Skoči na vsebino

Borilne veščine


devilish

Priporočene objave

a veste da se je savate razvijal na zacetku iz tele afriske predhodnice capoeire imenovane murenge http://www.moringue-france.com/English.html

sicer pr nas bl mal vemo o tem, ampak sam sem biu na neki teh seans u afriki in me je kr prijetno presenetilo. Je pa res da ma capoeira kot mlajsa od savata - zelo podoben ce ne enak uvodni pozdrav. Sem pa slisal da je savate zveza slovenije www.savate-zveza.si dala enkrat roko tem capoeirstom za skupno delo, pa so se raj delal k da nc ne slisjo. Zihr majo kksn razlog....

kaj se ze vozi iz Brazilije v Slovenijo? Okrasni kamni........??? neeeeeeee :))))

lp

s

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aja se wobeteju.

ja razlike med francoskim in tajskim boksom so glede pravil borjenja.

drugace se pa v savate disciplini savatedefense uci tako komolce kot kolena kot v tajskem boksu (tako da glede tehnike nismo nic prikrajsani), v francoskem boksu pa ne, saj so ta orozja dokaj neuporabna pri obuti borbi, saj se vsak dvig kolena nad pas konca z rusenjem. Vsak komolec pa je kaznovan z knockoutom dobre rocne tehnike. Tako da ne uporabljamo pocasnih prvin. Ne uporablja se golenica, saj so udarci z njo prepocasni in nenatancni, se pa za razliko od tajskega boksa , ki je bosonogi sport uporablja v francoskem boksu posebno obuvalo s trdim podplatom in ojačano "špico" obuvala. S tem dosezemo isti efekt kot nogometasi pri brci zoge "SPIC", ki je zelo ucinkovita in mocna brca. Tockovni udarci so prakticno nezaustavljivi (treba se jih je ogniti z gibanjem) in vsak uspesen zadetek pomeni hudo poskodbo. Ploskovni udarci z golenico ali nartom noge pa so le malo bolj prizanesljivi. Gre za enostavnop kombinacijo pritiska ki je p=F/S (sila ki pritiska na ploskev) in cim manjsa je ploskev pri isti sili, vecji je pritisk.........oziroma poenostavljeno povedano ni treba tolk mocno brcnt da bi dosegu isti efekt.

Francoska policija ima francoski boks v svojem rednem edukacijskem procesu, (P)tujska legija tut, Rusi so na tem principu razvijal svoj Sambo (specnas), izraelci svojo Krav Mago itd.....

ampak korenine so nedvomno v savatu.....ce ne drugace pa vsajpo starosti, saj ko je bilo brcanje za gentlemana se necastno je to savate ze pocel nekaj stoletij.

Ce pa sem malo cinicen in zajedljiv ....:)))).....kar sem

bi rekel tole klinciranje s prijemom in rusenje na tla kot se izvaja v tajskem boksu se ne ujema pod imenom boksanje. Boksanje z nogami mora biti enako kot boksanje z rokami, gre za princip udarca, ki pa se ne spostuje v tajsekm boksu, ki ne vem zakaj so mu anglezi nadeli ime boks. Tu gre za tako zgreseno logiko kot bi pri boksu tolkli boksarji s podlaktjo naprotnika po vratu. Bistvo boksa je izrabiti najvecji pospesek na roki ali nogi ki ga lahko dosezemo, ta najvecji pospesek se pri roki pojavi na koncu pesti (Udarjalna povrsina) ali pri nogi na spici obuvala ali narti , nikakor pa ne na sredi poti , torej na golenici , kolenu ali komolcu. Favoriziranje teh prvin "SPLOH" ne spada med boksarski šport temveč med rokoborbe ali samoobrambe. Torej gre v primeru tajskega boksa za nek hibrid. Boksanje pa to vsekakor ni.

Andy Souwer - nizozemski tekmovalec je pred kratkim dokazal kako je shootfighting (neka razlicica savate tehnike - razvita v zadnjih letih) mocnejsi od prvinskega tajskega boksa ko je ubogega tajcka zmlel z dobro rocno tehniko na K1max turnirju. Sicer ga je razbil kr u pajkicah ampak nic ne de.

sem prevec zateziu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi se našlo par fint.

SymRu že s svojo pojavo vzbudi strah. Lahko bi šel v NY na svetovno prvenstvo v sumu.

Hehe - najprej je treba državno prvenstvo organizirat :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje pa treniraš? A bi se dal to kje vidt pa mogoče pol začet trenirat? Ker sem se še ne dolgo nazaj totalno navduševala nad tem "borilnim plesom"...

Tempestade ima treninge capoeire za ženske vsak torek od 19.30 do 20.30 v Živa centru (www.zivacenter.org) v Ljubljani. Alegria ima začetne treninge za mešano na žaru m/ž ob četrtkih od 18.30 do 20.00. samo ta opcija je malo bolj našponana. predlagam, da greš najprej na to žensko varianto, ki je malo bolj nežna, manj agresivna, poudarek bolj na plesu.

Rat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Andy Souwer - nizozemski tekmovalec je pred kratkim dokazal kako je shootfighting (neka razlicica savate tehnike - razvita v zadnjih letih) mocnejsi od prvinskega tajskega boksa ko je ubogega tajcka zmlel z dobro rocno tehniko na K1max turnirju. Sicer ga je razbil kr u pajkicah ampak nic ne de.

Tole pač ne bo držalo, Savate. :grrr Močno posplošuješ in pretiravaš.

Souwer je zmagal po sodniških točkah šele po peti rundi! Torej po dveh dodatnih rundah (regularen del borbe ima tri runde), ker se sodniki niso mogli odločiti o zmagovalcu. Tako imenovani "ubogi tajček" je Buakaw Por. Puramuk, lanskoletni zmagovalec K-1 MAX turnirja.

In še v prid Tajskemu boksu: prav zaradi Buakawa in njegove lanskoletne dominance v tajskem klinču (kolenski udarci) , so v K-1 MAX turnirju omejili klinč z maksimalno enim kolenskim udarcem, ne več z neomejenimi!

Buakaw je torej tesno izgubil tudi zaradi izgube njegove najmočnejše prvine, klinča.

Pa še to: Ko govoriš o Souwerjevi premoči z ročnimi udarci, mislim, da nisi pozabil (če spremljaš), ko je bil leta 2003 Souwer mrtvo-hladno knockautiran v prvi rundi proti Albert Krausu, tudi močnemu kick-boksarju...

Da ne omenjam še dveh porazov z knockouti, obakrat proti Stjepanu Veseliću, ne preveč znanemu Muay-Thai borcu!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v borbi sauwer tajcek je blo videt da tajcek sploh ne ve kaj je rocni udarec....v bistvu jih sploh ni uporabljal. Sauwer pa ga je lagano, hladno lepu po uni hecni tajski faci, dokler ga skori ni knockoutirou. Hecno je blo to da je ubogi posevnookec zaceu goljufati in sodniki so se komajda zedinili da je klinciranje take vrste nedopustno v K1 max in so mu dal par opominov kar je blo dost da se je fant umiril. SIcer sem pa skrbno spremljal tajski vdor v UFC. Kako so jih Gracei-ji lomil na cist navadne finte podiranja. Klinciranje tajskega boksa in potem podiranje na vzvodu vrat je eno najbolj debilnih in neuporabnih za vse tiste ki vsaj malo poznajo rokoborbo. Zato je treba lociti BOKS od kr neki kar je tajski boks in se raje uciti BOKSA posebej in rokoborbe posebej. Ne mores met enga hibrida ki je kr neki. Seveda se lahko sopiris po ringu tko kt ubogi tajcek - samo pravila so pravila. Sicer bi se pa izkusen rokoborec mirno zaletel v posevnookca in ga pospesil proti zemlji in mogoce bi rokoborec zgledal bolj napadalen bolj zmagovit bolj realni moralni zmagovalec :))))

Zmaga v borbi so tocke in ne vtis .....VTIS je za navadnega cloveka ki caka na kri.

In Sauwer ni zmagal tesno....zmagal je zaradi svoje efektivnosti, Zelo me je zacudila sodniska odlocitev saj sem bil preprican da bodo tako kot je v K1 pac navada v naprej dolocenim sampionom, zagotovili zmagovalne stopnicke.

Se nekaj. Ze en sam obisk tajske je dovolj da si clovek razjasni zadeve okjoli tajskega boksa in vsega pompa ki se sedaj spleta okoli njega. Vse to smo ze doziveli s pojavom karateja, pa nato taekwondoja, pa potem kickboxinga pa tae-boja-, pa UFC, pa K1..............narod ljubi novostri

v bistvu ....kaj bi lahko prislo jutri???Pankration, gumitwist????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In Sauwer ni zmagal tesno....zmagal je zaradi svoje efektivnosti, Zelo me je zacudila sodniska odlocitev saj sem bil preprican da bodo tako kot je v K1 pac navada v naprej dolocenim sampionom, zagotovili zmagovalne stopnicke.

Buakaw vsekakor ni bil vnaprej določen šampion, ker (če spremljaš) turnirje na Vzhodu, veš da preferirajo prvo japonske in nato evropejske borce, Tajcev v bistvu ne marajo zelo, zaradi primata v borilnih športih!

Zato je tudi bil lansko leto popoln fiasko, ker so dodelili dodatno rundo v finalu Buakaw-Masato, po popolni in kompletni dominanci Buakawa!

Moti me, ker tako zaničljivo pišeš o Buakawu (sigurno eden najhitrejših in najefektivnejših leg-kickerjev na svetu! Pač v Muay-Thai tehniki ni poudarka na ročnih udarcih) in Muay-Thaiu na splošno.

Če treniraš, bi lahko vedel, da ima vsaka borilna panoga svoje slabosti in svoje prednosti, vsaka pa je rešpektabilna...

In še to: zakaj misliš, da imajo Nizozemci toliko prvakov (Kaman, Bonjasky, Aerts, Hoost, Kraus, Souwer...) v turnirjih? Zato, ker so vzeli Muay-Thai za osnovo in kompletno redifinirali in nadgradili ročno (boksarsko) tehniko! Torej gojijo zelo efektivno evropsko verzijo Muay-Thaia.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

K1 - legensi oba bivsa francoska savate boksarja.

Ernesto Hoost:

http://www.savate-zveza.si/PLAKATI%20BF/CD..._06_2_hoost.jpg

LeBanner:

http://asppbf.free.fr/cgi.bin/photos/monit.../laurent05.html

Morm te mal popravit. Si sicer verjetno edini konstruktivni sogovornik o zanimivem sportnem podrocju a zal v zgodovino malo prekratek. Ovojnice cebulice borilne zgodovine so malo kompleksnejse kot listanje K1 novitet in rumenega tiska borilstva.

Nizozemci so se pod ameriskim vplivom pocasi oddaljili od zacetega dela v savatu - od tu tudi njihova malce nerazumljiva drugacnost od vsega ostalega muay thai-ja na svetu. Chakuriki sole se potem selijo celo do cikatica in dalje proti jugu kjer je prej kraljeval budokai. Vezi na tem majhnem svetu clovek prej ali slej odkrije...zanimivo pa je zakrivanje zgodovine in njeno izkrivljanje.... to je meni zanimivo.

Tajski boks da ne obvlada rok pravis. Seveda. Logicna posledica ker ne dela boksarskih prvin temvec je hibrid. Boks pomeni temeljno naslonjenost na pac roke ....ki jim dodamo ostale prvine - noge in vse kar lahko na koncni iztegnitvi doseze maksimalno hitrost.

Seveda pa se mi tu zdi komolec in koleno ....:)))....malo smesna zadeva ce ne celo cirkuska .... za resnega borilca.

Gledal intervju s Sauwer-jem iz amsterdama....in videl da je fant v intervjuju potrdil vse moje prejsnje besede.....nedovoljena tehnika ubogega tajcka. In kako ga je nalomu lih z rokami. To kar tajskemu boksu manjka v obilici. To sem tudi sam zapazil na tajskih treningih.

Sicer pa je trend razvoja naslednji - sedaj ko je K1 ukradel tajskemu boksu low kick in ga povezal z boljso boksarsko tehniko je cas da se seli na nova podrocja kjer bo kradel dalje. Razvoj zahteva umik pocasnih in neucinkovitih kolen in komolcev, vec resne in hitrejse rocne tehnike....bojim pa se da se bo zacela pocasi z izboljsavo teh atributov tudi obuta borba in nenazadnje tudi ravne brce proti nogam ter pometanje nasprotnika, vse to kar tajski boks ni dovoljeval je pa zelo ucinkovito in hitro.

Sicer pa sem vceraj zasledil Le Bannerja ki je tako na hitro opravil s svojim ameriskim nasprotnikom - da je bil kar malo razocaran.

Sklep: Borci rastejo, borilni slogi se razvijajo, skozi naprej.(glej link od La Bannerja).......morda nekaega dne res trcimo v tisto kar je nekdo poskusal ljudem skriti....SAVATE- francoski boks.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. Razvoj zahteva umik pocasnih in neucinkovitih kolen in komolcev, vec resne in hitrejse rocne tehnike....

2. Sicer pa sem vceraj zasledil Le Bannerja ki je tako na hitro opravil s svojim ameriskim nasprotnikom - da je bil kar malo razocaran.

1. Počasnih in neučinkovitih kolen??? :? Ravno kolena so dostikrat odločilna pri Muay-Thaiu. Prav zato so (kakor sem že napisal) odvzeli "multiple-knee strikes" pri borbah na turnirjih, kjer je Buakaw pometel s Kohiruimakijem in Masatom. Me prav zanima, koliko časa bi Souwer zdržal kolenske udarce pod prejšnjimi pravili?

V težki kategoriji pa zaradi borbe Bregy-McDonald, kjer je zaradi velike razlike v telesni višini prišla do izraza tehnika kolen Bjorn Bregy-ja.

Da ne omenjam (v težki kategoriji) knockout mojstrov kolen, kakor je Belorus Alexei Ignashov, pa tudi Bonjasky...obadva pure Muay-Thai, še posebej Ignashov.

Komolcev pa na turnirjih ni dovoljeno uporabljati zaradi velikokratnih poškodb, kjer pride do prekinitve dvoboja zaradi odprtih ran nad in pod očesi...Takih prekinitev pa pač noben ne vidi rad.

V tem smislu vidim hibrid K-1, kjer odvzemajo in dodajajo iz vseh stand-up borilnih športov, kar je zanimivega in atraktivnega.

2. Jerome LeBanner ni bil potrt zaradi prehitre in brutalne zmage nad Goodridgem, ampak zato ker sta velika prijatelja. Sam je povedal v intervjuju, da ni hotel borbe z njim, ravno zaradi prijateljstva, ampak jo je pač moral sprejeti, ker so mu Goodridga dodelili v eliminacijah za GP...

Verjamem, da se zelo spoznaš na zgodovino borilnih športov, vendar me zanima, zakaj tako močno propagiraš Savate, kakor, da je začetnik vseh borilnih stand-up športov? Poleg tega, da ga treniraš, seveda. B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Vse to smo ze doziveli s pojavom karateja, pa nato taekwondoja, pa potem kickboxinga pa tae-boja-, pa UFC, pa K1..............narod ljubi novostri...

Ne mešat hruške pa japčke! :nono:

Karate, Tae-Kwon-Do -> novotarija? :hmm:

Idon't think so! :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne gre za propagiranja savata- francoskega boksa temvec za promocijo nove in proste ter boljse tehnike. sam sem se posvetil tudi treningu tajskega boksa ampak po treningu angleskega boksa sem bil dosti bolj nevaren kot z vsemi multipli koleni in komolci.

Ce smo iskreni - vsak komolec ki se poskusa plasirati - in ce nasprotnik seveda ve da bodo uporabljeni tudi komolci (ne kot pri bonyaskemu) se temu prilagodi in caka na priliko. Zakaj? Plasiranje komolca je dosti bolj nevarno za napadalca kot za napadenega. Gre za umetni gib ki v trenutku udarjanja odpre velik del ranljivega dela trupa (rebra, jetra, prepone....). V bistvu se na tak dobrodusni napad samo caka. vsaj pametni kontrasi to pocnemo.

Kar se tice kolen - v kolikor so dovoljena na tekmi. S kolenom se prav dalec ne da zadevati, razen v skoku. Ce pa pride do skoka je pobeg v levo ali desno popolnoma enostaven, rusenje takega letecega objekta pa se lazje. Zato so kolena najbolj uporabna na mestu. Zdaj pa dejstvo gi ga ve vsak judoist seveda pa ne tudi vsak tajski boksar. V kolikor judoist v klincu dvigne nogo ali koleno v smislu kakor da bi napadal z njim , je takoj pociscen s strani nasprotnika. ZAKAJ SE TO NE DOGAJA V TAJSKEM BOKSU? Ker ni dovoljeno ciscenje ali po japonsko De Ashi Berai brca, pri kateri spodnasamo s podplatom in je zelo uporabna prvina.

KOLENO IN ČIŠČENJE NE GRESTA SKUPAJ. In zato so novodobni kreatorji tajskega boksa poskrbeli, da so odvzeli to karakteristicno brco mocno znano in SAVATA in JUDA in jo niso vkorporirali v novo nastali tajski boks. Ta brca je menda med najstarejsimi uporabljenimi elementi v borilnih vescinah in sportih nasploh. In ce bi bil tajski boks res tako star kot se propagira bi jo zagotovo poznal.

V karateju ki je tudi bosonogi sport jo poznajo in brez nje se mi zdi bi bil karate pol manj uporaben.

To brco uporabljajo tudi vsi vojaski sistemi direktne samoobrambne borbe.

Ne vem sicer ce je kdo zastekou o cem govorim ampak bi rad vedel a sem dosegu cilj s tem kar tle dolagam na forum.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Maš res. Udarci s kolenom in komolcem so smiselni samo takrat, ko je distanca med napadalcem in branilcem premajhna za kaj bolj konkretnega ali zgolj kot kombinacija. Seveda je pre komolčnih udarcih pri neprimerni izvedbi (neustrezna distanca, timing, izvedba... ) res nevarnost, da si polomiš rebra...

Ashi barai pa je res zakon in tud jest do zdej nism šteku, kako se Tajci pustijo s kolenčkom nabijat, ne da bi napadalca zrušl z dobrim starim ashi barai.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsakršne omejitve pri borbah imajo za posledico nadvlado ene borilne veščine nad ostalimi. Govorit pri tem katera borilna veščina je bolša kot druga je neumnost. Boljša zato, ker so ostale omejene s predpisi? Kako bi bilo v borbi brez predpisov? In še to. Kot sem nekje prebral pred leti: Ni bolj ali manj nevarnega orožja (ali borilne veščine), so samo bolj ali manj nevarni ljudje.

In če ne znaš obvladati svojega znanja, si lahko prekleto nevaren svoji okolici, prijateljem, družini. In nenazadnje tudi sebi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bravo Lobo. :worship: Zadel si žebljico na glavico. Ni karate boljši od Savateja in ta od TWD (ali obratno) ampak je Karateist Pepček boljši od TWD-ista Aziza.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bravo Lobo. :worship:  Zadel si žebljico na glavico. Ni karate boljši od Savateja in ta od TWD (ali obratno) ampak je Karateist Pepček boljši od TWD-ista Aziza.

Zgleda, da je glavno vprašanje vendarle - kako dobra pa sta onadva napram Savatejistu SAVATEju? :P Savate pravi, da je boljši ... ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

he, he. to so odgovori.

moj namen ni povelicevat sebe, ker sem bl en povprecnez. ampak hocem iskat z eno tako dobronamerno logiko tisto kar je smiselno in kar razvojno vodi k boljsemu. recimo - ce primerjam karate gibanje s taekwondo bi reku da ce nastopi realna situacija, brez da karateist sploh udari , tko zmede taekwondoista s svojim gibanjem da ga lahko kasneje samo se rusi in prezveci na tleh. Mislim da tukaj gibanje zmaguje pred udarjanjem.

Kar se pa tice hibrida tajskega boksa. Jest ne vem kako bi enmu rokoborcu al pa judoistu dopovedou da so mu komolci in kolena v klincu nevarni ce pa mu niso. In tut ne rokoborec in ne judoist mi tega ne bosta verjela. Sploh pa ce bom katerokoli od teh prvin komolec ali koleno poskusal plasirati na njima se bom kaj kmalu znasel na tleh. Zato ne razumem zakaj strasiti ljudi z ucinkovitostjo klinc borbe , ki je kao ucinkovita v tajskem boksu ce ta ze pri prvih grapplerjih ne zdrzi. In to so potrdile tudi prve borbe v UFC, kjer so tajski boksarji zgubljali kot po tekocem traku prve bitke. In ravno na racun te zagledanosti v vsemogocnost njihovih kolen in komolcev ter klinciranja.

Se enkrat bi poudaril stati na eni nogi v klincu ni hec- kaj takega si lahko privosci samo hud frajer - tajski boksar :))))

Kar se pa tice komolcev - na tekmah jih skoraj ni videti...ko pa je rival dober rokas se komolcna tehnika modro povlece v ozadje. In to so v K1 opazili in jo tudi brisejo ven iz pravil.

Ce bi bila gledanost zaradi komolcev vecja, kar bi bila ce bi bili efektivni potem bi jo americani zagotovo plasirali.....namen je le eden - ustvarit vec kesa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ce primerjam karate gibanje s taekwondo bi reku da ce nastopi realna situacija, brez da karateist sploh udari , tko zmede taekwondoista s svojim gibanjem da ga lahko kasneje samo se rusi in prezveci na tleh. Mislim da tukaj gibanje zmaguje pred udarjanjem.

Viš, tu se že takoj na začetku motiš - če je dobr tejkvondajist ga boli patka, v katerem slogu skače karate-kid okoli njega... No, ko pride do kontakta, je pa drugo, tam lahko debatiramo, pa ne bo nihče nč vedu...

Dobr angleški boksar zmer razsuje res slabga japonskega karateista, itd.... Slav savatejc jih bo zmer fasu od dobrga plesalca rokenrola recimo :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spraševati se kaj bi se zgodilo v primeru, da se npr. karateist in judoist srečata v ringu nima nobenega smisla. Vsaj v osnovi ne, saj karate ne spada med kontaktni šport, pri judu pa tudi ni udarcev, ki bi imeli namen povzročati na nasprotniku škodo, ki je trajna.

K1 in vsi različni "stili", ki se pojavljajo not v ringu so pa nekaj vmes oz. zgodba zase. Ker point karateja ni nasprotnika knokautirat, med tem ko je smisel boksa ravno to. Torej v primeru ko karateist knokautira nasprotnika ni več karateist, ampak je nekaj drugega. Nekaj kar se prodaja kot je že ugotovil Savate. nekaj kar ljudje gledajo in pri tem uživajo. To kar je boks že vrsto let.

Torej na nek način različni stili in tehnike, karate, judo, sumo in ostale zgubljajo na vrednosti, ko jih postaviš na tako raven, kakršna je predstavljena v K1. Ker za določenimi stili stoji kar velik tradicija in filozofija(karate in ostali), ki se v ringu in masovnih krvavih prireditvah ne kažejo v pravi luči. Medtem ko za boksom ne stoji neka filozofija, razen te, da nasprotnika z knokautom zbiješ po tleh in ob tem prejemaš aplavze publike, ki je na tvojo zmago vložila določen denarni znesek. Nevarno je, da publika napačno dojame filozofijo karateja ob nastopu "kvazi" karateista v ringu. Ko sem sam treniral karate-shotokan je bilo prvo pravilo to, da se ga ne uporablja nikjer izven telovadnice/treninga. To je bilo bistvo in nikoli v življenju ga nisem prekršil. Čeprav sem že bil tepen.

A se kdaj vprašate zakaj v ringu K1 ne vidimo koga oblečenega in predstavljenega kot shaolin monksa?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Ker point karateja ni nasprotnika knokautirat...

Ni čist tko, ampak pustmo detajle. .)

Je pa res to, da je K1 (vsaj zame) blatenje borilnih veščin s tradicijo. Za bojevanje v ringu K1 sploh ni potrebno znanje juda, karateja TWD, boksa, ju-jitsa in vseh ostalih nevarnih besed (škodi pa ne). Čisto dovolj je, da se redno udeležuješ gostilniških pretepov.

:ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zakaj ni čist tako...obrazloži.... :hmm:

Za bojevanje v ringu K1

fora je v tem, da kot sem vidu ob gledanju K1, ob napisu imena "bojevnika" piše tudi njegove "veščine".....oz. stile, ki obvlada.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

fora je v tem, da kot sem vidu ob gledanju K1, ob napisu imena "bojevnika" piše tudi njegove "veščine".....oz. stile, ki obvlada.....

Kaj je to K1?

Spraševati se kaj bi se zgodilo v primeru, da se npr. karateist in judoist srečata v ringu nima nobenega smisla. Vsaj v osnovi ne, saj karate ne spada med kontaktni šport, pri judu pa tudi ni udarcev, ki bi imeli namen povzročati na nasprotniku škodo, ki je trajna.

A se kdaj vprašate zakaj v ringu K1 ne vidimo koga oblečenega in predstavljenega kot shaolin monksa?

Tc, pač radi debatiramo, a ne? V tem je cel point debate ...

No, zakaj ni šaolinskega meniha?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1.recimo - ce primerjam karate gibanje s taekwondo bi reku da ce nastopi realna situacija, brez da karateist sploh udari , tko zmede taekwondoista s svojim gibanjem da ga lahko kasneje samo se rusi in prezveci na tleh. Mislim da tukaj gibanje zmaguje pred udarjanjem.

2.Kar se pa tice hibrida tajskega boksa. Jest ne vem kako bi enmu rokoborcu al pa judoistu dopovedou da so mu komolci in kolena v klincu nevarni ce pa mu niso. In tut ne rokoborec in ne judoist mi tega ne bosta verjela. Sploh pa ce bom katerokoli od teh prvin komolec ali koleno poskusal plasirati na njima se bom kaj kmalu znasel na tleh. Zato ne razumem zakaj strasiti ljudi z ucinkovitostjo klinc borbe , ki je kao ucinkovita v tajskem boksu ce ta ze pri prvih grapplerjih ne zdrzi. In to so potrdile tudi prve borbe v UFC, kjer so tajski boksarji zgubljali kot po tekocem traku prve bitke. In ravno na racun te zagledanosti v vsemogocnost njihovih kolen in komolcev ter klinciranja.

Se enkrat bi poudaril stati na eni nogi v klincu ni hec- kaj takega si lahko privosci samo hud frajer - tajski boksar :))))

Kar se pa tice komolcev - na tekmah jih skoraj ni videti...ko pa je rival dober rokas se komolcna tehnika modro povlece v ozadje. In to so v K1 opazili in jo tudi brisejo ven iz pravil.

3.Ce bi bila gledanost zaradi komolcev vecja, kar bi bila ce bi bili efektivni potem bi jo americani zagotovo plasirali.....namen je le eden - ustvarit vec kesa.

1. Žal se ne morem strinjat s tabo. S svojim gibanjem me še noben karateist ni ne zmedel, ne premagal. To lahko vidiš le v azijskih karate filmih.

2. Prvič slišim, da bi neki udarec črtali s seznama dovoljenih, ker bi bil neučinkovit. Kvečjemu ker je prenevaren za borce.

3. Tudi potreba po gledanosti ima svoje omejitve. Ena med njimi je varnost tekmovalcev. In to pravilo velja povsod ne samo pri borilnih športih.

Ko sem sam treniral karate-shotokan je bilo prvo pravilo to, da se ga ne uporablja nikjer izven telovadnice/treninga. To je bilo bistvo in nikoli v življenju ga nisem prekršil. Čeprav sem že bil tepen.

A niti za samoobrambo ga niste smeli uporabljat izven telovadnice? Jaz bi takoj zamenjal klub. Eden od smislov treninga je tudi pridobivanje samozavesti in zmožnosti samoobrambe.

Ni čist tko, ampak pustmo detajle. .)

Je pa res to, da je K1 (vsaj zame) blatenje borilnih veščin s tradicijo. Za bojevanje v ringu K1 sploh ni potrebno znanje juda, karateja TWD, boksa, ju-jitsa in vseh ostalih nevarnih besed (škodi pa ne). Čisto dovolj je, da se redno udeležuješ gostilniških pretepov.

:ninja:

Se popolnoma strinjam. Dokaz so pretepeni dolgoletni učenci borilnih veščin po vsej Sloveniji s strani raznoraznih gostilniških fajterjev ali holcarjev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!