Skoči na vsebino

Borilne veščine


devilish

Priporočene objave

Sym... Brez muje se še čevelj ne obuje. Muje se piše z malo.

Sicer si pa dobil že namig - sumo. Lohk se nažiraš in debeliš (celozaželjeno je), sam potrenirat pa tud moreš kej, ker če ne si hitro izven kroga. :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj spet malo potreniral po 5letnem zabušavanju.

Še sem v formi. :OK:  :yea2:

:yea2: :OK:

Ampak danes pa z musklfibrom na parket. :doze:

Što ne ubija - jaća! :yes:

B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Ja, poznamo ... lih predvčerajšnjim sva z Wobewtom to tehniko študirala, ker nama je bil muay thai že rahlo dolgočasen ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pa z nunchaki se ukvarja kdo?

Drugač pa sm lani treniru budokai (trenutno ni cajta), se bo treba spet lotit mal :fight1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozna kdo SAVATE - francoski boks?

Nekaj malega mi je o tem zaupal frend, ki se je svojčas potikal po Katangi, Čadu in Libanonu (seveda v družbi razposajenih kameradov), vendar je potem žal izpuhtel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala bogu da so se v ptujski legiji take stvari scasoma spremenile. Ja je blo pa ravno tko kt pravis.

Ja ampak savate je zdej organiziran v SLO pod Savate zvezo Slovenije - cca. 3 leta staro zvezo in je res zaziveu kt sport v SLO in izven.

Pomeni pa preobrat borilstva z nogami v nasi dezeli, vsej glede na novosti ki jih prinasa....

lp

s

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SAVAT (po naše copate) je pretepanje po francosko, "izumili" pa so ga Francoski gospodje po vzoru pretepačev iz ulice (by Discovery). A mam res? :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SYMRU....Yo

povej zakaj ti je biu muay thai dolgocasen, preden zacnem jest pretirano agitirat za savate.

Aha se neki. Ja obuti se borimo v savatu, tko kt se to pac zgodi v realnosti. OK plaze so izjema.

Drugace pa rokabiliji (pisemktgovorim) so bli po moje kt fajterji najbl blizu temu kar pravimo danes savate- francoski boks, sploh s tistimi spicastimi skornji. Tockovna brca s spico je po moje ena sama zadosti. Verjetno pa tisti skornji niso bili narejeni zgolj samo zaradi mode in prostega casa, nekaj funkcionalnosti je moralo to obuvalo tudi zadrzati.

lp

s

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SYMRU....Yo

povej zakaj ti je biu muay thai dolgocasen, preden zacnem jest pretirano agitirat za savate.

To je biw hec, mr. Savate. B)

Muay Thai je tut zame najhujš borilna veščina, zelo atraktivna za gledat. Edina stvar, ki jo lahko očitam, je preveč borbe v klinču. Sicer je klinč izjemno pomemben del v tradicionalnem tajskem boksu, vendar so ga npr. v K-1 omejili, in s tem prispevali k intenzivnejši & atraktivnejši dinamiki borbe.

Seveda pa je klinč najdolgočasnejši pri boksu. V Muay Thaiu vsaj uporabljajo kolenske udarce in komolce. :yes: Pri boksu je pa samo objemanje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je biw hec, mr. Savate. B)

Muay Thai je tut zame najhujš borilna veščina, zelo atraktivna za gledat. Edina stvar, ki jo lahko očitam, je preveč borbe v klinču. Sicer je klinč izjemno pomemben del v tradicionalnem tajskem boksu, vendar so ga npr. v K-1 omejili, in s tem prispevali k intenzivnejši & atraktivnejši dinamiki borbe.

Seveda pa je klinč najdolgočasnejši pri boksu. V Muay Thaiu vsaj uporabljajo kolenske udarce in komolce. :yes: Pri boksu je pa samo objemanje...

Vidim, da obvladaš stvar Wobewt...ampak še zmer te pa čist po kmečko prefukam k' vola. :) Lopata, pa gremo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bravo bravo, fantje, kmečka šapa je najbolj trda :OK:

Jest mam pa eno vprašanje: a mi lahko kdo od vas doktorjev kaj več pove od Ryu Kyu Kempa, oz, Kyusho Jitsu-ja? Sem nekej brskal po netu, pa je vsa literatura za kupit. Gre pa v bistvu za t.i. combat pressure point, tolčenje nasprotnika po živcih.

Za kakršnekoli info bom hvaležen, neumne komentarje bomo pa ob pivu razglablal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drugace pa rokabiliji (pisemktgovorim) so bli po moje kt fajterji najbl blizu temu kar pravimo danes savate- francoski boks, sploh s tistimi spicastimi skornji. Tockovna brca s spico je po moje ena sama zadosti. Verjetno pa tisti skornji niso bili narejeni zgolj samo zaradi mode in prostega casa, nekaj funkcionalnosti je moralo to obuvalo tudi zadrzati.

Dejmo se zment, pa natreniramo, pol si damo pa delat škornje, ki imajo v kljunu spravljena rezila ... to bi blo šele funkcionalno :) JOKE

Savate, a se vas da kje videt, kako savatirate en druzga?

Popravljeno . Popravil SymRu
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dejmo se zment, pa natreniramo, pol si damo pa delat škornje, ki imajo v kljunu spravljena rezila ... to bi blo šele funkcionalno...

Jah, borilne veščine pa niso glih za vsazga. :grrr Ti raj ostan pr piru. :grim :beer1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pa z nunchaki se ukvarja kdo?

Bi se našlo par fint.

Jah, borilne veščine pa niso glih za vsazga. :grrr  Ti raj ostan pr piru. :grim  :beer1:

Mislim enako. SymRu že s svojo pojavo vzbudi strah. Lahko bi šel v NY na svetovno prvenstvo v sumu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

JA SE DA. V LJ zdej ze na 4 razlicnih lokacijah. Oziroma v Sloveniji v 14 klubih.

Drgac pa francoska policija ga ma na svojem programu edukacijskem za skorcke nove policiste.

Pa (P)tujska legija .... tista k je mogla za SEALSI u Somaliji cistit zadeve k so se amerosi mogl umaknt k je blo prehudo za njih.

Ja (ki)tajski boks je fejst tko kt karate. Ma ogromn tega tradicionalnega pridiha. Men je najbl vsec un ples Wai Kru- to zmore res samo pravi moski :)))

mislm tajski moski.

ej a kdo sploh ve kaksne so razlike med francoskim in tajskim boksom ????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ej a kdo sploh ve kaksne so razlike med francoskim in tajskim boksom ????

Sm mislil, da boš ti povedal to?!

A se pr Savateju uporablja kolenske in komolčne udarce, ali ne? Najbrž je to kar velika razlika...

No, dej mal opiši Savate. Na začetku ga je treniral tud Ernesto Hoost, 4-kratni prvak v turnirjih K-1...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js sm pa trenirala capoeiro in sm še vedno čist napaljena. sem nardila mal pavze, ker mi mestre ni bil preveč po volji, zdaj se pa spet odpravljam v rodo, ker je moja socapoeiristka, ki se je šla mal natrenirat v Brazilijo, začela met treninge samo za ženske. prej nisem nikol pomisnla, da bi me možno zanimala kaka borilna veščina, capoeira mi pa ful sede, ker (vsaj načeloma) ni kotakta med soigralci, glasba je sestavni del, gibanje mehko, akrobacij kar neki, žur pa non-stop.

axe!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js sm pa trenirala capoeiro in sm še vedno čist napaljena. sem nardila mal pavze, ker mi mestre ni bil preveč po volji, zdaj se pa spet odpravljam v rodo, ker je moja socapoeiristka, ki se je šla mal natrenirat v Brazilijo, začela met treninge samo za ženske. prej nisem nikol pomisnla, da bi me možno zanimala kaka borilna veščina, capoeira mi pa ful sede, ker (vsaj načeloma) ni kotakta med soigralci, glasba je sestavni del, gibanje mehko, akrobacij kar neki, žur pa non-stop.   

axe!

Kje pa treniraš? A bi se dal to kje vidt pa mogoče pol začet trenirat? Ker sem se še ne dolgo nazaj totalno navduševala nad tem "borilnim plesom"...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!