Skoči na vsebino

Divjad na cesti


HHV

Priporočene objave

Včeraj zvečer se je bratranec ob 22 uri vračal z moto zbora v Ilir. Bistrici, nakar je na cesti po Šembijah naletel na srno sredi ceste....njegova hitrost pred zaviranjem okoli 110 Km/h...srno je dobesedno razpolovilo, njeno drobovino je razmetalo po motorju, na motorju veliko vsebine črevesja, malo krvi, hlače polne krvi, poškodbe na motorju minimalne(kos blatnika fali)...sreča, da ga ni prevrnilo...

slike ...

motor:

Mislim, da si lahko "plača" eno mašo .)

Pozdrav od Roberta

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"sreča" je tud v tem, da je naletel na srno pod pravim kotom. Meni se je že dvakrat zgodilo (1x avto, 1x motor), da se je žival (srna v enem in mačka v drugem primeru) vame zaletela bočno. Posledica nekaj počene plastike na avtu v primeru srne. Mačka, ki je priletel v zavorni disk prednjega kolesa, je pa obglavilo (mene pa močno streslo - na srečo brez padca).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no jst sem pa ustavil (z avtom)pred malo lisičko...ki ni in ni tela s ceste! zgleda da je bla neka slastna zadeva, ker je rabla kako minuto da se je pobrala in se je cel cajt ozirala nazaj....pridna :grim pole so me ustavli policaji...šel prehitro :doze: in doživel pridigo o srnah na cesti.... <_< tolko za to temo.

je pa ta z motorjem res mel srečo... :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

srna je misteriozno zginla.....sumim, da je kak motosvetovec letel tja po zastojnski material za golaž..... :

vse kar je ostalo od srne je to....občutljivejši naj ne gledajo.... :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm.....

Thundercat ne laži  :nono:

To drobovino so ven vrgli! Srnica pa je že v hladilniku ali pa že kar v želodcih!  :OK:

Ma ni v hladilniku. So jo vrane pojedle.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To drobovino so ven vrgli! Srnica pa je že v hladilniku ali pa že kar v želodcih!  :OK:

verjetno se res kak lokalni junak prehranjuje na ta način.....sam v naši skrinji tega ni...ker je naša hiša polna lovcev :naughty: .....povoženega ne jemo... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 let pozneje...

Včeraj vsa s punco na poti proti Postojni (smer Predjama - Postojna ) zbila srno. Na srečo sem motor uspel obdržati na gumah, čeprav je bilo na meji. Vse se je zgodilo tako hitro da skoraj ne veš da se je zgodilo :)

Rezultat : srna ni preživela, nama nič razen modrica na gležjnu za katero sploh ne vem kako je nastala, na motorju jo je pa skupil prednji blatnik. Če ima kdo prednji blatnik za Yamaha fz6 fazer 2006 se priporočam.

Lp Matjaž

post-2418-1245218236_thumb.jpg

post-2418-1245218243_thumb.jpg

post-2418-1245218250_thumb.jpg

post-2418-1245218255_thumb.jpg

post-2418-1245218262_thumb.jpg

post-2418-1245218268_thumb.jpg

post-2418-1245218273_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

U mater. Sta mela srečo. Hvalabogu.

Zadnjič v Krškem smo bili na furi s kolegom, je enako ena pribezljala na cesto, pa se obrnila in šla s ceste, nato še enkrat na cesto, ... K sreči je bila razdalija tolikšna, da se je s ceste spakirala preden smo mi prišli do nje. Je pa scary, ker je ta žvad totalno nepredvivljiva.

Vidim, da sta klical policijo. Imata kasko? Policaji znajo še kako kazen ali kaj podobnega dati?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

U mater. Sta mela srečo. Hvalabogu.

Zadnjič v Krškem smo bili na furi s kolegom, je enako ena pribezljala na cesto, pa se obrnila in šla s ceste, nato še enkrat na cesto, ... K sreči je bila razdalija tolikšna, da se je s ceste spakirala preden smo mi prišli do nje. Je pa scary, ker je ta žvad totalno nepredvivljiva.

Vidim, da sta klical policijo. Imata kasko? Policaji znajo še kako kazen ali kaj podobnega dati?

policaje sva klicala ker je na začetku srna še zmeri dihala, lovec iz Unca pa je rekel da je to lovišče družine iz Postojne in nama ni preostalo drugega kot pokličeva policaje. Kazni ni blo, kaska pa tud nimam. Itak pa tud škoda ni velika, tko da že iščem blatnik po netu. Če bi pala po tleh pa raje ne razmišljam o škodi in poškodbah.

Lp Matjaž

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

policaje sva klicala ker je na začetku srna še zmeri dihala, lovec iz Unca pa je rekel da je to lovišče družine iz Postojne in nama ni preostalo drugega kot pokličeva policaje. Kazni ni blo, kaska pa tud nimam. Itak pa tud škoda ni velika, tko da že iščem blatnik po netu. Če bi pala po tleh pa raje ne razmišljam o škodi in poškodbah.

Lp Matjaž

Hja, moja je že druga trofeja, prva je bila z rogovi..Ampak meni se je zgodilo v Avstriji in tut nobene večje škode, sam kaj hudiča, če nimam tak velkega kovčka, bi bla pa za divjačinski golaž :whistle: Jebeš policijo, če men ni nič pa če ni kaska jih sploh ne kličem, še jagri so kao vsak drugi, ki se pripelje mimo..Tako, da zaenkrat mam srečo, razen moja noga je mal otekla, je blo pa par dni nazaj..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja to je najbolj važno, da sta cela ane...jst sm tudi pred 1 mesecem skoraj naredil golaž...je šlo za las mimo...pa še or sm imel namontirano tisto piščalko za dvijda...do sedaj je blo kul vse...očitno ta srnjak je biu gluh pa me ni slišal al pa je meu muziko preveč naglas :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Moja izkušnja, na srečo edina do sedaj:

z motorjem v kolonici na relaciji Žužemberk Dvor, malo pred Dvorom,

kjer je ob Krki par ravnic in se da lepo peljat.

Vozil kot drugi v koloni ko iz nenada z desne strani izpod obcestne ograje

pa še nekaj grmovja, ... se pojavi zaljubljen pasji par in steče preko ceste.

Seveda nista nič pogledala, če je prosto. Eden tik pred kolegom pred menoj

drugi pa tik pred menoj. Se je na srečo izšlo brez dotika.

Pa srečno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Živjo. Tole odpiram, ker nisem zasledil da že obstaja na forumu... če pa , pa kar zaklenite.

Motoristi smo v kontaktu z cesto na dveh gumah. Kar pomeni, če je ena od teh v zraku v nekontrolirani situaciji, ali če ena nekontrolirano zdrsne... smo lahko v eni veliki PIZ... :eek: . Vsak od nas pelje kdaj po podeželskih cestah, izven naselja, lepa narava, gozdovi na levi in desni, zaviti ovinki, hitrejša vožnja in... za ovinkom PREKLETA Srna sredi ceste!!! :kva2: !?

Veliko sem razmišljal o tem, kako pravilno ravnati v taki situaciji, ko je npr srna oddaljena 50m. Ni problema, ko imaš odzivnega časa na pretek, možgani čim hitreje stabilizirajo zadevo in dajo prave ukaze. Kaj pa ko ti divjad skoči dobesedno pred prednjo gumo? Ko je odzivnega časa morda sekunda? Nekaj od teh sem gledal na portalu Youtube, večinoma se končajo z padcem motorja in motorista. Od tega sem opazil da so vsi panično bremzali in zavijali z balanco. Štekam da, če pricinglja lepo rejena, z zvoncem opremljena Krava Cilka, da bom bremzal ko zmešan, se zaletel, padel, ali pa zavil z ceste in končal prilepljen na deblu hrasta... Kaj pa v primeru da vam pot prekriža Svizec Pero, ki ni prebiral CPP-ja, in prečka cesto kjer ni prehoda za pešce? No v tem primeru ne bom bremzal in delal manevrov, ker mi fizika razloži da lahko peljem preko, pa čeprav na račun ene žrtve - Svizca Pera. Na tvoje zdravje Svizec :beer1: . Kako bomo pa reagirali, ko nam prileti 30-kilska Srna Francka? Bomo šli čez, ali razkirali svojo kožo? Čeprav 30 kil že poškoduje prednji konec motorja in pademo vseeno...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v avtošoli so učili, da mačka, svizec, celo pes, peljemo čez (še posebi z GS-om hehe). Če pa pride srna pa je res vprašanje. Moj kolega je imel trčenje s srno pri visoki hitrosti - pravi, da je samo bremzal, nič manevriral (ker niti ni poštekal) ... in srna je šla NA POL, on pa z razbito masko skozi - in nič mu ni blo. Drug nauk sem nekje prebral, da čeprav vidiš eno srno, običajno pomeni, da je za drugim grmom druga. Tretji nauk je, da žival ponoči in zvečer slepimo z dolgimi lučmi, vozila zato ne vidijo in skačejo na vse možne konce. In moje izkušnje s kravami so, da če se že pojavijo na cesti, so vse prej kot poskočne kot divjad.

Kaj bi jest naredu? Peljal naravnost, ne-meneč se na obnašanje srne, ornk bremzal in poskušal ugasnit dolge luči. Itak, to je đabe narest v tiste pol sekunde. whistle.gif

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

morda kaj takega:

http://www.911phone.net/Alert.htm

obstajajo elektronske in navadne piščalke. kolega ma na avtu podobno čudo in jih hvali... mali košček plastike, en obojestranski salotejpek in je.

ampak:

torej?

glede na to da se zadeve dobijo za manj kot 5€ preko e-baja morda ni greh probat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

morda kaj takega:

http://www.911phone.net/Alert.htm

obstajajo elektronske in navadne piščalke. kolega ma na avtu podobno čudo in jih hvali... mali košček plastike, en obojestranski salotejpek in je.

ampak:

torej?

glede na to da se zadeve dobijo za manj kot 5€ preko e-baja morda ni greh probat.

Piščali za motenje divjadi prodajajo v btc-ju v ljublani trgovina Delko bivši Konrad cena ene par ojrov:yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!