Skoči na vsebino

Borilne veščine


devilish

Priporočene objave

btw a me kdo kak uporaben link za Tai Chi meditacijo???...jest najdem same debilne neuporabne blajk linke :angry2:

Popravljeno . Popravil Nagaya
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Yao. Mal je treba razčistit zadeve okol borbe in "športne borbe", okoli street-fighta in "fighta s pravili".

Bi repliciral trenutno samo na Savateja: nalašč mešaš stand-up borbo z UFC-jem oz. Pride-om! Zadeve se valjda ne poklopijo skupaj. :grrr

Govoriš o "pometanju" tajskih borcev z nedovoljenimi prijemi, po drugi strani propagiraš savate tehniko z ubijalskimi obuvali, ki nimajo veze s športno panogo. Po tej logiki lahko uporabiš tudi smrtonosni dežnik.

Dons sem pozen, se bom jutr razpisal... :zzz:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ TC: poznaš pojem Ikken hisatsu? ... ubiti z enim udarcem... To učitelji navadno izpustijo, kar je tudi prav. Tudi naš Sensei to zelo redko pove. Enako je s tehnikami, ki omogočajo Ikken hisatsu. Npr. učinkovito (beri usodno) davljenje nam je do sedaj pokazal le 1x. Takrat smo imeli seminar le mojstri in vsi že dovolj stari in zreli, da nam je jasno, da tega ne bomo počeli izven dojo-a.

@SAVATE: Se mi zdi, da preozko gledaš na borilne veščine. Deljenje veščin na dobre in slabe zgolj zato, ker se ti zdi, da pri nekaterih uporabljaš fokuserje/lepe copatke/smrtonosne udarce/dovoljene-nedovoljene udarce/spotikanja/... ni ravno najboljše. Gre navadno le za načine treniranja. Kateri od stilov pa je bolj uporaben za posameznika, ki se znajde v krizni situaciji (recimo, da je napaden) pa je odvisno le od njega samega in njegovih (psihofizičnih) lastnosti. Kot sem že prej napisal za fajtanje v oštariji ni potrebno znat vseh azijskih, evropskih, afriških in J.Ameriških borilnih veščin. Je treba znat samo dobro namerit in fejst vžgat, pol pa vidiš, kaj rata. Lahko, da bo nasprotnik padel ali te bo pa nazaj wsekal. :D Če si napaden je najboljša strategija itaq umik (mogoče tle mal trpita ego, pa ugled...), za to je pa najbolje, če treniraš z Jolando Čeplak tek na 800m. Ni bušk, strganih cunj, počene kože na rokah... Skratka ni je najboljše in najslabše veščine. So samo dobri in malo manj dobri posamezniki, ki pa lahko izboljšujejo/izkoriščajo svoje sposobnosti skozi določene veščine, ki jim ustrezajo. Primer: Nekdo, ki lahko visoko dvigne nogo, ima visok potencial za hitre, močne in učinkovite brce, bo to najbolje izpilil pri TWD in verjetno ne bo izbral Aikido-a (če zanemarimo duhovno plat veščine). Lahko pa se bo našel npr. v boksu, ker si bo želel natrenirati še ročne tehnike, ker meni, da je z nogami že super učinkovit. Upam, da nisem preveč zafilozofiral... :blush:

... Po tej logiki lahko uporabiš tudi smrtonosni dežnik...

Še bolš je strelno orožje. :naughty:

@divja zver: Smrkla dej mir!

Popravljeno . Popravil Funakoshi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ TC: poznaš pojem Ikken hisatsu? ... ubiti z enim udarcem@

le na daleč...nikoli nisem v karateju dosegel status mojstra iz različnih razlogov(žal mi je-rjavi pas- mesec pred polaganjem črnega sem končal)....tudi populacija ni bila primerna za take razlage...ko sem končal s karatejem sem bil star 15 let in karate treniral 7 let....torej nesmiselno za take razlage....

je pa enkrat omenil točke, ki so smrtne in udarce, nos, vrat in pod-pazduha če se prav spomnim....

v "borbah" je bil fizični kontakt nezaželjen...pest se je ustavila cm-je pred nasprotnikom in s tem si dobil točko....čelad nismo nikoli uporabljali, le rokavice in ščitnike za nogo....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, ja... to so tiste stvari. Samo to ni glih primerno za smrkoline. :)

Vse ostalo kar opisuješ pa je zgolj varnost/šport. Tukaj tiči, po mojem, temeljna razlika med borilno veščino in borilnim športom. Šport ima varovalke (pravila), ki naj bi bila tam zato, da ni preveč invalidov. Veščina tega ne pozna.

:ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nobenih poskodb do sedaj v savatu....ne vem kdo nam jih je pripisal????

zakaj mesat stand up in mix fight????

hecno----to definicijo so ,lih americanbi uvedli!!!!

men je tut savate usec zuato ker je tolk tehnicen in ima in stand up kot mixed fight in realne tehnike.

Poskodb ni , smo hitrejsi v copatah in to je to. Pa ne bi spet o tem kako je basket bols igrat bos al pa fuzbal, al pa kolk nas je pr savatu umrl in podobnih bedarij ki jih nastavljajo nekateri pisci.

Gre za zabavo in uporabnost

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa ne bi spet o tem kako je basket bols igrat bos al pa fuzbal, al pa kolk nas je pr savatu umrl in podobnih bedarij ki jih nastavljajo nekateri pisci.

Gre za zabavo in uporabnost

Kakšno uporabnost -a se velik tepežkaš naokol?

Glede mrtvih -kolk jih je pa blo? Boljš, da sam poveš, predno izbrskamo te črne skrivnosti ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa ne bi spet o tem kako je basket bols igrat bos al pa fuzbal, al pa kolk nas je pr savatu umrl in podobnih bedarij ki jih nastavljajo nekateri pisci.

Gre za zabavo in uporabnost

Nisem še zasledil košarke ali nogometa v tej temi. Tudi o smrti ni bilo govora. Bilo pa je govora o špičakih, trdih podplatih in podobnem. Saj se spomniš kaj si napisal? In če sem jaz sposoben z golo nogo naredit nepopravljivo škodo na nasprotniku, ne vem kaj bi se zgodilo, če bi uporabil tvoje rekvizite. Verjetno ga z njimi ne bi božal.

S tem ne mislim rečt, da je savate slaba veščina. Je samo ena od borilnih veščin, pri enih bolj, pri drugih manj priljubljena. Tako kot vse borilne veščine. In če je tebi všeč, jo treniraj. Mogoče jo bom kdaj tudi jaz. Ne povzdiguj pa jo nad ostale in ne imej ostale za manjvredne. Ker to niso.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BOYSI ...ENOSTAVNO VPRASANJE.... pa ne da promoviramo karkoli. Vsi treniramo v telovadnicah. Kako se lazje igra basket obut ali bos? U telovadnici?

A bi Nesterovic biu prpraulen nardit eno tekmo bos in zakaj ne . In zato ker tut mi rabmo dost premikanja in delamo borilne sporte se sprasujem ....zakaj bit sezut? In zakaj si nekateri karateisti natikajo une copatke na treningih, ce pa je karate bosonoga disciplina in zakaj sploh razmisljat o bosonogi disciplini ce pa vemo in to tut delamo....da se raje obuti borimo i8n treniramo. Zakaj se it sploh pol sezuto vescino ali sport. A ni to mal hendikep mozga? Mal shizofrenije?

Podobno kot s kondomom ali brez njega???? :)))

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Savate: A ješ kitajsko hrano v kitajski gostilni s palčko ali z vilco?

po mojem gre pri bosonogi borbi pač za tradicijo, ki se je prenesla tudi v naše okolje... Pa mal tut za zaščito "nasprotnikov" v klubu ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čisto moje osebno mišlenje glede obut ali ne obut.

1. Dobiš boljšo koordinacijo gibov. Bos moraš biti previdnejši na spolzkem parketu. Torej, vajo ki jo pravilno opraviš bos, bi jo tudi obut. Kontra pa je vprašanje.

2. Kot sem že napisal. Bos prizadeneš nasprotniku pri full kontaktu manj poškodb kot obut.

3. Še enkrat. Ne mešaj košarke k borilnim športom. Za primerjavo bi lahko uporabil boks. Tudi tam so borci obuti. Samo ne uporabljajo v borbi nog za udarce. Kot jih tudi ne pri košarki.

Še nekaj bi te vprašal. Kolikokrat si se že doživel "gostilniški" pretep na svoji koži? In kolikokrat si pri tem uporabil savate? Kakšne so bile posledice za nasprotnika?

Meni se še vedno zdi uporaba teh obuval prenevarna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a je kdo od vaju sploh kdaj poskusu obuvala pr borilnem sportu...al to mi bl samo tko na pamet???

Kdo od vaju pa je meu na nogi ze savate cevlje gor? Med drugim sem v svoji zgodovini ukvarjanja z borilnimi tradicionalnimi vescinami videl kaj je to bosonoga belokranjska narodna nosa. Zato neki o tem vem (sicer kot mojster tako imenovanega "Štokotana" , pa vseen....). Vsej vem kaj so bla vneta stopala na parketu pa zulji od kontra premikanja naprej nazaj , to ni niti uporabno niti v redu za noge. Tle bi se raje pogovarjal stvarno kot pa filozofsko-tradicionalno. Pa o poskodbah mislim resno. Kljub obuvalom jih kar nekako ni.

Tko da ce ze govorite o poskodbah narejenih z obuvalom se povejte kje in nkdo in zakaj...da ne bodo samo filmske zgodbice.

pliz. drgac pa hvala za odgovore. je kr lepo z vami pisat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem treniral tudi obut. V gozdu, na travniku, na asfaltu, makedamu. Sam - nenevarno, s prijatelji - nevarno. Po nepotrebnem staknili nekaj poškodb. Bos na parketu sem dobil žulje le po daljših premorih treninga - neutrjena stopala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa ves kaksna so savate sportna obuvala, si kdaj videl podplat?

za poskodbe bosonogih tezko odgovarjam na delu v gozdu....

na treningih pa se take stvari ne dogajajo, vsaj meni niso znane....????

Tako da, ja....ne u gozd , pa ne s pancarji. Nesterovic tud ne laufa s plavutkami, maradona pa tut ni u startaskah zabijou gole.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nak. ostajam pr svoji misli.

taekwondo in tajski boks se mi dopadeta zarad tega ker masta zanimive vaje na aunih blazincah imenovanih fokuserji ko notr brcas ko mal zblojen in se tko dobr relaksiras. Ampak to nima veze z borjenjem. To je pac sutiranje susov (kot v fuzbalu) iz 32 metrovke.

Poglej kaj sem našel na:

http://www.savate-zveza.si/DEFENSE%20OPREMA.htm

post-807-1130356089.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa sej teli fokuserji so sam način treninga... Tko kot mahanje po vreči al pa nasprotniku s ščitniki (al pa brez :naughty: ). Jest ne vidm tle k'kšne posebne umetnosti. Ne štekam. :blink:

Popravljeno . Popravil Funakoshi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Funakoshi je po 3 tednih izostanka (2 tedna zaradi neustreznega zdravstvenega stanja in 1 teden zaradi šolskih počitnic, ko pač ni treningov, ker treniramo v šolski telovadnici) uletu glih na treninge telesne priprave (kondicijski). Sm tok neki ošvohnel, da mam dans prvič po zelo dolgem času odkar treniram clo musklfibr. :blush: Bo treba mal bolj švicat začet, da se vrnem v formo. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...si pa poskušam predstavljat, kako bi mojster Kaze (v 80tih je nekajkrat gostoval v Lj in vodil seminarje) :eek: gledal, če bi mu dali copate. Po moje bi ga lažje prepičali, da si jih natakne na ušesa kot pa na noge. Gospod se je namreč prav hitro in (seveda) vešče premikal samo z gibanjem stopal. Kot da bi s prsti grabil po tleh. Ampak tega je že davno.

:blush:

Funakoshi: velkam bek

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo!

Toliko informativno... Pretekli petek so se pričeli treningi samoobrambe, kjer se bomo naučili več ali manj uporabne stvari za hitro in učinkovito uporabo na ulici. Poudarek bo na Krav maga-ju. :grupni: :hmm:

V kolikor stvar koga podrobneje zanima, je vljudno vabljen na BREZPLAČNI začetni trening v petek 11.11.2005 ob 20:30 uri v prvo nadstropje kopališča Pristan v MB.

Za več informacij me lahko pokličeš na gsm: 031 345 073.

Lp,

Mitja

:010 :book: :fight1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!