Skoči na vsebino

Čistilna sredstva, čiščenje, pranje


hotschko

Priporočene objave

Alo folk... mene zanima kako oprati oziroma mal osvežit notranojst kombinezona. Mam berikov kombinezon ki nima snemljive notranje podloge in me zanima a je to sploh varjanta da se nekak opere. Na kombinezonu sicer piše da se ga obrne okol... samo nevem. Je kdo to že počel?

LP

A

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Alo folk... mene zanima kako oprati oziroma mal osvežit notranojst kombinezona. Mam berikov kombinezon ki nima snemljive notranje podloge in me zanima a je to sploh varjanta da se nekak opere. Na kombinezonu sicer piše da se ga obrne okol... samo nevem. Je kdo to že počel?

LP

A

Jaz sem opral star deinezov kombinezon (dvodelni ) v pralnem stroju, berz praška, samo malo tekočega mila in brez centrifuge. Obrnil sem ga okoli, po pranju pa posušil ter pošprical z sprejem za nego usnjenih oblačil in zaščito usnja. Nisem ga sušil na soncu, da ni usnje zatrdelo. Nekateri pa so notranjo stran namilili in nato sprali s tlačnim čistilcem. Mislim pa, da se dobijo tudi neki spreji za čiščenje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na cordura hlačah imam samo nekaj malega zaščite iz sivega usnja. Kaka ideja, kako ga očistit doma, da ga ne nosim nekam na specialno čiščenje ??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vzameš bombažno krpo, toplo vodo in očistiš, poškropi z sprejem za zaščito usnja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vzameš bombažno krpo, toplo vodo in očistiš, poškropi z sprejem za zaščito usnja.

Bombažna krpa in topla voda, mi ne bosta pomagali, ker gre za malo bolj trdovratne madeže - maščoba, olje, mušicndrek i.p.d. (pozabil prej napisat headbang.gif )

Sem že poskusil na ta način pa ni bilo uspeha unsure.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja Suzi je bila tako svinjska, da, ni bilo več videt, da so feltne polovico bele, oziroma da je spredaj luč :)

Tako, da sem se včeraj odločil mal spucat.

-Arexons bug spray za mrčes, pošpricaš pustiš delovat par min

-Arexons sprej za pucanje felten, narediš enako kot z bug sprejem

-potem nahitro mal nažajfat z običnim avto šamponom

-wap priklopit in sprat

15 min dela, brez kakšega posebnega napora, pa je motor skoraj kot iz štacune :)

post-1190-125214780026_thumb.jpg

post-1190-1252147815_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na cordura hlačah imam samo nekaj malega zaščite iz sivega usnja. Kaka ideja, kako ga očistit doma, da ga ne nosim nekam na specialno čiščenje ??

milo in gobica ali pa mehka krtača.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bombažna krpa in topla voda, mi ne bosta pomagali, ker gre za malo bolj trdovratne madeže - maščoba, olje, mušicndrek i.p.d. (pozabil prej napisat %7Boption%7D

Vlažilni robčki delajo čudeže,če ne pa pošpricaj še mal čistla za steklo gor-ala Ajax..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole je vse, kar uporabljam.

Midget, ne vem ce je najboljsi, treba kar mal podrgnit z vlazno krpo.

Razmascevalo - za ciscenje verige, najbrz ni najboljse, ampk, ker jo cistim le 2 x letno...ni panike

Sprej za mazanje verige...verjetn obstajajo tud boljsi, s tem imam mir za okol 500 km..

post-16982-12521506754_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bombažna krpa in topla voda, mi ne bosta pomagali, ker gre za malo bolj trdovratne madeže - maščoba, olje, mušicndrek i.p.d. (pozabil prej napisat headbang.gif )

Sem že poskusil na ta način pa ni bilo uspeha unsure.gif

Jaz bi probal z čistilnim benzinom in krpo ! :hmm:

Ps:oooo.jojjjj,če bi jaz moj motor slikal, ko ga operm kot je to v zgornjem postu me ICE takoj likvidira s foruma!!!!

Popravljeno . Popravil Brumer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem na sejmu videl sredstva za suho pranje avta ali motorja. A je že kdo probal, razlagali so da ne pošča prask ?

Naj bo avto ali motor VEDNO je potrebno najprej odstranit vso cestno umazanijo :prah,pesek,šmir,drek,silikon itd.itd.Zato gre avto tudi v pralnicah na takoimenovano predpranje.Ko boš sprobal,če pušča praske bo že PREPOZNO!!!! :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bombažna krpa in topla voda, mi ne bosta pomagali, ker gre za malo bolj trdovratne madeže - maščoba, olje, mušicndrek i.p.d. (pozabil prej napisat headbang.gif )

Sem že poskusil na ta način pa ni bilo uspeha unsure.gif

če bi ble hlače moje, bi jih namoču in opral na 30 C, s praškom za tehnične tkanine, granger's nixwax al kej podobnega. če usnja ni dosti. pol bi jih obesil u senco, na prepih (u postojni mamo prepiha ful) in usnjene krpe mazal sproti ko se sušijio.

IMHO, kaj pa usnje ve, de je u lavorju, in ne na cesti med nalivom . . . no, usnjene jakne al pa kombinezona nebi u stroj tlaču. . .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sem dobu to zadevo. Bom probu pa poroču kako se obnese.

Se strinjam z brumerjem tu- pomisli, če je še tako čudežna receptura boš delal praske če boš male kamenčke in ostale trde dele vlekel po laku namesto da bi jih prej odplaknil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bombažna krpa in topla voda, mi ne bosta pomagali, ker gre za malo bolj trdovratne madeže - maščoba, olje, mušicndrek i.p.d. (pozabil prej napisat headbang.gif )

Sem že poskusil na ta način pa ni bilo uspeha unsure.gif

čistilo od amway za vinil in leder bo ziher spravilo madeže dol....

dr.looney :alien1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadeva naj bi delovala tako, da ta snov (čistilo) dvigne umazanijo z laka in jo potem obrišeš. Bom probu na 95 hyunday lantry, ki se je bom itak mogu lotit z dratpiršno pa kitom zaradi rje, tko da bo tud par morebitnih površinskih praskic prežvela:blush:.

Bom poroču-sdam da se moja lenoba sprav k delu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

milo in gobica ali pa mehka krtača.

Ali pa detergent za posodo, ali šampon za lase. Razredčeno z vodo. Če si v dvomu, približno velja, da lahko usnje brez škode pereš z detergentom (oz. raztopino detergenta), s katerim bi po telesu umil tudi samega sebe.

Bolj kot samo pranje, je pri usnju bistveno, kaj narediš z njim po pranju. Zato vedno obvezno:

1. pusti usnje na zraku, da se dobro posuši;

2. namaži s kremo, ki vsebuje maščobo, ki usnje po pranju "nahrani" in mu vrne prožnost, da ne razpoka.

Pri kremah je dosti izbire, Gavipur dobiš recimo v vsaki Alpinini štacuni s čevlji in se super obnese. Spet: bolj pomembno kot to, s katero žavbo ga namažeš, je to, da ga sploh namažeš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Za Vas imam eno vpšrašanje, če pa je že bilo kdaj zastavljeno se pa opavičujem.

Imam en motor, katerega je potrebno spolirati in mu malo obnovit sijaj. Zanima me kakšen je pravilen postopek poliranja, in ali je mogoče isto pasto nanašati tudi na plastiko na samem motociklu. Poleg tega vas naprošam da mi tudi svetujete katera pasta je za poliranje motorja (plastike in železa - metalna barva) najboljša.

Zanima me tudi, kaj si mislite o pranju motorja z visokotlačnim čistilcem na toplo vodo (kakšna je primerna temperatuda vode za čiščenje motorja, ter kolikšen je maximalni tlak s katerim je se priporočljivo čistit motocikel).

hvala in L.P.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me tudi, kaj si mislite o pranju motorja z visokotlačnim čistilcem na toplo vodo (kakšna je primerna temperatuda vode za čiščenje motorja, ter kolikšen je maximalni tlak s katerim je se priporočljivo čistit motocikel).

hvala in L.P.

Jaz sem ga že večkrat opral z wapom, vendar sem enkrat preblizu pa mi je odneslo del nalepke :headbang: zato pazi!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

motorja se ne pere z visokim tlakom!!! če te skrbijo mušice na maski namoči cunjo v vročo oz. toplo vodo pa jo položi na masko, pusti 10 minut in potem spucaj, vse mušice se bodo odmehčale in šle lepo dol z maske....jaz bi z wapom pucal edino feltne, pa še to ne cele, saj so v pestu ležaji, s katerih lahko spereš mast

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

motorja se ne pere z visokim tlakom!!! če te skrbijo mušice na maski namoči cunjo v vročo oz. toplo vodo pa jo položi na masko, pusti 10 minut in potem spucaj, vse mušice se bodo odmehčale in šle lepo dol z maske....jaz bi z wapom pucal edino feltne, pa še to ne cele, saj so v pestu ležaji, s katerih lahko spereš mast

itak da ga lahko! No vsaj jest ga...in v 8 letih nisem še zamenjal ležaja al pa odrgal nalepke pa perem samo z wapom.Pač curek nastaviš tako ,da ti fajn razprši vodo in ga z primerne razdalje opereš.Simpl je in hitro pa se še ne rabiš jebat z pucajnem po vseh možnih kotih,špranjah,hladilnih reber od cilindra,.... :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!