Skoči na vsebino

Yamaha FZ 1


lederman

Priporočene objave

Nevem no....sam mislim da bi tale nosilec vseeno moral zdržat - bomo videli :blush: ...kovček imam gor samo ko se voziva v dvoje, ko se sam ga počim dol - pač ne bom dajal v kovček druga kot cunje za na dopust.

Kaj pa kakšen scottoiler ima kdo namontiran - me zelo mika, saj sem na Banditu imel več spreja po platišču kot po verigi?

Lp,

Z

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali pa ne. Sem videl kako je enem na tržaški v LJ odletel kufer iz motorja. Prehitel ga je na semaforju, ko je motorist ustavil. Kufer pa je drgnu naprej po cesti :unsure: .

Nosilec je dovolj močen, brez skrbi.

Nikjer ne piše, da je tale tip kovček dobro zapel na nosilec, pa je šel po gobe... :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa kakšen scottoiler ima kdo namontiran - me zelo mika, saj sem na Banditu imel več spreja po platišču kot po verigi?

o scottoilerjih obstaja posebna tema in ljudje jih tam samo hvalimo. Priporočljiva reč ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js mam gor 52l kufer, naredu z njim cca 9k km. sou na morje polno natovorjen, vozil nisem pocasi pa zadeva ne povzroca nobenih preglavic. :)

tko da brez skrbi

Upam, da bo res vse OK... GIVI na uradni strani poudarja edino pri FZ1, da je max obremenitev 6 kg. Sam 52 l kovček je težak 5 kg, tako da ostane 1 kg za robo, če bi se držali navodil.

Ima kdo sliko kako je vpet nosilec na FZ1? Nikjer ne najdem navodil za montažo v pdf, da bi videl (če je ravna štanga pritrjena s 4 vijaki (dva na vsaki strani) ne more kaj dosti nosilnosti imet).

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upam, da bo res vse OK... GIVI na uradni strani poudarja edino pri FZ1, da je max obremenitev 6 kg. Sam 52 l kovček je težak 5 kg, tako da ostane 1 kg za robo, če bi se držali navodil.

Ima kdo sliko kako je vpet nosilec na FZ1? Nikjer ne najdem navodil za montažo v pdf, da bi videl (če je ravna štanga pritrjena s 4 vijaki (dva na vsaki strani) ne more kaj dosti nosilnosti imet).

LP

post-5882-1219415901_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za sliko!

Kot sem predvideval, je v bistu ravna štanga pritrjena v štirih točkah... večino teže nosi zadnji (inbus) vijak. Bi moral v kak strojniški priročnik pogledat kako silo prenese tisti vijak. Zgleda da je M8, ali M6.

Upštevat je potrebno še "ročico"... moment = sila x ročica

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo!

A je še kdo opazil, da v vožnji po mokri cesti, skoz meče vodo po zadnjem sedežu. Ne vem, a je blatnik prekratek. Zadeva je moteča.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nimam. Imam dodan nosilec za stranske kovčke, ampak zaradi tega sem prestavil le žmigovce. To pa nima nobenega pomena. Ne vem a so mogoče krive gume? Prej sem imel Dunlop, zdaj pa Continental.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni tudi šprica, sicer z menjanim nosilcem. Mislim pa, da mi je tudi z originalnim. Pač, če je cesta mokra si itak cel vsran :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj mene ne moti toliko kot punco. V soboto sva se pripeljala iz Dolomitov in od Bovca dalje naju je pralo. Kot ti pa z šeflo meče vodo po tebi ti pa noben dežni ne pomaga.

Drugače pa še vedno ostaja pripomba, da mi je belanca nekaj cm preozka. Nimam jo pa jajc menjati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A tko hudo ti šrpica? Men sam mal....

Belanca ti je preozka? Men je prej preširoka :P Bom pa v kratki prihodnosti menjal original z Rizomino (skupaj z raiseri). Že zbiram prispevke € :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam bom dal ta mesec od Puiga - racing varianto. Širina je ista, je pa višja za cca 2 cm, kupola. Upam, da mi bo to rešilo vrtinčenje pod brado.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam problem z prednjo zavoro na FZ1- 07. Ko motor laufa v prostem teku in stisneš prednjo zavoro, se trese maska in vibracije čutiš tudi na balanci. Ma kdo kakšne izkušnje s tem ali pa podoben problem. Me zanima kaj bi lahko bilo narobe ali je to pri tem motorju normalno? Hvala za odgovor. :hmm: RIS.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam bom dal ta mesec od Puiga - racing varianto. Širina je ista, je pa višja za cca 2 cm, kupola. Upam, da mi bo to rešilo vrtinčenje pod brado.

Na hrvaškem forummu sem prebral, da niso bili preveč zadovoljni z Puigijo. Baje je MRA precej bolj kvaliteten. Sam nimam izkušenj z tema dvema.

Tudi meni je za nekaj cm steklo prenizko. Pa misliš da bo 2 cm daljša kaj pomagala? Cena?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

MRA mi ni všeč. Drugače pa od MRA obstaja "vario" varianta (s nastavljivim spojlerjem) Mislim, da je cena okoli 120€.

Od Puida je cena 65€ v Louisu. Kolikor sem probal ugotovit tok zraka, mislim da bi moralo ponagat. Sedaj pa je spet vprašanje kako bo to na motorju zgledalo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

MRA mi ni všeč. Drugače pa od MRA obstaja "vario" varianta (s nastavljivim spojlerjem) Mislim, da je cena okoli 120€.

Od Puida je cena 65€ v Louisu. Kolikor sem probal ugotovit tok zraka, mislim da bi moralo ponagat. Sedaj pa je spet vprašanje kako bo to na motorju zgledalo.

Kako si pa probal ugotoviti tok zraka?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eko...Puig racing dark smoke je gor. Od originalne je višja za cca 2,5 cm. Jutri pa vidimo, ali bo to to....

post-498-1220645983_thumb.jpg post-498-1220646050_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali lahko poveš, kje si nabavil to?

Hvala

Evo, ker ga danes cel dan ne bo. Pr Lojzu je nabavu.

P.S. Dobr se nafurajte. Men se več ne da letos spljoh :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eko...Puig racing dark smoke je gor. Od originalne je višja za cca 2,5 cm. Jutri pa vidimo, ali bo to to....

post-498-1220645983_thumb.jpg post-498-1220646050_thumb.jpg

...kaj zdej @Frips? :hmm: ...a dela a ne dela? :unsure: ....

lp flero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!