Skoči na vsebino

Borilne veščine


devilish

Priporočene objave

No, zakaj ni šaolinskega meniha?

zato, ker v vrstah shaolin monks-ov vedo in spoštujejo svojo kulturo oz. stil življenja...zato ker je njihovo znanje borilne veščine nekaj več kot "pretepanje"....ker gre za filozofsko močno veščino....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se popolnoma strinjam. Dokaz so pretepeni dolgoletni učenci borilnih veščin po vsej Sloveniji s strani raznoraznih gostilniških fajterjev ali holcarjev.

Zato sem se pa jst izpisal iz karate kluba - raje sem v pregovoru holcar, kot pa dolgoletni učenec borilnih veščin :)

:OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zato sem se pa jst izpisal iz karate kluba - raje sem v pregovoru holcar, kot pa dolgoletni učenec borilnih veščin :)

:OK:

Sva že dva. Pa še novo motorko mam :kva2: :lol1: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nak. ostajam pr svoji misli.

taekwondo in tajski boks se mi dopadeta zarad tega ker masta zanimive vaje na aunih blazincah imenovanih fokuserji ko notr brcas ko mal zblojen in se tko dobr relaksiras. Ampak to nima veze z borjenjem. To je pac sutiranje susov (kot v fuzbalu) iz 32 metrovke.

No - sportni karate in savate pa gresta od tle en korak naprej. Noge ki se pri taekwondoju in tajskem boksu praviloma ne vracajo nazaj se pri karateju in savatu vracajo. Prav tako obadva dajeta vecji poudarek na gibanju kot na udarjanje. V bistvu oba najprej pripravita nasprotnika v gibanju do te mere da ga spravita v neugoden polozaj iz katerega lahko napadeta.

Tajski boks in taekwondo pa napadata brezkompromisno. V bistvu se napada brisani prostor in ne tarča. Napad mora odgnati nasprotnika ali poškodovati:

To pa je slaba logika za vrhunsko borjenje , ki je mnogo bolj delikatno kot pa rušilni potres.

In tu vidim iztočnico za debato, ne pa v enakopravnosti in nedotakljivosti vseh.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slabo poznaš Tae Kwon Do. Ali pa si imel smotanega učitelja ali sogovornika. Fokuserji pa ti nadomeščajo recimo glavo nasprotnika in so pač učni pripomoček kot vreče in vse ostalo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tajski boks in taekwondo pa napadata brezkompromisno. V bistvu se napada brisani prostor in ne tarča. Napad mora odgnati nasprotnika ali poškodovati:

To pa je slaba logika za vrhunsko borjenje , ki je mnogo bolj delikatno kot pa rušilni potres.

In tu vidim iztočnico za debato, ne pa v enakopravnosti in nedotakljivosti vseh.

jaz pravim - če je fajt, je fajt :blush: :naughty: . Stopnja džentlmenstva oz. nerušilnost ter izbira estetsko bolj prikladne tehnike je zgolj osebna odločitev posameznika, neobvezujoča za nasprotnika. Če jaz rečem, da ga bom tolkel, a nočem lomiti kosti, ni nujno, da se on strinja. Tukaj ni konsenzov, razen pri džentlmenskih zadevah - a tam imajo adjutante in podobno navlako, da o pištolah z enim samim polnjenjem ne govorimo :)

Jaz pravim, da okoli fajta ni debate. In tudi K1 ni debatni krožek :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

K1 je najprej biznis in ŠOU. pa ne studentska organizacija.

Kot drugo - na borzi nikol ne zmagujejo kmetavzi , ampak sofisticirani ljudje, ker drugace pac ne gre.Isto je v fajtu, isto je blo v celi zgodovini. S pojavom povrsnezev pa je zavladalo prepricanje , .... ce ne ga pa u hrbet zastiham pa je....:)))

ne , ne boysi....mojstrstvo te vrste se obstaja in se ga da se nadaljevati. Seveda ne v obliki , japonskih ze malo prezvecenih in navelicanih senseijev , temvec v obliki korektnega pametnega izkusenega, in res dobrega demonstratorja trenerja, ki sledi napredku in k njemu tudi sam pripomore.

Kmetavzarija je pa za u stalo, to se pa strinjam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

govorimo o borilnih veščinah...ne o pretepu dveh ali več...še vedno so borilne veščine pojmovane kot šport(ki ima pravila) ali celo kaj več(tradiija,filozofija)...med tem ko kmečki pretep ali pretep dveh zaradi nečesa ne sodi niti blizu tej definiciji....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne mešat borze in borbe. To sta dva popolnoma različna področja. Za borzo rabiš precej inteligence in malo fizične zmogljivosti, za drugo pa ravno obratno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

govorimo o borilnih veščinah...ne o pretepu dveh ali več...še vedno so borilne veščine pojmovane kot šport(ki ima pravila) ali celo kaj več(tradiija,filozofija)...med tem ko kmečki pretep ali pretep dveh zaradi nečesa ne sodi niti blizu tej definiciji....

TC o veščinah smo govorili na začetku teme. Sedaj smo pri tem kateri Pepček ali Franček je bolj močn. Tisti, ki trenira savate ali tisti pri shotokanu, ali tisti pri budokaju, ... ali kmet, ki cel dan goni motorko po šumi in ma roke kot Peter Klepec?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Savate - hočem ti samo reči, da:

1) K1 je šou in ne nad-borilni kompetišn.

2) Zadeve se omejujejo, pa ne zato, ker bi bili udarci neučinkoviti, ampak so preveč učinkoviti, a ne? (je že Lobo tut povedu, pa še drugi)

3) Prepričan sem, da ti verjameš, da si ti ta uglajeni borec v obleki, kateremu razni "kmetavzi" uničujejo javno podobo? ;)

4) Jaz nisem rekel da sem eno ali drugo.

Zdaj nam pa še lepo povej, a si lastnik tega Savate kluba, trener ali samo eden od navdušenih obiskovalcev? Lahko mi tudi na PM pošlješ, pa ne bom tu okoli trobil.

Pa še bonus: menim, da si vsak izbere borilno veščino v skladu s svojimi hotenji itd. Redki iščejo "perfekcijo", predvsem to trenirajo, ker jim je všeč slog, morda kimono, ali celo Jackie Chan ... Tudi od tajskih zadev - ko voli, nek izvoli... Sam ne skačem okoli in tulim "to je kmetavzarski boj, mi, ki se pa drgač tepemo, smo bolj originalni in džentlmeni". Je pa res, da se ne tepežkam skor nič. Nazadnje se mi zdi, mi je Bambi roko zlomil v navalu besa...

Čav.

PS: spominjaš me na enga bivšga člana, ki se je imenoval najprej Shargo, potem pa Coli...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SymRu, tudi jaz mislim, da je vsak pretep (ali boj v šoubiznisu) kmetavzarski. V nobenem ne vidim nič džentlmenskega. V vsakem je cilj spravit nasprotnika na tla, da ne vstane deset sekund, ali pa ga zarezat po p**ki večkrat kot on tebe. In to je vsa filozofija.

In še eno vprašanje za Savateja. Ali bi ti uporabil v pretepu udarec za katerega veš, da bo nasprotnika toliko poškodoval, da bo imel trajne posledice? Recimo s špičaki v jabolko?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sj sm ze omenu da sem pravi povprecnez, ki pa poskusa kt usak razmisljat naprej.

Men recimo sploh K1 ni efektiven ce smo ze pr tem. Men je efektivna recimo rokoborba. Zakaj?

Zato ker je en rokoborc sportno najbl prpraulen in z mocjo ter tehniko v kombinaciji odstranjuje borilno razdaljo ki jo premaguje hitreje kot ostali borilni slogi. Seveda ni pa to zdej za vsacga in za zmeri in povsod.

Je pa res da tako ucinkovitega sporta in vescine v Sloveniji le za en klub. A ni to hecno? Vsi so pa zagledani ravno v tisto kar vidijo v rumenem tisku in na TV. Recimo zakaj trenirat brazilski jiu-jitsu, ce pa rokoborba ponuja prav vse kar se rabi pri prijemalni tehniki?

No recimo isto vprasanje si lahko tukaj postavimo - zakaj trenirat bosonogi tajski boks ali K1 namesto da bi se obuli in delalai nekaj kar je morda bolj efektivno, nevarnejse in hitrejse.

IN ODGOVOR JE VEDNO ENAK. PROPAGANDA, REKLAMA, MONOPOL NAD OBSTOJEČIM, TO KREIRA REALNOST V KATERO NA ŽALOST VERJAMEMO. IN IZ TE KOŽE SE NE BOMO NIKOLI IZKOBACALI. RAZEN REDKIH....na žalost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

IN ODGOVOR JE VEDNO ENAK. PROPAGANDA, REKLAMA, MONOPOL NAD OBSTOJEČIM, TO KREIRA REALNOST V KATERO NA ŽALOST VERJAMEMO. IN IZ TE KOŽE SE NE BOMO NIKOLI IZKOBACALI. RAZEN REDKIH....na žalost.

Ugibam na slepo - tisti "redki" se ukvarjajo s savatejem?

Nekako mi je tvoje trobljenje podobno, kot potekajo debate o RKC ali kake druge ... ;)

A ni osnovno načelo razgledanega borca odprtost za druge veščine? Mislim - če gledaš učinkovitost - zakaj se potem ne ukvarjaš z rokoborbo? :D

PS: ne zameri, nič nimam proti savateju ... nič učinkovitga po mojem :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No recimo isto vprasanje si lahko tukaj postavimo - zakaj trenirat bosonogi tajski boks ali K1 namesto da bi se obuli in delalai nekaj kar je morda bolj efektivno, nevarnejse in hitrejse.

Mogoče zato, ker je večini ljudi cilj fizična aktivnost, pridobivanje samozavesti in hitrejše razmišljanje v kritičnih situacijah, pridobitev zmožnosti samoobrambe. In zato, ker večini ni do tega, da bi nasprotnika poškodovali ali celo naredili iz njega trajnega invalida. Neglede na to kar nam je želel storiti. Zato mene osebno ne bo nihče prepričal naj grem trenirat neko borilno veščino, ker je nevarnejša, bolj ubijalska, ... , kot ostale. Sam sem treniral Tae Kwon Do in potem kratek čas Shotokan, ker sta mi bila všeč in ker sem se razgibal. Nikakor pa ne zato, da bom koga bolje nalamal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PS: lahok pa enkrat nardimo odprto prvenstvo motosveta? :P

Pa da vidimo, katera tehnika je bolj "žestoka" ;)

Jaz že vnaprej napovem napad z jezikom in obrambo s prdci :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PS: lahok pa enkrat nardimo odprto prvenstvo motosveta? :P

Pa da vidimo, katera tehnika je bolj "žestoka" ;)

Jaz že vnaprej napovem napad z jezikom in obrambo s prdci :P

Pa ženske blatne borbe ne pozabit. Se javim za sodnika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče zato, ker je večini ljudi cilj fizična aktivnost, pridobivanje samozavesti in hitrejše razmišljanje v kritičnih situacijah, pridobitev zmožnosti samoobrambe. In zato, ker večini ni do tega, da bi nasprotnika poškodovali ali celo naredili iz njega trajnega invalida. ....

:grim :grim

delati invalide ali izbijati zobe je dandanes drago.. čeprav si pa tud predstavljam nekomu polomit roko na ene 3 mestih pa ene 6reber, pa ......no..pustmo detajle.. v določeni situaciji... eni. ne glede na posledice.

Upam, da se nikoli ne bom znašel v tej situaciji. :SS oziroma jo bom sposoben predvideti in preprečiti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aikido :)

tiste hlače so gut .)

pa zvijanje zapestij tud :)

Popravljeno . Popravil Nagaya
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aikido  :)

tiste hlače so gut  .)

pa zvijanje zapestij tud  :)

ad 1 :OK:

ad 2 hakama res dobro izgleda. nog se ne vidi (skoraj) in mojster se premika po blazinah kot da bi lebdel. jeba je samo, da se moraš to orenk navadit nosit . je preklemansko široka zadeva in če ne znaš hodit v tem, je pri izvajanju tehnik še huje. sicer pa pri večini klubov smejo hakamo nosit šele mojstri, ki s tem nekako nimajo več težav.

ad 3 se mi dozdeva, da sem malce mazohista, tolk mi je všeč :blush: da bi nekomu na treningu vrnil ali vsaj želel vrniti z enako mero se mi pa še ni zgodilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aikido  :)

tiste hlače so gut  .)

pa zvijanje zapestij tud  :)

Aikido je tudi meni všeč. Samo, ko sem imel voljo do treniranja, ni bilo možnosti v bližini.

ma dej,res filozofirate. noben pa pojma nima. bi se kdo pomeril? :naughty:

Daj Calamiti Jane nehaj se kurčit, če ga nimaš. A te niso že dosti "čefurji" nalamali? Kaj si že zadnjič napisala? Glede česa si stela crknit? :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!