Skoči na vsebino

Yamaha FZ 1


lederman

Priporočene objave

Zgleda fenomenalno, :naughty: deluje pa po moje tud ker včeraj po avtocesti do marofa ni blo jamranja :grrr , na marofu menda tudi ker je včeraj vse možno po tleh brusu :grim

Popravljeno . Popravil Lara!
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...kaj zdej @Frips? :hmm: ...a dela a ne dela? :unsure: ....

lp flero

Eko iz prve roke. Včeraj sicer test samo na AC, s tank torbo...NIČ ne vleče izpod brade v čelado :D. Danes test po regionalnih cestah, brez nepotrebne navlake...prav tako NIČ. Skratka, zadovolen !

PS.: Zlatih stopalk, od včerajšnjega marofa, dobesedno pol fali :cry:

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, ker ga danes cel dan ne bo. Pr Lojzu je nabavu.

P.S. Dobr se nafurajte. Men se več ne da letos spljoh :)

Bi lahko bolj podrobno napisal, kje se da to dobiti, za nas, ki pač ne vemo kje je ta "Lojz"?

Lepo prosim za odgovor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi lahko bolj podrobno napisal, kje se da to dobiti, za nas, ki pač ne vemo kje je ta "Lojz"?

Lepo prosim za odgovor.

Lojz=Louis=www.louis.de...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lojz=Louis=www.louis.de...

js sem ravno vceraj kupil Puig Racing Smoked...:)

aja, pa splaca se vam kupit preko ebaya... narocil sem ga preko luze, dal sem 65ojrov z postnino vred.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti, pa ta smoke varianta je nekje tako kot original (smoke)? Sam sem se odločal med dark smoke in smoke. Na koncu kr dark smoke vzel :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti, pa ta smoke varianta je nekje tako kot original (smoke)? Sam sem se odločal med dark smoke in smoke. Na koncu kr dark smoke vzel :D

http://i23.ebayimg.com/03/i/000/b5/18/b95c_1.JPG

tegale...:P

jutr ga zmontiram:P

sm tut js mislu najprej vzet dark smoke, sam pol pa ne bo vredu slika iz kamere na tanku:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Halo mojstri!

Dajte mi prosim svetovat kam naj dam popravljat mojo yamahco. Včeraj sem jo položil, zdrs sprednjega kolesa na mokri (ploha) in našamponirani cesti - pri cca 20 km/h. Se zgodi kaj čemo. Imam kasko, tak da kar se finančno tiče ni problema, bo pa potrebno zamenjat sprednji oklep na levi strani, plastiko na hladilniku...preverit nosilce, zadnjo zavoro in stopalko, ter izpuh...

Ali kdo ve kako je z kovčkom, ker če ga nebi imel gor bi motor še bolj podrsal, upam ga bo zavarovalnica upoštevala...

No u glavnem rad bi nekoga ki je res zanesljiv in da mi bo dele dejansko zamenjal, ne pa sam poflikal na brzino :rolleyes:

Lp,

Z

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Jure Primec na dolgem mostu v LJ recimo:

http://www.yamaha-primec.com/

lp,

Sasa

Halo mojstri!

Dajte mi prosim svetovat kam naj dam popravljat mojo yamahco. Včeraj sem jo položil, zdrs sprednjega kolesa na mokri (ploha) in našamponirani cesti - pri cca 20 km/h. Se zgodi kaj čemo. Imam kasko, tak da kar se finančno tiče ni problema, bo pa potrebno zamenjat sprednji oklep na levi strani, plastiko na hladilniku...preverit nosilce, zadnjo zavoro in stopalko, ter izpuh...

Ali kdo ve kako je z kovčkom, ker če ga nebi imel gor bi motor še bolj podrsal, upam ga bo zavarovalnica upoštevala...

No u glavnem rad bi nekoga ki je res zanesljiv in da mi bo dele dejansko zamenjal, ne pa sam poflikal na brzino :rolleyes:

Lp,

Z

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...fantje, a se je mogoče že kdo kaj poigral z nastavitvami vzmetenja...če se je kaj obneslo se priporočam za info...@Frips in @Vuk mogoče...aja, kok so se pa kaj M3-ojke obnesle :hmm: ...thx za info...

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...fantje, a se je mogoče že kdo kaj poigral z nastavitvami vzmetenja...če se je kaj obneslo se priporočam za info...@Frips in @Vuk mogoče...aja, kok so se pa kaj M3-ojke obnesle :hmm: ...thx za info...

lp

M3 so se pri meni obnesle super;mam pa edino refernco na Fazerki original Dunlop D221. DO zdaj nisem mel nobenega zdrsa z njimi, zvoziul do roba, 'povozil' tudi sloncke, na Marofu so tudi lepo drzale,mam pa do zdaj z njimi enih 2500 km prevozenih.

Sportrider ma tele nastavitve:

FRONT: Spring preload: 4 lines showing; Rebound damping: 21 clicks out from full stiff; Compression damping: 5 clicks out from full stiff; Ride height: set fork caps flush with triple clampREAR: Spring preload: position 5 from full soft; Rebound damping: 1 click out from full stiff

Spredaj sem jaz pustil serijsko, odzadaj sem dal preload na 5, rebound pa na 7 stopnjo. Na zalost se s to nastavitvijo nisem kaj dosti prevozil, z rebound nastavitvijo na 5 pa kr nekaj. S tem,da se vecinoma vozim v dvoje je bila kar izboljsava v primerjavi z serijsko nstavitvijo,dosti manj pocepne zadnji del,ko sva dva gor in malce manj zibanja.

Mam pa ze dogovorjeno z Dancijem,da enkrat premeriva in nastaviva vse skupaj by the book.

Na nemskem Fazer forumu vsi hvalijo vilice,zadnji amortizer pa vecina menja. Nekateri komplet, nekateri pa samo vzmet.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm....edino kar sem spremenil na vzmetenju je trdota zadnjega fedra za en klik.

Sprednje nastavitve sem pustil na miru.

Trenutno mi tako odgovarja, vozim se pa itak solo.

Glede M3 pa.....kanček boljši občutek po suhem naspram Pilotk (motor lepše pade v ovinek). Po mokrem jih še nisem uspel stestirati kot se spodobi :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hello!

No danes sem končno dočakal mojo lubico.... na servisu so jo poštimali tk kot je treba :worship: , da pa se ji oddolžim za padec sem ji privoščil nekaj dodatkov: stranski kufri, zaščitne bunke in pa akrapota :blush:

post-8404-1222799039_thumb.jpg

post-8404-1222799207_thumb.jpg

Lp,

Z

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hello!

No danes sem končno dočakal mojo lubico.... na servisu so jo poštimali tk kot je treba :worship: , da pa se ji oddolžim za padec sem ji privoščil nekaj dodatkov: stranski kufri, zaščitne bunke in pa akrapota :blush:

post-8404-1222799039_thumb.jpg

post-8404-1222799207_thumb.jpg

Lp,

Z

:worship: konkurenca... :whistle:

Kufri se odlicno obnesejo, edino desni kufer malo oblepi odspodaj z kaksno zascito(jaz sem nabavil alu samolepilni trak),ker izpusni dim iz Akrapota tolce tocno po spodnjem delu kufra in se malo spremeni struktura plastike(ga cisto rahlo stopi). Ampak brez panike,glih malo lepotne spremembe.

post-5882-1222804748_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil vuk76
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni Akrapo ni nič deformiral kovčka. Me je bilo strah ker je dokaj blizu, vendar tudi po 10 urni furi kovček ni pustil nobene spremembe.

Kaj pa tale rešitev? Cel oklep mi nekako ni všeč, ampak tale delni mi pa je. A je že kdo to videl v živo?

fz1_fazer.bmp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čedalje bolj ušeč so mi tele fejzerke :worship:

če se slučajn kdo odloč za menjavo al prodajo mam v igri za zamenjat gsxr600 k6 al pa z750s

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni Akrapo ni nič deformiral kovčka. Me je bilo strah ker je dokaj blizu, vendar tudi po 10 urni furi kovček ni pustil nobene spremembe.

Kaj pa tale rešitev? Cel oklep mi nekako ni všeč, ampak tale delni mi pa je. A je že kdo to videl v živo?

Saj mi ni deformiral kovcka,le malo se je poznalo na plastiki. Pa se to ne tam,kjer je lonec najbolj blizu kufra,ampak skoraj na koncu kufra, pac tam kjer Akrapo piha ven. Pri meni se je to poznalo po vikend furi Maribor-Zadar-Maribor.

Delni oklep...mas kaksno boljso sliko mogoce;tukaj se bolj bogo vidi.

Popravljeno . Popravil vuk76
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj mi ni deformiral kovcka,le malo se je poznalo na plastiki. Pa se to ne tam,kjer je lonec najbolj blizu kufra,ampak skoraj na koncu kufra, pac tam kjer Akrapo piha ven. Pri meni se je to poznalo po vikend furi Maribor-Zadar-Maribor.

Delni oklep...mas kaksno boljso sliko mogoce;tukaj se bolj bogo vidi.

Žal je to edina slika. Pa še to sem slučajno našel.

Vsake oči imajo svojega malerja (slikopleskarja), ampak cel oklep naredi motor čuden.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja, da ne pozabim za gume. Original so bile gor Dunlop (mislim da 221) zdaj pa že drugo sezono vozim samo Continental. Nimam pripomb. Doma imam nove Road attack (da vidim razliko), medtem ko sem lani in letos vozil Sport Attack.

post-139-1222865037_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimiv je ta delni oklep....sicer pa....Ma ja, cel oklep je grd, ne tega kupovat :grrr

Kako moraš rečt da je cel oklep grd :nono: Sram te bodi zakaj si pa ga montiral :eek: Zame osebno je prva liga :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!