljeni na banditu so iz dveh materialov, nosilni deli iz aluminija (katere kakovosti ne vem), nalezni delil iz necesa podobnem plastiki - klik.

če koga taki chras padi zanimajo jih imam za 15000 sit na razpolago :grim (1 par da se razumemo)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem poiskal celo temo pa nisem našel odgovora zato bom eno vprašanje postavu...

Imam yamaho R6 letnik 2004, kupil sem crash pad pa me zanima če kdo ve ali je potrebno vrtat plastike :wacko: za jih montirat?! (če bo treba bomo vrtali ,rajši jih nebi)

LP Trex

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a slučajno kdo ve kje bi dobil crash pade za CBR 600F l.2005 ? Nekak ne najdem...pr luisu majo do 2003 letnika... hm... ????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja...sam za tele je menda treba oklep vrtat :cry: ...vsaj tko mi je kolega reku k zna nemšk...a je še kakšna varjnata? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima kaj crash pad dejansko zaščiti... :hmm:

Okvir logično da...

Zanima me pa kako je z agregatom. Ali ob crash padih podrsa po tleh ali ne? Je torej za neko zaščito mehanskih delov motorja potrebna zaščita agregata in crash padi al so samo slednji dovolj?

Sprašujem za Suzuki GSXR 600, torej SS motor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predvidevam, da še nisi videl razsutega motorja, ki je splužil po cesti. V 99% primerih se začne motor prekopicavat, rotirat.... Tu maš lahko milijontavžent krešpadov, a pomaga en faking ku*ac.

Tale zaadeva samo ščiti pri blagih zdrsih, ko motor ostane od začetka/do konca na eni strani.

Torej; zaščita samo plastikam.

:blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej; zaščita samo plastikam.

:blush:

niti ne. vsaj spodnji del bo tudi malce fasal, ne glede na crash pade ali roll bare. drugo je pri nakedih ali half nakedih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kja niti ne? Seveda. Govora je o...čem že??? :winkiss:

Potemtakem, pa je najbolje montirat agregat v varnostno kletko.

Pri SS motorjih pa je večina odvisna od tipa/postavitve agregata. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Da osvežim in ko smo ravno pri opremi:

Pred časom je bilo že napisano, da so edino primerni škornji - visoki. Gležnarji ali običajni čevlji ne pomagajo, da noge ne bi odtrgalo v gležnju. :cry:

Sicer pa jaz uporabljam vsaj čelado, želvo, rokavice in škornje. V največjih vročinah nosim namesto usnjenih hlač kavbojke in povrhu običajno dodatne kolenske ščitnike (Bo treba nove kupit počasi :angry2: ). Brez tega se počutim nekako gol in ranljiv. Pussy pač!

Ah, bolš bit pussy :OK: pa mal bol zaščiten :OK: , kokr pa nekateri ki se jih da vidt po mestu ko se z motorjem v kratki majici in kratkih hlačah podijo po mestu :BUA:

Tudi jaz se brez opreme ne odpravim nikamor. Za toplejše dneve pa razmišljam, da bi si za vrhnji del nabavil kaj podobnega temu. Pod protekcijo bi imel majico seveda :P

Pozdrav od Roberta

Kolko pa to kaj stane :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No jz še nism motorist, ampak upam da mi bo še to sezono ratalo da stopim v te vrste :OK:

Zdej me pa nekaj zanima, (jz bom mel motor večinoma za v šolo kjer hitrost ne bo višja od 40-50 km h po mestu) usnjene hlače stanejo po 90 k in so dokaj nefunkcionalne za v šolo. A mislte da so tekstilne motorsitične hlače dovolj dobra zaščita v primeru padca? In če, katere hlače bi vi priporočali :hmm:

lp grega

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No jz še nism motorist, ampak upam da mi bo še to sezono ratalo da stopim v te vrste :OK:

Zdej me pa nekaj zanima, (jz bom mel motor večinoma za v šolo kjer hitrost ne bo višja od 40-50 km h po mestu) usnjene hlače stanejo po 90 k in so dokaj nefunkcionalne za v šolo. A mislte da so tekstilne motorsitične hlače dovolj dobra zaščita v primeru padca? In če, katere hlače bi vi priporočali :hmm:

lp grega

vsekakor so tekstilne motoristične hlače bolše kot pa navadna kavbojke :yes:

Za v šolo lahko kupiš kakšne hlače z mehkimi ščitniki oz. kupiš hlače katerim se da menjati ščitnike trdi/mehki

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No jz še nism motorist, ampak upam da mi bo še to sezono ratalo da stopim v te vrste :OK:

Zdej me pa nekaj zanima, (jz bom mel motor večinoma za v šolo kjer hitrost ne bo višja od 40-50 km h po mestu) usnjene hlače stanejo po 90 k in so dokaj nefunkcionalne za v šolo. A mislte da so tekstilne motorsitične hlače dovolj dobra zaščita v primeru padca? In če, katere hlače bi vi priporočali :hmm:

lp grega

Tekstilne hlače sicer niso usnje, vendar klub temu zaščitijo.. Sploh če hitrosti niso velike ne boš prav nič na slabšem s tekstilom.

Drugače pa usnjene hlače niso tako zelo drage. V Sloveniji so mogoče res cene kar precej zasoljene, vendar takoj čez mejo v Louisu ali v Hein Gericke dobiš usnjene hlače že od 50eur naprej, za 100eur pa že precej dobre. Sam imam usnjene hlače ravno iz Hein Gericke, bile so znižane iz 130 na 100eur, imajo dvojne varnostne šive, kvalitetne kolenske ščitnike, pa še zelo udobne so. Se splača it mal gor pogledat za opremo. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!